reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
limba

Doczy: 05 Gru 2008
Posty: 47
PostWysany: 11 Lip 2010, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,2,3 nie wiem. Możesz próbowac w bibliotekach ale nie wiem czy w lecie nie są zamknięte.
4. Woda z rzek i jezior jest zdatna do picia. Możesz zaopatrywac się w wodę również ze stacji benzynowych (oczywiście za free) jak i z miejsc campingowych, których siec na Islandii jest bardzo mocno rozwinięta (woda też jest darmowa). Nie potrzebujesz żadnych tabletek odkażających.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 14 Lip 2010, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nie wiem, jak to jest aktualnie na dużych kempingach, które wymieniłeś, bo ładować baterie musiałem dopiero podczas drugiej podróży. Zwykle gniazdka były w lazienkach czy czesci kuchennej i dawało się z nich korzystać w celu podłaczenia ładowarki, nikt nie robił problemu. W razie czego zawsze możesz zapytać w recepcji. Podejrzewam,ze w razie większego zapotrzebowania konieczne byłoby skorzystanie z płatnych gniazd, tak jak przyczepy kempingowe.
UWAGA: Jeśli planujesz wypożyczenie auta, koniecznie zaopatrz się w ładowarkę z opcją zasilania z gniazda samochodowego. Do aparatu sprawdziło mi się idealnie, natomiast wadliwa ładowarka samochodowa do telefonu sprawiła ból, bo nie wziąłem normalnej.

2. Płatny internet był w hostelu przy kempingu w Reykjavik, widziałem jakąś e-cafe w Akureyri, ale to dane jeszcze z 2003, z pierwszego wyjazdu

3. ?

4. Wodę możesz brać i pić jak leci z każdego strumienia, o ile:
-nie sr... do niego owce
-nie jest zmętniony po ulewie
-nie płynie z niedalekiego lodowca -te poznasz po tym, że nigdy nie są klarowne
-nie płynie wprost z solfatary/gejzeru z dodatkiem siarki, w towarzystwie jakiś termofilnych sinic [za to możesz na parze ugotować chińczyka lub zaparzyć herbatkę mając odpowiednie naczynie]
Generalnie każdy czysty potok i rzeka, woda znakomita, pić bez gotowania, może poza najbliższymi terenami pastwisk i osiedli.
Na ogół wodę znajdziesz bez problemu, albo ona Ciebie [deszczówka].
Są jednak wyjątki. Wyruszając na tereny odludne zabierz spore pojemniki na wodę, jeśli chcesz pieszo pokonywać piaszczysto-żwirowe obszary pozbawione cieków wodnych lub pola lawowe [mapa!!!]. To są de facto tereny pustynne. Tak wygląda np. południowa część trasy Kjolur, którą robiłem stopem, a więc też częściowo z buta, wzdłuż drogi F35. Sam piach i kamienie.
Przy Ring Road problemów z wodą nie ma, ale bywają wyjątki [np. wielkie pola lawy k. Kirkjubaerklaustur]. Mapa i jeszcze raz mapa. Czasem też w miejscu potencjalnego biwaku do wody może być kawałek, więc jakieś pojemniki warto mieć, by donieść [lub nałapać, zanim ulewa zmętni potok]. Jeśli masz samochód, to problemu nie ma, bo możesz zmienić miejscówkę w każdej chwili.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Powrót na Islandię tego lata szlag mi trafił.... Crying or Very sad Crying or Very sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
michal_d

Doczy: 14 Lut 2010
Posty: 15
Skd: Wrocław
PostWysany: 14 Lip 2010, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadę rowerem. Samochodu nie mam. Nie ten wiek i nie te pieniądze lol
Dzięki za informacje. Właśnie o tą rzekę przy kjolur mi chodzi, czyli ta która "zasila" Gulfoss. Bo gdzieś czytałem na angielskich stronach, że mętna i nie wygląda jakby była do picia. A fajniej by było właśnie tam zbyt dużej ilości cięzaru w postaci wody ze sobą nie wozić. A i jeszcze pytanie odnośnie internetu. Czy na lotniskach w keflaviku i akureyri, ten "internet access", którym chwalą się lotniska na stronach jest darmowy? Jak to tam wygląda? Czy to chodzi o wifi?
A co do prądu to własnie chodziłem sobie dzis po mieście (Wrocław) i u nas "bezkarnie" można ładować choćby na uczelniach. Także w szpitalach.
Prądu będe szczególnie potrzebować w akureyri, egillstadir i selfoss.
No ale jak się nie znajdzie jakies fajne miejsce to trudno. Najwyzej poprosze gdzies w sklepie albo nawet w domu prywatnym. O islandczykach słyszałem dużo dobrego i mam nadzieje, że nie będą robić problemów Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
michal_d

Doczy: 14 Lut 2010
Posty: 15
Skd: Wrocław
PostWysany: 16 Lip 2010, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie. Tak sobie wszedłem na stronę BALICE AIRPORT i cos mnie uderzyło:
http://www.krakowairport.pl/docs/zal_lista_przedmiotow_zabronionych_1.pdf

Śledzie do namiotu są zabronione. Czy oni aby nie przesadzają?
Czy to znaczy, że nie mogę przewieźć namiotu samolotem? To jak mam go przewieżć? Leciał ktoś z namiotem z Balic? Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Muszę sobie załatwiać jakieś pozwolenie?. Mysłałem z początku, że to tylko ograniczenia do bagażu podręcznego. Ale okazuje się ,że to jednak kabinowy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
michal_d

Doczy: 14 Lut 2010
Posty: 15
Skd: Wrocław
PostWysany: 16 Lip 2010, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uff sorry mój błąd Embarassed
Bagaż kabinowy to to samo co podręczny...
Szkoda, że nie ma edycji postów, bo bym skasował
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jmeisner

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysany: 18 Lip 2010, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bagazu nadawanym nie ma problemu ze sledziami Smile Conajwyzej z butlami z gazem, zapalniczkami etc.

A w kabinowym/podrecznym wiadomo ze Cie ze sledziami nie wpuszcza bo maja ostre konce Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Iwona72

Doczy: 10 Sty 2009
Posty: 4
PostWysany: 4 Sie 2010, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
planujemy wyruszyc na kilka dni pod namioty, jest moze jakas stronka z zaznaczonymi polami namiotowymi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 4 Sie 2010, 1:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawie w kazdej miescinie jest pole, cena to okolo 1000isk za osobe, pola z regoly sa dobrze wyposazone, prysznice, kuchnia itp.
pozatym legalne jest rozbijanie namiotow poza polami ( grupa chyba do 8-10 osob) o ile nie jest to teren parku narodowego, rezerwatu itp.
Very Happy
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
jmeisner

Doczy: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysany: 4 Sie 2010, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mapka kampingow na ISL:

http://www.nat.is/camping/camping_sites.htm
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
betty1974

Doczy: 29 Wrz 2008
Posty: 63
PostWysany: 5 Sie 2010, 1:36    Temat postu: tjald Odpowiedz z cytatem

Najlpsza stronka z polami campingowymi i namiotowymi plus opisy ,zdjecia
http://tjald.is/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
dii

Doczy: 14 Lis 2010
Posty: 2
PostWysany: 14 Lis 2010, 12:39    Temat postu: pomocy :) ! co i jak ? Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Wink !

jestem nowa na forum ii... potrzebuję pomocy Wink w formie sugestii, porad, propozycji Wink

a mianowicie.. w okresie 19 - 28 grudnia 2010 wybieram się na Islandię, głównie na święta.. ale święta to 3 dni.. a w między czasie zależy mi na tym, żeby troszkę zasmakować Islandii Wink

widzę, że Wy się tu pięknie orientujecie co i jak - dlatego też bardzo proszę o porady:

gdzie się koniecznie wybrać ?? (nie mam pojęcia jak z dojazdami w taką porę roku..)
co warto zobaczyć ??

zarówno w ternie jak i np wydarzenia kulturalne - interesuje mnie wszystkoo !! i będę meega wdzięczna za wszelkie info i rady !!

aa..będę mieszkać w Gardur - niedaleko Keflaviku - wiec to jest moja baza wypadowa Wink

wiem krótki okres czasu..i pora roku trochę nie ta.. co prawda ponad rok temu byłam we wrześniu, wiec już trochę Islandii zasmakowałam..ale ciągle mało.. !! odczuwam wielkii niedosyt !

PS. przeglądam intensywnie posty i tematy na forum, ale tegoo tu taki multum, że póki co chłonę wszystko naraz..więc mam lekki misz masz ;P
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Lis 2010, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Lis 2010, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najblizsze miejscowki, na tydzien starczy. kawalek dalej w prawo masz skogar + westmana wyspy, vik, itd... ale na tak krotki okres czasu to pewnie raczej blizsza okolica
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 15 Lis 2010, 0:04    Temat postu: Re: pomocy :) ! co i jak ? Odpowiedz z cytatem

dii napisa:
Dzień dobry Wink !

jestem nowa na forum ii... potrzebuję pomocy Wink w formie sugestii, porad, propozycji Wink

a mianowicie.. w okresie 19 - 28 grudnia 2010 wybieram się na Islandię, głównie na święta.. ale święta to 3 dni.. a w między czasie zależy mi na tym, żeby troszkę zasmakować Islandii Wink

widzę, że Wy się tu pięknie orientujecie co i jak - dlatego też bardzo proszę o porady:

gdzie się koniecznie wybrać ?? (nie mam pojęcia jak z dojazdami w taką porę roku..)
co warto zobaczyć ??

zarówno w ternie jak i np wydarzenia kulturalne - interesuje mnie wszystkoo !! i będę meega wdzięczna za wszelkie info i rady !!

aa..będę mieszkać w Gardur - niedaleko Keflaviku - wiec to jest moja baza wypadowa Wink

wiem krótki okres czasu..i pora roku trochę nie ta.. co prawda ponad rok temu byłam we wrześniu, wiec już trochę Islandii zasmakowałam..ale ciągle mało.. !! odczuwam wielkii niedosyt !

PS. przeglądam intensywnie posty i tematy na forum, ale tegoo tu taki multum, że póki co chłonę wszystko naraz..więc mam lekki misz masz ;P
Jesli spadnie duzo sniegu to nie masz szansy obejrzec nic poza Reykjavikiem
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Lis 2010, 0:13    Temat postu: Re: pomocy :) ! co i jak ? Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
Jesli spadnie duzo sniegu to nie masz szansy obejrzec nic poza Reykjavikiem


bez przesady. do mosfellsbaer czy seltjarnarnes spokojnie dojedzie ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 15 Lis 2010, 0:34    Temat postu: Re: pomocy :) ! co i jak ? Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
Sxxxxn napisa:
Jesli spadnie duzo sniegu to nie masz szansy obejrzec nic poza Reykjavikiem


bez przesady. do mosfellsbaer czy seltjarnarnes spokojnie dojedzie ;]
Przeciez to stoliczna strefa, a ja mialem na mysli wypad za miasto Smile
Powrt do gry
dii

Doczy: 14 Lis 2010
Posty: 2
PostWysany: 15 Lis 2010, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl - mapka z "flagami" jest exxxtrraaa ! dziękuję Smile

hmm czyli na to wygląda, że dopiero na miejscu okaże się gdzie uda mi się dotrzeć, a gdzie dotarcie pogoda mi skutecznie uniemożliwi.. ojj..

a z "pewnych" miejsc to co polecacie ? bo widzę, ze na niekomercyjną wyprawę bardziej to jedynie czerwiec / lipiec..

np. w Reykjawiku ???

aa właśnie czy w święta dzieje się tam cuś tradycyjnego ???


dobrej nocki !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ola.P

Doczy: 17 Maj 2010
Posty: 4
Skd: Cambridge UK
PostWysany: 25 Lis 2010, 22:51    Temat postu: Jacek Grzymala Odpowiedz z cytatem

Chciałam zapytać, czy jest ktoś, kto miał okazje poznać Pana Jacka Grzymałę?

Wiem,ze Pan Jacek organizuje objazdówki po Islandii i jestem zainteresowana,żeby dołączyć do grupy Pana Jacka.

Czy ktoś był na takiej wyprawie i może powiedzieć jak ona wygląda?

Ola
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
BartoszG

Doczy: 26 Lis 2010
Posty: 1
PostWysany: 26 Lis 2010, 3:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku lipca zamierzam polecieć z dwójką moich znajomych na islandię. Chcemy troszkę poobcować z tym miejscem więc nastawiamy się na stopa oraz piesze wycieczki, zamierzamy spać w namiotach, żywić się tym co przywieziemy ze sobą i kupimy w Bonusie. Trochę informacji znalazłem, ale zwracam się z takim pytaniem:

1. W którą stronę najlepiej ruszyć z z Reykjaviku? Co zdołamy zobaczyć w 22 dni?

(teoretycznie planujemy być 25 dni na miejscu, ale ostatnie 3 dni przeznaczyłem na pobyt w stolicy jako zabezpieczenie w razie opóżnień)

2. Będziemy mieli zabezpieczenie finansowe w postaci kart bankomatowych, ale interesuje mnie jak zrobić to tanio? głownie noclegi.

3. Znalazłem na forum trochę opini na temat kempingów i miejsc gdzie można się rozbić za darmo, niestety jest niewiele informacji dotyczących zachodniej czesci wyspy. Może ktoś coś polecić? (jesli uda się objechać wyspę w 22 dni)


Nie przepadam za wpłeni spontanicznymi wyjazdami, więc stąd te pytania. Planuje się wyrobić w określonym czasie i nie czuć się popędzanym przez plan, ani tym bardziej utknąć bez jedzenia i środków pienięznych co niestety zdarzyło mi się w czasie podróży po zachodniej części Europy.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
LadyGaga

Doczy: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysany: 25 Gru 2010, 12:58    Temat postu: pomidorki Odpowiedz z cytatem

Na powyzszej mapce jest miejsce w Hveragerði - kwiaty i pomidorki . Ja lubie bardzo pomidorki , zwlaszcza te malutkie , mniaam . Gdzie dokladnie mozna zakupic z pierwszej reki te pomidorki , mniaam ? Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Nastpny
Strona 4 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron