reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ubezpieczenia na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 23 Mar 2009, 23:26    Temat postu: Re: ubezpieczenia Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
zuzula666 napisał:
W tym roku trzeba wydac na lekarza 25 tys, na dziecko 8100 żeby starac sie o karte znizkową.


A to trzeba sie ubiegac o ta karte?I gdzie to sie zalatwia?

Mi przyslai sami ta karte, nie musialm sie o nic ubiegac!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 24 Mar 2009, 7:01    Temat postu: ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

no tak na doroslego to oni wiedza ile sie wydaje na lekarza bo wizyty platne sa ale dzieci nie placa za wizyty wiec na dziecko to pewnie trzeba sie samemu ubiegac o ta znizkowa karte?!
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 24 Mar 2009, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medyczna karta zniĹźkowa

*
Osoby ubezpieczone, po przekroczeniu określonej kwoty za korzystanie z opieki zdrowotnej w jednym roku kalendarzowym (od stycznia do grudnia), są uprawnione do ubiegania się o kartę zniżkową z Tryggingastofnun (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Karta upoważnia do opłat zniżkowych za usługi medyczne.

Aktualna kwota uprawniająca do zniżek:

*
Osoby od 18 do 70 roku Ĺźycia – 25000 kr.
*
Emeryci i renciści 6100 kr.
*
Wszystkie dzieci poniĹźej 18 roku Ĺźycia z jednej rodziny- 8100 kr. rocznie

Opłaty za poniższe usługi naliczane są do karty zniżkowej:

*
wizyty w przychodni zdrowia lub u lekarza domowego
*
wizyty domowe
*
wizyty na pogotowiu
*
wizyty u specjalistĂłw
*
wizyty u specjalistĂłw na oddziale zabiegowym szpitala
*
badania labolatoryjne
*
badania rentgenowskie oraz badania gęstości kości
*
konsultacje w Heyrnar- og talmeinastĂśð Íslands (Islandzkiej Poradni Specjalistycznej Wad Mowy i Słuchu).

Dotyczy również rachunków od kardiologów, ale wyłącznie jeżeli pacjent został skierowany do specjalisty przez lekarza domowego.

Koszty wynikające z fizjoterapii, leków, usług dentystycznych i innych nie uprawniają do karty zniżkowej. Bliższe informacje na stronie Tryggingastofnun (Zakład Ubezpieczeń Społecznych)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 9 Kwi 2009, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!!! Chciałem ubezpieczyć samochód. Czy mógłbymi ktoś polecić dobra (czytaj: tanią Smile ) firmę ubezpieczeniową???wszystko tylko nie ViS, Po roku ubezpieczenia wystawili mi za następny taką sumę,że ściany sie musiałem trzymać Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najtansza to elisabeth. Jednak nic o niej nie moge powiedziec. Odnosnie innych firm to wystarczy przejsc sie po biurach i zapytac co moga zaproponowac. Przewaznie schodza z ceny, np u mnie Vis zszedl 20 tys kr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ja słyszałem o vordur,TM i właśnie elisabeth czy ktos zna więcej ubezpieczalni samochodu????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sjova jeszcze jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tomek M

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skąd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 19:49    Temat postu: Re: ubezpieczenie Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
no tak na doroslego to oni wiedza ile sie wydaje na lekarza bo wizyty platne sa ale dzieci nie placa za wizyty wiec na dziecko to pewnie trzeba sie samemu ubiegac o ta znizkowa karte?!

Mad A ja w poniedzialek bylem u lekarza z dzieckiem po tym jak mi w domu zemdlalo i... > za podstawowe przebadanie tzn. monitor, cukier i rozmowa - musze teraz zaplacic prawie 40.000 KR ISL !!! Dodam ze P. doktor nic nie znalazla i powiedziala zebym podal dziecku do picia napoj energetyczny rozrzedzony 50/50% z woda.Evil or Very Mad Idzie naprawde zwariowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomek M

Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 48
Skąd: LUBLIN - HAFNARFJORDUR
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 19:56    Temat postu: Ubezpieczenia Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji - Moglby mi ktos wytlumaczyc jakie znizki mam prz Yellow Card (zolta karta) z TRYGGINGASTOFNUN RIKISINS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
victorka1

Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: selfoss
PostWysłany: 6 Maj 2009, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje sie ktos jakie koszty sa zwiazane z zalozeniem ubezpieczenia na zycie????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodzio7

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 85
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Maj 2009, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem , że nawet gdy masz wykupione ubezpieczenie to w razie stłuczki i tak musisz płacić coś około 40 - 50 tyś. i dotyczy to wszystkie firmy prócz VIS, czy może się ktoś konkretnie orientuję poproszę o wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 6 Maj 2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodzio7 napisał:
Słyszałem , że nawet gdy masz wykupione ubezpieczenie to w razie stłuczki i tak musisz płacić coś około 40 - 50 tyś. i dotyczy to wszystkie firmy prócz VIS, czy może się ktoś konkretnie orientuję poproszę o wypowiedzi.

również to słyszałem od babki w VIS-ie,powiedziała,że jesli sie jest sprawcą wypadku to 10-20% pokrywamy ze swojej kieszeni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 30 Maj 2009, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Visie jezeli mamy kasko pokrywamy pierwsze 50.000kr sami, reszte oni placa. Zreszta to zalezy tez na jaka kwote ubezpieczylismy auto. Im jest tansze ubezpieczenie tym ta kwota przez nas wylozona jest wieksza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 30 Maj 2009, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

victorka1 napisał:
Czy orientuje sie ktos jakie koszty sa zwiazane z zalozeniem ubezpieczenia na zycie????

Samo ubezpieczenie na zycie moze byc stosunkowo niedrogie, ale jest to tylko i wylacznie polisa od smierci. Ubezpieczenia od wypadkow sa o wiele drozsze a cena zalezy od wykonywanego zawodu czyli od stopnia ryzyka, 17.000-45000kr a czasem i wiecej jesli mamy ryzykowne hobby. Co sie najbardziej oplaca to pakiety rodzinne, kosztuja tyle samo a czasem mniej i wiecej rzeczy podlega ubezpieczeniu w tym rowniez odwypadkowe.
Ceny wachaja sie w granicach 15.000-35.000kr na rok. W zaleznosci od wartosci ubezpieczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2009, 5:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soley napisał:
W Visie jezeli mamy kasko pokrywamy pierwsze 50.000kr sami, reszte oni placa. Zreszta to zalezy tez na jaka kwote ubezpieczylismy auto. Im jest tansze ubezpieczenie tym ta kwota przez nas wylozona jest wieksza.


Ja nie polecam VIS. Po kilku latach przeniosłem się w tym roku do Sjóva. Za ten sam pakiet płacę około 70 tyś. mniej na rok. W TM wychodziło około 50 tyś. taniej.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2009, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisał:
Medyczna karta zniĹźkowa

*
Osoby ubezpieczone, po przekroczeniu określonej kwoty za korzystanie z opieki zdrowotnej w jednym roku kalendarzowym (od stycznia do grudnia), są uprawnione do ubiegania się o kartę zniżkową z Tryggingastofnun (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Karta upoważnia do opłat zniżkowych za usługi medyczne.

Aktualna kwota uprawniająca do zniżek:

*
Osoby od 18 do 70 roku Ĺźycia – 25000 kr.
*
Emeryci i renciści 6100 kr.




ja zaplacilm za szpital 26.500 , moge sie ubiegacv o karte...tylko to bylo baardzo dawno temu, nie wiem czy nie przekroczylam jakigos okresu....
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Maj 2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anka napisał:
zuzula666 napisał:
Medyczna karta zniĹźkowa

*
Osoby ubezpieczone, po przekroczeniu określonej kwoty za korzystanie z opieki zdrowotnej w jednym roku kalendarzowym (od stycznia do grudnia), są uprawnione do ubiegania się o kartę zniżkową z Tryggingastofnun (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Karta upoważnia do opłat zniżkowych za usługi medyczne.

Aktualna kwota uprawniająca do zniżek:

*
Osoby od 18 do 70 roku Ĺźycia – 25000 kr.
*
Emeryci i renciści 6100 kr.




ja zaplacilm za szpital 26.500 , moge sie ubiegacv o karte...tylko to bylo baardzo dawno temu, nie wiem czy nie przekroczylam jakigos okresu....


Jeżeli to było w tym roku to tak.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2009, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
anka napisał:
zuzula666 napisał:
Medyczna karta zniĹźkowa

*
Osoby ubezpieczone, po przekroczeniu określonej kwoty za korzystanie z opieki zdrowotnej w jednym roku kalendarzowym (od stycznia do grudnia), są uprawnione do ubiegania się o kartę zniżkową z Tryggingastofnun (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Karta upoważnia do opłat zniżkowych za usługi medyczne.

Aktualna kwota uprawniająca do zniżek:

*
Osoby od 18 do 70 roku Ĺźycia – 25000 kr.
*
Emeryci i renciści 6100 kr.




ja zaplacilm za szpital 26.500 , moge sie ubiegacv o karte...tylko to bylo baardzo dawno temu, nie wiem czy nie przekroczylam jakigos okresu....


Jeżeli to było w tym roku to tak.



No to znaczy, ze nie.... Crying or Very sad
Powrót do góry
rainehf
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 7
PostWysłany: 16 Sie 2009, 2:28    Temat postu: oc i kasko Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenia samochodowe OC i Kasko,tez ubezpieczenia komunikacyjne,rodzinne,nieruchomosci. ATRAKCYJNE CENY!Jeżeli chcesz zaoszczędzic realne kwoty na skladkach ubezpieczeniowych to ci pomoże doradca do spraw ubezpieczen.Raimund 8929295 Gwarantujemy Panstwu obnizenie skladek ubezpieczeniowych w ponad 80% przypadkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spinacz
User VIP
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 101
Skąd: Islandia
PostWysłany: 24 Lut 2010, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Czy ktos z Was korzystal z uslug rainehf? Jesli tak, to z jakims skutkiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron