reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kaczynski na Wawelu
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy Kaczynski z zona powinni spoczac na Wawelu?
Tak
36%
 36%  [ 33 ]
Nie
63%
 63%  [ 58 ]
Wszystkich Gosw : 91

Autor Wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 16:22    Temat postu: froskur Odpowiedz z cytatem

AD Froskur
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?

Król - osoba sprawująca najwyższą władzę w państwie o ustroju monarchicznym
Prezydent (od łac. praesidens-zasiadający na czele) – najwyższy urząd w państwie będącym republiką

Argumentujesz swoją wypowiedz bez znajomosci podstawowych definicji związanych z powyzszym tematem
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Fernandos

Doczy: 09 Gru 2007
Posty: 49
Skd: Kopavogur
PostWysany: 15 Kwi 2010, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna2 napisa:

A ze wzgledu na to jak zgineli,to nasi rodacy powinni powstrzymac sie od takich manifestacji, bo taka smierc jest straszna i nikt mysle ze nie chcialby takiego konca swego zycia!!!!

Oczywiście, że nikt nie chciałby takiego końca swojego życia, ale miliony ludzi zginęło w równie tragicznych okolicznościach, czy nawet jeszcze gorszych. To nie były tortury za wolność naszego kraju...
_________________
Kto nie wierzy ten nie wygrywa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 15 Kwi 2010, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fernandos napisa:
To nie były tortury za wolność naszego kraju...

...ani,żaden akt altruizmu Rolling Eyes
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 16:39    Temat postu: Re: froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
AD Froskur
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?

Król - osoba sprawująca najwyższą władzę w państwie o ustroju monarchicznym
Prezydent (od łac. praesidens-zasiadający na czele) – najwyższy urząd w państwie będącym republiką

Argumentujesz swoją wypowiedz bez znajomosci podstawowych definicji związanych z powyzszym tematem


litosci.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
dla Ciebie slownikowe definicje stanowisk sa najwazniejsze?
nie oceniaj mojej znajomosci podstawowych definicji zwiazanych z jakimkolwiek tematem, bo na tyle sie nie znamy Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

ja mowie o ZASLUGACH dla kraju i jego historii. Takich , ktore stawiaja kogos w szeregu z wybitnymi postaciami , ktore na Wawelu spoczywaja. (i tak owszem, wiem ze Slowacki i Mickiewicz nie byli Krolami Polski) Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

O tym ze czlowiek ktory 09kwietnia byl mocno krytykowanym prezydentem tylko czesci Polakow o drastycznie spadajacym poparciu i zaufaniu spolecznym 10 kwietnia stal sie ni stad ni z owad bohaterem narodowym? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
A co zmienilo sie w jego dorobku? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Prosze o konkretne argumenty za pochowaniem S.P. Kaczynskich w tak nobliwym miejscu.
A nie definicje slownikowe.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 18:51    Temat postu: odp froskur Odpowiedz z cytatem

litosci..
dla Ciebie slownikowe definicje stanowisk sa najwazniejsze?
nie oceniaj mojej znajomosci podstawowych definicji zwiazanych z jakimkolwiek tematem, bo na tyle sie nie znamy
JESLI NIE JESTES DOKTOREM, PROFESOREM LUB INNA OSOBA MAJACA WPLYW NA KSZTALT JEZYKA POLSKIEGO TO PRZYJMUJ GOTOWE DEFINICJE BO KIMZE JESTES BY TWORZYC WLASNY SLOWNIK JEZYKA POLSKIEGO?!
NIE OCENIAM TWOJEJ FRYZURY CZY UBIORU TYLKO WYPOWIEDZ, NIE WIDZE WIEC KONIECZNOSCI ZNAJOMOSCI Z TOBA BY TO ROBIC.

ja mowie o ZASLUGACH dla kraju i jego historii. Takich , ktore stawiaja kogos w szeregu z wybitnymi postaciami , ktore na Wawelu spoczywaja. (i tak owszem, wiem ze Slowacki i Mickiewicz nie byli Krolami Polski)
W POPRZEDNIMPOSCIE ARGUMENTOWALAS TO ZUPELNIE INACZEJ I TU CYTAT
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?



O tym ze czlowiek ktory 09kwietnia byl mocno krytykowanym prezydentem tylko czesci Polakow o drastycznie spadajacym poparciu i zaufaniu spolecznym 10 kwietnia stal sie ni stad ni z owad bohaterem narodowym?
A co zmienilo sie w jego dorobku?

BYL PREZYDENTEM CZYLI WSPOLCZESNYM KROLEM. I TO WYSTARCZY. DLACZEGO UWAZASZ, ZE KAZDY KROL BYL POWSZECHNE UWIELBIANY PRZECIEZ TAKIE ZALOZENIE TO UTOPIA

Prosze o konkretne argumenty za pochowaniem S.P. Kaczynskich w tak nobliwym miejscu.
A nie definicje slownikowe.
PODALEM KONKRETNY MERYTORYCZNY ARGUMENT JESLI DO CIEBIE NIE TRAFIA TO PROPONUJE POSLUCHAC AUDYCJI OJCA DYREKTORA ON JEST LIDEREM ARGUMENTACJI LUDOWEJ
Ps Specjalnie pisalem duzymi literami
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 15 Kwi 2010, 20:02    Temat postu: Re: froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
AD Froskur
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?

Król - osoba sprawująca najwyższą władzę w państwie o ustroju monarchicznym
Prezydent (od łac. praesidens-zasiadający na czele) – najwyższy urząd w państwie będącym republiką

Argumentujesz swoją wypowiedz bez znajomosci podstawowych definicji związanych z powyzszym tematem
lol przeczytaj jeszcze raz lol
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 20:54    Temat postu: Re: odp froskur Odpowiedz z cytatem

Na dzien dobry poprosze Cie zebys sie zapoznal z technika cytowania cudzych wypowiedzi w swoich postach.


miras napisa:

JESLI NIE JESTES DOKTOREM, PROFESOREM LUB INNA OSOBA MAJACA WPLYW NA KSZTALT JEZYKA POLSKIEGO TO PRZYJMUJ GOTOWE DEFINICJE BO KIMZE JESTES BY TWORZYC WLASNY SLOWNIK JEZYKA POLSKIEGO?!
NIE OCENIAM TWOJEJ FRYZURY CZY UBIORU TYLKO WYPOWIEDZ, NIE WIDZE WIEC KONIECZNOSCI ZNAJOMOSCI Z TOBA BY TO ROBIC.


ja nie odrzucam definicji, tylko ich znaczenie dla sprawy, to po pierwsze
nie tworze tez nowych definicji ani wyrazow, wiec tym samym nie tworze wlasnego slownika, to po drugie
a po trzecie Ty nie oceniasz mojej wypowiedzi, tylko moja wiedze/niewiedze o ktorej nie masz bladego pojecia

jedyne czego Ci nie mozna odmowic na pewno to bujna wyobraznia i niebywala zdolnosc nadinterpretacji.

nota bene: kazdy uzywajacy jezyka Polskiego ma potencjalnie wplyw na jego ksztalt. Nie trzeba byc doktorem ani profesorem zeby to robic. Ani zeby to kumac..

miras napisa:

W POPRZEDNIMPOSCIE ARGUMENTOWALAS TO ZUPELNIE INACZEJ I TU CYTAT
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?

i gdzie jest to Twoje inaczej?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes



miras napisa:
BYL PREZYDENTEM CZYLI WSPOLCZESNYM KROLEM.



miras napisa:
I TO WYSTARCZY.



miras napisa:
DLACZEGO UWAZASZ, ZE KAZDY KROL BYL POWSZECHNE UWIELBIANY

pokaz paluszkiem gdzie wyczytales , ze tak uwazam??

nota bene powszechnie lubiany nie rowna sie zasluzony. Maria Kaczynska byla powszechnie lubiana, i tez nie uwazam zeby byla zasluzona


miras napisa:

PODALEM KONKRETNY MERYTORYCZNY ARGUMENT

w ktorym miejscu?? Rolling Eyes

miras napisa:
JESLI DO CIEBIE NIE TRAFIA TO PROPONUJE POSLUCHAC AUDYCJI OJCA DYREKTORA ON JEST LIDEREM ARGUMENTACJI LUDOWEJ


no comment


Poprosze w dalszym ciagu o liste zaslug Lecha Kaczynskiego dla Polski , dzieki ktorym powinien spoczywac na Wawelu

(oprocz takich "zaslug" ze yy.. byl prezydentem.. yy... zginal tragicznie pelniac obowiazki .. yyy... yy..)
_________________
Imperare sibi maximum est imperium


Ostatnio zmieniony przez Froskur dnia 15 Kwi 2010, 22:10, w caoci zmieniany 2 razy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mkwr45

Doczy: 10 Gru 2008
Posty: 330
Skd: RKV
PostWysany: 15 Kwi 2010, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur 'owych' zasług nie znajdziesz wiele i nie dlatego, że nie znajdzie się śmiałek mający czelność prowadzić zaciętą dyskusję, ale zwyczajnie dlatego, że takowe nie istnieją Very Happy swoją drogą dziwne dla mnie jest przedstawianie śmierci ś.p Lecha Kaczyńskiego jakoby śmierci bohaterskiej, w mediach...nie wydaje się wam, iż była to zwyczajna tragiczna katastrofa, w być może dość niezwykłym miejscu??bohaterowie oddają życie z wyboru w myśl wyższej idei (a przynajmniej o to walczą), zaś ostatnie wydarzenia określiłbym jako tragiczne i smutne...tak do tematu to na proste pytanie prosta odpowiedź:NIE
_________________
i'm2good2be4go10
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 15 Kwi 2010, 21:35    Temat postu: Re: odp froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
litosci..
dla Ciebie slownikowe definicje stanowisk sa najwazniejsze?
nie oceniaj mojej znajomosci podstawowych definicji zwiazanych z jakimkolwiek tematem, bo na tyle sie nie znamy
JESLI NIE JESTES DOKTOREM, PROFESOREM LUB INNA OSOBA MAJACA WPLYW NA KSZTALT JEZYKA POLSKIEGO TO PRZYJMUJ GOTOWE DEFINICJE BO KIMZE JESTES BY TWORZYC WLASNY SLOWNIK JEZYKA POLSKIEGO?!
NIE OCENIAM TWOJEJ FRYZURY CZY UBIORU TYLKO WYPOWIEDZ, NIE WIDZE WIEC KONIECZNOSCI ZNAJOMOSCI Z TOBA BY TO ROBIC.

ja mowie o ZASLUGACH dla kraju i jego historii. Takich , ktore stawiaja kogos w szeregu z wybitnymi postaciami , ktore na Wawelu spoczywaja. (i tak owszem, wiem ze Slowacki i Mickiewicz nie byli Krolami Polski)
W POPRZEDNIMPOSCIE ARGUMENTOWALAS TO ZUPELNIE INACZEJ I TU CYTAT
Skoro Wawel jako nekropolis przeznaczone bylo dla Krolow Polski i Bohaterow Narodowych Polski to jak w tych kategoriach miesci sie S.P. Lech Kaczynski? Co mozna napisac na tablicy jego zaslug? ZGINAL TRAGICZNIE?



O tym ze czlowiek ktory 09kwietnia byl mocno krytykowanym prezydentem tylko czesci Polakow o drastycznie spadajacym poparciu i zaufaniu spolecznym 10 kwietnia stal sie ni stad ni z owad bohaterem narodowym?
A co zmienilo sie w jego dorobku?

BYL PREZYDENTEM CZYLI WSPOLCZESNYM KROLEM. I TO WYSTARCZY. DLACZEGO UWAZASZ, ZE KAZDY KROL BYL POWSZECHNE UWIELBIANY PRZECIEZ TAKIE ZALOZENIE TO UTOPIA

Prosze o konkretne argumenty za pochowaniem S.P. Kaczynskich w tak nobliwym miejscu.
A nie definicje slownikowe.
PODALEM KONKRETNY MERYTORYCZNY ARGUMENT JESLI DO CIEBIE NIE TRAFIA TO PROPONUJE POSLUCHAC AUDYCJI OJCA DYREKTORA ON JEST LIDEREM ARGUMENTACJI LUDOWEJ
Ps Specjalnie pisalem duzymi literami


Po tej argumentacji już wiadomo gdzie spoczną Jaruzelski, Kwaśniewski i Wałęsa, chyba nie odmówisz im krypty na Wawelu, przecież to też prezydenci
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 22:37    Temat postu: Do Froskur Odpowiedz z cytatem

Nie widzę potrzeby argumentacji, gdyż to ty się nie zgadzasz. Czyli powinnaś udowodnić mi, że się mylę. Tak działa wolny świat. Trzeba udowodnić winę a nie niewinność. Władze kościelne, które zajmują się administracją Wawela podjęły decyzje o pochówku właśnie tam jeśli Ci to przeszkadza udowodnij, że się mylą. Lekceważenie argumentów,(że był Prezydentem i zginął tragicznie pełniąc obowiązki) jest żałosne. Co w takim razie stanowi dla Ciebie Świętość i przedstawia wartość duchową jak i patriotyczną?
Muszę wyjaśnić jeszcze jedną kwestię. To nie był mój Prezydent. Nie głosowałem na Niego. Nie zgadzałem się z żadnym słowem, zdaniem, czy wystąpieniem.
Pochówek na Wawelu L.K będzie wspaniałym uhonorowanie wszystkich ofiar poległych w tej katastrofie. Wawel kojarzy się z takimi znakomitościami jak Jan III Sobieski i jego spektakularne zwycięstwa nad Turkami pod Wiedniem. Z późniejszego okresu pozytywne skojarzenia mamy z Marszałkiem Piłsudskim, który silną ręką przeciął bolszewicką inwazję. Dziś nie ma już takich bohaterów bo i wojen takich nie ma. Ale warto skojarzyć to miejsce z III RP, którą w mozołach budujemy od ponad 20 lat. Ten straszliwy wypadek będzie przedstawiany w podręcznikach do historii jeszcze długo po nas. Nikt wówczas nie będzie pamiętał, że mu dwa punkty w sondażach spadły dzień przed śmiercią. Będą opisywać tą tragiczną sytuację jak i patos z nią związany.
Polska to Ja , Ty i każdy Polak ale to nie o nas będą wspominać przyszłe pokolenia tylko władców, którzy tam leżą. Ludzi którzy stali na czele narodu. On jako Prezydent swoją śmierć w trakcie pełnienia obowiązków poświęcił nam. Uszanujmy to i pozwólmy mu spocząć w pokoju w tym zacnym miejscu. A miejsce to nie jest „świętym miejscem” tylko historycznym a On wpisał się znacząco w historię naszego kraju. Tak właśnie tą tragedią dał niejako ofiarę wszystkim Patriotom zamordowanym w tym przeklęty miejscu.
W Polsce panuje demokracja czyli władza ludu. Że jest nas około 40 mln. To nie możemy tej władzy sprawować osobiście. Wybieramy swoich przedstawicieli: posłów, senatorów, radnych....,Prezydenta. Wybraliśmy Lecha Kaczyńskiego. Pozwoliliśmy by nas reprezentował, strzegł naszych idei, demokracji, wolności. Teraz gdy wykonując te obowiązki zginął zapłaćmy mu za to.
Ten pochówek nie gwałci w żaden sposób symboliki tego miejsca, przeciwnie zapewnia mu jeszcze większą dziejową rolę, poprzez łączność historyczną aż do czasów nam współczesnych.
To z mojej strony wszystko. Źle mnie oceniasz w żaden sposób cię nie atakuje, wziąłem tylko udział w dyskusji i przedstawiłem swój pogląd. Mój ostatni post był zbyt ubogi w treści napisany pod wpływem chwili. Twoje pióro jest bardzo zdawkowe a co za tym idzie irytujące. Dlatego ta reakcja. Jeśli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam.
Pozostał jeszcze jeden problem. Od moderatora forum wymagałbym nieco bardziej przemyślanych wypowiedzi, pozbawionych ukrytej agresji. Stosowanie przez Ciebie kolorowych napisów, wklejanie „buziek” przy tego typu dyskusji w tak tragicznym i podniosłym momencie uważam za wysoce niestosowne ani do czas, ani miejsca.
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 15 Kwi 2010, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam bardzo mało czasu na odpowiedź, jestem w podróżach i nie mogę przeczytać całości linkowanych materiałów. Oczywiście w pierwszej swojej odpowiedzi froskur miał racje, ale czy naprawdę wypada protestować w takiej chwili i sprawie.
Decyzje o kasowaniu wątków podejmuje admin, czy ja mam prawo przeciw temu protestową?
przeca to jego prawo do kasowania, co do krypt na Wawelu zawsze decyzje podejmowali kardynałowie i tak jest teraz. a tak gwoli odświerzenia pamięci! Decyzję podjął najwyższy dla mnie na dzis kościelny autorytet! Dziwisz był osobistym sekretarzem JP II. To nie Rydzyk czy Ks. Dyrektor, chyba wie jaką podjoł decyzję i miał do tego pełne prawo.
Czy protestujący są kompetentniejsi?
Na koniec przeczytałem listę gości...jaki wstyd, obciach, żenada...uźqwa opamiętajcie się jaki wstyd, żenada obciach na cały świat.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
stalin
Go
PostWysany: 15 Kwi 2010, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisa:
Mam bardzo mało czasu na odpowiedź, jestem w podróżach i nie mogę przeczytać całości linkowanych materiałów. Oczywiście w pierwszej swojej odpowiedzi froskur miał racje, ale czy naprawdę wypada protestować w takiej chwili i sprawie.
Decyzje o kasowaniu wątków podejmuje admin, czy ja mam prawo przeciw temu protestową?
przeca to jego prawo do kasowania, co do krypt na Wawelu zawsze decyzje podejmowali kardynałowie i tak jest teraz. a tak gwoli odświerzenia pamięci! Decyzję podjął najwyższy dla mnie na dzis kościelny autorytet! Dziwisz był osobistym sekretarzem JP II. To nie Rydzyk czy Ks. Dyrektor, chyba wie jaką podjoł decyzję i miał do tego pełne prawo.
Czy protestujący są kompetentniejsi?
Na koniec przeczytałem listę gości...jaki wstyd, obciach, żenada...uźqwa opamiętajcie się jaki wstyd, żenada obciach na cały świat.
Akurat Dziwisz zadnym autorytetem nie jest , decyzje podja bez konsultacji z jakimis tam organami koscielnymi czyli wbrew prawu kanonicznemu cokolwiek to znaczy, czyli potraktowal Wawel jak prywatny folwark, a to ze byl sekretarzem JP2 jeszcze o niczym nie swiadczy.
Powrt do gry
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Kwi 2010, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam,że ta pochopna decyzja niepotrzebnie zamąciła. Najgorzej jak ktoś przedobrza. Przez to zamieszanie ludzie się jeszcze bardziej w tym wszystkim pogubili. Ja uważam że żył w Warszawie tam pełnił swoje funkcje itd a co do Wawelu to zbyt pochopna decyzja. Nie wiem czy dobra czy nie.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 15 Kwi 2010, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powstrzymywalem sie od wszelkich komentarzy na temat osob ktore tam zginely mimo ze wiekszosc osob byla mi wroga co do prezentowanych pogladow, chcialem uszanowac ich pamiec jako ludzi , nie politykow, i nagle widze w TV Dziwisza z geba pelna frazesow na temat pojednania narodu w obliczu takiej tragedii a jednoczesnie jedna swoja durna decyzja dzielac ten narod, ale to juz typowe dla watykanskich katabasow ze prawiac baje o pokoju za plecami trzymaja nabity pistolet.
Powrt do gry
polis78

Doczy: 01 Mar 2008
Posty: 31
PostWysany: 15 Kwi 2010, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszą żeby nie oceniać prezydentury w czasie żałoby,ale myślę że podsumowanie jej dało by więcej światła na ewentualne za lub przeciw.Żałba odebiera nam podstawowe prawo demokracji.Więc tak jak powiedział kościół "morda w kubeł i macie sie z tym pogodzić" .Epoka wojen i cierpień za miliony dawno sie skończyła.Wawel powinien być wyłączony z listy miejsc pochówku.takie jest moje zdanie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Kwi 2010, 23:38    Temat postu: Re: Do Froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
Nie widzę potrzeby argumentacji, gdyż to ty się nie zgadzasz. Czyli powinnaś udowodnić mi, że się mylę. Tak działa wolny świat. Trzeba udowodnić winę a nie niewinność.


brawa doskonala logika w stylu "to nie ja sie z Toba nie zgadzam tylko Ty ze mna"
ewidentnie widzisz potrzebe argumentacji, skoro ja podajesz


miras napisa:
Władze kościelne, które zajmują się administracją Wawela podjęły decyzje o pochówku właśnie tam jeśli Ci to przeszkadza udowodnij, że się mylą. Lekceważenie argumentów,(że był Prezydentem i zginął tragicznie pełniąc obowiązki) jest żałosne. Co w takim razie stanowi dla Ciebie Świętość i przedstawia wartość duchową jak i patriotyczną?

1. wladze koscielne nie wybraly tego miejsca, ale wyrazily na nie zgode. O to miejsce zabiegalo bardzo dzis "tajemnicze" otoczenie prezydenta. Rolling Eyes Rolling Eyes
2. ja nie pisze o swietosci i wartosciach duchowych. "Bezboznicy" tez spoczywaja na Wawelu, tyle ze zasluzeni dla historii Polski.



miras napisa:
Pochówek na Wawelu L.K będzie wspaniałym uhonorowanie wszystkich ofiar poległych w tej katastrofie.

Nie bedzie uhonorowaniem wszystkich ofiar . Tylko dwoch.

miras napisa:
Ten straszliwy wypadek będzie przedstawiany w podręcznikach do historii jeszcze długo po nas. Nikt wówczas nie będzie pamiętał, że mu dwa punkty w sondażach spadły dzień przed śmiercią. Będą opisywać tą tragiczną sytuację jak i patos z nią związany.


Tragizm i Patos. Tak wlasnie mozna podsumowac obecna sytuacje.
I oprocz tragizmu i patosu, co beda podreczniki pisaly o S.P. Kaczynskim?


miras napisa:
(...)miejsce to nie jest „świętym miejscem” tylko historycznym a On wpisał się znacząco w historię naszego kraju.

znaczaco, czyli co dokladnie czego dokonal??


miras napisa:
Tak właśnie tą tragedią dał niejako ofiarę wszystkim Patriotom zamordowanym w tym przeklęty miejscu.

wszyscy tragicznie zmarli w tej katastrofie ofiare ta dali. Nikt nie umniejsza dramatu. Ale to nie znaczy ze zgineli jak bohaterowie.


miras napisa:
W Polsce panuje demokracja czyli władza ludu. Że jest nas około 40 mln. To nie możemy tej władzy sprawować osobiście. Wybieramy swoich przedstawicieli: posłów, senatorów, radnych....,Prezydenta. Wybraliśmy Lecha Kaczyńskiego. Pozwoliliśmy by nas reprezentował, strzegł naszych idei, demokracji, wolności. Teraz gdy wykonując te obowiązki zginął zapłaćmy mu za to.

Kaczynski malo NAS reprezentowal, malo sie liczyl z wola ludu ktory go wybral. Byl prezydentem jednego ugrupowania. Ale to odrebny temat.
Powazki czy Warszawska katedra bylyby nie mniejsza zaplata za wykonywanie przez niego swoich obowiazkow. Nikt nie chce go przeciez pochowac w ogrodku! Byl prezydentem i niezaleznie od wszystkiego nalezy mu sie godny uroczysty pochowek.
Ale z postaciami spoczywajacymi na Wawelu nie stoi w jednym szeregu na pewno.




miras napisa:
Źle mnie oceniasz


nie oceniam cie

miras napisa:
w żaden sposób cię nie atakuje, wziąłem tylko udział w dyskusji i przedstawiłem swój pogląd.

miras napisa:
Mój ostatni post był zbyt ubogi w treści napisany pod wpływem chwili. Twoje pióro jest bardzo zdawkowe a co za tym idzie irytujące. Dlatego ta reakcja. Jeśli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam.


bla owszem atakowales mnie, a do tego nie odnosisz sie do tresci moich wypowiedzi tylko do wlasnej, i do tego mylnej, ich interpretacji.
Moje zdawkowe czy irytujace pioro chyba cie nie usprawiedliwia? poglad przedstawiles dopiero w tym poscie.


miras napisa:
Od moderatora forum wymagałbym nieco bardziej przemyślanych wypowiedzi, pozbawionych ukrytej agresji. Stosowanie przez Ciebie kolorowych napisów, wklejanie „buziek” przy tego typu dyskusji w tak tragicznym i podniosłym momencie uważam za wysoce niestosowne ani do czas, ani miejsca.


Mad Mad OD MODERATORA to bylo pierwsze zdanie, na zielono, dotyczace cytowania wypowiedzi.
A jako Froskur, czlowiek, forumowicz mam prawo wyrazac swoje poglady, i prosze ich z moja funkcja na tym forum nie laczyc!
Moje wypowiedzi sa przemyslane, a ironia czy sarkazm nie maja nic wspolnego z agresja.
Kolorowe napisy maja za zadanie ulatwic Ci zobaczenie tego co zdajesz sie ignorowac albo nie widziec.
A buzki, to tzw Emotikony, czyli ikonki pozwalajace na pokazanie emocji ktorych w slowie pisanym moglbys nie zauwazyc. Dyskusja jest na to czasem i miejscem zawsze, mimo patosu tragizmu i podnioslosci, bo to samo bys zobaczyl rozmawiajac ze mna twarza w twarz.

...........................

Smierc zjednoczyla narod, a pogrzeb - skloca. Dziwisz juz oglaszajac decyzje zaznaczyl ze nie powinna ona sklocac ludzi - czyli doskonale wiedzial ze taki bedzie skutek.
Ale to jest uprawianie prywaty i polityki przez tych ktorzy najglosniej miaucza, ze teraz nie powinno sie tego robic.
Miala byc cisza polityczna a sa kroki ktorych bez komentarza pozostawic sie nie da.
Podsumowanie prezydentury i ewentyalnych zaslug nie odbywalo by sie dzis, gdyby nie ta niedorzeczna decyzja. Ona zmusza wszystkich do zadania sobie wlasnie dyskutowanego pytania.
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 0:22    Temat postu: do froskur Odpowiedz z cytatem

crescit sub pondere virtus
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 0:23    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
crescit sub pondere virtus

mhmmmm, tylko gdzie ta rzeczona cnota.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 14 Sty 2010
Posty: 41
Skd: reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 0:34    Temat postu: do froskur Odpowiedz z cytatem

http://www.prezydent.pl/para-prezydencka/prezydent/biografia/
_________________
solidny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Kwi 2010, 0:45    Temat postu: Re: do froskur Odpowiedz z cytatem

miras napisa:
http://www.prezydent.pl/para-prezydencka/prezydent/biografia/


WOW Shocked

dalej nic tam takiego nie ma..
...

zaraz po bohaterze narodowym bedzie meczennik ( w koncu crescit sub pondere virtus)

Wawel to w rzeczy samej niestosowne miejsce..
powinny byc GROTY WATYKAŃSKIE POD BAZYLIKĄ ŚW. PIOTRA
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron