reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Mieszkanko w Dalviku....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 11 Paź 2005, 18:32    Temat postu: Mieszkanko w Dalviku.... Odpowiedz z cytatem

Prace mam juz załatwioną w Dalviku, pozostaje tylko jeden problem...macie jakies stronki moze dzięki którym znajde jakies mieszkanko,bede mogła znależc na nich jakies propozycje, albo telefony dzięki którym tez sie czegos dowiem??
Moze Wy mi służycie radą i znacie kogos kto by wynajął mieszkanko w Dalviku..moze w tamtejszym "bloku"?? Byłoby miło....jak było z Wami...co zrobiliscie by dostac jakies mieszkanko???
Z góry dzięki za wypowiedzi!!!
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jolcia
Gość
PostWysłany: 19 Paź 2005, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA Z TEGO CO WIEM TO MIESZKANIA ZALATWIA PRACODAWCA.TAK JEST PRZYNAJMNIEJ W MOIM PRZYPADKU I MOICH ZNAJOMYCH KTURZY SA JUZ NA ISLANDI.NAPEWNO DOGADALISCIE SIE DO KONCA ZE SWOIM PRACODAWCA?
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Paź 2005, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja się orientuje to nie dostaniecie pozwolenia dopóki nie będziecie mieć mieszkania. Tak przynajmniej było w zeszłym roku jak pomagałem przyjechać kuzynowi.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 20 Paź 2005, 4:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn..szef jest moim znajomym, nic mi o mieszkaniu nie wspomniał, może dlatego ze wie ze mój ojczym jest w Dalviku, a pozwolenie...hmmmto bede załatwiac dopiero w przyszłym roku...wiec wtedy juz mieszkanko bede miała.
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Paź 2005, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli praca na czarno Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 20 Paź 2005, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolcia napisał:
JA Z TEGO CO WIEM TO MIESZKANIA ZALATWIA PRACODAWCA.


To nie jest żadna norma. Czasem mieszkanie wliczone jest już w pensję i dostaje się odpowiednio mniejszą kwotę jako wypłatę w zamian za zakwaterowanie. Szczególnie, gdy praca jest na jakiejs farmie, w wiosce, gdzie nie ma hoteli, więc taki pracodawca wręcz musi dać mieszkanie, bo nie miałby pracownik gdzie się zatrzymać. Ale i w większych miejscowościach też czasem pracodawca oferuje mieszkanko lub pomaga w jego załatwieniu. Ale często zdarza się też, że trzeba samemu zadbać o zakwaterowanie na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 24 Paź 2005, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest praca na czarno........
?????????
Ja tak nie chce.
Poprostu ja tam juz mieszkałam i po znajomosci ją dostanę....
Ja mieszkania tylko szukam...myslałam ze moze ktoś zna jakies stronki w których sie ogłaszaja, jakies gazety...
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Paź 2005, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak nie bedziesz miec pozwolenia to bedzie praca na czarno. Nie ważne że dostaniesz ją po znajomości. Na dzien dzisiejszy obywatele polscy musza miec zgode /tzw. pozwolenie/ na pobyt i prace!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 25 Paź 2005, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiem pozwolenie bedzie.Ale Ja dopiero wyjezdzam na Islandie w pazdzierniku przyszłego roku, wiec troszke czasu jeszcze jest!
Dlatego pragne sie orientowac w mieszkaniach w Dalviku, bo mój pracodawca nie załatwi mi go.
Nie moze to byc praca na czarno skoro to jest firma zajmujaca sie przetworstwem rybnym, jedyna firma w Dalviku, gdzie jest multum pracownikĂłw i wszyscy moi znajomi z Islandii tam pracuja.
WRRRRRRR...... ja tylko chciałam sie zorientowac w mieszkaniach, a pozwoleniem zajme se w przyszłym roku.
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jolcia
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2005, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kincia napisał:
i wszyscy moi znajomi z Islandii tam pracuja.
WRRRRRRR...... ja tylko chciałam sie zorientowac w mieszkaniach, a pozwoleniem zajme se w przyszłym roku.


SKORO MASZ TAM ZNAJOMYCH I OJCZYMA TO MOZE ONI BY CI POMOGLI ZE ZNALEZIENIEM MIESZKANIA?A CO DO POZWOLENIA O POBYT TO LEPIEJ JUZ SIE TYM ZAJMIJ BO JA NA SWOJE CZEKAM JUZ TRZECI MISIAC.
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2005, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze:
Jezeli mieszkasz na stale w Polsce, jestes dla tej firmy pracownikiem zamiejscowym(mieszkajacym dalej niz 50 km od miejsca pracy) - i zgodnie z prawem obowiazujacym na Islandii pracodawca ma OBOWIAZEK ZAPEWNIC CI MIESZKANIE I WYZYWIENIE

Po drugie:
Pracodawca ma obowiazek zalatwic wszystkie sprawy formalne przed zatrudnieniem pracownika,a DO UMOWY O PRACE DOLACZYC KOPIE POZWOLENIA NA PRACE

Po trzecie:
To ze jest to duza firma to nic nie znaczy, ale to twoj wybor, aha stawy dloni sa bardzo wrazliwe na zimno(praca przy rybach, mrozonych). Nie dalej jak tydzien temu rozmawialem z dziewczyna ok 25 latek, pokazywala mi rece, 3 lata pracy przy sledziach w Neskapstadur - normalnie reumatyzm.

Po czwarte:
UBEZPIECZENIE, UBEZPIECZENIE, UBEZPIECZENIE.
Powrót do góry
Kincia

Dołączył: 20 Lut 2005
Posty: 26
Skąd: Iceland
PostWysłany: 27 Paź 2005, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, mam znajome polki co pracowały tam 4 lata i niewydawało mi sie zeby ich rece były az takie zniszczone ale domyslam sie skutków...napewno da sie cos zrobic z tym, jakies rekawice, kremy itp.co do tych wszystkich formalności to mój ojczym byc moze jeszcze mnie nie poinformował, ale tak jak piszesz gdyby tak było byłoby idealnie, choc obawiam sie ze tak łatwo nie bedzie. Powiedz mi jeszcze od kiedy jest takie prawo dla obcokrajowców byc moze moj ojczym jest nie poinformowany?
Co do ojczyma i znajomych i mieszaknia, tak pewnie znowu ich bede prosic o pomoc z tym mieszkaniem, myslałam ze moze cos zrobie sama bo tak głupio mi meczyc ich kolejna rzecza.
Mysle ze to nie ma znaczenia kiedy zaczne załatwiac te pozwolenia, bo i tak nie mam az tak bardzo okreslonego terminu wyjazdu.
Gdybym teraz załatwiła pozwolenie potem moze byc juz niewazne????Dziękuje za info
Pozdrawiam!
_________________
I jestem juĹź tu gdzie moje miejsce jest!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron