reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 7 Pa 2009, 14:24    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

dziewczyny orientujecie sie czy mozna tu kupic czopki przeciwgor膮czkowe(dla 3m-cznego dziecka)jesli tak to pod jaka nazwa???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 7 Pa 2009, 14:47    Temat postu: Re: ? Odpowiedz z cytatem

pazura0311 napisa:
dziewczyny orientujecie sie czy mozna tu kupic czopki przeciwgor膮czkowe(dla 3m-cznego dziecka)jesli tak to pod jaka nazwa???


Parasup w zaleznosci od wagi dziecka moj jak wazyl 6kg. dostal 60mg w aptece zapytaja ciebie ile wazy dziecko i dadza odpowiednie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 7 Pa 2009, 14:52    Temat postu: Re: ? Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisa:
pazura0311 napisa:
dziewczyny orientujecie sie czy mozna tu kupic czopki przeciwgor膮czkowe(dla 3m-cznego dziecka)jesli tak to pod jaka nazwa???


Parasup w zaleznosci od wagi dziecka moj jak wazyl 6kg. dostal 60mg w aptece zapytaja ciebie ile wazy dziecko i dadza odpowiednie


Parasup czyli po prostu paracetamol.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Anita29

Do潮czy: 18 Lip 2009
Posty: 37
Sk眃: Grindavik
PostWys砤ny: 7 Pa 2009, 17:09    Temat postu: Re: ? Odpowiedz z cytatem

Nie orientujecie sie czy mozna tu kupic pas poporodowy? Jezeli tak to gdzie i ile moze kosztowac?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 8 Pa 2009, 10:07    Temat postu: Re: ? Odpowiedz z cytatem

Anita29 napisa:
Nie orientujecie sie czy mozna tu kupic pas poporodowy? Jezeli tak to gdzie i ile moze kosztowac?


Mo偶na kupi膰 taki pas. Ja taki kupi艂am w sklepie na Kopavogur gdzie mo偶na dosta膰 wiele rzeczy dla 艣wie偶ych mam. Znajduje si臋 on bardzo blisko centrum, w pobli偶u g艂贸wnego przystanku autobusowego. Informacje o tym sklepie mozna otrzyma膰 od po艂o偶nej.
Ceny niestety nie podam, bo sw贸j kupowa艂am kilka lat temu wi臋c na pewno cena jest ju偶 zupe艂nie inna.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
natalia

Do潮czy: 18 Lut 2009
Posty: 34
Sk眃: islandia
PostWys砤ny: 8 Pa 2009, 11:20    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

orietujecie sie moze gdzie mozna kupic kombinezon dla maluszka niedawno uodzilam i szukalam juz chyba wszedzie i nigdzie nie moge dostac pozdro
_________________
cze艣膰!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wojek12
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 12 Sie 2008
Posty: 26
PostWys砤ny: 8 Pa 2009, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz w baby sam, tam powinny byc. albo w north 66
_________________
Lukasz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 8 Pa 2009, 14:16    Temat postu: Re: witam Odpowiedz z cytatem

natalia napisa:
orietujecie sie moze gdzie mozna kupic kombinezon dla maluszka niedawno uodzilam i szukalam juz chyba wszedzie i nigdzie nie moge dostac pozdro


Albo odkup od kogos na branaland jest pelno ogloszen. Tak poza tym To ja dla swojego maluszka mialam spiworek i bylam zadowolona. Jesli jednak chcesz nowy to masz baby sam, olavia oliwer( glaesibae) i fifa. Oprocz tego sklepy z ubrankami w smaralindzie i kringlanie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 9 Pa 2009, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w babysamie w smaralindzie by艂a przecena cieplutkich kombinezon贸w ja mam identyczny jest super polecam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
anika

Do潮czy: 13 Lip 2009
Posty: 92
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Pa 2009, 21:13    Temat postu: zdjecie 3 d Odpowiedz z cytatem

Witam dziewczyny!
ostatnio bylam zapisac sie na zdjecie 3 d dzidziusia Very Happy
Sa dwa sposoby aby sie zapisac, trzeba wyslac meila (po angielsku lub islandzku) lub mozna zadzwonic i sie umowic telefonicznie (po angielsku) dla zainteresowanych podaje numer telefonu 8927232 (Gulla)
Pozdrawiam Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AcidBurn

Do潮czy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 12:09    Temat postu: Re: zdjecie 3 d Odpowiedz z cytatem

anika napisa:
Witam dziewczyny!
ostatnio bylam zapisac sie na zdjecie 3 d dzidziusia Very Happy
Sa dwa sposoby aby sie zapisac, trzeba wyslac meila (po angielsku lub islandzku) lub mozna zadzwonic i sie umowic telefonicznie (po angielsku) dla zainteresowanych podaje numer telefonu 8927232 (Gulla)
Pozdrawiam Very Happy


z nieba mi spad艂a艣 dziewczyno!!!! Smile a ma kto艣 numer jakiej艣 kliniki, gdzie mo偶na sobie robi膰 usg kiedy si臋 komu艣 rzewnie podoba? dzwoni艂am ostatnio do szpitala, ale nie udzielili mi偶adnych informacji Confused
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszcz臋艣liwszy dzie艅 mojego 偶ycia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
AcidBurn

Do潮czy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny (i ch艂opaki?) mam pro艣b臋. Nie chce mi si臋 czyta膰 wszystkich post贸w (pr贸bowa艂am, dojecha艂am do 12 strony z prawie 160ciu i nie da艂am dalej rady). Chodzi mi o urlopy: macierzy艅ski i ojcowski. O co w ko艅cu chodzi. Ostatnio rozmawia艂am z kole偶ank膮 Islandk膮 w pracy; powiedzia艂a mi, 偶e mi przys艂uguje 6miesi臋cy macierzy艅skiego, jemu 3 ojcowskiego i 3 dodatkowe albo jemu albo mi. Kto艣 si臋 orientuje? Chodzi mi o dok艂adne, sprawdzone informacje. Bo ka偶dy m贸wi co艣 innego...

Dzi臋ki z g贸ry i pozdrawiam
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszcz臋艣liwszy dzie艅 mojego 偶ycia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
monika32

Do潮czy: 21 Wrz 2009
Posty: 25
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 15:04    Temat postu: urlop macierzy艅ski Odpowiedz z cytatem

A wi臋c ja obecnie jestem na macierzy艅skim urlopie ,wzi臋艂am go na 12 miesi臋cy ,kt贸re s膮 p艂atne po 50 procent tzn.wyliczaj膮 Ci jak膮艣 kwot臋 z Twoich zarobk贸w ale jaki okres pracy jest brany pod uwag臋 tego nie wiem.Wychodzi z tej 艣redniej jaka艣 kwota.kt贸ra Ci dziel膮 przez ilo艣膰 miesi臋cy na ile bierzesz macierzy艅ski .100 procent masz jak bierzesz na 6 miesi臋cy a po 50 procent jak masz na 12 miesi臋cy.Pono膰 najlepiej wzi膮膰 na 9 miesi臋cy mama i 3 miesi膮ce taka niby najbardziej op艂acalne.Ja jednak chcia艂am jak najd艂u偶ej by膰 z dzieckiem i wzi臋艂am na 12 miesi臋cy a m贸j m膮偶 na 3 czyli razem mamy 15 miesi臋cy w tym tato musi wykorzysta膰 urlop nie koniecznie od razu ca艂y do uko艅czenia przez dziecko 18 miesi臋cy.Je偶eli co艣 jeszcze chcesz wiedzie膰 to pisz na priv postaram si臋 odpowiedzie膰 i mam nadziej臋 偶e napisa艂am w miare zrozumiale.Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzik410

Do潮czy: 30 Maj 2009
Posty: 12
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 20:49    Temat postu: urlop macierzynki Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o dlugosc urlopu macierzynskiego to najkorzystniej jest jednak wziasc na 6 m-cy,poniewaz dostajesz 80% wynagrodzenia.jesli myslisz o 9 m-cach to musisz sie niestety liczyc z tym,ze dostaniesz tylko 67%, wiec jest to znaczaca roznica
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 WP Kontakt
AcidBurn

Do潮czy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋ki madzik za odpowied藕 Smile no i dalej nic nie wiem Very Happy chodzi mi o to, czy m贸j m膮偶 mo偶e zosta膰 z dzieckiem p贸艂 roku i ja p贸艂 roku????... tak si臋 sk艂ada, 偶e mam wi臋ksze mo偶liwo艣ci zarobkowe i tak by nam si臋 op艂aca艂o, a nie chcemy rozstawa膰 si臋 z dzieckiem przez pierwszy rok... mo偶e je艣li tak sformuuj臋 pytanie b臋dzie 艂atwiej odpowiedzie膰 Smile

i jeszcze mo偶e tak: ile miesi臋cy przys艂uguje macierzy艅skiego a ile ojcowskiego? jak to mo偶na porozdziela膰?
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszcz臋艣liwszy dzie艅 mojego 偶ycia Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Katrina

Do潮czy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 22:21    Temat postu: hejka Odpowiedz z cytatem

Do AcidBrum:
A wi臋c reasumuj膮c wszystkie sprawdzone informacje, je艣li chodzi o urlopy macierzy艅ski i tacierzy艅ski to jest tak :
- 3 ustawowe miesi膮ce dla mamusi
- 3 ustawowe miesi膮ce dla tatusia
- 3 miesi膮ce do podzia艂u.
My podzielili艣my tak :
- ja wzi臋艂am na siebie 6 miesi臋cy
- tatu艣 3 miesi膮ce.
Tatu艣 swoje 3 miesi膮ce mo偶e sobie wzi膮膰 w odpowiednim dla siebie czasie, wi臋kszo艣膰 z nas rodzic贸w, bierze urlopy mniej wi臋cej w tym samym czasie aby spokojnie lecie膰 sobie do PL na ten czas i bezstresowo sobie wypoczywa膰 Smile Mam nadziej臋 偶e w miar臋 jasno i przejrzy艣cie to napisa艂am Smile
Je艣li b臋d膮 jakie艣 pytania zapraszam na priv, postaram si臋 pom贸c. Pozdrawiam wszystkich cieplutko Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Katrina

Do潮czy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 22:24    Temat postu: wkrad艂 si臋 b艂膮d..... Odpowiedz z cytatem

AcidBurn:
sorki za b艂edne napisanie nicka, ale jak zwykle za szybko pisa艂am Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
monika32

Do潮czy: 21 Wrz 2009
Posty: 25
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 22:25    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

ja akurat mam 12 miesi臋cy macierzy艅skiego a m贸j m膮偶 3 miesi膮ce co da艂o nam 15 miesi臋cy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Jacek108

Do潮czy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Sk眃: 艂om偶a / Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Pa 2009, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o to, 偶e kwota na macierzy艅ski jest jedna. to jestjak by to wyt艂umaczy膰 jak kredyt kt贸ry Ty dajesz dla pa艅stwa, a ono Ci臋 sp艂aca przez tyle mies ile jest w ustawie, a tam nie jest jednoznacznie to opisane. Im wiecej tych mies tym 艂膮czna kwota wyjdzie oczywi艣cie wi臋ksza (nieznacznie ale wyjdzie) z powodu ulgi podatkowej kt贸r膮 otzrymuj膮 oboje z rodzic贸w co mies (nie pamietam, chyba 34,co艣 tam tys.)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Katrina

Do潮czy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 13 Pa 2009, 0:13    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

a wi臋c jak wida膰, rodzice rozk艂adaj膮 sobie tak czas urlop贸w, jak im jest najwygodniej Smile ale to dok艂adnie indywidualna sprawa ka偶dego. W ka偶dym b膮d藕 razie mamusia mo偶e sobie roz艂o偶y膰 ten czas na d艂u偶szy okres - 9 miesi臋cy b膮d藕 12 miesi臋cy, a co za tym idzie, i mniejsze pieni膮偶ki dostawa膰. Szkoda tylko 偶e nie ma tutaj na Islandii tzw okresu urlopu wychowawczego..... wielu rodzic贸w potem musi boryka膰 si臋 z za艂atwieniem opieki dla szkraba swojego. Poza tym uwa偶am 偶e pierwsze latka 偶ycia dziecka s膮 najwa偶niejsze dla niego samego a tak偶e dla rodzic贸w.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 156, 157, 158 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 157 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron