reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczepan

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 134
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 6 Lip 2009, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita123

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 88
PostWysłany: 7 Lip 2009, 0:14    Temat postu: zasiłek Odpowiedz z cytatem

to jak to jest z tymi pozwoleniami na prace i pobyt przeciez polacy juz nie potrzebują takich pozwoleń ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
titta
Gość
PostWysłany: 7 Lip 2009, 9:10    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

1 sierpnia 2008 roku weszły w Ĺźycie zmiany odnośnie prawa obywateli jednego z krajĂłw EOG do pobytu na Islandii. Ustawą nr 86/2008 zmieniono ustawę o cudzoziemcach nr 96/2002 i obecnie osoby planujący przebywać na Islandii dłuĹźej niĹź trzy miesiące, nie muszą się ubiegać o pozwolenie na pobyt, lecz uzyskują automatycznie prawo pobytu po spełnieniu określonych warunkĂłw. Osoby te mają obowiązek zgłosić się do rejestracji w ÞjĂłðskrĂĄ (Krajowy Rejestr Ludności). Zmianą powyĹźszą wprowadzono do islandzkiego prawa treść zalecenia UE z roku 2004 o prawie obywateli państw UE i ich rodzin do swobody podróşy i pobytu.

Cudzoziemiec, który jest obywatelem jednego z krajów EOG lub EFTA, ma prawo do pobytu na Islandii przez okres powyżej trzech miesięcy, jeśli spełnia następujące warunki:
Cudzoziemiec, który jest obywatelem jednego z krajów EOG lub EFTA, ma prawo do pobytu na Islandii jeśli spełnia następujące warunki

a. jest pracobiorcą, który spełnia wymogi ustawy o prawie do swobodnego zatrudnienia i przebywania pracowników w EOG, por. 2. punkt, aneksu V, umowy wprowadzającej EOG,

b. zamierza prowadzić działalność gospodarczą na Islandii lub też oferować albo przyjmować usługi,

c. otrzymuje wystarczające regularne wynagrodzenie albo posiada wystarczające środki materialne i pełne ubezpieczenie medyczne na okres pobytu na Islandii,

d. jest zapisany do uznanej instytucji szkolnej celem uzyskania tam wykształcenia albo szkolenia zawodowego, ma pełne ubezpieczenie zdrowotne na okres pobytu na Islandii i może wykazać możliwość samodzielnego utrzymania się.

Od obywatela krajów EOG lub EFTA można wymagać okazania dokumentu podróży albo innych dowodów potwierdzających, że spełnia warunki §1.
Powrót do góry
klapouchy

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 12
PostWysłany: 14 Lip 2009, 15:50    Temat postu: :-( Odpowiedz z cytatem

Witam mam mały problem 12.06 zarejestrowałem się jako bezrobotny. Wcześniej pytałem jak długo trzeba być na Islandii żeby przenieść zasiłek Pani powiedziała że 4 tygodnie. To zamówiłem bilet po przeczekaniu tutaj 5 tygodni. Teraz okazuje się że po 4 tygodniach nadal nie mam obliczonych przez księgowość pieniążków. Czyli automatycznie nie mogę transferować pieniędzy . I już się nie czeka 4 tygodnie tylko podobno 5. A i miedzy czasie logowałem się 20 i zostałem zalogowany. I wszystkie papiery mam dobrze złożone : bo i meldunek , pozwolenie na pobyt , pracowałem tu 3 lata. Pozdrawiam może ktoś coś mi doradzi. Bo jak na razie mam wybór prze bukować bilet lub lecieć do Polski czekać aż mi przyślą wszystkie papiery.

Pozdrawiam forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kati

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 15
PostWysłany: 14 Lip 2009, 22:02    Temat postu: urzad dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

witam .Mam pytanie na jakiej ulicy obecnie znajduje sie urzad dla bzrobotnych i jakie dokumenty z pracy powinnam przedstawic idac rejestrowac sie jako bezrobotna?Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 31 Lip 2009, 14:20    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Wie ktos może kiedy wypłacama jest zapomoga ( zasiłek dla bezrobotnych ) Very Happy za miesiąc Lipiec? dziś czy 4 Sierpnia bo w poniedziałem jest swięto ? jak znam życie to pewnie 4 sierpnia Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 31 Lip 2009, 14:27    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Shadow napisał:
Wie ktos może kiedy wypłacama jest zapomoga ( zasiłek dla bezrobotnych ) Very Happy za miesiąc Lipiec? dziś czy 4 Sierpnia bo w poniedziałem jest swięto ? jak znam życie to pewnie 4 sierpnia Sad

...taaa 4 sierpnia (pierwszy dzień roboczy miesiąca) Evil or Very Mad
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 31 Lip 2009, 15:10    Temat postu: :( Odpowiedz z cytatem

Tak myslałem ale chciałem sie upewnić...dziady Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy z tym zameldowaniem na Islandii to prawda że należy je mieć bo zabierają zasiłki??
Jeżeli tak to gdzie trzeba sie zameldować i czy muszę sie z Polski wymeldować??Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce zameldowanie nie ma nic do rzeczy, możesz byc zameldowana. Tu się meldujesz na Borgatuni 24, jesli mieszkasz w Reykjaviku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha!dziękuję. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:29    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie to na czym polega zameldowanie Very Happy bo jestem tu długo mam kennitale i na zadne Borgatun nie jezdziłem sie meldowac?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idziesz tam do biura wypełniasz papierki, musisz miec ze soba paszport lub dowód osobisty, dane właściciela mieszkania które wynajmujesz tzn kenitale, nr tel, imie i nazwisko. Ale jak to możliwe ze nie masz adresu zamieszkania, a listy gdzie ci przychodzą??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 31 Lip 2009, 16:41    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Aaaaa własnie i mamy róznice (adres zamieszkania a adres zameldowania ) pewnie ze poczte otrzymuje tu gdzie mieszkam ale pytanie padło o zameldowanie.Ja nigdy tam nie jezdziłem zeby sie gdzies meldowac,otrzymałem kiedys kennitale ktora mi szef w pracy załatwił i koniec tematu z meldowaniem.Wiec jak jest z tym meldowaniem a zamieszkaniem bo u nas w polsce to jest jasne ,a jak jest tu?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 31 Lip 2009, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak i Polsce moga byc dwa adresy, kontaktowy ( miejsce zamieszkania) i prawidlowy (czyli zameldowanie), jest dosc czesto wymagany w roznych urzedach, musisz wiec w Thjodskra wypelnic druczek o Logheimili.
Powrót do góry
Shadow

Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 92
Skąd: Seljahverfi
PostWysłany: 31 Lip 2009, 23:10    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn nie wydaje mi sie zeby zameldowanie było mi do czegos potrzebne bo skoro tu gdzie mieszkam i jak podaje gdziekolwiek kennitale to jak to sie mówi "mają mnie Smile " nikt nie bedzie raczej mnie wypytywał gdzie jestem zameldowany tylko gdzie mieszkam (adres)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 1 Sie 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jak tam, doszly przelewy? czy na pn,a raczej wt sie nastawic? drugie pytanie, czy jesli sie podjelo prace zapoponowana przez vinnum... i zaczelo sie od poczatku miesiaca, czy powinni doplacic roznice pomiedzy 20-stym a ostatnim? bo nie moglem sie zalogowac do systemu, lecz wyslalem o tym problemie maila wraz z informacja gdzie i od kiedy pracuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 1 Sie 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DmX81 napisał:
no i jak tam, doszly przelewy? czy na pn,a raczej wt sie nastawic? drugie pytanie, czy jesli sie podjelo prace zapoponowana przez vinnum... i zaczelo sie od poczatku miesiaca, czy powinni doplacic roznice pomiedzy 20-stym a ostatnim? bo nie moglem sie zalogowac do systemu, lecz wyslalem o tym problemie maila wraz z informacja gdzie i od kiedy pracuje...



Mój mąż dostał te różnicę w nastepnym miesiącu,a zalogować też się już nie potrafił,ponieważ już w nim nie widniał,przez co też się martwiliśmy,jednak jak sie później okazało całkiem niepotrzebnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skąd: Z nienacka
PostWysłany: 3 Sie 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w nastepnym, czyli nie w tym jak powinno byc, lecz jakby z opoznieniem? czy w nastepnym, liczac ze za 20-30 czerwca dostac powinienem w lipcu (po weekendzie np)? dzieki za zainteresowanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wielkopolanka

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysłany: 4 Sie 2009, 20:42    Temat postu: podatek Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko odnośnie podatku Wink Dostałam zasiłek o 15 000 mniejszy niz zwykle, ale nie dotarł do mnie jeszcze laun! Stąd moje pytanie czy urząd pracy odciąga automatycznie podatek z zasiłku? Jeśli ktoś się orientuje to proszę o informacje Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 38 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron