reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Pozwolenie na psa od wsp贸艂mieszka艅c贸w i s膮siad贸w

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 19 Lut 2008, 19:56    Temat postu: Pozwolenie na psa od wsp贸艂mieszka艅c贸w i s膮siad贸w Odpowiedz z cytatem

Witam!
S艂ysza艂em, 偶e je偶eli si臋 chce mie膰 psa to trzeba mie膰 pozwolenie wszystkich wsp贸艂mieszka艅c贸w budynku, czy to prawda?
Mieszkamy w dwie rodziny w domu podzielonym g贸ra/d贸艂. No i s膮siedzi obnosz膮 si臋 od kilku dni z wielkim psem. Czy mogli sobie kupi膰 takiego psa bez pytania nas o zdanie? Bo ja na psa bym si臋 nie zogdzi艂, po pierwsze moja c贸rka bardzo si臋 boi ps贸w, a po drugie wyprowadzaj膮 go do ogr贸dka i raczej za nim nie sprz膮taj膮, nie 偶ycz臋 sobie 偶eby mi kto艣 sra艂 pod oknem. No dobra, powtarzam pytanie: czy mogli sobie kupi膰 psa bez pytania o zdanie, a je偶eli nie to co mog臋 z tym zrobi膰: policja czy co?

Pozdr贸wka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 19 Lut 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co s艂ysza艂em, to zale偶y czy pies korzysta z tej samej klatki co pozostali mieszka艅cy,je偶eli macie wsp贸lne wej艣cie do domu to ci pa艅stwo powinni zapyta膰 Was o pozwolenie,je偶eli nie ,to nie musieli pyta膰.
Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 19 Lut 2008, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bloku musi by膰 zgoda wszystkich z klatki.
W Twoim wypadku wygl膮da to na dom w kt贸rym mieszkaj膮 na pietrach oddzielne rodziny co nie zmienia faktu 偶e masz na to wp艂yw i powinni Ci臋 zapyta膰 o zgod臋 /rozumiem 偶e jeste艣 w艂a艣cicielem mieszkania w kt贸rym mieszkasz/
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 19 Lut 2008, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W艂a艣nie mamy niestety wsp贸lne wej艣cie, i jestem w艂a艣cicielem - na dodatek to chyba oni wynamuj膮(tak mi si臋 wydaje bo niedawno si臋 wprowadzili, przywie藕li tylko kilka rzeczy, i obydwoje nie pracuj膮 Shocked )
No wi臋c skoro Oni mnie omineli, to ja najch臋tniej te偶 omin膮艂 bym ich i poszed艂 poskar偶y膰 si臋 gdzie艣 "wy偶ej", tylko, 偶e nadal nie jestem pewny(nie pad艂a taka odpowied藕) czy musz膮 si臋 pyta膰 - w sensie czy tak stanowi PRAWO. I w sumie g艂upio by by艂o jak by si臋 okaza艂o, 偶e nie musz膮 si臋 mnie pyta膰. Albo, 偶e trzymaj膮 psa komu艣 znajomemu kto wyjecha艂 na kilka dni Very Happy

To jak to jest, prawo nakazuje pyta膰 si臋 wsp贸艂mieszka艅c贸w?

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 20 Lut 2008, 3:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam psa i musia艂em mie膰 zgod臋.
Ponadto pies musi by膰 zarejestrowany i mie膰 wszczepiony czip.
Musz膮 mie膰 zgod臋 chyba 偶e mieszkaj膮 w domu jednorodzinnym a tak w tym przypadku nie ma.
Mo偶e nie wal od razu na policje tylko z nimi porozmawiaj. Wyja艣nij.
Popro艣 偶eby po psie sprz膮tali.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 21 Lut 2008, 15:15    Temat postu: Re: "pozwolenie" na psa Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
Bo ja na psa bym si臋 nie zogdzi艂, po pierwsze moja c贸rka bardzo si臋 boi ps贸w, a po drugie wyprowadzaj膮 go do ogr贸dka i raczej za nim nie sprz膮taj膮, nie 偶ycz臋 sobie 偶eby mi kto艣 sra艂 pod oknem.


Taka ma艂a uwaga (filozoficzna): to, 偶e kto艣 czego艣 si臋 boi nie mo偶e by膰 podstaw膮 do nak艂adania na innych jakich艣 zakaz贸w. A je艣li twoi s膮siedzi mieliby lek samochod贸w, czy zrezygnowa艂by艣 z jego u偶ywania?
L臋k (strach) jest swoist膮 chorob膮. Trzeba j膮 leczy膰, a nie zamiata膰 problem pod dywan.
Strach przed psami to de facto ukryty l臋k przed z艂ymi lud藕mi, l臋k przed b贸lem i cierpieniem. Dzisiejsza kultura robi wszystko, by ludziom by艂o dobrze i mi艂o w zyciu, wi臋c wszystko co nas napawa l臋kiem wyrzucamy daleko od siebie.
Nie rozumiemy, 偶e to w艂a艣nie odrobina l臋ku i walka z tym l臋kiem sprawia, 偶e cz艂owiek jest Cz艂owiekiem.
Mi艂y i bezstresowy 艣wiat zabija w nas to co najlepsze.
Postaraj si臋, by twoja c贸rka przesta艂a ba膰 si臋 ps贸w. Psy s膮 bardziej bezpieczne od ludzi. Wi臋kszy jest odsetek niebezpiecznych ludzi ni偶 ps贸w. Szczeg贸lnie, 偶e niebezpieczne psy bior膮 si臋 w 99% przypadk贸w z b艂臋dnego wychowania jakie zafundowa艂 im ich w艂a艣ciciel (czyli cz艂owiek).

Mo偶na by rzec, 偶e nie mo偶na si臋 ba膰 pistoletu, a tylko z艂ego cz艂owieka, kt贸ry ten pistolet mo偶e u偶y膰 w z艂ym celu.
Media strasz膮 spo艂ecze艅stwo historiami o z艂ych ludziach i z艂ych psach. Gdyby spyta膰 ludzi o ich odczucia, to okaza艂oby si臋, 偶e mamy wra偶enie, 偶e 艣wiat sk艂ada si臋 z wielkiej ilo艣ci przest臋pc贸w i gro藕nych zwierz膮t.
Podczas, gdy realne statystyki wykazuj膮, 偶e taki obraz 艣wiata jest b艂臋dny, a ludzi zlych jest bardzo ma艂o, a ps贸w to ju偶 zupe艂nie niewielka ilo艣膰.

Nalezy r贸wnie偶 pami臋ta膰 o specyfice psiej psychiki. Pr膮d w gniezdku kopie, gdy w艂o偶y si臋 tam palca, drzwi potrafi膮 przyci膮膰 palca. A pies czasami uszczypie nas z臋bami (nie m贸wi臋 o agresywnych psach mordercach, kt贸rych jest skrajnie ma艂o, ale o kundelkach, co chc膮c z艂apa膰 nasz膮 nogawk臋 niechc膮cy ugryz膮 nas w 艂ydk臋) - tak jak w przypadku innych krzywd, kt贸rymi u艣wiadcza nas los, tego typu niemi艂e zdarzenie nie 艣wiadczy o tym, 偶e pr膮d elektryczny, drzwi, czy pies s膮 naszymi wrogami czy te偶 s膮 nastawione do nas agresywnie.
Nawet dzieci podczas zabawy mog膮 zrobi膰 sobie nawzajem krzywd臋, co nie znaczy, 偶e s膮 totalnie z艂e i niebezpieczne.

Poznaj膮c specyfik臋 pr膮du elektrycznego, uczymy dzieci, by nie dotyka艂y urz膮dze艅 elektrycznych. Ale nie mo偶emy te偶 tolerowac jakiego艣 panicznego l臋ku naszych dzieci wobec tych urz膮dze艅, bo taki l臋k to ju偶 choroba i trzeba zwr贸ci膰 si臋 wtedy do specjalisty.
Zamiast l臋ku lepsza jest ostro偶no艣膰.
Tak samo jest z psami. Nale偶y zrozumie膰 jak psy "dzia艂aj膮", jak si臋 nimi "pos艂ugiwa膰" i jak膮 maj膮 psychik臋.
Podobne instrukcje otrzymuje turysta, gdy wkracza na tereny zaj臋te przez nied藕wiedzie. Je艣li czyj艣 l臋k jest silniejszy od zdrowego rozs膮dku, to zacznie ucieka膰 i wtedy nied藕wied藕 go zaatakuje. Zachowuj膮c si臋 rozs膮dnie mo偶na liczy膰 z wysokim prawdopodobie艅stwem na ignorowanie ze strony nied藕wiedzia.

Mo偶na oczywi艣cie wystrzelac wszystkie nied藕wiedzie, by艣my nie musieli si臋 ich ba膰, by艣my nie musieli uczy膰 si臋 u偶ywa膰 naszego rozumu przy jednoczesnym poskramianiu l臋ku.
Ale to nie jest metoda rozwoju cz艂owieka. To tylko ucieczka do nik膮d.


A bardzo m膮drze napisa艂 Viking w sprawie odchod贸w: najlepiej jest porostu porozmawia膰 i to nie na zasadzie straszenia i agresji (bo na agresj臋ludzie odpowiadaj膮 agresj膮). Pewnie wystarczy bardzo grzecznie i mi艂o poprosi膰, wyt艂umaczy膰 i jeszcze mo偶e nawet kupi膰 jedno opakowanie woreczk贸w na odchody jako taki "s膮siedzki prezent". Taka postawa zaprocentuje w przysz艂o艣ci tym, 偶e i Ty je艣li zrobisz jaki艣 b艂膮d, za kt贸ry m贸g艂by艣 oficjalnei by膰 poci膮gni臋ty do odpowiedzialno艣ci karnej, to ten b艂膮d zostanie Ci wybaczony.
A wszyscy jeste艣my omylni, rzadko kto zna prawo i stosuje je na codzie艅.
A najgorsze co mo偶na zrobi膰 to mie膰 za wrog贸w ludzi, kt贸rzy tak naprawd臋 s膮 mili i przyjacielscy, a tylko niechc膮cy i bezwiednie zrobili nam krzywd臋.

Oczywi艣cie nie m贸wi臋 o sytuacji, gdy ci ludzie celowo i na z艂o艣膰 Wam szczuj膮 psa na Was i chc膮 Wam dogry藕膰 - wtedy pozostaje ju偶 tylko policja i s膮dy - ale mam wra偶enie, 偶e to nie ten przypadek.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 21 Lut 2008, 21:46    Temat postu: Re: "pozwolenie" na psa Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
KO napisa:
Bo ja na psa bym si臋 nie zogdzi艂, po pierwsze moja c贸rka bardzo si臋 boi ps贸w, a po drugie wyprowadzaj膮 go do ogr贸dka i raczej za nim nie sprz膮taj膮, nie 偶ycz臋 sobie 偶eby mi kto艣 sra艂 pod oknem.


Taka ma艂a uwaga (filozoficzna): to, 偶e kto艣 czego艣 si臋 boi nie mo偶e by膰 podstaw膮 do nak艂adania na innych jakich艣 zakaz贸w. A je艣li twoi s膮siedzi mieliby lek samochod贸w, czy zrezygnowa艂by艣 z jego u偶ywania?


Smile je偶eli prawo, nakazywa艂o by mi pyta膰 ich o pozwolenie, i je偶eli by si臋 nie zgodzili, to albo bym przesta艂 u偶ywa膰, albo bym si臋 wyprowadzi艂
Moje pytanie by艂o w艂a艣nie co na ten temat m贸wi _prawo_. Nie zamierzam z nikogo sobie robi膰 wrog贸w, nie jestem typem k艂utnika, nie lubi臋 walczy膰 z lud藕mi, ale nie lubi臋 te偶 jak mnie kto艣 traktuje nie tak jak powinien.

pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 22 Lut 2008, 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na pocz膮tku porozmawia艂a tak偶e z w艂a艣cicielami psa na spokojnie np. przy herbatce. Na pewno nie warto robic sobie wrog贸w z s膮siadow, ale dobrze jest od pocz膮tku zaznaczy膰 swoj膮 opini臋 w danej sprawie.Nie ma co odwleka膰 tego w czasie, bo nie wiadomo co z tego wyniknie potem. Je偶eli nic nie osi膮gniecie to zaznaczycie, 偶e wyra偶acie zgody na psa. ale mysl臋 ,偶e do takiej sytuacji nie dojdzie. A mo偶e Pana c贸rka nawet zaprzyja偶ni si臋 z pieskiem. R贸偶nie to w 偶yciu bywa. Psy tutaj s膮 zazwyczaj bardzo 艂agodne i przyjacielskie.
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 24 Lut 2008, 13:52    Temat postu: Re: "pozwolenie" na psa Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
je偶eli prawo, nakazywa艂o by mi pyta膰 ich o pozwolenie, i je偶eli by si臋 nie zgodzili, to albo bym przesta艂 u偶ywa膰, albo bym si臋 wyprowadzi艂
Niekoniecznie.
Nale偶y pami臋ta膰 w 偶yciu, 偶e prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa.
O tej prostej regule pami臋ta bardzo ma艂o ludzi.
Prawo pozwala walczy膰 z chamstwem, natomiast nie powinno by膰 u偶ywane przeciwko tym, kt贸rzy b艂膮dz膮 z niewiedzy lub niezrozumienia potrzeb innych.
Gdy te potrzeby si臋 wyartykuuje, to wtedy cywilizowani ludzie zawsze znajd膮 dobre dla siebie rozwi膮zanie.



Cytat:
Moje pytanie by艂o w艂a艣nie co na ten temat m贸wi _prawo_.
W艂a艣ciwie sam sobie odpowiedzia艂e艣, 偶e prawo islandzkie nakazuje otrzyma膰 zgod臋 od s膮siad贸w w tym budynku (chyba, 偶e ka偶dy ma inne wyj艣cie z tego budynku i nie ma wsp贸lnego korytarza - bo w takim przypadku nie ma kontaktu psa z innymi s膮siadami).
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
walle1977

Do潮czy: 05 Mar 2009
Posty: 6
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 15 Wrz 2009, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co je艣li ma si臋 ju偶 psa a nie ma zgody jednego z mieszka艅c贸w bloku,chocia偶 w bloku jest 7-8 ps贸w, nie licz膮c kot贸w Question
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron