reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Dostali kredyt i co?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 4 Cze 2009, 11:17    Temat postu: Re: kredyt ... Odpowiedz z cytatem

surtsey napisał:
oczywiscie mialem te wszystkie papiery o ktorych piszesz bo wiedzialem ze trzeba je miec, ale po tym jak powiedzialem ze "biore to mieszkanie" pan powiedzial kenitala poprosze i ...
i za 3 dni podpisywalem umowe.

I to na Islandii zawsze mi się podobało: "ciach mach" i gotowe bez zbędnego nerwowego latania od sasa do lasa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariuszr

Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 343
PostWysłany: 4 Cze 2009, 11:24    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

z tym to się zgadzam ale czasem jest tak że łatwo wziąć kredyt ale ciężko go spłacić i nie jeden już z tego powodu łzy lał Crying or Very sad
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 4 Cze 2009, 11:38    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

dariuszr napisał:
z tym to się zgadzam ale czasem jest tak że łatwo wziąć kredyt ale ciężko go spłacić i nie jeden już z tego powodu łzy lał Crying or Very sad


Zgadza się. Wiele osób nie bierze pod uwagę podstawowej rzeczy czyli tego, ze oprócz spłaty kredytu dochodzą opłaty za elektryczność, wywóz śmieci i podatek gruntowy do tego często mieszkając w bloku dochodzi składka na remont. To są dodatkowe kwoty ktore dla wielu osób są ogromnym zaskoczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ORANGE
Gość
PostWysłany: 4 Cze 2009, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto jednak przed kupnem mieszkania zapytać o remont. u nas remont bloku to koszt 32 miliony koron na caly blok. a zaplacic trzeba obojetnie czy wiesz czy tez nie. nie jeden juz płakał jak się dowiedział że blok jest do remontu.
Powrót do góry
surtsey

Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 39
PostWysłany: 4 Cze 2009, 14:03    Temat postu: kredyt ... Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Wami ale chyba troszke temat zboczyl z toru.
Kazdy ma swoj rozum i wie na co go stac, no chyba ze jest typem czlowieka "postaw sie a zastaw sie" to wtedy sie placze ... Jesli chodzi o remonty lub podobne koszta to mozna zrobic inspekcje budowlana przed kupnem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mkwr45

Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skąd: RKV
PostWysłany: 4 Cze 2009, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przezorni napewno wiedzą co robią, a jesli robią to z głową to teraz nie narzekają Very Happy ale jak wiemy wielu dziś sie za głowe sie łapie co by tu zrobić żeby kreche spłacić, niestety wiele zdziałać już w takim przypadku nie mozna Arrow płacić ot co
_________________
i'm2good2be4go10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
surtsey

Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 39
PostWysłany: 4 Cze 2009, 17:41    Temat postu: kredyt ... Odpowiedz z cytatem

szkoda mi islandczykow ... maja naprawde duze problemy z platnosciami, wiem wiem ktos zaraz powie ze po co to bylo brac kredyt ale trzeba pamietac ze ich poziom zycia (wyplat) "troszke" byl wyzszy niz np moj, polaka ktory tu przyjechal. Pracuje w takiej firmie ze wiem ze tak powiem kto nie placi swoich zobowiazan i srednio co 9 np w HafnarfjĂśrður juz ma sprawe w Intrum Justitia. Skoda mi ich ... ale sam odbieglem od tematu ... sorki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
surtsey

Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 39
PostWysłany: 4 Cze 2009, 18:11    Temat postu: kredyt ... Odpowiedz z cytatem

nie, no musze cos jeszcze napisac ...

oczywiscie nie wszyscy maja sie zle z podowu kryzysu, np taka poczta, tysiace dodatkowych listow z bankow i innych firm w sparwie wierzytelnosci, albo taka firma od sciagania zadluzenia Intrum Justitia, oni wszyscy zarabiaja na kryzysie to jasne jak hmmm ... jak noc w lecie na islandi. A prywatne osoby ? niektore oczywiscie, tez maja sie dobrze, np dzis stoje sobie w Byko i mam dylemat .... kupuje kosiarke do trawy ...
hmmm ktora wybrac ta za 5 tys czy za 10 tys, no tak ta za 10 tys jest o niebo lepsza ... ale czy mnie na nia stac ? zarabia sie srednio, wszystko drogie, zona z corka pojechala na wakacje do polski, tyle to kosztuje, bilety, na jedzenie i inne wydatki .... hhhmmm ... tak mysle i sie zastanawiam .... no nic stac mnie na ta za 5 tys ... trawe trzeba skosic... ok biore ta za 5 tys i ide do kasy ... stoje ... czekam ... powoli to wszysto idzie ... nagle patrze a przedemna islandka tez kupuje kosiarke ... i placi nie kredytowa tylko normalna karta 69 tys koron ... MATKO ! mysle sobie ... moje pierwsze auto na islandi bylo za 45 tys koron ....

ale trawnik mam juz skoszony ... ta za 5 tys tez dala rade ...

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Cze 2009, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio kilka razy słyszałem od Islandczyków pewien dowcip. Może powinno to być w kawałach ale świetnie to pokazuje aktualną sytuację na Islandii.

Rozmawia dwĂłch bogatych Islandzkich BiznesmenĂłw.
- Co tam u Ciebie
- Świetnie, przestałem płacić moim pracownikom zwalając wszystko na kryzys
- I co przychodzą do pracy?
- Tak
- To może by tak zacząć pobierać od nich opłaty za przyjście.....
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron