reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jaki stosunek maja Islandczycy do swoich dzieci
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Sty 2006, 6:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yyyyyyyyyy wydaje mi sie ze kazdy widzi roznice miedzy zaradnoscia a chamstwem i nieuczciwoscia. czarne owce mozna znalezc w kazdej nacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 17 Sty 2006, 9:26    Temat postu: uch.... Odpowiedz z cytatem

Trochu chyba Snipper przesadziles z tymi dziecmi....Pewno pisze z punktu widzenia osoby,ktora jest tu wlasnie z dzieckiem,ale......"okaleczona psychika",to chyba jakis absurd.
Wlasnie dlatego,ze mam dziecko tutaj jestem.Nie ma moj syn podanego wszystkiego na tacy,ale ma latwiej.A dlaczedo?Otoz ma czas pogadac ze swoja mama,ktora tez ten czas dla niego ma.Dalej.... wszkole nie jest olewany,ma swietna opieke i do tego jeszcze jezeli skonczy szkole srednia bede mu w stanie zapewnic studia takie jakie bedzie chcial,bez problemu w przyszlosci ze znalezieniem pracy.
Kolejne rozprawy o poziomie edukacji w Islandii...dla mnie to tez jakis wymysl......W Polsce poziom mamy super,wrecz jest to przesadzone w druga strone,mnostwo pracy domowej,siedzenie do nocy etc jezeli jeszcze dodac do tego zestresowanych rodzicow,pracujacych po 12 h ,wiecznie zmeczonych i nie majacych czasu ani dla siebie ani dla dziecka,to kto potem z takiej rodziny wyrasta?Sfrustrowany,zagubiony mlody czlowiek,ktory zatracil totalnie jakikolwiek system wartosci.Ale to oczywiscie moja opinia i nie kazdy musi sie z nia zgadzac.Dla mnie bardzo wazne jest to,ze bede mu mogla pomoc w wyksztalceniu,bez zarywania nocy z pytaniem czy aby na pewno dam rade.
A ze zyje w dobrobycie?No coz....dlatego,ze mam czas moge z nim rozmawiac,zeby mu sie czasem w glowie nie przewrocilo od tej "latowsci"
Kv.
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2006, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrycja
i to jest wlasnie zaleta forum ze kazdy moze sie wypowiedziec i przedstawic wlasne zdanie. jedyny dowod na poparcie mojej tezy to pamietam jak jakies 15 lat temu spedzili 40 mlodych chlopakow na jedna kompanie.wierz mi ze sam bylem mlody i patrzac na kolegow z fali widac bylo kto jest zaradny a kto nie. i nie chodzi mi o wojsko bo tu na islandi nie powszechnej sluzby wojskowej. poprostu bylo widac kto sie szybko zaadoptowal do extremalnych sytuacji. a takie sytuacje zdazaja sie nam przez cale zycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2006, 2:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo Snipper rozumie co ma wojsko wspĂłlnego z wychowaniem dzieci hmmm
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Sty 2006, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypomnial mi sie jeden epizod z opowiesci mojej corki, ktora spedzila tydzien na obozie integracyjnym . Na poczatku bylam na prawde w szoku. Ja jako Matka Polka nigdybym sie nie zgodzila na to co uslyszalam. Otoz byly tzw. wypady w gory. Jedna z zabaw polegala na tym, ze dzieci w wieku gimnazjalnym laczono w pary. Nastepnie wytyczano trase marszu. Ktora byla naprawde niebezpieczna, z jednej strony urwisko z drugiej sciana gory , a pod nogami sliskie kamieni( padal deszcz). Jednemu z nich zawiazywano oczy, a drugi wydawal mu komendy , gdzie ma isc i jak postawic noge. Dla mnie to pelna ekstrema. Ale po paru dniach zrozumialam sens tych cwiczen. Nie musze chyba nikomu jego tlumaczyc, w koncu sami dojdziecie. I to jest chuchanie i chowanie w cieplych warunkach? Podam drugi przyklad . Natomiast w szkole podstawowej dzieci najmlodszych klas musza przebywac ponad 2 godziny na swiezym powietrzu w czasie pobytu w szkole codziennie. Wiecie co wydaje mi sie, ze mozemy od nich duzo sie nauczyc. Natomiast jesli chodzi o poprzednio omawiany poziom nauczania to naprawde jest z mizerny. Ale przynosi chyba wiecej pozytku niz w ten przeladowany w Polsce., ktory zmusza od malenkosci do kombinowani( sciagania, poodpowiadania itd), dodatkowo doluje nawt tych srednich bo , uczciwa nauka to daleko nie zajada. Tutaj maluchom szkola kojarzy sie z czym pozytywnym i cieplym. A efekty nauczania naprawde nie sa takie cieniutkie mimo poziomu w szkole. Mysle , ze moja opinia da wszystkim troche do przemyslenia. Jednoczesnie zaznaczam, ze nie jest do konca tak, ze uwazam ze Islandia to "cacy" , a Polska to "be".Polska ma wspaniala kulture, historie, mamy wspaniale zabytki architektury, wielu wspanialych Polakow na zawsze wpisalo sie w karty powszechnej historii. Tego Islandia moze nam tylko zazdroscic. Ja jestem pewna, ze gdyby nie to , ze Polska byla przez tyle lat ciemiezona, jej wspolczesny obraz bylby zupelnie inny. Lata komunu tez nie pozostaly bez sladow na psychice Nas wszystkich. Przyklad Niemcy wschodnie i zachodnie. Ten sam narod , a po tylu latach komuny calkiem sie roznia od siebie. Dlatego uwazam, ze powinnismy byc dumni. I robic cos dla Polski, chociaz tak naprawde to czesto poprostu rece opadaja. Ja po prostu spasowalam i jestem w Islandii, zeby zapewnic sobie i dzieciom lepsza przyszlosc, ale zawsze bede czula sie Polka. Przepraszam , za mocno przydluga opinie.Pozdrawiam wszystkich czytajacych moja opinie.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2006, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak z ta edukacja nie jest tak zle, pracuje wsrod ludzi, ktorzy maja naprawde niesamowita wiedze fachowa, pokonczyli dobre uczelnie w Stanach, Danii, Niemczech. Musieli sie przeciez na te studia dostac. Po ichniejszych szkolach srednich...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Sty 2006, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba jednak z ta edukacja nie jest tak zle, pracuje wsrod ludzi, ktorzy maja naprawde niesamowita wiedze fachowa, pokonczyli dobre uczelnie w Stanach, Danii, Niemczech. Musieli sie przeciez na te studia dostac. Po ichniejszych szkolach srednich...


Zgadza się szkoła średnia to już europejski poziom. Grażyna mówi o niskom poziomie w podstawówce.
Ja już to wspominałem wcześniej i są to opinie islandczyków. Jak zaczynają szkołe średnią to szok. Nie ten poziom i nie ten styl nauczania.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Snipper

Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 61
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Sty 2006, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmmm. nio nie przekonaliscie mnie za bardzo ale jak juz pisalem kazdy ma prawo do wlasnego zdania. a ja wasze zdania szanuje i respektuje. a nawiazujac do histrii to wlasnie dlatego popieram zaradnosc zyciowa a nie wychowanie bezstresowe. ja np robie bledy ortograficzne i jak bylem uczniem to mnie ganiono za nie i mobilizowano roznymi srodkami, a teraz to sie nazywa dysortografia i mlodziesz szkolna ma w nosie bledy orograficzne bo maja odpowiedni papierek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 19 Sty 2006, 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie nie przemyslales do konca, mojego przykladu z obozu. Mnie tez to zajelo troche czasu nim zrozumialam glebszy jego sens.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 19 Sty 2006, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
salkavalka

Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 17
Skąd: warszawa
PostWysłany: 20 Sty 2006, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiałam kolezankę, Hildur, która zna pięć języków, gra na fortepianie, a ze znajomymi wystawiają własne sztuki teatralne. Poznałyśmy się w Sufistin - Hildur tam pracowała wieczorami, odkładała na wymarzone studia medycyny w Danii. Powiedziałam jej jakie wrażenie robi na mnie sposób jej życia, dla niej to nic nadzwyczajnego, wszyscy jej znajomi robią tego typu rzeczy. Hildur jest na trzecim roku studiów. Na każde wakacje wraca pracować w Islandii. Z ich szkolnictwem i swobodą wychowania chyba nie jest tak żle Smile Ogromny szok przeżyłam, gdy kumpela dała swojemu dziecku butelkę mleka - prosto z lodówki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Sty 2006, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlatego ja nie zciagam moich dzieci tutaj.uwazam ze to by ich okaleczylo na psychice.zawsze i wszedzie preferowana jest zaradnosc zyciowa. a jak wszystko jest podane na tacy to ta zaradnosc jest zabijana.


Snipper ale to czy dzieci bedą zaradne czy nie w duzej mierze zależy od rodziców a nie od szkoły. Głównie dzieci są wychowywane przez rodziców. Szkoła tylko w tym pomaga. Dużo polskich dzieci chodzi do tutejszych szkół i nie mają okaleczonej psychiki.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jane
Gość
PostWysłany: 21 Sty 2006, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="karuta"]ja mysle ze najwieksza korzysc przynioslo by dopasowanie programu bardziej indywidualne do mzoliwosci ucznia.... ,quote]

Jestem tego samego zdania że indywidualne podejście do ucznia powinno stanowić priorytet, odpowiednia diagnoza stanowi podstawę do takiej pracy, można wtedy odpowiednio "poprowadzić" młodego człowieka i w miarę szybko reagować w przypadku trudności w nauce (jeżeli takowe wystąpią) jednakże może to mieć miejsce tylko w małych grupach gdzie nauczyciel dobrze zna swoich uczniów... w przypadku dużych klas (a w Polsce takich nie brakuje) stanowi to wielki problem. Nie bardzo się orientuję jak liczne są klasy w szkołach Islandzkich:(ale chętnie dowiem się czegoś na ten temat:)
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 21 Sty 2006, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w mojej miejscowosci klasy licza od 16 do 24 osoby ,przy liczniejszych sa rozbijane na 2 grupy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jane
Gość
PostWysłany: 21 Sty 2006, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking może okaleczone to one nie są, ale napewno bardzo przemęczone. zmęczony
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Sty 2006, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Viking może okaleczone to one nie są, ale napewno bardzo przemęczone.


Ale ja miałem na myśli polskie dzieci chodzące do szkól islandzkich.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jane
Gość
PostWysłany: 27 Sty 2006, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking no to sorrki tak to jest jak ktoś nie czyta dokładnie cytatówSmile ups
Embarassed
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron