reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Co z tą polską....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Toudi

Doczy: 05 Lip 2010
Posty: 12
PostWysany: 24 Wrz 2010, 0:19    Temat postu: Co z tą polską.... Odpowiedz z cytatem

http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
E.m.m.a.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 18 Sie 2010
Posty: 14
PostWysany: 24 Wrz 2010, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta lista była juz ujawniona w internecie w 2001 roku Smile..to nie nowość
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Toudi

Doczy: 05 Lip 2010
Posty: 12
PostWysany: 24 Wrz 2010, 13:27    Temat postu: lista Odpowiedz z cytatem

Wow, tak dlugo masz internet? lol lol
Nie chodzilo mi o to by być pierwszym, który to znalazl i rozpowszechnia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nikki1982

Doczy: 29 Gru 2009
Posty: 35
Skd: POLSKA
PostWysany: 24 Wrz 2010, 14:12    Temat postu: nie wiem Odpowiedz z cytatem

i tak nie mamy na to wplywu a poza tym wyglada mi to jak poloweanie na czarownice w sredniowieczu poza tym jakie ma znaczenie kto jaki ma rodowod ludzie sa ludzmi i tyle peace love a jak ktos chce moze mnie nazwac naiwniakiem dla mnie ludzie sa zawsze tacy sami nie wazne skad pochodza wazne co soba reprezentuja
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 24 Wrz 2010, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toudi w jakim celu wstawiłeś ten link?
_________________
*** few men get what they desire and few deserve what they get ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
E.m.m.a.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 18 Sie 2010
Posty: 14
PostWysany: 24 Wrz 2010, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a uważasz, ze w 2001 roku internet był nowością?? Szczególnie w Polsce....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Toudi

Doczy: 05 Lip 2010
Posty: 12
PostWysany: 25 Wrz 2010, 0:09    Temat postu: Co z tą polską.... Odpowiedz z cytatem

Wstawilem ten link ponieważ chcialem dowiedzieć się jak zareagują na to Polacy(nie ważne ile dokument lat temu byl ujawniony, fakt pozostaje i warto o tym pamiętać) w malej spoleczności. Daleko od domu w innej rzeczywistości, patrząc na Polskę z dystansem z dala od wielu problemów związanych z życiem w naszym kraju. Mialem również nadzieję ,że ktoś wniesie coś nowego i powstanie dyskusja , z której i ja będę mógl coś wynieść. Jakieś ciekawe informacje. Uważam, że wysokie stanowiska powinni obejmować ludzie z dziada pradziada Polskiej narodowości. Nie jestem antysemitą daleko mi również do nacjonalizmu.
Link może też dla niektórych być nowością. Uważam,że takie informacje powinno się rozpowszechniać we wszystkich możliwych środkach. Ponieważ jak wiemy publiczne media nigdy tego nie pokażą (nie tylko tego ). Czego wynikiem jest ogólna niewiedza i brak świadomości.
Warto też przeczytać krótki komentarz autora tematu poniżej listy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 25 Wrz 2010, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak prawdziwe są te informacje?
Jest tam takie zdanie np.
Cytat:
Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.


Góglając za tym faktem można znaleźć setki instancji tego zdania, litera w literę skopiowanego, ale nic pozatym. W jakiej to było telewizji? w którym roku? W jakim języku był ten wywiad? Czy można gdzieś zobaczyć(lub przeczytać) cały ten wywiad, czy trzeba wierzyć na słowo autorom różnych "prawd"?

pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nikki1982

Doczy: 29 Gru 2009
Posty: 35
Skd: POLSKA
PostWysany: 25 Wrz 2010, 10:54    Temat postu: Re: Co z tą polską.... Odpowiedz z cytatem

Toudi napisa:
Wstawilem ten link ponieważ chcialem dowiedzieć się jak zareagują na to Polacy(nie ważne ile dokument lat temu byl ujawniony, fakt pozostaje i warto o tym pamiętać) w malej spoleczności. Daleko od domu w innej rzeczywistości, patrząc na Polskę z dystansem z dala od wielu problemów związanych z życiem w naszym kraju. Mialem również nadzieję ,że ktoś wniesie coś nowego i powstanie dyskusja , z której i ja będę mógl coś wynieść. Jakieś ciekawe informacje. Uważam, że wysokie stanowiska powinni obejmować ludzie z dziada pradziada Polskiej narodowości. Nie jestem antysemitą daleko mi również do nacjonalizmu.
Link może też dla niektórych być nowością. Uważam,że takie informacje powinno się rozpowszechniać we wszystkich możliwych środkach. Ponieważ jak wiemy publiczne media nigdy tego nie pokażą (nie tylko tego ). Czego wynikiem jest ogólna niewiedza i brak świadomości.
Warto też przeczytać krótki komentarz autora tematu poniżej listy.




oki moze i warto zaznajomic sie z tym tematem ale dla mnie osobiscie jest on daleko idaco rasistowski a jak juz napisalem nie ma chyba znaczenia kto kim jest z dziada pradziada jak napisales ale co soba reprezentuje i jakie ma podejscie do tematu w tym przypadku jest to POLSKA ......
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
Toudi

Doczy: 05 Lip 2010
Posty: 12
PostWysany: 29 Wrz 2010, 11:37    Temat postu: prawdy Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile prawdziwe są te informacje. Sam próbowalem znależć dowody. Dohodzolem jedynie do stron , w których jest dokladnie tymi samymi slowy opisany ten wywiad. Byly to strony nie tylko różnych "prawd" Kto napisal to jako pierwszy nie moglem dojść. Być może ktoś coś znajdzie i napisze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 29 Wrz 2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz, że "takie informacje powinno się rozpowszechniać we wszystkich możliwych środkach"
Ja się nie zgadzam dopóki nie zostanią przedstawione jakies dowody, że to jest prawda.
Łatwo jest manipulować ludzi takimi hasełkami. Żeby było śmieszniej to naprawdę trzeba być "tępym baranem", żeby przyjmować takie informacje i automatycznie uznawać je za prawdę, nie żądając dowodów.
Żeby nie było - ja nie mówię o Tobie, bo nie wiem co Ty tam sobie myślisz.

Mówię tylko dlaczego nie powinno się rozpowszechniać takich informacji bez załączenia dowodów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szoduszi tanaka
Go
PostWysany: 29 Wrz 2010, 23:45    Temat postu: prawda Odpowiedz z cytatem

Lista nazwisk jest autentyczna i to każdy wie, natomiast wypowiedź autora, może być interpretowana indywidualnie przez każdego.
Kto wierzy i przyjmuje jako prawdę wszystko co czyta (ponieważ brzmi spiskowo lub z innych przyczyn)?. Jak śpiewal kiedyś zespól zielone żabki "nawet w prawdzie prawdy się nie dowiesz".
Zdaję sobie sprawę ,że autorem może być zwykly antysemita siejący niechęć do żydów. Mógl to być również judaista, który chcę wywolać reakcję odwrotną czyli wstręt do antysemityzmu. Natomiast każdą alternatywę trzeba brać pod uwagę. Jak już pisalem chcialem poinformować, tych którzy nie wiedzieli. "Wlożylem" ten temat również po to aby coś z niego wynieść więc nie argumentujmy się nawzajem tylko wnieśmy coś do tematu.
Powrt do gry
Toudi

Doczy: 05 Lip 2010
Posty: 12
PostWysany: 29 Wrz 2010, 23:56    Temat postu: Re: prawda Odpowiedz z cytatem

szoduszi tanaka napisa:
Lista nazwisk jest autentyczna i to każdy wie, natomiast wypowiedź autora, może być interpretowana indywidualnie przez każdego.
Kto wierzy i przyjmuje jako prawdę wszystko co czyta (ponieważ brzmi spiskowo lub z innych przyczyn)?. Jak śpiewal kiedyś zespól zielone żabki "nawet w prawdzie prawdy się nie dowiesz".
Zdaję sobie sprawę ,że autorem może być zwykly antysemita siejący niechęć do żydów. Mógl to być również judaista, który chcę wywolać reakcję odwrotną czyli wstręt do antysemityzmu. Natomiast każdą alternatywę trzeba brać pod uwagę. Jak już pisalem chcialem poinformować, tych którzy nie wiedzieli. "Wlożylem" ten temat również po to aby coś z niego wynieść więc nie argumentujmy się nawzajem tylko wnieśmy coś do tematu.

Przepraszam kolega się nie wylogowal i napisalem z jego profilu ( troche sie wkurzy). lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 30 Wrz 2010, 9:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znam paru żydów osobiście. We mnie zawsze wzbudzają odrazę ludzie,którzy mają do nich negatywny stosunek do innych tylko dla tego,że są żydami. Ja uważam nasze polskie społeczeństwo w sumie nie jest dość dość dobrze ustosunkowane do :Naszych Starszych Braci , tak ich nazywał Jan Paweł II . Ale nie tylko nasze , np na Łotwie byłam u dentystki, naprawdę bardzo byłam zadowolona z jej usług i moja koleżanka Łotyszka stwierdziła > ale to Jewrejka. Ja mam kolegę z telewizji polskiej, który ma dwa nazwiska jedno po ojcu a drugie po matce, właśnie typowo żydowskie, A czemu, bo on się nie wstydzi swego pochodzenia i pomimo tego jest dość znaną osobą w tym co robi. A jego najlepszy przyjaciel też nie jest stu procentowym Polakiem i Wcale nie mają z tego powodów kompleksów. Ale wiem ,że wielu z nas tak się nie przyzna sam przed sobą ,że jest antysemitą. Ale czasami i tak to z wielu z nas wychodzi. Powtarzając jakieś głupie plotki, a także stereotypy wpojone nam już od dziecka. Kiedyś sama zauważyłam ten problem i zaczęłam robić badania społeczne na własną rękę na ten temat. Prawda wcale nie okazała się różowa. Co innego mówimy o sobie samych , a co innego reprezentujemy sobą.Co z tego wynika? Otóż dlatego ludzie zmieniają często swoje nazwiska.A co mówi nazwisko? Typowe piękne i dawne nazwiska mają Cyganie. Kobieta ze szlachty wychodzi za mąż za jakiegoś tam iksińskiego. Jej dzieci mają szlacheckie pochodzenie ale nie nazwisko. Z drugiej strony kobieta wychodzi za mąż,za prawdziwego arystokratę i co jej dzieci faktycznie dziedziczą o ojcu nazwisko i pochodzenie, a jej pochodzenie się zmienia z tego powodu. Więc przestańcie patrzeć na kto jak się nazywa , a co sam sobą reprezentuje.Zmienił nazwisko ,bo> albo wstydzi się swego pochodzenia, albo narobił sobie takiego bagna, że wstyd mu jest. I to w obu wypadkach raczej jest smutne.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 30 Wrz 2010, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lista mocno wybrakowana!
Po rzuceniu okiem dosłownie w powieki mgnieniu zauważyłem brak wielu znanych, cenionych, Polaków którzy byli Żydami i jest to powszechnie znany fakt.

Bruno Szulc, pisarz niestety niepraktykujący, po prostu spolonizowany.
Jacek Kaczmarski, współczesny wieszcz.
Julian Tuwim, genialny poeta, skamandryta który tworzył świadomie dla pociechy klasy pracującej.
Jan Sztaudynger kolejny reprezentant Łodzi, erotoman wyśmienity fraszkopis. Polecam zabawę polegająca na zapisaniu kilku fraszek na karteczkach, podczas imprezy niewiasty po wylosowaniu mają odczytywać na głos. Rumieńce i śmiech gwarantowane.
Gustaw Holoubek, ceniony, znany osobiście wolę przemilczeć.

Lista polskich Żydów z których możemy być dumni jest o wiele dłuższa niż ta proponowana w linkowej stronie.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
amande

Doczy: 28 Mar 2009
Posty: 105
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Pa 2010, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co innego Żydzi mieszkający w Polsce i mający swoje często rodzinne interesy, co innego Żydzi w polskim Rządzie mający służyć dobru naszego kraju i społeczeństwu ???!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skd: Z nie nacka
PostWysany: 2 Pa 2010, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasze społeczeństwo jest w porównaniu do np. społeczeństwa szwedzkiego, niemieckiego, francuskiego a zwłaszcza USA bardzo jednorodne. Wszyscy lub prawie wszyscy mówimy tym samym językiem i procentowo liczba mniejszości narodowych jest mała.
Oczywiście w porównaniu do innych społeczeństw. Faktem jest również że obecny obszar Polski zamieszkiwały inne narody w tym Żydzi. Historia naszego narodu to wspólna historia Polaków, Żydów, Rosjan, Niemców, Łemków, Kaszubów, Ślązaków i innych narodowości wspólnie z Polami zamieszkującymi.
Powinniśmy pamiętać że wiele rodzin o innych narodowościach zamieszkuje wspólnie z nami od wieków, że były obco brzmiące nazwiska pośród polskich polityków, artystów, wojskowych i wśród naszych narodowych bohaterów.
Dla nas emigrantów to powinno być łatwe do zauważenia i zaakceptowania?
Tak myślę.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
lapsik

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 16
PostWysany: 9 Lis 2010, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietam tego rodzaju zestawienia od niepamietnych czasow, zawsze mielismy z nich niezla pompe a jak sie z kims nawiedzonym wejdzie jeszcze w dyskusje na ten temat lekko podszczuwajac i szydzac to czlowiek naprawde moze sie z humorystycznymi faktami zaznajomic. Ja kiedys sie np dowiedzialem, ze na pomoc powstaniu warszawskiemu szla dywizja AK z Wilenszczyzny co nawet dzialko przeciwpancerne miala ale Żydki jakos tak zamacily, ze nie doszla. A swoja droga jak przez ojczyzne umilowana przez wieki cale w te i we wte przewalaly sie wojska wszelkich mozliwych narodowosci i babkom w czasie relaxu, bo przecie nie sama wojna gieroj zyje, nie przepuszczaly to w kazdym z nas mozna znalezc calkiem interesujaca mieszanke krwi nie wylaczajac tez tych wrazych jej rodzajow jak np. ruska, zydowska czy tez nie daj boze niemiecka, ktora jak wiadomo jest posledniejszego gatunku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron