reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Londyn: bezrobotni Polacy koczują na ulicach i jedzą szczury
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwiam

Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Sie 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

specjalisci w polsce tez nie maja tak zle(za dyzury i to czesto "pod telefonem" takze nawet nie pojawi sie ani razu w nocy w szpiatalu kase niezla biora) . w najgorszej sytuacji sa lekarze bez specjalizacji. ale tak jest na calym swiecie chcesz lepiej zarabiac musisz podnosic swoje kwalifikacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Sie 2010, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiam napisał:
specjalisci w polsce tez nie maja tak zle(za dyzury i to czesto "pod telefonem" takze nawet nie pojawi sie ani razu w nocy w szpiatalu kase niezla biora) . w najgorszej sytuacji sa lekarze bez specjalizacji. ale tak jest na calym swiecie chcesz lepiej zarabiac musisz podnosic swoje kwalifikacje.


Tu sie w pelni zgadzamy. Oprocz tego lekarz specjalista II stopnia pracuje w kilku miejscach, jego laczne dochody sa o wiele wyzsze niz 3 000 zl. System jest oczywiscie niedobry bo lekarz powinien pracowac dla jednego pracodawcy na caly etat i ewentualnie za jego zgoda miec ograniczona praktyke prywatna - w zamian za zarobki jaka zbiera obecnie z klku prac.
Ale do takiego systemu prowadzi paranoja w ktorej ludzie nie chca wyzszych skladke na zdrowie ani doplat do uslug. Chca miec "wszystko bezplatne" co powoduje ze musza placic prywatnie chcac sie dostac szybko do lekarza. Lekarze nie sa wiec zainteresowani jak najbardziej wydajna praca w uslugach "bezplatnych" bo kopalnie zlota to maja w uslugach platnych. A czesc wizyt "bezplatnych" wynika tez z ich naduzywania przez ludzi bo sa darmowe oraz powoduje rozne korupcje. Razem jest to wynik hipokryzji i obludy rozpowszechnionej w krajach pokomunistycznych bo ludzie lykneli mity o "bezplatnych" uslugach a przez to zyja w chaosie i korupcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30 Sie 2010, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
u sie w pelni zgadzamy. Oprocz tego lekarz specjalista II stopnia pracuje w kilku miejscach, jego laczne dochody sa o wiele wyzsze niz 3 000 zl. System jest oczywiscie niedobry bo lekarz powinien pracowac dla jednego pracodawcy na caly etat i ewentualnie za jego zgoda miec ograniczona praktyke prywatna - w zamian za zarobki jaka zbiera obecnie z klku prac.


A czy ja gdzieś powiedziałem i w ogóle wspominałem o pieniądzach z praktyki prywatnej???
Mówiłem o zarobkach tylko z kontraktu ze szpitalem, a tu rozbieżności między Polską a innymi krajami Unii są bardzo duże.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Sie 2010, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
Cytat:
u sie w pelni zgadzamy. Oprocz tego lekarz specjalista II stopnia pracuje w kilku miejscach, jego laczne dochody sa o wiele wyzsze niz 3 000 zl. System jest oczywiscie niedobry bo lekarz powinien pracowac dla jednego pracodawcy na caly etat i ewentualnie za jego zgoda miec ograniczona praktyke prywatna - w zamian za zarobki jaka zbiera obecnie z klku prac.


A czy ja gdzieś powiedziałem i w ogóle wspominałem o pieniądzach z praktyki prywatnej???
Mówiłem o zarobkach tylko z kontraktu ze szpitalem, a tu rozbieżności między Polską a innymi krajami Unii są bardzo duże.


Tak, ale jak mowimy o dochodach to nalezy uczciwie pisac ze system w Polsce jest dosc chory wiec podstawowa placa lekarzy jest niska ale calosc dochodow to juz nie tak bardzo.

Sa placowki prywatne gdzie podpisuje sie kontrakt na wylacznosc pracy, zakaz pracy dla konkurencji i zakaz praktyki prywatnej bez zezwolenia pracodawcy. Wtedy zarabia sie na jednym etacie normalnie ale trzeba miec wydajnosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30 Sie 2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, ale jak mowimy o dochodach to nalezy uczciwie pisac ze system w Polsce jest dosc chory wiec podstawowa placa lekarzy jest niska ale calosc dochodow to juz nie tak bardzo.

Sa placowki prywatne gdzie podpisuje sie kontrakt na wylacznosc pracy, zakaz pracy dla konkurencji i zakaz praktyki prywatnej bez zezwolenia pracodawcy. Wtedy zarabia sie na jednym etacie normalnie ale trzeba miec wydajnosc.


Co bardzo jasno podkreśla, że Polska to bardzo chory kraj.
Chce się wbić na salony, ale jak na razie umie tylko szczekać.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 31 Sie 2010, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Scissor_Sisters napisał:
Cytat:
Tak, ale jak mowimy o dochodach to nalezy uczciwie pisac ze system w Polsce jest dosc chory wiec podstawowa placa lekarzy jest niska ale calosc dochodow to juz nie tak bardzo. Sa placowki prywatne gdzie podpisuje sie kontrakt na wylacznosc pracy, zakaz pracy dla konkurencji i zakaz praktyki prywatnej bez zezwolenia pracodawcy. Wtedy zarabia sie na jednym etacie normalnie ale trzeba miec wydajnosc.

Co bardzo jasno podkreśla, że Polska to bardzo chory kraj.
Chce się wbić na salony, ale jak na razie umie tylko szczekać.


Przesada z tym ze "bardzo chory". System jest nieefektywny ale jednak masa ludzi dostaje uslugi za darmo i to mimo ze nic nie wkladaja, np. krusiarze. Wiekszosc ludzi narzeka na ten system ale nie chce zmian wiec widocznie im to pasuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Scissor_Sisters

Dołączył: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 31 Sie 2010, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przesada z tym ze "bardzo chory". System jest nieefektywny ale jednak masa ludzi dostaje uslugi za darmo i to mimo ze nic nie wkladaja, np. krusiarze. Wiekszosc ludzi narzeka na ten system ale nie chce zmian wiec widocznie im to pasuje.


Większość ludzi chce zmian, bo krus to jest najbardziej chora i kosztowna choroba Polski po 1989 roku, ale jest lobby które prędzej umrze niż przetnie ten wrzód na skarbie państwa.
_________________
Mi casa Su casa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron