reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Przewodnik po Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 24 Cze 2007, 0:32    Temat postu: Przewodnik po Islandii Odpowiedz z cytatem

Jest pomysł na nowy temat “przewodnik po Islandii” stworzyli byśmy go my - Użytkownicy, jednak administrator postawił prosty warunek
„ POTRZEBNY MODERATOR TEMATU”, którego poszukujemy.
Ja nie mogę ze względu na pracę.

Proponuje, aby temat zawierał standardowe informacje takie jak:
-rodzaj dróg, (jakim samochodem możemy się wybrać)
-dystans do przejechania (z podziałem na szutry i drogi twarde)
-zawsze zaczynamy i kończymy opis od miejscowości położonych na drodze krajowej nr.1
-stacje benzynowe (zakładamy zasięg samochodu 300km)
Warto by również wskazać miejsca jak źródełka miejsca na nocleg czy inne przydatne w turystycznym bytowaniu.
Proponuję żeby tekst oprócz opisu miejsca zawierał spostrzeżenia, refleksje i własne wrażenia. Co do zdjęć - kilka (3-5szt) zapewne uczyniłoby temat ciekawszym.(nie koniecznie)

I ważne!!!
-pracy naszych kolegów nie komentujemy
-jeśli ktoś uważa, że ktoś napisał nie prawdę kontaktuje się z autorem postu lub pisze własną prace na ten temat.
Wszelkie komentarze będą usuwane przez administratora.


Idea jest taka aby każdy z tu mieszkających i przyjezdnych mógł zaplanowaś wycieczkę lub może nawet wakacje w oparciu o nasze prace. Ktoś powie jest tegu tu mnóstwo, ale opisujemy tu miejsca oklepane. A nie te mało znane.

CZY TO DOBRY POMYSŁ?. Proszę o komentarz i zgoszenie chęci moderowania tematu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Cze 2007, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł jest bardzo dobry, obawiam się jednak, że brak będzie moderatora.

W każdym razie, mogę stworzyć osobny Dział dla PRZEWODNIKA, w którym znajdą się wyłącznie artykuły bez żadnych komentarzy.

Ponieważ w tej chwili trwa przebudowa naszej głównej strony ICELAND.PL, więc był też pomysł, by taki przewodnik nie umieszczać w ramach Forum, gdzie jednak ciągle ktoś będzie coś chciał skomentować, lecz w ramach głównego serwisu.
Nasz serwis będzie umożliwiał dodawania newsów, artykułów, recenzji, również ludziom spoza redakcji. W ten sposób będzie można również dodać artykuł do przewodnika, mało tego, będzie możliwość dodania na nasz serwer zdjęć, a być może nawet będzie możliwość, by dane miejsce zaznaczyć na mapce.

Samo pisanie artykułów można zacząć nawet tutaj na Forum.
Jeśli znajdą się chętni do napisania artykułu do przewodnika on-line, to możemy zrobić tak, że utworze nowy dział, w którym każdy autor będzie moderatorem. Dział będzie zamknięty na dodawanie wpisów przez inne osoby.

Piszcie co o tym myślicie....
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 24 Cze 2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, któs kto poprawiałby błędy i sklejał wsyztsko w jakąś logiczną całość przydałby się...(chodzi o moderatora).
Ale pomysł fajny Smile Można by też dodać jakiś przydatny słowniczek polsko-islandzki (reastuaracja, sklep, przystanek, itp.)
_________________
Ég er Íþróttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Cze 2007, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowniczek ma być osobno na ICELAND.PL - również z możliwością dopisywania przez odpowiednich zarejestrowanych użytkowników.

My od dawna (od paru lat) myslimy o wielu róznych atrakcjach i przydatnych narzędziach na naszym portalu. Ale do tej pory serwis był statyczny, a kazda strona dodawana ręcznie. W ten sposób daleko zajść nie mozna, więc teraz prowadzimy prace nad dodaniem wielu narzędzi.
Kwestia przewodnika jest u nas dyskutowana od początku istnienia naszego portalu, który miał być własnie takim przewodnikiem.

Według mnie przewodnik powinien mieć forme jakby objazdu Islandii dookoła drogą nr 1 (główna część). Oraz dodatkowe części poświęcone atrakcjom położonym z dala od głównej drogi (interior, Zachodnie Fiordy itd.). Ale układ przewodnika pewnie wypracujemy wspólnie.
Mnie podoba się np. układ islandzkiego przewodnika dla zmotoryzowanych, gdzie podział nastepuje w oparciu o sieć dróg. A gdy atrakcja leży poza drogą, to jest omawiana przy takim punkcie jakiejś drogi, skąd jest najbliżej do jakiejś atrakcji lub gdzie zaczyna się szlak do niej.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 25 Cze 2007, 0:46    Temat postu: przewodnik po Islandii Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zachęci do mało znanych fiordów zachodnich.

Vestfiordur – północny-zachód wyspy
Latrabiarg – najdalej na zachód wysunięta cześć Islandii i prawie Europy.
Dynjandi (Fiallfoss) piękny wodospad

Trasa 900km w tym 450 szutru.
Zaczynamy w Borgarnes i kończymy w Bru. ok.50 km drogą nr 1 w stronę Akureyri
Ok.34 km od Borgarnes zjeżdżamy z drogi nr1 na nr 60, dojeżdżamy do Burdardalur. Oaza ostatniej cywilizacji więc na stacji tankujemy do pełna, kupujemy kanapki, napoje, kawa, „zew natury” czyli fizjologia idziemy za potrzebą bo to naprawdę ostatnia szansa. Dalej już tylko góry , pustkowia i barany na które trzeba uważać aby wycieczka nie zakończyła się przed planem.
60 km dalej jest droga na Reykholar jest tam wygasły wulkan (nadkładamy 40km) Nigdy tam nie dotarłem podobno warto tam zajechać. Ale my jedziemy dalej napotykając Bjarkalundur, Jest tam hotel i sezonowa stacja benzynowa. Ogólnie drogo i nie polecam kuchni tego lokalu. Odtąd zaczynają się malownicze góry i drogi szutrowe i góry i...trzy odcinki w sumie 85 km plus odcinki twarde. Hotel Flokalundur. Jest tu hotel płatne pole namiotowe i sezonowa stacja benzynowa. Jeśli spacerkiem cofniemy się jakieś 500 –700 m po prawej przy oceanie jest „kałuża” z czystą ciepłą wodą można się odświeżyć. Proponuje mały lunch, toaleta, benzyna i dalej na ten dziki zachód drogą 63. tutaj można dotrzeć promem ze Stykkisholmur ale ekonomiczniej jest pojechać drogą ponad 2000 koron za osobę + samochód i z Borgarnes jeszcze 100 km więc nie polecam ale jak ktoś lubi. Kolejna krzyżówka i droga 612. na ten odcinek warto zarezerwować sobie z 5 godzin do przejechania 0k.110 km w tym 90% szutrem. Po drodze jest muzeum i ciekawostki jak samolot DC-3 czy dawne wyposażenie domów, szpitala, sprzęt rybacki czy archaiczny komputer IBM czy ktoś widział dysk twardy wielkości 300MB wielkości dwudrzwiowej szafy ubraniowej? Kolejna góra ,droga przez plaże i uwaga nagle koniec drogi – Latrabiarg. dalej już tylko ...koniec świata.... foki, Maskonury i inne ptactwo.
Warto mieć dobry aparat. Pamiątki niezapomniane. Byłem tam z dziesięć razy i zawsze mnie inspiruje bezkres widoku jaki moją dusze ogarnia. Jak już się na sycimy widokiem mistycznym to czas na powrót dojeżdżając do drogi 62 trzeba podjąć decyzje czy na lewo przez miasta (20 km dalej) czy z powrotem przez na prawo przez Flokalundur i w lewo na Isafiordur. Osobiście polecam w lewo jest dalej ale po drodze jest basen i gorąca „kałuża” można popływać
Dynjandi – Fiallfoss jedno z piękniejszych miejsc na Islandii. Bardzo ładny 100m n.p.m. wodospad zimą pięknie zamarznięty latem w towarzystwie wrzosu i krzaków jagód malowniczo zapiera dech w piersi. U jego podnóża jest bezpłatne miejsce biwakowe.. dalej na Isafiordur poprzez góry ok.1000m npm i tunel 6 km. Od Isafiordur do Bru jechałem tylko raz zimą i to dlatego że nie było innej drogi bo w ciągu godziny diametralnie zmieniła się pogoda i zasypało mi drogę powrotną, więc nie będę wiele płodził w tym temacie. Powiem tylko jest ładnie i warto poświęci na to czas.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
michal-krakow

Doczy: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skd: Kraków
PostWysany: 26 Cze 2007, 9:22    Temat postu: moja działka Odpowiedz z cytatem

ja mógłbym napisać co nieco o geologii, bom geolog z wykształcenia. Mam przewodnik po Islandii z serii "Classic geology of Europe" i mogę przerobić na polski część najistotniejszych ilustracji.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 29 Sie 2009, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mozna swoich watkow zakladac wiec sie tu podczepie Smile , widzialem dzis piramide na Islandi Smile , wielkoscia nie dorownuje tej w Egipcie ale ma te same proporcje Smile , no i jest to wyrob wspolczesny Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron