reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

konkurs
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 20 Lip 2009, 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak śmiesza mnie "wyznawcy".
Jezeli ktoś szuka dowodów, stara sie zrozumieć a nie tylko ślepo wierzyć - to może i być tym ufologiem.

Największy dowcip stulecia : katolicy niczego nie narzucają. Brak mi słów - argumenty nie docerają. Nieważne.

Skąd nagle zainteresowanie polityką? Co ma Tusk , Kaczyński czy jakiś Kalisz do tego. Ja widze to co jest na prawde , a nie to co chcę zobaczyć. Polecam - bardzo zdrowe.

Demokracja - jasne. Jestem za i w związku z tym mam prawo mówić o KK, zborze czy innej sieczce umysłowej. Powinienem mieć prawo wyboru. Cała grupa polityków w imię poprawności religijnej ( zgadnijmy której w PL ) zabiera mi to prawo. Wchodzi do szkół i pierze mózgi moich dzieci - tak, tak . Etyki nauczają katecheci.

Dawno temu wyrosłem z jakieś zelockiej walki o prawdę. Dopóki będą tacy ludzie jak O.E. - będe musiał uciekać przed nimi. Przed bardzo groźną moralnością , która nie pozwala ludziom być wolnym.


Zycze miłego tygodnia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 20 Lip 2009, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale ktos tu przegial stawiajac na rowni Kosciol i demokracje Very Happy Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Lip 2009, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisa:
Tak śmiesza mnie "wyznawcy".
Jezeli ktoś szuka dowodów, stara sie zrozumieć a nie tylko ślepo wierzyć - to może i być tym ufologiem.
Gorzej, gdy ktoś szuka dowodów, bo najpierw uwierzył...



Cytat:
Największy dowcip stulecia : katolicy niczego nie narzucają. Brak mi słów - argumenty nie docerają. Nieważne.
Oczywiście, że nie narzucają. SIŁĄ! Oni tylko starają się przekonać innych tak jak i Ty to robisz tutaj. W demokracji każdy ma prawo do wypowiedzi, w tym i KK.
Dlatego nie rozumiem twego oburzenia (albo raczej rozumiem jako przejaw niedojrzałości).


Cytat:
Skąd nagle zainteresowanie polityką? Co ma Tusk , Kaczyński czy jakiś Kalisz do tego.
Jak to co? Oni też na forum publicznym wmawiają ludziom różne głupoty, z tym, że są one bardzo groźne nie tylko dla moralności ale nawet dla gospodarki. Ale to jest właśnie "dobro" demokracji: każdy może głosić swoje "prawdy".

Cytat:
Ja widze to co jest na prawde , a nie to co chcę zobaczyć. Polecam - bardzo zdrowe.
Jednym słowem: wierzysz swemu wzrokowi. A jednak wierzysz... Smile


Cytat:
Demokracja - jasne. Jestem za i w związku z tym mam prawo mówić o KK, zborze czy innej sieczce umysłowej.
Masz prawo, ale i KK ma prawo. Czy Ty to rozumiesz? Czy jakiś hierarcha KK zmuszał Cię do czegoś siłą? Oni tylko pokojowo propagują swoją wiarę - mają do tego prawo.


Cytat:
Powinienem mieć prawo wyboru. Cała grupa polityków w imię poprawności religijnej ( zgadnijmy której w PL ) zabiera mi to prawo.
W demokracji nie masz wolności, bo wolność tą odbiera mniejszości większość. Więc dopóki żyjesz w demokracji musisz zgodzić się na dyktaturę większości. Dopóki większością będą katolicy, to oni decydują o pewnych sprawach. Nie oskarżaj ich jednak o nic złego, bo oni tylko korzystają z praw demokracji. Skoro wierzą, że ich postępowanie jest dobre, to Tobie pozostaje oczekiwanie na zmianę ilości katolików.


Cytat:
Wchodzi do szkół i pierze mózgi moich dzieci - tak, tak . Etyki nauczają katecheci.
No to przenieś dzieci do szkół niekatolickich. Poza tym (tak na marginesie) co Ci przeszkadzają katecheci w roli nauczycieli etyki? Przecież to też ludzie. Czy miałbyś coś przeciw żeby fizyki uczył nauczyciel chemii albo żeby matematykę wykładał fizyk? Nie sądzę. Nauczanie etyki nie musi być połączone z indoktrynacją religijną.

A może ja bym w ogóle nie chciał by moje dzieci chodziły do szkoły! A tu popatrz jaki przymus. Społeczeństwo demokratyczne zmusza mnie i grozi użyciem przemocy, gdybym nie chciał posłać mych dzieci do szkoły. A jednak nie czujesz, że ten przymus jest zły, tylko "religia" doprowadza Cię do furii, bo masz na tym tle komplaksy i tyle (na to przynajmniej wygląda).


Cytat:
Dawno temu wyrosłem z jakieś zelockiej walki o prawdę. Dopóki będą tacy ludzie jak O.E. - będe musiał uciekać przed nimi. Przed bardzo groźną moralnością , która nie pozwala ludziom być wolnym.
Ale ja przecież nie jestem katolikiem, ani nawet chrześcijaninem. Nie propaguję tu żadnej moralności a co najwyżej dyskutuję nad nimi i wyjaśniam Ci to czego nie rozumiesz (a wynika to z twych słów). Dlatego nie musisz przede mną uciekać. Jak dla mnie możesz nawet dzieci nauczać satanizmu, możesz je okaleczać, bić a nawet oddać w hołdzie nauce na eksperymenty. Ale jedyne czego się możesz obawiać to fakt, iż poddam te czynności analizie i opowiem co z tych analiz wynika; mało tego - będę oceniał Cię nie tylko negatywnie, będę też szukał zalet tego typu działań, choć opinia publiczna będzie się denerować, bo będzie to niepoprawne politycznie. Ludzkie cierpienie jest na tyle okropne dla nas ludzi, że nie dopuszczamy myśli, że może kryć się w nim coś pożytecznego. Oczywiście nigdy dla oprawcy, częściej dla ofiary, ale to dyskusja na inny topik.

Ludzie małostkowi myślą, że jeśli bronię KK to znaczy że jestem katolikiem. Jeśli bronię gwałcicieli, morderców czy pedofili to też od razu z agresją przypinają mi odpowiednią metkę. A tu trzeba dyskutować z argumentami a nie tylko denerwować się, że to co mówię jest niepoprawne politycznie i niezgodne z prostacką wizją świata.

Cytat:
ale ktos tu przegial stawiajac na rowni Kosciol i demokracje
Nie stawiam KK na równie z demokracją, gdyż uważam demokrację za ustrój wysoce szkodliwy. Natomiast KK wydaje się mniej szkodliwy. Niemniej jednak, jeśli już mamy demokrację, to KK jak każda grupa ma prawo do agitowania. Sataniści też mogą startować do Sejmu.
Ty Sxxxxn też agitujesz religijnie i co najśmieszniejsze: wolno Ci. Tak samo jak kościołowi katlockiemu i innym kościołom. Kościół ateistów jest jednak o tyle śmieszny, że jego istnienie bazuje na takim dziecinnym dokuczaniu kościołowi katolickiemu. Gdyby nie KK to biedni ateiści nie mieliby co z sobą począć.
Bo prawdziwy naukowiec (agnostyk) poszukuje prawdy, a nie zużywa całą swoją energię na zwalczanie (śmiejsznej jego zdaniem) religii. Amen Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
79 ehf

Doczy: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysany: 21 Lip 2009, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatni mój wpis w tym temacie.

Cytuje"Jednym słowem: wierzysz swemu wzrokowi. A jednak wierzysz... " - piekne. Już wczesniej zabrakło mi sił.
Rany - jednak nie jest prosto wytłumaczyć , że można w nic nie wierzyć.

Pozostań w swoim świecie. Masz do tego prawo. Jak jest Tobie z tym wygodnie - mówi się trudno.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 21 Lip 2009, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AMEN Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lip 2009, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żadne amen...

79 ehf napisa:
Ostatni mój wpis w tym temacie.
Taki mały szantaż emocjonalny. Smile


Cytat:
Cytuje"Jednym słowem: wierzysz swemu wzrokowi. A jednak wierzysz... " - piekne. Już wczesniej zabrakło mi sił.
No się zdecyduj: wierzysz wzrokowi czy nie? Bo jeśli wierzysz, a ktoś Cię zahipnotyzował, podał narkotyk, zastosował technikę manipulacji poklatkowej, albo masz realistyczne sny - to wszystko znaczy, że wierzysz w nieprawdę.
Nauka udowodniła, że nawet nasza pamięć przeinacza fakty, więc to co widziałeś 10 lat temu mogło się nawet nie zdarzyć lub wyglądało zupełnei inaczej.


Cytat:
Rany - jednak nie jest prosto wytłumaczyć , że można w nic nie wierzyć.
Łatwo wytłumaczyć, gorzej udowodnić, zwłaszcza, że ja nie wierzę żadnym dowodom. Smile


Cytat:
Pozostań w swoim świecie. Masz do tego prawo. Jak jest Tobie z tym wygodnie - mówi się trudno.
Ciekawe w jakim świecie mam pozostać, skoro Ty nie rozumiesz o czym ja mówię Smile
Bo może ja mówię coś z czym się mógłbyś zgodzić, tylko, że nie chce Ci się dwa razy przeczytać moich postów lub może ja gdzieś popełniłem błąd, a Tobie nie chce się zwrócić mi na to uwagę...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ejdżentxxxx
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Maj 2009
Posty: 14
PostWysany: 27 Lip 2009, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe w jakim świecie mam pozostać, skoro Ty nie rozumiesz o czym ja mówię Smile
Bo może ja mówię coś z czym się mógłbyś zgodzić, tylko, że nie chce Ci się dwa razy przeczytać moich postów lub może ja gdzieś popełniłem błąd, a Tobie nie chce się zwrócić mi na to uwagę...

Prosto i na temat.
Polecam inna metodę: punktowanie i wtlaczanie do glowy powolnym i prostym slownictwem przy czym co drugie slowo nalezy używać formułki "To nie moje zdanie ale tak uważają zainteresowani."
Swoją drogą kiedyś broniąc tak zwanych Żydów byłem oskarżony o sympatyzowanie z nimi; inna sprawa, że żadnego nie znam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ejdżentxxxx
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 20 Maj 2009
Posty: 14
PostWysany: 27 Lip 2009, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po upadku Cesarstwa Rzymskiego cywilizacyjnie najwyżej rozwiniętego cały system jako takiej praworządności należało zastąpić czymkolwiek, i jako że po pierwsze nie było niczego co by prostym ludziom poza legendami trafiało do wyobraźni poza legendami rodzaju: religia- na zasadzie Kodex Postępowania bo jak nie to spotka Cię kara taka to a taka i na podstawie tej właśnie religii tworzy się prawo co było z punktu widzenia władających jak najbardziej uzasadnione i usprawiedliwione inna sprawa czy taki władca wierzył w to co głosił. Jego obchodziły tylko metody, za pomocą których mógł w swojej "strefie wpływów" osiągnąć posłuszeństwo i relatywną praworządaność. Dlaczego dziś nie mówi się o hamowaniu przez kościół tych chorych wojen feudalnych, które o wiele więcej szkód przynosiły niż spalony na stosie kozioł ofiarny czyt. czarownica. Historia polega na ciągłości i osiągnięciach państw nie na ich zbrodniach mniejszych czy większych i wszyscy to wiedzą; więc jeśli da się pod aktualną politykę państwa podpiąć jakąś religię czy ją naciągnąć politycy to robią-zresztą wszyscy to robią. Każdy nasz czyn jest usprawiedliwiony z naszego punktu widzenia, a to co robią państwa to nic innego jak tylko MY do potęgi.Dam prosty przykład:
Jeśli w jakimś sporze nie mam racji szukam wsparcia i jeśli je znajdę nie obchodzi mnie kto je daje czy co je daje. Ważne, że mam to wsparcie- jego wiarygodność nie znaczy teraz nic tak samo jak jego IQ ważne jest to , że dzięki nabytej "kubaturze" ( Very Happy ) wsparcia to ja zwycięzam w sporze.
To moje skromne zdanie na temat historii i ideologii wogóle.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 27 Lip 2009, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kopa to sześćdziesiąt sztuk.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
podglądacz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 10 Cze 2009
Posty: 50
Skd: las
PostWysany: 27 Lip 2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slowacki wielkim poeta byl ... Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 27 Lip 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Kopa to sześćdziesiąt sztuk.


albo 5 tuzinów
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Neo

Doczy: 19 Lis 2008
Posty: 26
Skd: New Zion
PostWysany: 1 Sie 2009, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siewa26 napisa:
foo napisa:
Kopa to sześćdziesiąt sztuk.


albo 5 tuzinów

albo 4 mendle Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Delirium Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron