reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 9 Gru 2010, 15:02    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

MISIACZEK napisał:
Czy ktos sie orjetuje, gdzie teraz nalezy sie logowac do bezrobotnego .Gdyz teraz jest zmieniona strona i nie widze tego umskrĂĄ 20-25.
Prosze o odp...



Dokladnie 2 posty nad Twoim postem ta kwesta jest dokladnie wyjasniona...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 9 Gru 2010, 15:58    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

[quote="qwiatuszek"][quote="MISIACZEK"]Czy ktos sie orjetuje, gdzie teraz nalezy sie logowac do bezrobotnego .Gdyz teraz jest zmieniona strona i nie widze tego umskrĂĄ 20-25.
Prosze o odp...[/quote]


Dokladnie 2 posty nad Twoim postem ta kwesta jest dokladnie wyjasniona...[/quote]

Wlasnie wchodzilam w InnskrĂĄning- zalogowalam sie .To jest strona do otwierania swojich danych i platnosci lecz nie wiem, gdzie dokladnie nalezy wejsc aby sie zalogowac miedzy 20 a 25.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 20 Gru 2010, 10:39    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam takie pytanie, moze ktos cos wie na ten temat.Slyszalam ze teraz wprowadzili cos takiego, ze jesli ktos sam sie zwolni z pracy to nie otrzyma zasilku? zasilek otrzymuje tylko ten ktory zostanie zwolniony z pracy.Czy ktos cos slyszal na ten temat? Pozdrawiam.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 20 Gru 2010, 10:44    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

Juz znalazlam logowanie 20 -25 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 20 Gru 2010, 13:46    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

gdzie to jest ?
mozesz podac linka ??
bede wdzieczna ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MISIACZEK

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Hafnarfiordur 220
PostWysłany: 20 Gru 2010, 14:27    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

[quote="madziołek=)"]gdzie to jest ?
mozesz podac linka ??
bede wdzieczna ;p[/quote]
musisz wejsc na
http://www.vinnumalastofnun.is/minar-sidur/Login.aspx
zaloguj sie swojim drugim haslem tym co otwierasz launy
jak to otworzysz to po lewej stronie bedzie potwierdzenie logowania .i to wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kiki
Gość
PostWysłany: 21 Gru 2010, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie widze Ĺźadnego potwierdzenia po lewej stronie... Sad
Powrót do góry
tuniec
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 58
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Gru 2010, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pobieralem zasilek w poprzednim roku przez 5 miesiecy, potem przez rok bylem w polsce. Wrocilem po czym juz od 3.5 miesiaca pracuje. Niedlugo mnie jednak zwolnia, bo nie wyrabiam sie. Chcialbym sie upewnic, czy w razie zwolnienia moge po raz kolejny ubiegac sie o zasilek. Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam
_________________
beloved iceland
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dziewuszka
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 25
PostWysłany: 22 Gru 2010, 8:16    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

czita napisał:
Witam.Mam takie pytanie, moze ktos cos wie na ten temat.Slyszalam ze teraz wprowadzili cos takiego, ze jesli ktos sam sie zwolni z pracy to nie otrzyma zasilku? zasilek otrzymuje tylko ten ktory zostanie zwolniony z pracy.Czy ktos cos slyszal na ten temat? Pozdrawiam.


coś w tym jest wiem sama po sobie!! zwolniłam się bo była taka koniecznośc odczekalam kare 60 dni po czym dostalam pisemko ze nie nalezy mi sie zasilek!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LadyGaga

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysłany: 22 Gru 2010, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo , cos nowego . Napisz chociaz jakie bylo uzasadnienie tej odmowy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 22 Gru 2010, 10:24    Temat postu: Re: logowanie 20-25 dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

dziewuszka napisał:
coś w tym jest wiem sama po sobie!! zwolniłam się bo była taka koniecznośc odczekalam kare 60 dni po czym dostalam pisemko ze nie nalezy mi sie zasilek!!!!!

Jesli moge zapytac, kiedy to bylo jak sie zwalnialas, ja nie dlugo wracam do pracy po macierzynskim, mam problemy z plecami, moj fizykoterapelta mowi ze dobrze by bylo gdybym nie wracala tam do pracy(pracuje w domu spokojnej starosci)a nie jest to praca lekka, on sam nie moze mi dac zaswiadzczenia ze nie moge wykonywac ciezkiej pracy.Myslalam o tym aby sie zwolnic i podleczyc plecy ale jesli bym nie dostala zasilku to bez sensu, bo za co bym miala sie leczyc.Mam takie pytanie do was, czy moze macie jakis numer tel do kogos kto moglby mi odpowiedziec na to pytanie(w urzedzie pracy,moze jest jakas babka w porzadku ktora mi szczerze odp na pytanie) Z gory dziekuje.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Gru 2010, 10:52    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zwolnienie z pracy i przejście na zasiłek dla bezrobotnych to rzeczywiście tak jest. Jeśli ktoś sam się zwalnia trzeba odczekać ten okres kary, nie jestem pewna ile on wynosi teraz. Natomiast jeśli ktoś zwalnia się z pracy z przyczyn zdrowotnych, można uniknąć tej kary. Dużo zależy od lekarza rodzinnego, który musi wystawić odpowiednie zaświadczenie do Urzędu Pracy. Sama tak zwolniłam się z pracy. Nie musiałam czekać na zasiłek, został mi on od razu przyznany. Mam super lekarza rodzinnego który bardzo mi pomógł. Zanim jednak się zwolniłam, byłam na trzytygodniowym okresie zwolnienia lekarskiego. Byłam też w trakcie badań diagnostycznych i specjalistycznych.

czita - może najpierw przejdź na jakieś zwolnienie lekarskie, jest ono przecież płatne. Porozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym bo tak jak napisałam wcześniej, od niego dużo zależy.
Życzę powodzenia i dużo zdrówka Wam wszystkim Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xx06660xx

Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 1
PostWysłany: 29 Gru 2010, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam mały problem. Dość dużo czasu byłem na zasiłku teraz pracuję, jednak moja praca się niedługo kończy i znowu będę musiał przejść na zasiłek. Rzecz w tym że teraz należy się zarejestrować na stronie vinnumalastofnun w pierwszy dzień po ukończeniu pracy. Jakiś czas temu byłem w biurze pracy i pan pokazał mi jak należy to zrobić oraz gdzie jest plik z przetłumaczonym wnioskiem. Teraz jednak jak zajrzałem na stronę vinnumalastofnun to wszystko wygląda zupełnie inaczej mało tego nie ma opcji przetłumaczenia na angielski a ja zupełnie nic nie rozumiem z tej islandzkiej pisowni. Czy ktoś z was się już rejestrował na nowej stronie i mógłby mnie jakoś nakierować? Z góry dziękuję z pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amande

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 105
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Gru 2010, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tutaj spróbuj lub należy więcej zadać sobie trudu, czytając stronę o zasiłkach, szczególnie z dwóch ostatnich miesięcy :

PostWysłany: 1 Gru 2010, 21:22 Temat postu: Re: logowanie Odpowiedz z cytatem
blom napisał:
nie jestem pewna , ale chyba tutaj się logujemy
http://www.vinnumalastofnun.is/minar-sidur/Login.aspx

a potem wchodzimy STAĐFESTING Á ATVINNULEIT

tak to tu już też sprawdziłam:))ciężko znaleźć wszytko pozmieniane:))dziękuję

Pozdrawiam Wszystkich i życzę fajnego Sylwestra oraz spełnienia dużo marzeń w Nowym Roku !!! Smile


Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 30 Gru 2010, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej poszukaj kogos kto zna troche jezyk, bo za duzo jest tlumaczenia przy rejestracji na zasilek przez internet. Jesli masz tlumaczenie po Polsku to tam troche znajdziesz podobnych rzeczy co we wniosku papierowym. Generalnie nie jest to nic trudnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
przemo19849

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 6
PostWysłany: 31 Gru 2010, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orientuje sie ktos czy dzisiaj wyplaca zasilek dla bezrobotnych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 31 Gru 2010, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przemo19849 napisał:
orientuje sie ktos czy dzisiaj wyplaca zasilek dla bezrobotnych
Tak ,został wypłacony dziś rano ok.10.00
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Katrina

Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Gru 2010, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektĂłrzy juĹź wczoraj mieli przelewy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Trialerror

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skąd: Reykjavik 111
PostWysłany: 3 Sty 2011, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Załatwiał ktoś 3 mies.pobyt w Polsce w celu poszukiwania pracy itd. a jednoczesnie nie tracił zasiłku na Islandii? Jaka jest procedura załatwienia tego ,prosze na Priv.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 4 Sty 2011, 7:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ciekawości pytałam się w związkach jak to jest z wypowiedzeniem pracy przez pracownika. Okazało się ,że nic w przepisach się nie zmieniło i po 40 dniach roboczych należy się zasiłek takiej osobie. Kobieta dzwoniła do biura pracy i pytała się czy faktycznie zaszły jakieś zmiany. Więc nie rozumiem sytuacji tej Pani , której nie przyznali zasiłku. Proponuję zadzwonić do swoich związków zawodowych w celu wyjaśnienia.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 61 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron