reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

BĘDĄ PRZYJEŻDŻĆ W CIEMNO!!!???

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy przyjechałbyś w ciemno na Islandię w poszukiwaniu pracy.
TAK.
27%
 27%  [ 12 ]
NIE.
38%
 38%  [ 17 ]
NIE WIEM.
4%
 4%  [ 2 ]
JESZCZE NIE ZWARIOWAŁEM!!!
29%
 29%  [ 13 ]
Wszystkich Gosw : 44

Autor Wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 30 Kwi 2006, 21:36    Temat postu: BĘDĄ PRZYJEŻDŻĆ W CIEMNO!!!??? Odpowiedz z cytatem

Jak wielu z was ostatnimi czasy dostaje e-meile lub zapytania na GG czy jest możliwość znalezienia pracy na Islandii w ciemno??
Ostatnio wiele osób z Polski zadaję mi to pytanie, po rozmowie z takimi ludzmi odnoszę wrażenie że wielu z nich chce przyjechać na Islandię ot tak, kupić bilet na samolot, parę groszy w kieszeni i tak przygotowani będą szukać pracy, nie wiem co takim ludziom odpisywać bo mam wrażenie że nie mają żadnej wiedzy o tym kraju oprócz tego że tu się "nieźle zarabia".
Oczywiście rozumiem ludzi że chcą polepszyć byt materialnie, ale ja osobiście uważam że pomysł przyjechania na Islandię w ciemno za tak zwanym chlebem jest mocno ryzykowny.

Co możecie poradzić takim ludziom?? (zwracam się do tych którzy znają realia życia na Islandii), piszcie tu posty z radami wypowiadajcie swoje zdanie na ten temat, może uda się kogoś przestrzec przed podjęciem pochopnej i ryzykownej decyzji.

Ja osobiście nigdy nie zdecydowałbym się na przyjazd tutaj w ciemno, ALE PODJĘCIE DECYZJI ZOSTAWIAM WAM.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Maj 2006, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak wielu z was ostatnimi czasy dostaje e-meile lub zapytania na GG czy jest możliwość znalezienia pracy na Islandii w ciemno??


Ja wręcz mam ochote zamieścić ogłoszenie że nie odpowiadam na prywatne wiadomości w których ktoś mnie prosi /czasami nie prosi tylko nalega/ o znalezienie pracy.

Cytat:
Co możecie poradzić takim ludziom?? (zwracam się do tych którzy znają realia życia na Islandii), piszcie tu posty z radami wypowiadajcie swoje zdanie na ten temat, może uda się kogoś przestrzec przed podjęciem pochopnej i ryzykownej decyzji.


Najgorsze jest to że jak komuś tłumaczysz że na Islandie nie należy przyjeżdzać w ciemno, to poprostu stajesz się wrogiem. Ludzie myślą wtedy że nie chcemy tutaj więcej rodaków. Tłumaczenie nic tutaj nie pomoże. Doskonałym przykładem jest Anglia /gdzie ceny nie sa nawet porownywalne z Islandią/ jak po 1 maja 2004 roku Polacy koczowali na dworcach bo nie mieli za co wrócić do domu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skd: ze swiata
PostWysany: 1 Maj 2006, 1:15    Temat postu: KOPMPROMITUJACE WYPOWIEDZI MOICH PRZEDMÓWCÓW.... Odpowiedz z cytatem

... jeżeli jesteście tak zaradni jak oni to faktycznie nie macie tu czego szukać! Jeżeli natomiast macie jakieś oszczędności, a nie tylko drobne na bilet lotniczy, znacie angielski lub duński i najważniejsze : "wiecie, czego chcecie" to o niebo łatwiej będzie wam znaleść prace na miejscu niż przez internet.

Emigranci z zachodu nie maja zadnych watpliwosc jak to sie robi.

Ja osobiście uważam ze jest tu juz za dużo Polaków i zadnego z was nie zachecam do przyjazdu....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 1 Maj 2006, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Podróżniku, a jezeli ktoś Pana poslucha. To w razie czego pan wszystkich przenocuje u siebie w domu? Jakoś nie chce mi sie w to wierzyć. Ludzie powinni byc uprzedzeni, że w razie nie znalezienia noclegu możliwość przekoczoczowania na dworcu lub lotnisku odpada całkowicie. A cena noclego w hotelu wynosi okolo 20 000 koron ( nie wiem dokładnie ile , bo nie korzystalam z tego dobrodziejstwa, moja informacja jest zasłyszana od innych osób). A pozatym zaczyną sie zaraz wakacje i raczej niewyspecjalizowanych robotników nie beda wcale tak poszukiwać, mają swojej młodzieży sporo, która czesto pracuje w czasie wakacji. Szukają, ale specjalistów. O cenie jedzenia nie bede wspominać nawet, bo kazdy kto sie interesuje Islandia to zna realia. Oprócz Bonusa, który jest tanim w miarę sklepem inne sklepy oferują ceny dla Polaków kosmiczne. Wspomnę także o cenie biletu, to jest duży wydatek i szkoda by było , zeby był powodem rozczarowania. Dlatego uważam , że Podróżnik powinien przeprosić przedmówców , bo zle odczytał ich intencje. Wcale nie zniechecaja do przyjechania tu pracować, tylko ostrzegają, żeby nie jechać w ciemno. Dla mnie jest to zasadnicza różnica. Dlatego osoba jadąca powinna mieć pewność, ze w razie czego bedzie miałą przynajmniej zapewnione noclegi i wyżywienie. Tym bardziej, że tutejszy klimat niestety nie rozpieszcza. Proszę przed decyzją poczytać takie tematy jak : wynajęcie mieszkania, ceny żywności, możliwość zatrudnienia itd. Swoją drogą ciekawi mnie , czy Pan Podróżnik sam by tu przyjechał w ciemno w poszukiwaniu pracy?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 1 Maj 2006, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie "Podróżnik" post mój miał na celu wyjaśnienie ludziom na co są narażeni przyjeżdżając w ciemno na Islandię, chciałem rozjaśnić tylko kilka niejasności, poprostu w taki sposób pomóc.
A pytanie do Pana "Podróżnika" czy zna pan Islandię, czy był Pan tutaj choć przez kilka miesięcy, zna Pan osobiście tutejszy klimat, ceny, realia życia??
czy może z Pana "Podróżnik"(palcem po mapie)!
Wielu z tych ludzi myśli że będzie to jak wypad do Niemiec za pracą, i tu jest "ZONK" , bo warunki tu panującę są całkiem inne niż w Niemczech czy Belgii, Francji itp, i chodzi o to żeby te różnice w tym temacie pokazać.
Pan odrazu z góry założył że tym postem chcemy odstraszyć ewentualnych emigrantów z Polski, a ja wręcz odwrotnie chciałem pomóc tym postem, gdyby Pan umiał czytał dokładnie ten post to wiedziałby Pan post ten jest skierowany do osób które nie znają języka i tak jak napisałem wyżej potraktują ten przyjazd jak wypad za zachodnią granicę Polski.

I o moją zaradność proszę się nie martwić, jedynym człowiekiem który się skompromitował wypowiadając się w tym temacie jest jak narazie Pan, bo najwyraźniej nie zrozumiał Pan o co chodziło.
Ale najwidoczniej tak musi już być że swoje 3 grosze trzeba wetknąć obrażająć przy tym innych forumowiczów, a wydaje mi się że ja wcześniejszym postem nikogo nie obraziłem.
POZDRAWIAM.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 1 Maj 2006, 9:29    Temat postu: Re: KOPMPROMITUJACE WYPOWIEDZI MOICH PRZEDMÓWCÓW.... Odpowiedz z cytatem

PODRÓŻNIK napisa:
... jeżeli jesteście tak zaradni jak oni to faktycznie nie macie tu czego szukać!



Jeszcze jedno jeżeli już chciał Pan się wypowiedzieć w tym temacie należało zamieścić swoje zdanie bez obrażania przedmówców.

wystarczyło napisać:
PODRÓŻNIK napisa:
Jeżeli natomiast macie jakieś oszczędności, a nie tylko drobne na bilet lotniczy, znacie angielski lub duński i najważniejsze : "wiecie, czego chcecie" to o niebo łatwiej będzie wam znaleść prace na miejscu niż przez internet.

Emigranci z zachodu nie maja zadnych watpliwosc jak to sie robi.

Ja osobiście uważam ze jest tu juz za dużo Polaków i zadnego z was nie zachecam do przyjazdu....


I było by po sprawie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 1 Maj 2006, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy post Pana Darka mówi sam za siebie.
W Polsce też był Pan taki zaradny? Pisząc tu i prosząc o pomoc?
Widzę że po kilku miesiącach pobytu punkt Pańskiego widzenia uległ zasadniczej zmianie.

PODRÓŻNIK napisa:
CZEŚĆ
Mam na imię Darek i wraz z moją dziewczyną chcemy przesiedlić się na islandie, którą jako kraj już poznaliśmy. Problem w tym, że przez uregulowania prawne mamy problem ze znalezieniem właściwego pracodawcy-nie chcemy wydawać pieniędzy na wyjazd za znalezieniem pracy, tj. lecieć-wracać-lecieć.
Oboje mamy wyższe wykształcenie (inżynier_27 lat, ekonomistka_28 lat), ale zdajemy sobie sprawę, że bez języka islandzkiego pracy zgodnej z kwalifikacjami nie znajdziemy. Obydwoje znamy płynnie angielski. Więc zdecydowaliśmy sie na podjęcie pracy poniżej własnych kwalifikacji i naukę islandzkiego. Mamy parę pomysłów na pracę, które jak myśle są satysfakcjonujące dla nas. Jeżeli jesteś na miejscu (najlepiej okolice Husavic, Akureyri, Reykjavic, ale nie tylko) i możesz trochę czasu spędzić szukając dla nas pracodawcy lub ma już jakieś kontakty, prosimy o pomoc.

Jeżeli Twoja pomoc okaże sie efektywna i zostaniemy zatrudnieni, proponujemy nagrodę 2 000,01 zł. Czy to nie brzmi dobrze?Smile

Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych będących na Islandii, choć nie tylko. Wszelkich dodatkowych informacji będziemy udzielać w trakcie współpracy!

Jeżeli nam pomożesz myślę, że zyskasz też dobrych sąsiadów na miejscu.

pozdrawiam
darek i jola

ps. powiadom o informacji znajomych islandczyków, może to oni nam pomogą.

(nie jesteśmy zainteresowani pracą przy przetwórstwie owców morza i budową tamy i projektem Fjordaal Smelter Project).

[/b]



A właśnie chodzi tu o to żeby informować ludzi którzy nie zdają sobie sprawy z tego jak tu jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 1 Maj 2006, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja radze kazdemu przyjezdajacemu aby sie ubezpieczyl gdyz ubezpieczenia przysluguja tutaj dopiero po 6 mies od podjecia pracy.A koszt leczenia nieubezpieczonego jest astronomiczny.No i wzial pokazna kupke pieniedzy ,poniewaz ostatnio wszystko drozeje-zwiazane to z cenami paliw oraz gwaltownie rosnaca inflacja.Noclegi sa bardzo drogie ,chyba nie da rady za mnie niz 2-3 tys za noc w Armi Zbawienia.A poniewaz zaczyna sie sezon wiec o miejsca bedzie ciezko.Znalezienie sobie stalego lokum moze trwac ...Spanie pod mostem chyba odpada...np dzis za 4 stopnie i mocno wieje.Jednak jazda w ciemno chyba lepiej pasuje w kierunku Hiszpanii-cieplej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 1 Maj 2006, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Karuta, właśnie o takie wypowiedzi mi chodziło, mam nadzieję że rozjaśni to niektórym sytuację.
POZDRAWIAM.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Maj 2006, 17:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie podróżnik a pamiętasz soją wypowiedz:

Cytat:
bo 2000zl to cena biletu, która ma się nijak do realnej kwoty wyjazdu na Islandię w celu znalezienia pracy. Oczywiście, jeżeli miałbym znaleźć prace i zostać to nie było by mnie na tym forum. Problem w tym, że jak znajdę odpowiednią pracę /wiem, że na miejscu to kwestia czasu i pieniędzy:


Sam stwierdzasz że 2000zł to za mało żeby przeżyć w czasie szukania pracy. Mogę ci jeszcze przypomnieć jak na forum prosisz o pomoc w wynajęciu mieszkania. Nie pamięta wół jak cielęciem był...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rampus

Doczy: 27 Kwi 2006
Posty: 1
Skd: Poznań
PostWysany: 2 Maj 2006, 9:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, to moj pierwszy post na tym forum i od razu zajme stanowisko drugiej strony.
Mozna powiedziec, ze jestem jednym z "wielu milionow rodakow", ktorzy zaslepieni wizja zarobkow powyzej 1000euro miesiecznie ma zamiar ruszyc na zachod...
I jakos wlasnie tak wychodzi, ze ta "holota" jest najmniej lubiana wsrod swoich rodakow przebywajacych na emigracji, ponoc taka juz nasza mentalnosc, ze patrzymy egoistycznie i z zazdroscia na wszystko co sie da;) Wrocmy zatem do tematu...
Jakie perspektywy ma polski student na wakacje? Mozna pojechac do USA, jesli tylko ktos wylozy 6000zl, mozna tez w Polsce rozdawac ulotki albo tyrac w markecie i zarobic w miesiac max 1000zl. A ja wyszedlem z zalozenia, ze inwestujac w przyjazd na Islandie, nawet 2500-3000 i nie znajdujac pracy, zobacze przynajmniej cos nowego i pozwiedzam troche.
Jakie sa inne perspektywy? Bezrobocie i truskawki w Hiszpanii? czy Norwegia, w ktorej jeszcze mniej osob mowi po angielsku? Czy moze GB i Irlandia, gdzie trzeba bic sie z rodakami o prace?
Przyznam szczerze, ze wcale sie nie dziwie Waszym obawom, bo pewnie juz niedlugo lotnisku w Reykjaviku bedzie schronisko dla Polakow...
Ale kto jest za to wszystko odpowiedzialny? Czy ludzie uciekaliby masowo z kraju, gdyby nie obecna sytuacja gospodarcza i polityczna? Pewnie nie, dlatego dla wielu nawet najwieksze ryzyko wydaje sie bardziej atrakcyjne, niz zasilek w Polsce, czy dawanie sie wykorzystywac tyrajac za 700zl w markecie.
A poki co zaczynam bombardowac pracodawcow, posrednikow i agencje pracy, trzymajcie za mnie kciuki Wink
PS. Zapomnieliscie o jednym... na wyspie jest duzo campingow, w calkiem atrakcyjnych cenach Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Maj 2006, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze od razu powiem tak - wszyscy mamy takie samo prawo do przyjazdu na Islandie. Nie wazne, czy chcesz sprzatac, budowac domy czy projektowac strony www. Masz swobode przyjazdu na Islandie. Podobnie jak kazdy moze przyjechac do Wroclawia czy Warszawy i szukac sobie tam pracy. Co do tego wszyscy sie zgadzamy, prawda?
Z tego, co rozumiem ludzie, ktorzy sa na wyspie pragna tylko ostrzec tych, ktorzy dopiero zamierzaja przyjechac, ze musza byc na taki wyjazd przygotowani finansowo. I tyle. Tylko tyle. Az tyle. Nikt nie mowi - nie przyjezdzaj. Przyjedz, ale przygotuj sie do tego przyjazdu. Nikt ci nie pomoze, jesli braknie ci kasy. Nikt nie wezmie cie pod swoj dach. Nikt nie bedzie cie karmil. Tak jak nikt nie zrobi tego we Wroclawiu i Warszawie. Jasne, ze znajda sie desperados, ktorzy beda mieszkac w namiocie i jesc konserwy przywiezione z Polski. Ale taka opcja dziala tez tylko do czasu... Najlepiej jest znalezc sobie prace wczesniej - przez internet, znajomych. Takie rozwiazanie jest najlepsze i najbardziej polecane.
Co do wyjazdow studenckich - tu obowiazuja troche inne zasady. W domu nie czekaja zona i dzieci, ma sie namiot, karimate i wlasciwie nic wiecej do szczescia nie jest potrzebne... Przywiezie sie jakas kase, nie przywiezie, nie ma problemu, nie ma obciazenia. Byle bylo ciekawie, byle duzo sie dzialo, taki survival. Co innego jak stawiasz wszystko na jedna karte, zwalniasz sie z pracy, zostawiasz dom, wyjezdzasz z jednym celem: zarobic. Wtedy nie jest tak wszystko jedno...
Zwroce jeszcze uwage na jedno - rozmiar wyspy. Ilosc mieszkancow. To jest naprawde maly kraj i nie ma nieograniczonej liczby miejsc pracy. Bardzo szybko moze wiec dojsc do sytuacji, ze pracy wiecej nie bedzie i juz. Trzeba o tym pamietac...

No i generalnie - powodzenia!
Basia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skd: Z nienacka
PostWysany: 2 Maj 2006, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i chyba po poscie Basi - wszystko jasne Exclamation Idea1


sam planuje wybrac sie tam do pracy i tez utrzymuje najpierw kontakt ze znajomymi na miejscu na wyspie (rodzina + znajomi) - bo wydac kupe kasy na przelot + wiele na wyzywienie i nocleg i wrocic z niczym do kraju = raczej glupota (lub niezaradnosc, lub desperacja)

a nikt z Polakow na miejscu nie chce - aby jego rodacy byli postrzegani jako jacys bezdomni, żebrający itd - wiadomo do czego to prowadzi - straca do nas sympatie mieszkancy wyspy i krzywo patrzec beda na kazdego - a wiadomo ze to kraj maly, surowy klimat - ale wszystko tam jest poukladane wg zasad - ktorych nalezy przestrzegac aby dac szanse innym. - to tyle od jeszcze niedoswiadczonego w pobycie na tej wyspie:) ale mam nadzieje ze juz niedlugo Smile

pozdrawiam i zycze innym ( i sobie) powodzenia)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczepcio
Go
PostWysany: 2 Maj 2006, 12:47    Temat postu: Witam stałych bywalców w Islandii Odpowiedz z cytatem

Chciałem zapytać bo również chciałbym ze swoją dziewczyną i kumplem wyjechać do Islandii. Chcielibyśmy tam znaleźć prace na stałe albo przynajmniej na jakiś czas dopóki nie opanujemy w miarę poprawnie islandzkiego.

Ile potrzebować będę kasy na pierwszy miesiąc pobytu?

Skorzystałem z rady leszka16064 i postanowiłem szukać pracy przez intenet bo niestety nie mam zadnych znajomych na tej pięknej wyspie za co ci leszku dziękuje.

Pozdrawiam
Powrt do gry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 2 Maj 2006, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakładając ten temat miałem na celu zachęcenie do dyskusji ludzi którzy mieszkają na Islandii i mogą pomóc tym ktorzy zamierzają przyjechać tu w poszukiwaniu pracy udzielając cennych wskazówek. Nie chciałem nikogo zniechęcać bądź też straszyć bo każdy i tak zrobi jak uważa..... bla

A co do tego ile trzeba zabrać kasy przyjeżdżając na Islandię w 3 osoby? no cóż trudno powiedzieć, ale myślę że jak prześledzisz dokładnie forum, ceny w sklepach http://www.iceland.pl/ceny.html , to znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz.

Szczepcio, ja uważam że po odliczeniu mieszkania, samej kasy na życie + przejazdy, na jedną osobę trzeba co najmniej około 25tyś kron, ale to jest tylko moje zdanie.
Pozdrawiam i Powodzenia Wszystkim którzy się tu wybierają.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skd: ze swiata
PostWysany: 2 Maj 2006, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... problem w tym, że ja, my przyjechaliśmy z kasą dla kraju, a Wy w wiekszości przyjeżdzacie bez kasy dla pracy... licząc na kokosy. Co gorsza dla wielu z Was to wielka wyprawa bo nigdzie wcześniej nie byliście:(. I jak tu się dziwić, że z takim dośwdczeniem napotykacie rozczarowania...

Nie będę prostował swoich poprzednich wypowiedzi bo nie widzę w nich niespójności. Nie zapomniałem też jak "cielęciem byłem" jak ktoś to sugerował... próbowałem sobie życie trochę ułatwić bo prawo było inne.
Teraz można przyjechać więc postów też by nie było.

pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych zaradnych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Maj 2006, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
... problem w tym, że ja, my przyjechaliśmy z kasą dla kraju


To chyba się Wam skończyły pieniądze bo Islandia ma kryzys gospodarczy... Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
hary0080
Go
PostWysany: 5 Maj 2006, 16:49    Temat postu: brrrrrrrrrrrr jak zimno Odpowiedz z cytatem

odradzam wszystkim przyjazd w coemno, przedewszystkim nie jest to piekny kraj, przypomina raczej marsa, pozatym jest drogo, kobiety sa bardzo dziwne .
ostatnio z kolesiemi mialem okazje spotkac ziomka ktory przyjechal tu w ciemno, katastrofa.
po pierwsze tu nie ma dworcw i mostw wiec nie ma gdzie spac a noce sa zimne, wiec radze poszukac sobie najpierw jakiejs robotki przez neta
Powrt do gry
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 5 Maj 2006, 17:20    Temat postu: Re: brrrrrrrrrrrr jak zimno Odpowiedz z cytatem

hary0080 napisa:
przede wszystkim nie jest to piekny kraj, przypomina raczej Marsa

Co kto lubi, prawda?
Przypomnialo mi sie, ze przewodnik opowiadal, ze Neil Armstrong trenowal na polach lawy zanim polecial na Ksiezyc Smile . I po powrocie, gdy go zapytano jak tam jest odparl: "Prawie jak na Islandii".
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron