reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 23 Maj 2010, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewuszka napisa:
seljahverfi napisa:
mak30 napisa:
amadeusz napisa:
Witam!!!
Mo偶e kt贸ra艣 z Was orientuje si臋 jakie papiery potrzebne s膮 do wyrobienia paszportu tymczasowego dla dziecka.


ja wyrabia艂am p贸艂 roku temu to wystarczy艂o wype艂ni膰 formularz kt贸ry daj膮 tam na miejscu do tego paszporty rodzic贸w -oni zrobi膮 tam xero 2 zdj臋cia dziecka i obecno艣膰 obojga rodzic贸w i dziecka przy sk艂adaniu i odbiorze paszportu
Ju偶 do drugiego trzeba doda膰 pesel dziecka a je艣li kto艣 nie zd膮偶y wyrobi膰 w Polsce to oni mog膮 tu to za艂atwi膰 tylko d艂u偶ej si臋 czeka
Jeste艣 w b艂臋dzie,przy odbiorze paszportu dla dziecka nie musi by膰 przy tym ono ,regulamin m贸wi jasno 偶臋, dzieci do 5 lat nie maj膮 obowiazku by膰 przy odbiorze paszportu.


to prawda przy sk艂adaniu wniosku o paszport obowi膮zkowa obecno艣c
obojga rodzic贸w i dziecka natomiast przy odbiorze wystarczy jeden rodzic z dokumentem to偶samo艣ci Smile


przy nas by艂a sama matka po odbi贸r paszportu to jej nie dali kazali wr贸ci膰 z dziecko i m臋偶em Ja osobi艣cie sk艂ada艂am i odbiera艂am ca艂膮 rodzink膮 czyli w tr贸jk臋 :-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 23 Maj 2010, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniag napisa:
mam pytanie do wszystkich kobietek,kt贸re rodzi艂y w Landspitali, jakie jest wasze zdanie na temat Hreiðrið a Fæðingardeild? zastanawiam si臋 nad miejscem porodu i chcia艂abym pozna膰 Wasze opinie


Ja rodzi艂am na Fæðingardeild. To by艂o moje pierwsze dziecko nie wiedzia艂am jak to b臋dzie bo ka偶dy por贸d jest inny. A po d艂u偶szym namy艣le wybra艂am w艂a艣nie ta opcje z tego wzgl臋du ze na gniazdku rodzisz naturalnie nie dostaniesz znieczulenia zewn膮trz-oponowego w razie komplikacji musz膮 cie przewozi膰 na Fæðingardeild w razie konieczno艣ci cesarski ze zwyk艂ego oddzia艂u porodowego masz tylko jedne drzwi i ju偶 jeste艣cie na sali operacyjnej no i na Fæðingardeild nikt ci nie zabroni rodzic naturalnie. Tak jak ja to zrobi艂am dysponowa艂am gazem rozweselaj膮cym Very Happy Very Happy Very Happy Ale mia艂am tez psychiczny spok贸j ze tutaj szybciej b臋dzie reakcja w razie czego. Pozdrawiam i 偶ycz臋 mi艂ego bezbolesnego i szybkiego porodu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
seljahverfi
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 12 Lip 2009
Posty: 187
Sk眃: z K膮d艣
PostWys砤ny: 23 Maj 2010, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mucha napisa:
dziewuszka napisa:
seljahverfi napisa:
mak30 napisa:
amadeusz napisa:
Witam!!!
Mo偶e kt贸ra艣 z Was orientuje si臋 jakie papiery potrzebne s膮 do wyrobienia paszportu tymczasowego dla dziecka.


ja wyrabia艂am p贸艂 roku temu to wystarczy艂o wype艂ni膰 formularz kt贸ry daj膮 tam na miejscu do tego paszporty rodzic贸w -oni zrobi膮 tam xero 2 zdj臋cia dziecka i obecno艣膰 obojga rodzic贸w i dziecka przy sk艂adaniu i odbiorze paszportu
Ju偶 do drugiego trzeba doda膰 pesel dziecka a je艣li kto艣 nie zd膮偶y wyrobi膰 w Polsce to oni mog膮 tu to za艂atwi膰 tylko d艂u偶ej si臋 czeka
Jeste艣 w b艂臋dzie,przy odbiorze paszportu dla dziecka nie musi by膰 przy tym ono ,regulamin m贸wi jasno 偶臋, dzieci do 5 lat nie maj膮 obowiazku by膰 przy odbiorze paszportu.


to prawda przy sk艂adaniu wniosku o paszport obowi膮zkowa obecno艣c
obojga rodzic贸w i dziecka natomiast przy odbiorze wystarczy jeden rodzic z dokumentem to偶samo艣ci Smile


przy nas by艂a sama matka po odbi贸r paszportu to jej nie dali kazali wr贸ci膰 z dziecko i m臋偶em Ja osobi艣cie sk艂ada艂am i odbiera艂am ca艂膮 rodzink膮 czyli w tr贸jk臋 :-)
UWAGA: Zgodnie z nowelizacj膮 ustawy o dokumentach paszportowych z dnia 19.02.2010 r. przy sk艂adaniu wniosku o wydanie dokumentu paszportowego NIE jest ju偶 wymagana obecno艣膰 dziecka do lat 5. Ponadto osoby ma艂oletnie (do lat 18) lub osoby ubezw艂asnowolnionej nie musz膮 by膰 obecne przy odbiorze dokumentu paszportowego. Paszport mo偶e odebra膰 jeden z rodzic贸w.
_________________
M茅r er alvara ™
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniag
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 31 Sty 2009
Posty: 18
PostWys砤ny: 24 Maj 2010, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋kuj臋 miko艂aj za opinie ;-) pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 24 Maj 2010, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seljahverfi napisa:
mucha napisa:
dziewuszka napisa:
seljahverfi napisa:
mak30 napisa:
amadeusz napisa:
Witam!!!
Mo偶e kt贸ra艣 z Was orientuje si臋 jakie papiery potrzebne s膮 do wyrobienia paszportu tymczasowego dla dziecka.


ja wyrabia艂am p贸艂 roku temu to wystarczy艂o wype艂ni膰 formularz kt贸ry daj膮 tam na miejscu do tego paszporty rodzic贸w -oni zrobi膮 tam xero 2 zdj臋cia dziecka i obecno艣膰 obojga rodzic贸w i dziecka przy sk艂adaniu i odbiorze paszportu
Ju偶 do drugiego trzeba doda膰 pesel dziecka a je艣li kto艣 nie zd膮偶y wyrobi膰 w Polsce to oni mog膮 tu to za艂atwi膰 tylko d艂u偶ej si臋 czeka
Jeste艣 w b艂臋dzie,przy odbiorze paszportu dla dziecka nie musi by膰 przy tym ono ,regulamin m贸wi jasno 偶臋, dzieci do 5 lat nie maj膮 obowiazku by膰 przy odbiorze paszportu.


to prawda przy sk艂adaniu wniosku o paszport obowi膮zkowa obecno艣c
obojga rodzic贸w i dziecka natomiast przy odbiorze wystarczy jeden rodzic z dokumentem to偶samo艣ci Smile


przy nas by艂a sama matka po odbi贸r paszportu to jej nie dali kazali wr贸ci膰 z dziecko i m臋偶em Ja osobi艣cie sk艂ada艂am i odbiera艂am ca艂膮 rodzink膮 czyli w tr贸jk臋 :-)
UWAGA: Zgodnie z nowelizacj膮 ustawy o dokumentach paszportowych z dnia 19.02.2010 r. przy sk艂adaniu wniosku o wydanie dokumentu paszportowego NIE jest ju偶 wymagana obecno艣膰 dziecka do lat 5. Ponadto osoby ma艂oletnie (do lat 18) lub osoby ubezw艂asnowolnionej nie musz膮 by膰 obecne przy odbiorze dokumentu paszportowego. Paszport mo偶e odebra膰 jeden z rodzic贸w.

zgadza si臋.mi te偶 tak powiedzieli jak m贸wi艂am 偶e m膮偶 nie mo偶e by膰 ze mn膮 i paszport odebra艂am sama sw贸j i c贸rki.w........kwietniu2010.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 24 Maj 2010, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lampeczka napisa:
seljahverfi napisa:
mucha napisa:
dziewuszka napisa:
seljahverfi napisa:
mak30 napisa:
amadeusz napisa:
Witam!!!
Mo偶e kt贸ra艣 z Was orientuje si臋 jakie papiery potrzebne s膮 do wyrobienia paszportu tymczasowego dla dziecka.


ja wyrabia艂am p贸艂 roku temu to wystarczy艂o wype艂ni膰 formularz kt贸ry daj膮 tam na miejscu do tego paszporty rodzic贸w -oni zrobi膮 tam xero 2 zdj臋cia dziecka i obecno艣膰 obojga rodzic贸w i dziecka przy sk艂adaniu i odbiorze paszportu
Ju偶 do drugiego trzeba doda膰 pesel dziecka a je艣li kto艣 nie zd膮偶y wyrobi膰 w Polsce to oni mog膮 tu to za艂atwi膰 tylko d艂u偶ej si臋 czeka
Jeste艣 w b艂臋dzie,przy odbiorze paszportu dla dziecka nie musi by膰 przy tym ono ,regulamin m贸wi jasno 偶臋, dzieci do 5 lat nie maj膮 obowiazku by膰 przy odbiorze paszportu.


to prawda przy sk艂adaniu wniosku o paszport obowi膮zkowa obecno艣c
obojga rodzic贸w i dziecka natomiast przy odbiorze wystarczy jeden rodzic z dokumentem to偶samo艣ci Smile


przy nas by艂a sama matka po odbi贸r paszportu to jej nie dali kazali wr贸ci膰 z dziecko i m臋偶em Ja osobi艣cie sk艂ada艂am i odbiera艂am ca艂膮 rodzink膮 czyli w tr贸jk臋 :-)
UWAGA: Zgodnie z nowelizacj膮 ustawy o dokumentach paszportowych z dnia 19.02.2010 r. przy sk艂adaniu wniosku o wydanie dokumentu paszportowego NIE jest ju偶 wymagana obecno艣膰 dziecka do lat 5. Ponadto osoby ma艂oletnie (do lat 18) lub osoby ubezw艂asnowolnionej nie musz膮 by膰 obecne przy odbiorze dokumentu paszportowego. Paszport mo偶e odebra膰 jeden z rodzic贸w.

zgadza si臋.mi te偶 tak powiedzieli jak m贸wi艂am 偶e m膮偶 nie mo偶e by膰 ze mn膮 i paszport odebra艂am sama sw贸j i c贸rki.w........kwietniu2010.

dodam 偶e jeszcze mo偶na poczt膮...mi go chcieli wys艂a膰 nawet do domu.....ale wtedy si臋 wype艂nia jaki艣 dokument...pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mak30

Do潮czy: 11 Wrz 2009
Posty: 15
Sk眃: breythold
PostWys砤ny: 24 Maj 2010, 10:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

super nie trzeba ju偶 dzieciaczk贸w ci膮gn膮膰 ze sob膮 - post臋py :-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DOROTAKOC

Do潮czy: 30 Kwi 2008
Posty: 48
PostWys砤ny: 25 Maj 2010, 8:51    Temat postu: powrot do pracy Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny moze ktoras mi powie czy jak wrocila do pracy po macierzynskim to przy pierwszej wyplacie miala jakas ulge podatkowa bo mi powiedzieli ze zabiora tylko 19 procent a ksiegowa z pracy zabrala normalny podatek moze ktos wie dzieki za pomoc
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 25 Maj 2010, 22:58    Temat postu: POR脫D Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny.Mam pytanie do Was odnosnie porodu.Wiem,ze mozna wybrac gdzie sie chce rodzic tz.sala porodowa standardowa czy gniazdko.Czy moglybyscie przyblizyc temat jak to wyglada w praktyce,co polecacie jakie sa roznice oraz jak dlugo mozna pozostac w szpitalu po porodzie.Z g贸ry dziekuje za wszelkie uwagi i Pozdrawiam Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ilona76
=user usuni臋ty na w艂asn膮 pro艣b臋=
Do潮czy: 28 Lut 2010
Posty: 53
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 25 Maj 2010, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm.... Jak dla mnie to nie bylo zadnej roznicy czy rodzilam na zwyklej sali czy tez w gniazdku bo jak zlapaly mnie bole to pojechalismy do szpitala i trzeba bylo rodzic a ze tego dnia chyba wszystkie kobiety na Islandii zdecydowaly sie urodzic dziecko wiec nie bylo juz miejsca i dostalismy zwykla sale Very Happy ale jak najbardziej wszystko bylo w porzadku atmosfera porodu i polozna rowniez bardzo mila! Urodzilam o 01.30 w nocy a o 12.00 nastepnego dnia moglam juz wyjsc do domu! Oczywiscie pozostanie w szpitalu zalezy przedewszystkim od twojego stanu po porodzie i kondycji maluszka.Powodzenia w szpitalu!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
joanna11
Go舵
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 0:40    Temat postu: Pomocy oliwka Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny,mam do was pytanie jaka u偶ywacie olikwe lub krem do balsamowania dzidziusia ja mam oliwke johnsons baby oil i jest nie dobra maluszek ma na nia uczulenia a czym musze nawil偶a膰 jesgo sk贸rke.Z g贸ry dzi臋kuje wszystkim za odpowiedzi Smile
Powr髏 do g髍y
luiza

Do潮czy: 09 Pa 2006
Posty: 151
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywam neutrala antyalergiczne bardzo dobre moge polecic Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilona76 napisa:
Hmm.... Jak dla mnie to nie bylo zadnej roznicy czy rodzilam na zwyklej sali czy tez w gniazdku bo jak zlapaly mnie bole to pojechalismy do szpitala i trzeba bylo rodzic a ze tego dnia chyba wszystkie kobiety na Islandii zdecydowaly sie urodzic dziecko wiec nie bylo juz miejsca i dostalismy zwykla sale Very Happy ale jak najbardziej wszystko bylo w porzadku atmosfera porodu i polozna rowniez bardzo mila! Urodzilam o 01.30 w nocy a o 12.00 nastepnego dnia moglam juz wyjsc do domu! Oczywiscie pozostanie w szpitalu zalezy przedewszystkim od twojego stanu po porodzie i kondycji maluszka.Powodzenia w szpitalu!


Dziekuje bardzo!!!Zapytam jeszcze czy nie ma problemu jak jest sie tylko ''anglojezycznym''tz.nie mowi sie po islandzku,nie chcialabym brac tlumacza bo dobrze radze sobie po angielsku a wkoncu to intymna sprawa!!! Rolling Eyes
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jenny83 napisa:


Dziekuje bardzo!!!Zapytam jeszcze czy nie ma problemu jak jest sie tylko ''anglojezycznym''tz.nie mowi sie po islandzku,nie chcialabym brac tlumacza bo dobrze radze sobie po angielsku a wkoncu to intymna sprawa!!! Rolling Eyes


Nie ma zadnego problemu ja tez nie mowie po islandzku i angielski w zupelnosci wystarczyl.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 22:05    Temat postu: Re: Pomocy oliwka Odpowiedz z cytatem

joanna11 napisa:
Czesc dziewczyny,mam do was pytanie jaka u偶ywacie olikwe lub krem do balsamowania dzidziusia ja mam oliwke johnsons baby oil i jest nie dobra maluszek ma na nia uczulenia a czym musze nawil偶a膰 jesgo sk贸rke.Z g贸ry dzi臋kuje wszystkim za odpowiedzi Smile


ja do kompieli tuz przed wyj臋ciem dziecka dodaje 3 krople oliwki WELEDA jest super maluch pachnie i jest g艂aciutka sk贸ra a nie szorstka mozna kupi膰 w aptekach albo w Nautunie lub dzieci臋ce sklepy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 26 Maj 2010, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje sie kt贸ras z Was czy istnieje mo偶liwosc dostania sie di ginekologa w tempie przyspieszonym tz.kobieta w ciazy w momencie kiedy potrzebuej pilnej porady?!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zaw1sza

Do潮czy: 02 Mar 2009
Posty: 12
PostWys砤ny: 27 Maj 2010, 0:55    Temat postu: Re: Pomocy oliwka Odpowiedz z cytatem

joanna11 napisa:
Czesc dziewczyny,mam do was pytanie jaka u偶ywacie olikwe lub krem do balsamowania dzidziusia ja mam oliwke johnsons baby oil i jest nie dobra maluszek ma na nia uczulenia a czym musze nawil偶a膰 jesgo sk贸rke.Z g贸ry dzi臋kuje wszystkim za odpowiedzi Smile



witajcie mamu艣ki!!ja nie u偶ywa艂am oliwki ani pudru, tylko oliw臋 z oliwek i m膮k膮 ziemniaczan膮 zasypywa艂am (pupci臋 i paszki oczywi艣cie)偶adnych problem贸w nie by艂o natomiast na suche i zaczerwienione policzki mia艂am krem Daktacort dwa razy dziennie si臋 smaruje i wszystko schodzi i stosuj臋 tylko wtedy kiedy jest potrzeba krem ten zapisa艂 mi tutejszy pediatra
oliwka wysusza sk贸re dzidziusia a nie nat艂uszcza wiem to z do艣wiadczenia Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beatka:)

Do潮czy: 15 Lis 2008
Posty: 145
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 27 Maj 2010, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam male pytanko dotyczace szkoly rodzenia. Wiem, ze P.Patrycja jest na urlopie macierzynskim ale czy wiecie moze czy ktos inny prowadzi podobne zajecia?
To Nasze pierwsze Dziecko takze mamy troche obaw.
Dziekuje za informacje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
joanna11
Go舵
PostWys砤ny: 27 Maj 2010, 17:05    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

Bardzo dzi臋kuje za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich serdecznie Very Happy
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 213, 214, 215 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 214 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron