reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ubezpieczenie samochodu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 26 Lut 2009, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni chyba dzialaja tylko poprzez swoja strone internetowa, przy zamawianiu ubezpieczenia przydalaby sie dobra znajomosc islandzkiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agentxxx

Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 46
PostWysłany: 4 Mar 2009, 7:01    Temat postu: ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem

Witam.Chcialbym sie dowiedziec jak sie przedstawia sprawa z ubezpieczeniem-czy dostaje sie jakis papier zeby przy ewentualnej kontroli okazac dowod ubezpieczenia czy oni poprostu po sprawdzeniu kenitala wszystko wiedza?A moze jakies naklejki na szybe daja?Bede wdzieczny za info w tej sprawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 4 Mar 2009, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj nie wozisz ze soba zadnych papierow

kennitala i wszystko jasne
a druga rzecz to po numerze rejestracyjnym wszystko sprawdza


Co do ubezpieczen samochodow to najlepiej przejechac sie po ubezpieczalniach i porownac oferte.

Elisabeth nie polecam bo z nii mozna sie tylko kontaktowac mailowo. Elisabeth podlaczona jest pod TM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rainehf
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 7
PostWysłany: 16 Sie 2009, 2:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenia samochodowe OC i Kasko,tez ubezpieczenia komunikacyjne,rodzinne,nieruchomosci. ATRAKCYJNE CENY!Jeżeli chcesz zaoszczędzic realne kwoty na skladkach ubezpieczeniowych to ci pomoże doradca do spraw ubezpieczen.Raimund 8929295 Gwarantujemy Panstwu obnizenie skladek ubezpieczeniowych w ponad 80% przypadkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milek

Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 61
Skąd: Selfoss
PostWysłany: 24 Sie 2009, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, w jaki sposób przenieść ubezpieczenie do Elisabet?Chodzi mi o to w jaki sposób zostanie przeniesiona polisa, trzeba napisać jakieś oświadczenie czy automatycznie jest przeniesiona po wypełnieniu formularza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tot-3

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 41
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Gru 2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś jest zorientowany jest możliwość przeniesienia składek z Polski na Islandię . Chodzi mi o ubezpieczanie samochodu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 22 Gru 2009, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milek napisał:
Witam, w jaki sposób przenieść ubezpieczenie do Elisabet?Chodzi mi o to w jaki sposób zostanie przeniesiona polisa, trzeba napisać jakieś oświadczenie czy automatycznie jest przeniesiona po wypełnieniu formularza?


Takie przeniesienie mozesz zrobic miesiac przed koncem biezacego ubezpieczenia.

http://www.elisabet.is/stodflokkar/flytival/uppsagnareydublad/

kliknij na Uppsagnareyðublaðið - wypelnij dokument, wydrukuj, podpisz i wyslij fax-em lub zeskanuj i wyslij poprzez internet.


Jednak zanim przeniesiesz sie do Elisabet sprawdz dokladnie oferte innych ubezpieczalni.
Zwroc uwage, ze z Elisabet masz tylko kontakt mailowy co moze bardzo utrudnic pozniejsze zalatwianie spraw np. w momencie kolizji lub wypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 22 Gru 2009, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest skorzystac z pomocy Rainehf, napewno znajdzie dla Ciebie jakas korzystna oferte.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 22 Gru 2009, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw idz do swojej ubezpieczalni i powiedz ,ze masz zamiar sie przeniesc ze wzgledu na nizsze koszty ubezpieczenia w innej ubezpieczalni.
Ja tez poszedlem do nich z pytaniem jak mam zamknac u nich ubezpieczenie a oni od razu wyjechali z taka znizka ,ze nie warto bylo sie przenosic Smile

Przedstaw swoje zamiary stanowczo walac reka w stol Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 22 Gru 2009, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna powalczyc o dobra oferte.

Czasami jak sie bieze jakies dodatkowe ubezpieczenie to tez jest znaczna znizka.

Tak czy siak to zanim podpiszesz cokolwiek zrob 'orientacje w terenie'.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miniaturka

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 9
PostWysłany: 2 Lut 2011, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hey, właśnie ubezpieczyłam samochód toyota avensis z 1998 w vordur, zaproponowano mi ubezpieczenie w wysokosci 90.000, sjova zas przedstawiła mi oferte za 78.000. Teoretycznie decyzja jest prosta, jednakże chciałabym wybrać firmę solidną i uczciwą. Jakie są Państwa doświadczenia z wymienionymi przeze mnie firmami? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 2 Lut 2011, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że to tylko tzw. OC. Jeśli tak, to firma raczej jest mniej ważna, ale warunki umowy. Np udział własny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miniaturka

Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 9
PostWysłany: 3 Lut 2011, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy mógłbys powiedziec mi coś więcej? niestety nie mam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia,dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamqs

Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 241
Skąd: CK/KEFLAVIK
PostWysłany: 3 Lut 2011, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej nie różni w zależności od firmy ubezpieczeniowej gdyż warunki OC są regulowane ustawowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dziki

Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 2
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:49    Temat postu: DowĂłd Rejestracyjny Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie
Miesiąc temu zakupiłem auto w komisie , po ok 2 tygodniach przysłali mi dowód rejestracyjny , tylko jest w kolorze białym! Niby wszystko się na nim zgadza , ale na drugie auto mam dowód w kolorze niebieskim!(chyba jak każdy) Ktoś wie o co chodzi? Jakieś zmiany nastąpiły? zmiana dowodów czy może jest to tymczasowy dowód ? Powinienem pofatygować się do Umferadststofa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: KEFLAVIK
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowody rejestracyjne zmieniły się w zeszłym roku i teraz właśnie są w kolorze białym. Na mój gust niebieskie były bardziej czytelne od obecnych. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dziki

Dołączył: 26 Kwi 2011
Posty: 2
PostWysłany: 26 Kwi 2011, 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GoBo Wielkie Dzięki ! Nie miałem pojęcia że nastąpiły zmiany,ale skoro tak to wszytko ok. Masz racje , stare były bardziej czytelne, delikatnie mówiąc nowe są deko kiszkowate, ale cóż.... POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taxi

Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 8
PostWysłany: 8 Maj 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki napisał:
GoBo Wielkie Dzięki ! Nie miałem pojęcia że nastąpiły zmiany,ale skoro tak to wszytko ok. Masz racje , stare były bardziej czytelne, delikatnie mówiąc nowe są deko kiszkowate, ale cóż.... POZDRAWIAM


Stare niedosc ze byly bardziej czytelne to ladniejsze a w dodatku w twardszym wykonaniu jesli dobrze pamietam a te nowe sa chyba nawet ze zwyklej kartki teraz, tak czy siak wozic ich ze soba nie musimy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qwiatuszek

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 17 Sty 2012, 16:18    Temat postu: podatek drogowy Odpowiedz z cytatem

Witam, a ja mam pytanie odnoscie podatku drogowego: czy ktos sie spotkal z tym, ze w samochodzie o wadze 1.460kg i silniku o pojemnosci 2l tenze podatek za pol roku wynosi prawie 30tys? Wiem ze jest gdzies stronka, gdzie mozna to spradzic, wyliczyc, niestety nie moge tego znalezc. Za odpowiedz z gory serdecznie dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 17 Sty 2012, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słowo klucz: emisja CO2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron