reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
gosiak

Do潮czy: 22 Cze 2009
Posty: 27
PostWys砤ny: 15 Sie 2010, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej z kolka mojej niuni juz sie uporalam, cale szczescie jest juz dobrze od paru dni podaje jej kropelki Minifom...
teraz mam pytanko odnosnie kenitala i nazwiska dla mojej c贸reczki, urodzila sie dwa tyg. co do kenitala to polazna po urodzeniu przyszla przeczytala mi go i zabrala ta karte myslalam ze przy wypisaniu ze szpitala dostane wszystkie papiery ale nie, odnosnie nazwiska to chce zeby moja niunia miala nazwisko ojca moze ktos wie gdzie mam to zglosic... jak cos wiecie to piszcie na priw pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lew
=konto odzyskane=
Do潮czy: 17 Lip 2008
Posty: 147
PostWys砤ny: 16 Sie 2010, 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
Czy kt贸ra艣 z Was si臋 orientuje jak wygl膮da sytuacja kiedy jest si臋 na zasi艂ku dla bezrobotnych i zachodzi w ci膮偶e, czy trzeba to zg艂osi膰 i jak potem wygl膮da macierzy艅ski??? Czy kto艣 by艂 w podobnej sytuacji? Wiecie jak potem wygl膮daj膮 pieni膮dze, czy jest to jaki艣 procent zasi艂ku???
Dzi臋ki i pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 16 Sie 2010, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jestem na zasi艂ku i w ci膮偶y, niczego nie zg艂asza艂am bo ci膮偶a nie jest 偶adna pszeszkod膮 w podj臋ciu pracy, podej偶ewam 偶e 偶aden pracodawca by mnie nie zatrudni艂 i tak. Macierzy艅ski wyliczaj膮 chyba tak jak z wyp艂at, dok艂adnie to nie wiem, do porodu jeszcze kawa艂 czasu
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
ania12345

Do潮czy: 16 Lis 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 16 Sie 2010, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wie moze kt贸ra艣 z was, czy w szpitalu gdzie sie rodzi jest jakas polka polo偶na, kt贸ra odbiera porody? mozliwe ze bede chcia艂a rodzic sama bez m臋偶a, a nie znam w og贸le j臋zyka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Malgorzata

Do潮czy: 12 Cze 2010
Posty: 1
Sk眃: ICELAND
PostWys砤ny: 16 Sie 2010, 20:42    Temat postu: porod i tzw.becikowe Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanie gdzie zalatwia sie wszystkie sprawy zwiazane z macierzynskim.Dzis dostalam od poloznej dokument ktory mowi,ze jestem ubezpieczona.Podala mi tez strone na ktorej pisze o ubezpieczeniach.Termin mam na 28 29 pazdziernik wiec pomalutku trzeba zabrac sie za sprawy papierkowe.Slyszalam tez o tzw.becikowym.Czy ktos dostal pieniazki za porod.Wiem,ze w polsce otrzymuje sie ale nie wiem jak tutaj? Exclamation
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
krakers

Do潮czy: 08 Lut 2010
Posty: 37
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Sie 2010, 22:24    Temat postu: mleko nutramigen Odpowiedz z cytatem

witam
Czy ktos sie orientuje czy na Islandii mozna kupic mleko nutramigen 2 ?Jesli tak to gdzie i czy na recepte ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zbych

Do潮czy: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWys砤ny: 17 Sie 2010, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie mo偶e co艣 na temat dagmamm, chodzi mi g艂贸wnie o jako艣膰 ich us艂ug, czy mo偶ecie kogo艣 poleci膰 ,a mo偶e kt贸rej艣 z was dzieci膮tko chodzi lub chodzi艂o do dagmammy i mog艂aby si臋 podzieli膰 informacjami i wra偶eniami. Zale偶ny mi na odpowiedzi bo niestety za nied艂ugo b臋d臋 musia艂a rozsta膰 si臋 z kruszynk膮 a偶 serce boli ale c贸偶 zrobi膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ilona76
=user usuni臋ty na w艂asn膮 pro艣b臋=
Do潮czy: 28 Lut 2010
Posty: 53
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Sie 2010, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj synek mial skonczone 11 miesiecy jak oddalam go pod opieke islandzkiej niani chodzil do niej tylko przez 6 miesiecy bo dostal miejsce w przedszkolu. Ja naprzyklad bylam bardzo zadowolona z niani i moj synek zreszta tez, oprocz niego bylo u niej czworo dzieciaczkow w podobnym wieku, wiec byl tez czas na fajna zabawe, bywaly dni ze nie chcial od niej wychodzic! Kazdego popoludnia zdawala relacje z calego dnia wszystkim mamom!! Bylo dobrze moim zdaniem nie ma czego sie bac!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Sie 2010, 12:44    Temat postu: dagmamma Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez jestem zadowolona z opieki dagmammy do ktorej chodzil moj syn. Oddalam go jak mial 10m-cy a wczoraj byl jego statni dzien. Byl u niej prawie rok, po wakacjach jak ja zobaczyl to pobiegl prosto do niej na rece a dla mnie tylko papa mama, ja tu zostaje. Codziennie mowila co sie dzialo w ciagu dnia czy jadl czy robil kupke (bo to wazne Smile) Jakies symptomy niepokojace ze np. byl marudny moze bedzie chory. Maly jest alergikiem bardzo uwazala zeby nic nie zjadl. Raz maly zakosil dla innego dziecka ciastko pieczone na jajkach, zdazyl wziac gryza bardzo przepraszala i martwila sie co bedzie dalej.
Ja bardzo polecam jednak islandzkie nianie dziecko juz ma osluchany jezyk, na poczatku syn byl zdezorientowany ale teraz juz wie ze w domu mowi sie po polsku a u niani po islandzku. Jezeli potrzebujesz niani w okolicach Grafavogur(Spong) to moge ci podac nr. tel do mojej niani.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
zbych

Do潮czy: 01 Lis 2008
Posty: 46
PostWys砤ny: 18 Sie 2010, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo dzi臋kuje za odpowiedzi, i zgadzam si臋 z tob膮 miko艂aj pod wzgl臋dem j臋zyka, tak wiec szukam islandzkiej niani na 104, 105, pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 18 Sie 2010, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypytaj dobrze nianie o wszystko jak bedziesz z nia rozmawiac. Wiem ze sa nianie ktore zawsze biora 1dzien wolny w miesiacu. Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mucha
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 27 Kwi 2009
Posty: 73
PostWys砤ny: 19 Sie 2010, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w okolicach polskiego sklepu s膮 jakie艣 dobre dagmamy?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 22 Sie 2010, 13:44    Temat postu: odziez ciazowa Odpowiedz z cytatem

mam do sprzedania tunike czrna bawelniana i nowa koszule z paskiem
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
malbork

Do潮czy: 15 Pa 2009
Posty: 66
PostWys砤ny: 24 Sie 2010, 16:29    Temat postu: Krem Bambino Odpowiedz z cytatem

Jakis czas temu w Polskim sklepie kupilam nawilzajacy krem dla dzieci Bambino z pantenolem i okazalo sie ,ze jest swietny dla delikatnej i z tendencjami do przesuszania skory twarzy u mojej coreczki.Wczesniej uzywalysmy weleda baby ,oraz apteczne preparaty z aloesem,oczywiscie same wiecie jak drogie sa to specyfiki i tu zupelnie przypadkowo okazalo sie ,ze stara marka bambino jest lepsza.Oczywiscie musze dodac,ze to,iz sprawdzil sie u mojej coreczki nie znaczy,ze bedzie pasowal wszystkim,ale zachecam do sprobowania.Pozdrawiamy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 24 Sie 2010, 16:43    Temat postu: Re: Krem Bambino Odpowiedz z cytatem

malbork napisa:
Jakis czas temu w Polskim sklepie kupilam nawilzajacy krem dla dzieci Bambino z pantenolem i okazalo sie ,ze jest swietny dla delikatnej i z tendencjami do przesuszania skory twarzy u mojej coreczki.Wczesniej uzywalysmy weleda baby ,oraz apteczne preparaty z aloesem,oczywiscie same wiecie jak drogie sa to specyfiki i tu zupelnie przypadkowo okazalo sie ,ze stara marka bambino jest lepsza.Oczywiscie musze dodac,ze to,iz sprawdzil sie u mojej coreczki nie znaczy,ze bedzie pasowal wszystkim,ale zachecam do sprobowania.Pozdrawiamy


Musze potwierdzic, my wczesniej uzywalismy locobase i chowa sie przy bambino. Jeszcze czekam na zime, jestem ciekawa czy tez bedzie tak dobrze sie sprawdzal.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kocurek
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 24 Lut 2009
Posty: 96
Sk眃: Rvk
PostWys砤ny: 26 Sie 2010, 15:11    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie obecne i przysz艂e mamusie:)
Mam pytanko mo偶ecie da膰 namiary na szko艂e rodzenia najlepiej w j.pol.? wiem, 偶e wczesniej sie odbywa艂y.Jjestem w 25tyg i chcialabym sie zorientowac gdzie co i jak:)
I jeszcze jedno, ile mia艂y艣cie usg w czasie ci膮偶y? ja jestem po 2 wizytach ale nie mam wyznaczonej nastepnej, a chcia艂abym tak za miesi膮c i艣膰 zeby sprawdzic czy wszystko ok, wiem ze w Pl jest ok 4-5wizyt. Pozdrowionka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 26 Sie 2010, 16:54    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Zapytaj sie swojej poloznej o te spotkania. w zeszlym tygodniu byly w jezyku angielskim. w chwili obecnej nie ma w jezyku polskim poniewaz Polozna ktora je prowadzila sama zostala mama Smile
co do USG to nie wiem czy robia jeszcze jakies .ja mialam ostatnie w 20tyg(w Polsce) i kiedys mi mowila moja polozna ze to jest ostatnie. Tez chce sie wybrac tak w 30tyg zeby sprawdzic czy wszystko ok. Mam wizyte u poloznej za 2tyg to sie jej zapytam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
A2009

Do潮czy: 10 Mar 2009
Posty: 40
PostWys砤ny: 27 Sie 2010, 22:55    Temat postu: por贸d na islandii Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Czy kto艣 z Was wie jak si臋 nazywa po islandzku ,,REFLUKS 呕O艁膭DKOWY,,? Prosz臋 o odpowiedz. I mo偶e dziecko wasze mia艂o co艣 takiego? Podejrzewam to u swojego synka kt贸ry ma 6 tyg. Strasznie mu si臋 ulewa po jedzeniu i nie tylko, a piel臋gniarka 艣rodowiskowa powiedzia艂a 偶e nie ma czym si臋 przejmowa膰 p贸ki dziecko przybiera na wadze... Jednak ja si臋 martwi臋! Wiecie jak to tutaj lecz膮 i jak do tego podchodz膮? Dzi臋ki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
jenny83

Do潮czy: 04 Cze 2009
Posty: 88
PostWys砤ny: 27 Sie 2010, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A2009 refluks to poprostu refluks przynajmniej lekarz trzywal tego sformulowania po angielsku.Ja mam ten sam problem moj synek ma 4 tyg i ma to samo.tez twierdza,ze to normalne ale o co bym nie zapytala to zawsze slysze,ze to jest normalne...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 28 Sie 2010, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny nie ma sie co martwic na zapas, Wasze dzieciatka sa na tym swiecie bardzo krotko, ich organizm dostosowuje sie do zycia. Moja corka zwracala praktycznie po kazdym posilku, strasznie wymiotowala. Naczytalam sie o tych refluksach, nasluchalam kolezanek mieszkajacych w polsce az glowa mi puchla. Tu lekarze zapewniali ze mala z tego wyrosnie a jak bylam na urlopie w Polsce lekarka przepisala leki na refluks ktorych nigdy nie kupilam bo corka zawsze ladnie przybierala na wadze. Moim zdaniem jadla zbyt lapczywie, wiecej niz pommiescil jej zoladeczek. Po pol roczku coraz zadziej wymiotowala a ok roczku przestala i do dzis zadnych oznak refluksu. W Polsce refluks jest strasznie modny i zle sa skutki podawania lekow kiedy dziecko nie przejdzie badan, lecza na refluks na chybil trafil. Moj siostrzeniec dostawal leki na refluks a po roku dostal sie do dobrego szpitala gdzie konkretnie zostal przebadany pod katem refluksu i sie okazalo ze nie ma!! JA tez bardzo sie martwilam o corcie a dzis sie ciesze ze nie dala sobie wmowic zanych rfluksow. Moim zdaniem im mniej lekow tym lepiej
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 225, 226, 227 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 226 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron