reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

relacja z mojego pobytu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ola lasota
Gość
PostWysłany: 24 Cze 2004, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego tekstu o pogodzie nie napisal moj kochany tomsik, tylko ja - jego druga polowa, ktora wiernie mu towarzyszy! ale zdania o pogodzie nie zmieniam Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 26 Cze 2004, 17:50    Temat postu: Opisy, zdjęcia itp. Odpowiedz z cytatem

Qortes napisał:
Jesli nie masz jak wrzucic na forum to mozemy sie umowic, ze podeslesz je mi albo komu tam chcesz na maila i ja je wrzuce, chyba wszyscy bylibysmy bardzo zadowoleni Smile


Słuchajcie: wszelkie opisy podróży, zdjęcia, newsy itp. ciekawostki z Islandii przesyłajcie bezpośrednio do Joli na adres redakcji, a wtedy fotki znajdą się na serwerze iceland.pl Smile i będzie można je spokojnie cytować na forum Smile
Skrzynka iceland.pl nie ma limitu pojemności, więc zdjęcia można przysyłać nawet w postaci surowej wprost z cyfrówki, ale oczywiście wybierajcie najciekawsze Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 26 Cze 2004, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bede tylko mial dostep do laptopka ze zdjeciami to cos przysle
bylismy dzisiaj z nasza "szefowa" na wyborach, komisja znajduje sie w miejscowej podstawowce, za stolem trzech czlonkow komisji w rogu zas urna, na poczatku nie pozwolili mi nagrac w srodku ale w koncu pozwolono mi uwiecznic na kamerze ten historyczny moment, wczoraj w TV byla bardzo ostra debata prezydencka cos w rodzaju Kwasniewski - Walesa i slynne "Pan to mi mozesz noge podac". Ale i tam wszyscy wiedza ze obecny prezydent bedzie wybrany na nastepna kadencje. Wyniki ponoc dzis wieczorem.
Oprocz tego dzis w Seydisfjordur jest jakis festn, nie wiem dokladnie z jakiej okazji. Wyglada to mianowicie tak ze dla dzieciakow jest dmuchany zamek do skakania, pracownik miejscowej informacji turystycznej zamienil sie dzis w pana z cyrku ziejacego ogniem. Koles wszedl na glaz, odpalil pochodnie, chlapnal podpalki do grilla z gwinta i zional ogniem niczym smok Wawelski. Najgorsze ze potem machal owa pochodnia, wypadla mu z reki i omalo nie zchajcowal jednego dzieciaka. Do tego byl jeszcze CLOWN ktory zabawial dzieciaki. No i rzecz w Polsce nie do pomyslenia wszyscy w dowolnej ilosci dostawali hot dogi i picie. Potem pierwszy raz w zyciu mialem okazje i przyjemnosc jezdzic terenowa Toyota.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kicmen
Gość
PostWysłany: 29 Cze 2004, 19:22    Temat postu: pobyt w Seydisfjordur Odpowiedz z cytatem

Czesc
Byłem w Seydis w dn.13 - 15.06 łódka - zresztą jedyna większą jednostką
(oprócz rybaków) i to dotego pod polska banderą . Staliśmy vis a vis domu Eryka szweda (bardzo sympatyczny gość , umilał i ułatwiał nam po-
byt ,jak tylko potrafił łacznie z pożyczaniem samochodu bez zobowiazań)
oprócz E. pomocną dłoń podał nam nasz krajan , mieszkajacy tam od 5 lat
(zapomniałem imienia - jeżdzi niebieskim subaru).jak to sie stało ,że sie nie spotkaliśmy Question
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 12 Lip 2004, 13:34    Temat postu: zdjecia tomsika Odpowiedz z cytatem

Zamiescilismy na stronie zdjecia tomsika, ktore do nas przyslal. Zapraszam: www.iceland.pl/galerie.html
Fajnie wyszly Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 14 Lip 2004, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Jolu za zdjecia. Strasznie sie cieszymy bo to chyba pierwsza nasza obecnosc w sieci. Z pewnoscia przeslemy ci kolejne fotki i mamy nadzieje, ze dodasz je do naszej podstrony.
Obiecuje wkrotce napisac co u nas nowego ale mam ostatnio szlaban na internet bo zrobilem za duzy rachunek wiec wykorzystuje kazda sposobnosc, zeby troche posurfowac.
Pozdrawiamy wszystkich - Tomek i Ola
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 14 Lip 2004, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne i ciekawe zdjęcia Smile ehh tylko chciałabym tam być.. :wink:
W relacjach na forum się nieco opuściliście, na zdjęciach widać jakiś koncert i kiermasz, a tutaj o tym ani słowa. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 14 Lip 2004, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sa to zdjecia z jednego z cotygodniowych (kazda sroda) koncertow w Blekitnym kosciele - Blaa Kirkjan w Seydisfjordur. Jeszcze nie bylismy na zadnym bo bilety po 1000 ISK ale kiedys na pewno sie zdecydujemy.
Kiermasz to tzw. pchli targ - Floa markt. Miejscowi artysci, pseudoartysci i zwykli ludzie przynosza co tylko maja na sprzedaz i handluja. Czasami jest to kicz w stylu naszych braci zza wschodniej granicy ale jest i tak milo. Niekiedy zjawia sie jakis lokalny grajek i umila czas gra na harfie albo jakims innym ustrojstwie. Jest tez za darmo kawka i gofry. My tez czasami stoimy tam na "naszym" stoiskuz bizuteria z Indii i z tym pieknym konikiem ze zdjecia. Konik za jedyne 14000 ISK czyli ponad 700 zl.
Targ jest tylko w srody i czwartki. Dzis wlasnie sroda wiec sie moze wybierzemy.
Pozdrawiam i wkrotce znowu sie odezwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Evelyn
Gość
PostWysłany: 14 Lip 2004, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech ale zazdroszczę. Pewnie wydałabym wszystkie pieniądze na takie złote drobiazgi Smile
Powrót do góry
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 29 Lip 2004, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie
Sorki, ze nie nadaje na biezaco ale ostatnio malo czasu.
A wiec dzis wybralismy sie nas foki. To znaczy o 7 rano wyplynelismy mala zaglowka z Seydisfjordur w kierunku oceanu, po drodze minelismy Noronke w dosyc bliskiej odleglosci (nawiasem mowiac bardzo szybko plynie). Potem mielismy maly posilek miedzy skalkami na poludniowym brzegu fiordu. No i etap najwazniejszy - wyplyniecie kawalek w ocean, zakret w prawo i ukazuja sie ogromne klify z tysiacami ptakow. Widac to tez z Noronki takze ci co plyneli wiedza o czym mowie. Plynelismy tak wzdluz klifow jakis czas az dotarlismy do miejsca gdzie zyja sobie foki. Tam krotki postoj na podziwianie tych sympatycznych zwierzatek, ktore zreszta tez byly zainteresowane nami, takze widac je bylo z bliska. To byl moj pierwszy raz kiedy widzialem foki na zywo i na pewno niezapomniany. W drodze powrotnej niestety strasznie bujalo i dopadla mnie choroba morska, myslalem po prostu, ze skocze za burte. STRASZNE uczucie. Ostatnim (moim) tchem doplynelismy do Skalanes, gdzie mielismy godzinny postoj. Kawka, nalesniki, podziwianie ptakow i opowiesci o nich. I postanowilem wracac do Seydisfjordur na nogach - sam. Dosc bujajacej sie lajby. Takze reszta zalogi plynela "na zaglu" a ja "z buta" jakies 20 km. Idac brzegiem fiordu widac bylo owa lajbe wiec postanowilem sie scigac. Tempo bylo spore (z mojej strony). Cala droge prowadzilem ale jakies 5 km przed Seydis podjechal po mnie znajomy bo bylem na gwalt potrzebny. Takze calej drogi nie przeszedlem ale lajba byla caly czas za mna takze na bank bylbym pierwszy - na nogach. Zrobilem swoj rekiiord - 15 km w ciagu 2 godzin. Dodam jeszcze, ze naszym przewodnikiem byl Hlynur Oddson - gosc wprost niesamowity. Typowy czlowiek morza, potrafi wszystko jesli chodzi o plywanie, zeglowanie, kajakowanie, lowienie ryb itp. Goraco go polecam jesli ktos ma ochote na morska przygode, facet zna fiord jak wlasna reke.
To dzis na tyle - postaram sie podeslac jakies zdjecia i na biezaco cos pisac
Pozdrawiam goraco
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 30 Lip 2004, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jak siedze to opisze jeszcze jedna przygode. Otoz ktoregos pieknego wieczoru naszlo nas na kajaki. Zadzwonilismy po wilka morskiego - Hlynura i o 23 wyplynelismy z Seydisfjordur. Kajaki w pelni profesjonalne, ubior tez - pianki, buty itp. Dla mnie pocztek byl trudny po przyzwyczajony do polskich, innych kajakow wystartowalem z pelna szybkoscia i po 10 m mialem wodowanie, wywrotka do gory nogami na glebokosci metra. Po pierwsze wstyd, po drugie caly mokry reszte drogi, a po trzecie mialem w srodku aparat, ktory znalazl sie na dnie i obecnie "chyba" nie dziala. No ale w koncu wystartowalismy. Pierwszy postoj i jednoczesnie polowa pierwszego odcinka to boja w zatoce Seydisfjordur (Norona omija ja zawsze ze swojej lewej strony), boja ta to miejsce spoczynku wraku El Grillo na glebokosci ok 45 metrow. Postoj wzmocniony herbatka i czekolada. Nastepny odcinek wiodl do ujscia Vestdali, tam mala toaleta i droga powrotne. Wrocilismy po 2 w nocy koncowke plynac juz prawie po ciemku. Fajna przygoda ale troche stresujaca ze wzgledu na wyrotke z kajaku i na nisko przelatujace ptaszyska. Ale polecam tak czy siak.
Dobranocka
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 26 Wrz 2004, 20:37    Temat postu: Czy Tomsik juz w kraju? :) Odpowiedz z cytatem

Tomsik, czy Wy juz wróciliście z Islandii? Juz dawno nie pisaliście? My czekamy na kolejne ralacje a tu cisza:) Cos mi sie kojarzy, że mówiłeś o powrocie we wrzesniu, nie? Tak czy inaczej napisz gdzie jeszcze byliście, co zwiedziliście.. A moze kolejna porcję zdjęć przyślesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron