reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

czy zmieszcze sie w 12 tys pln na 2 osoby?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skinheads
Gość
PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:16    Temat postu: czy zmieszcze sie w 12 tys pln na 2 osoby? Odpowiedz z cytatem

witam!latem chce poleciec do islandi z dziewczyna lotem,!chce zwiedzic reykjavik i okolice !chce spac w hotelu 3 gwiazdkowym i jadac na miescioe w restauracjach !mam pytenie ile mnie wyniesie taka podroz wszystko liczone razy 2 bo z dziewczyna polece!tzn ile mnie wyniesie okolo lot lotem i z powrotem spanie mieszkanie w jakims 3gwiazdkowym hotelu jedzeniu na miescie zamierzam tam byc okolo 10 dni!czy zmieszcze sie w 12 tys pln na 2 osoby?
Powrót do góry
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - to osobiście odradzilbym taką podróż. To moje subiektywne odczucia - ale mi się Reykjavik zwyczajnie nie podobał (choć znam ludzi zakochanych w tym mieście). Rozumiem, że jesteś zagorzalym Islandofilem, ale ja bym to na twoim miejscu przemyślał jeszcze raz.

Po dugie - hm, 12 tys... Hotel 3 gwizdkowy pewnie kosztowałby z 10 000 koron (w sezonie 18 000) za pokój dwuosobowy (podbna cena była przynajmniej w Foss Hotel), restauracje też do tanich nie należą. Za obiad dla jednej osoby 5-7 tys możesz liczyć lekką ręką. Myślę, że wszystko zależy od ceny lotu.

Poza tym, nie jestem do końca pewny, czy lot lata do Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Lis 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
latem chce poleciec do islandi z dziewczyna lotem...


To będziesz musiał jeszcze poczekać ponieważ Lot nie lata do Islandii.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Lis 2005, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

12000 zl to 240 tys koron, zirka. Bilety SAS+Icelandair 100.000 koron dla dwojki, hotel okolo 10.000 za noc za dwojke, czyli 100.000 koron. Zostaje 40 tys. koron - na taksowke do hotelu z lotniska ;-) Jesli podwyzszycie sobie klase hotelu do 4 gwiazdek to np. SAS Radisson oferuje noclegi za 15.000 koron za dwojke. Czyli wtedy wychodzicie na czysto. Prawie. Bez wyzywienia.
Wniosek: 12 tys na wyjazd tego rodzaju nie wystarczy. Wystarczy natomiast na wyjazd turystyczny w klasie turystycznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skinheads
Gość
PostWysłany: 10 Lis 2005, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi lotem ale z przesiadka gdzies wiem ze bezposrednio nie ma:)rownie dobrze moge leciec tanimi liniami hotel moze byc 2 gwiazdkowy a chodzic tylko na obiady bo sniadanko i kolacje to sie samemu zrobi w pokoju hotelowym!ogolnie chce byc w reykjaviku i bliskie okolice napewno jakies autobusy jezdza mam nadzieje ze 12 tys wystarczy bo wiecej miec nie bede:)pozdro
Powrót do góry
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 10 Lis 2005, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wykup sobie 2-kę w schronisku wyjdzie ci z 2000ISK z kawałkiem, masz tam kuchnię, jest całkiem czysto itp. Po co masz płacić trzy razy tyle za hotel? Jeżeli nie będziesz szalał z jedzeniem w knajpach, to 12 tys zł. ci wystarczy, jak już powiedziała Basia. Ja, na ten przykład wydałem 6 tys złotych i byłem tam prawie 4 tygodnie, także - wszystko jest możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 11 Lis 2005, 9:55    Temat postu: Re: kto wie? Odpowiedz z cytatem

skinheads propagandzista napisał:
witam!latem chce poleciec do islandi z dziewczyna lotem,!chce zwiedzic reykjavik i okolice !chce spac w hotelu 3 gwiazdkowym i jadac na miescioe w restauracjach !mam pytenie ile mnie wyniesie taka podroz wszystko liczone razy 2 bo z dziewczyna polece!tzn ile mnie wyniesie okolo lot lotem i z powrotem spanie mieszkanie w jakims 3gwiazdkowym hotelu jedzeniu na miescie zamierzam tam byc okolo 10 dni!czy zmieszcze sie w 12 tys pln na 2 osoby?


Mozna tez wziac wlasny samochod i poplynac promem. Poza sezonem bilety sa naprawde tanie a wycieczka naprawde ciekawa, no i samochod swoj, nie trzeba wydawac kolosalnych sum na autobusy.
Zalezy co chcecie czy zobaczyc sam Reykjavik czy nastawiacie sie na zwiedzanie Islandii.
Bilet poza sezonem 2 osoby + samochod w dwie strony kosztuje od 83000kr tj. jakies 4100 zl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 11 Lis 2005, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, polecam prom do Islandii. Szczegolnie, gdy ma się chorobę morską, a między Wyspami Owczymi, a Islandią złapie was sztorm. Ubaw po pachy Smile .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Lis 2005, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bilet poza sezonem 2 osoby + samochod w dwie strony kosztuje od 83000kr tj. jakies 4100 zl


Ja płynołem w maju i za dwie osoby zapłaciłem 56000 ISK.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 11 Lis 2005, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Posezon" też ma swoje "sezony" i w każdym ceny są inne. Poza tym co trochę są przeróżne promocje i zmienia się cena non stop, dlatego każdy prawie będzie miał inne doświadczenia co do ceny. W tej chwili prom w dwie strony na 2 osoby + samochód kosztuje 576 Euro, czyli na dziś: 2306 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
selfoss
Gość
PostWysłany: 2 Gru 2005, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elloth napisał:
Za obiad dla jednej osoby 5-7 tys możesz liczyć lekką ręką.


lekka przesada
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 3 Gru 2005, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ło jeju! Obiad za 100-150 zl to juz jest bardzo dobry, duşy obiad z bufetem salatkowym gdzie bierze sie ile sie tylko chce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elloth

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysłany: 3 Gru 2005, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz, zaraz, sam napisał, że ma zamiar jeść w restauracjach Neutral .
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ted

Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skąd: katowice
PostWysłany: 5 Gru 2005, 8:40    Temat postu: Wyjazd!!! Odpowiedz z cytatem

Heja!
Bezwzględnie polecam opcje prom+auto!
My w trakcie miesięcznego wyjazdu (15 dni na wyspie) wydaliśmy na 1 os. po ok. 3100 zł. Kwota ta obejmowała wszelkie koszty związane z wyjazdem począwszy od ubezpieczenia wyjazdu (PZU) poprzez bilety promowe, paliwo, zakupy żarcia w Polsce (80% całości), filmy do aparatów,baterie do aparatów i latarki,specjalne gwoździe do mocowania namiotu,nabicie butli gazowej,itd,itd,itd. Oczywiście na Islandii nie zaliczyliśmy żarcia w knajpach ale zakupy konsumpcyjne robiliśmy bez problemu np. w Bonusie. W
knajpach zato "rozbijalismy się" już w Niemczech w drodze powrotnej, gdzie po islandzkich cenach wszystko było juz smiesznie tanie!
Codo spania to na łącznie 15 noclegów 5 razy spaliśmy w aucie (głównie ze względu na pogodę gdy niedało sie rozbić namiotu lub ze względu na bardzo późną pore przyjazdu na jakies miejsce). Pozostałe noce
spędzaliśmy na kampingach. Za noclegi na kampingach płaciliśmy tylko w jednym przypadku (przy jeziorze Myvatn), pozostałe kampingi były darmowe!!!(Np. w Hofn lub w Dalviku!).Oczywiście chyba nie muszę dodawać,że na kampingach były prysznice i wszędzie ciepła (a nawet bardzo gorąca) woda! Jako ciekawostkę podam,że np. w prawie wszystkich
Islandzkich bankach bez problemu można skorzystac z gratisowej kawy.W bankach stoi termos z kawą, obok mleko w dzbanku i można z tego korzystac ile się chce,nawet gdy nie korzysta się z usług banku!
PS.Aha z tych 3100 zł starczyło jeszcze kasy na zakup pocztówek, pamiątek i drobnych prezentów do domu.
Także w porównaniu do cen oferowanych przez biura podróży - 7000zł/7 dni/1 osobę nasze koszty to chyba niezły wynik!
PS.Aha my na wyjeździe byliśmy we wrzesniu 2005r.
PSI. Zdjęcia z wyjazdu na www.iceland.glt.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 5 Gru 2005, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 18:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tutuki66

Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 9
Skąd: ICELAND
PostWysłany: 28 Gru 2005, 1:25    Temat postu: Re: czy zmieszcze sie w 12 tys pln na 2 osoby? Odpowiedz z cytatem

Lot na dwie osoby okolo 4,5 tys.hotele w reykjaviku sa bardzo drogie okolo 500zl za dobe ale taniej jest w guesthausach o tym moesz sie dowiedziec w centrum kulturalnym na ulicy Bankastreati 1.Tam dostaniesz wszelkie info o kosztach pobytu.Jak chcesz wiecej informacji to do mnie emaila mayda2202@hotmail.com mieszkam na stale w islandii bylo by taniej puscic dziwczyne sama z kamera i aparatem.Po przyjezdzie wszystko ci pokaze. Twisted Evil tylko zartowalam.Pozdrowienia z islandii MAYDA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron