reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Formalności związane z pracą w Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 31 Mar 2006, 17:05    Temat postu: Formalności związane z pracą w Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Juz od pewnego czasu interesuje sie Islandią oraz przegladam to forum, dzieki czemu dowiedzialem sie o Wyspie jeszcze wiecej ciekawych rzeczy.
Zauwazylem ze posty osob, ktore z Islandia mialy niewiele do czynienia a planuja na Islandie wyjechac, albo po prostu interesuja sie ta wyspa, spotykaja sie (przeważnie) z duza zyczliwościa tych, ktore juz na Islandii byly albo tam przebywaja i chca - za co im chwała - podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami.

Jestem studentem prawa, mam 21 lat i planuje wyjazd na Islandie w te wakacje. Biorac pod uwage ze prawdopodobnie (wszystko zalezy od wynikow sesji letniej) bede mial 3 miesiace "wakacji", ktore chcialbym jak najlepiej spozytkowac. Majac doswiadczenie z poprzednich lat, kiedy to "wakacje" spedzalem na praktykach w kancelariach adwokackich albo komorniczych, ktorego to czasu co prawda nie uwazam za stracony ale jestem przekonany ze moglbym go wykorzystac lepiej, tym razem planuje wyjazd za granice aby przyjemne polaczyc z pozytecznym. Chcialbym przede wszystkim jak najwiecej zobaczyc na Islandii, ktorej dziewicza przyroda i surowy klimat zawsze mnie pociagaly, poznac islandzka kulture oraz w miare mozliwosci jezyk, ktory na pierwszy rzut oka do najprostszych nie nalezy. Pobyt chcialbym polaczyc z praca, majac na uwadze ze Islandia nalezy do jednych z najdrozszych panstw w Europie. W zwiazku z tym mam pytanie do zyczliwych osob, ktore mieszkaja na Wyspie i mysle ze potrafia mi pomoc.
Zakladajac (co jest bardzo prawdopodobne) ze Islandia w maju nie otworzy swoich rynkow pracy dla nowych panstw czlonkowskich Unii Europejskiej, chcialbym wiedziec jakie formalnosci moga spotkac studenta, ktory chialby legalnie pracowac na wyspie w okresie nie dluzszym niz 3 miesiace. Korzystajac z Waszego doswiadczenia chcialbym sie rowniez dowiedziec, czy te formalnosci moga byc na tyle uciazliwe dla potencjalnego Islandzkiego pracodawcy, aby zrezygnowac z zatrudnienia polskiego studenta, kosztem dajmy na to studenta z panstw "starej" Unii. Uprzejmie prosze o odpowiedz i ewentualne podzielenie sie ze mna swoimi przemysleniami na temat sensownosci mojego wyjazdu a Islandie oraz realnych mozliwosci znalezienia tam pracy. W tym miejscu dodam ze jako student przedmiotu wybitnie humanistycznego nie posiadam kwalifikacji do wykonywania zawodow specjalistycznych ( moze trzeba sie bylo wybrac na Politechnike albo na AGH? przynajmniej mialbym pewny fach w reku:)), a na takich pracownikow jest przewaznie na Zachodzie zapotrzebowanie, jedyna praca jaka moglbym podjac na Islandii wydaje sie byc praca fizyczna, w ktorej moim atutem moglaby byc moja plynna znajomosc jezyka angielskiego (certyfikat CAE).

Uprzejmie prosze o odpowiedz i licze na zyczliwosc uzytkownikow forum.

Rafal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 5 Kwi 2006, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwyrazniej sie pomylilem.

Liczylem na jakikolwiek odzew ze strony forumowiczow.


Szkoda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomaso

Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 22
Skąd: Reykjavik(Ełk)
PostWysłany: 5 Kwi 2006, 13:24    Temat postu: otwarta granica Odpowiedz z cytatem

Witam,Islandia otwiera granice 1-ego maja ,7 panstw czlonkowskich moze wjezdzac i podejmowac prace bez zezwolen.TO PEWNE!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Kwi 2006, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, ze nikt nie ma zielonego pojecia na ten temat i tyle.

Zadzwon do Polskiej Ambasady w Oslo, udziela Ci niezbednych informacji, ot co.

Ostatnio na forum panuje maniera obrazania sie na tych, co na Islandii, za to, ze nie odpowiadaja na posty i nie radza. A to jest ich psi obowiazek, prawda?

Ja jako studentka pracowalam na Islandii przez okres 3 miesiecy, mialo to forme praktyk studenckich/stazu i nie wymagalo zadnych pozwolen. Firma nie wyplaca ci wtedy oficjalnie pensji, ale dostajesz stypendium + firma placi za mieszkanie, samochod, pokrywa koszty utrzymania. Wymagana jest jednak dobra wola ze strony pracodawcy, ktory musi Cie odpowiednio rozliczac, inaczej niz zwyklego pracownika. Tego rodzaju prace nalezy znalezc bedac jeszcze w Polsce i ustalic szczegoly z pracodawca ZANIM przyjedzie sie na Islandie. Dotyczy to praktyk kierunkowych, zwiazanych z wyksztalceniem. Jak zapewne sie domyslasz praca przy obieraniu ryb nie moze byc traktowana w ten sposob.
I jest to jedyny znany mi sposob legalnej pracy u islandzkiego pracodawcy bez ubiegania sie o pozwolenie na prace. Mozna w ten sposob pracowac do 3 miesiecy.

Tomaso, czyzby podjeto dzis jakies decyzje? Wiem, ze trwaly rozmowy na ten temat... Napisz wiecej.
Jesli tak, to, drogi studencie, pakuj walizke i na Islandie ;-)

------------------------------------------------
Przejrzalam wiadomosci i nic poki co nie znalazlam na ten temat - wiec radzilabym poczekac z optymizmem :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
reggie

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 10 Kwi 2006, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.

Na nikogo sie nie obrazam, bo oczywiscienie mam powodu.
Jak podkreslilem w swoim wczesniejszym poscie liczylem po prostu na zyczliwosc i dobra wole osob, ktore maja wiedze na temat mnie interesujacy.

Zauwazylem ze wczesniej zdarzalo sie ze osoby rozne islandzkie perypetie zyczliwie dzielily sie swoimi przemysleniami i dawaly wskazowki osobom bedacym w tym zakresie zupelnie zielonymi.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron