reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia 5/6 dni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Slawek
Go
PostWysany: 25 Sie 2004, 23:20    Temat postu: Islandia 5/6 dni Odpowiedz z cytatem

Cześć,
jestem tu nowy więc proszę o łagodne traktowanie.
Chciałbym się wybrać na 5/6 dni na Islandie ale kompletnie nie wiem co warto zobaczyć. Proszę więc o jakieś sugestie. Będziemy mieć autko 4x4 więc możemy pojechać wgłąb wyspy.
Stronkę czytam ale w dziale atrakcje jest tyle miejsc, że musiałbym tam być przynajmniej miesiąc albo i więcej.
Pozdrawiam,
Slawek
PS. Acha byłbym zapomniał planowany termin końcówka września. Jaka jest tam wtedy pogoda?
Powrt do gry
Monika
Go
PostWysany: 26 Sie 2004, 10:32    Temat postu: Islandia 5/6 dni Odpowiedz z cytatem

Slawku,
to zalezy skad bedziecie wyruszac - z Keflaviku/Reykjaviku czy z Seydisfjordur. Ja w koncu czerwca wyruszalam z Keflaviku, potem na polnoc, wschod, poludnie i z powrotem do Reykjaviku.
Dla mnie absolutnie genialny byl Myvatn (a stamtad o krok do Husaviku i whale watching!), potem na wschodzie wlasnie Seydisfjordur (super wyprawa w gory wzdluz wodospadów), a na poludniu oczywiscie Jokullsarlon (tam kręcili Bonda ;o), park Skaftafell (choc tam mnostwo turystów niestety, ale wejscie na jezor lodowca robi jednak wrazenie), no i dwa flagowe miejsca, czyli wodospad Gullfoss i gejzery w Geysir. Niestety nie znam interioru, bo nie miałam okazji sie tam znaleźć. Może inni Ci podpowiedzą, co tam jest warte zobaczenia.

Pogoda na Islandii zmienna jest... Ich przysłowie (wynalezione chyba dla turystów) mówi: nie narzekaj na pogodę, bo za 5 minut będzie gorsza... Ja w końcu czerwca miałam prawie 20 stopni (nad jeziorem Myvatn) i 2 stopnie (jadąc do Seydisfjordur). Srednia temperatura to bylo jednak jakies 8-10 stopni.

Powodzenia!
M.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 26 Sie 2004, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, jesli masz tylko 5-6 dni i jedziesz na Islandie po raz pierwszy, to nie ma sie co bawic we wjezdzanie w interior. Oczywiscie to jest najfajniejsza sprawa, ale trzeba miec sporo czasu, na spokojnie sobie wjechac w głąb, zazwyczaj do jakiejs atrakcji jedzie sie bardzo powoli i dlugo wiec zobaczylbys gora jedna z nich, np. dojechalbys do Lakagigar czy Askji i musialbys xxxxxx co sil na samolot powrotny.
Dlatego propozycja Moniki jest chyba ok. Ale spieszyc sie musisz i tak. W naszej pierwszej wyprawie mielismy tylko 6 dni na okrazenie Wyspy. Pamietam ze tempo bylo nieziemskie. Udalo nam sie jednak jeszcze poleciec na Grímsey.
Po drugie zalezy jeszcze jaki bedzie ten samochod. Nie tylko potrzebny jest naped na 4 kola zeby wjechac w interior, ale musza byc duze kola i duzy przeswit. Szczegolnie ze jedziesz tam juz w okresie takim, ze moze pojawic sie nawet snieg. Co innego Rav4 a co innego Patrol z kolami 44'' (nie einar?? Smile - sorry, to do naszego redakcyjnego kolegi). Duzymi kolkami przejezdzasz przez kazdy brod i nic Cie nie zatrzyma, a malutkim samochodem drżysz przejezdzajac przez nawet calkiem nieduze rzeczki. Jak woda zaczyna zakrywac cale kola i widac ze bedzie jeszcze gorzej, to zaczyna sie niezly stresik. Kiedys utknelismy na srodku takiego brodu. Niby na chwile ale nie wygladalo ciekawie, w dodatku zaczynal sie wieczor i w promieniu kilkudziesieciu km a moze i wiecej nie bylo zywej duszy.. Fajna przygoda, ale nie na 5 dni pobytu na Islandii, lepiej nie ryzykowac.
Gdybys sie jednak zdecydowal na interior, trzeba sprawdzic tuz przed wjechaniem (gdzies w kawiarence internetowej) czy drogi po ktorych bedziez jechal nie sa zamkniete. We wrzesniu juz moga niektore byc zamkniete. Na te strone wejdziesz z naszej strony glownej, wchodzac w link: "Warunki drogowe".

Pod koniec wrzesnia nie bedzie juz ciepla. W pazdzierniku bylismy to wodospady juz byly zamarzniete, snieg pokrywal pozorne kratery nad Mývatn (wiecie jak to bosko wyglada?), no i gory tez juz biale byly. A w nocy byl juz przymrozek. Moze nie bedziesz mial az tak, ale na pewno juz bedzie pozna, jesien.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron