reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

LOS POLAKOW ZADLUZONYCH NA ISLANDI A MIESZKAJACYCH JUZ W POL
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lala
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 12 Cze 2010
Posty: 44
PostWysany: 31 Lip 2010, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisa:
osoba której podpisaliśmy kredyt nie płaciła jakiś czas, z adwokatem rozmawialiśmy nie raz, doszło już do tego że dostaliśmy pismo w którym było napisane że jeśli ta osoba lub my nie zacznie płacić rat to nasze mieszkanie przejmie bank. Być może wciskają kity, ja nie wiem. Tłumaczono nam że na konta nikt nie siądzie, że pieniądze są bezpieczne ale ja żadnej nieruchomości nie mogę mieć na siebie. Najgorsze jest to że nie ma sposobu by zmusić tego człowieka do placenia. My zawsze uczciwi wobec banku byliśmy, swoje kredyty spłacaliśmy przed terminem a przez takiego człowieka jestem na liście dłużników, mimo że mam kredytówke to nic na raty nie dostane, żadnego kredytu a nawet debetu czy głupiego telefonu w novej. Może ktoś miał podobną sytuacje i wie jakie jest z tego wyjście?? Nam prawnik potwierdził to co usłyszeliśmy w banku.
to jesli jestesci tacy naiwni to moze mi tez podzyrujecie kredyt a tak serio to wystarczy wyrwac chwasta dac komus dlug w polsce do przejecia ja osobiscie zadalbym za 1isk 10isk jesli mialbym za kogos placic ale tak nigdy nie bedzi trzeba bylo sie wczesniej zastanowic no chyba ze to ktos z rodziny to inna bajka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
norbi261107

Doczy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skd: reykjavik
PostWysany: 31 Lip 2010, 2:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety z rodziny, niestety w życiu czasem tak jest że zawodzi rodzina i przyjaciele, od obcego nie raz większe wsparcie i pomoc się dostanie, niektórym Islandia odebrała rozum
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
ekki_eg

Doczy: 14 Sie 2010
Posty: 15
PostWysany: 20 Sie 2010, 15:21    Temat postu: Re: LOS POLAKOW ZADLUZONYCH NA ISLANDI A MIESZKAJACYCH JUZ W Odpowiedz z cytatem

mario19777 napisa:
MOZE KTOS WIE WIECEJ ODEMNIE CO SIE DZIEJE Z POLAKAMI KTORZY MIELI POZYCZKI KARTY KREDYTOWE ITD...I JAK TO SIE MOWI OLELI SPRAWE I ZJECHALI DO POLSKI CZY KTOS ICH BEDZIE TAM SCIGAL????


Beda rozstrzeliwani
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 21 Sie 2010, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisa:
sprawe w sądzie możemy założyć jeśli zaczniemy spłacać długi tego osbnika, wtedy możemy walczyć o zwrot tych pieniędzy które za niego płacimy:) on nic nie ma więc nic nie zdziałamy a dodatkowo zszarpiemy sobie nerwy. Powiem tylko że tu chodzi o głupie 500tys koron, oczywiście już narosło troche procentó. Pomogliśmy pajacowi zmniejszyc raty, nie płacił, nawet w banku poszli na ręke że niech wpłaca ile ma, ma 5000 ok niech tyle wpłaca oby płacił. W PL komornik by wsiadł na konto i tyle a tu nie ma takiego prawa.


Ale kiedyś będzie miał, na waszym miejscu bym nie odpuszczał dlaczego ktoś ma żyć na wasz koszt, w najgorszym wypadku będzie miał zafajdane papiery i nikt mu nie da w przyszłości żadnej pożyczki, być znowu na czyjś koszt.
Bez względu na wiek za swoje postępowanie trzeba ponoście odpowiedzialność. Dlaczego zdecydowana większość potrafi żyć uczciwie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
alicja

Doczy: 17 Cze 2008
Posty: 14
Skd: Sudurland
PostWysany: 2 Wrz 2010, 7:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam w gronie *pokrzywdzonych* Też mam nauczkę, w żyrowaniu komuś kredytu, koleś zjechał do Pl pozostawiając po sobie niespłaconą vizę na kwotę ok 200tys isk i kredyt na samochód (którym zjechał) na ok 300tys. Zaraz po nim wyspę opuścil drugi żyrant (w pl sa sąsiadami...i dziwię się, ze ten pierwszy nie dostał od tego drugiego w pier...) Cały syf został zwalony na mnie Evil or Very Mad w banku okazało się, że nie mogę liczyć na żadną pomoc, zgodziłam się na spłacanie kredytu ( jestem uczciwym i wiarygodnym klientem) okazało się, ze typ ma na koncie ok 100tys, którymi bank od razu pokrył częściowo vize, pozostałe 100 tys wygląda na to, ze zostały mu podarowane w prezencie ( niektórzy to mają szczęście, pffff) może taka kwota nie opłaca się im na wynajmowanie komornika w Pl??? I tłumaczylam im , że koleś ma w Pl prace, jeżdzi przywiezionym z Is autem, a na Google Earth moge im wskazać jego dom lol Szef banku rozłożył bezradnie ręce.....Powiedział, ze czasem związki zawodowe pomagają w krytycznych sytuacjach, a również można ubiegać się o zwrot podatku za taki niechciany przymusowy kredyt-dostałam na to specjalny druk z banku. Jednak to nic nie dało, spłacam wszystko sama! Bank w łaskawości swojej wystawił mi wszystkie niezbędne dokumenty w jez. ang które pomogą mi (mam nadzieję) w odzyskaniu moich pieniędzy w Pl. I też mówie kolesiowi po dobroci, by spłacał mi cokolwiek, nawet po 20 zł miesiecznie, ciągle mówi, że zacznie, ale namówieniu Się kończy. Na szczęcie sa w Pl *instytucje* pomocne w takich sytuacjach i mam nadzieję, że uda mi sie odzyskać moje pieniądze Twisted Evil ps: czy Admin pozwoli mi przełac pozdrowienia dla frajera z Pogorzałek?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
E.m.m.a.
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 18 Sie 2010
Posty: 14
PostWysany: 2 Wrz 2010, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro, ze Pogorzałki znowu sławne, niestety z tej "mocnej" strony. Ale są małe więc za pewne domyślam się o kogo chodzi Smile Dobrze wiedzieć na przyszłość, aby nikomu nic nie podpisywać. Niestety na czyimś grzbiecie daleko się nie zawędruje. Nawet jak spłaciłeś - aś te długi to się nie martw, gość za pewne i tak będzie spalony już.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Skorpion28

Doczy: 22 Lip 2009
Posty: 22
PostWysany: 11 Lut 2011, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:
mario19777 napisa:
to jak ci wszystko zabiora to co ci moga zrobic jak juz nic nie masz ,albo jak oglosisz bankructwo konsumeckie .Ten kryzys dotknal nie jedna rodzine i co wszystkich wsadza


To nie masz sie czym przejmowac.

Przede wszystkim nalezy pomyslec o przezyciu swoim i rodziny, a potem ewentualnie jak bedzie z czego to splacac kredyty.
Nigdy odwrotnie.
A jakby ktos za bardzo naciskal na ta splate zadluzen, to w leb go...



POPERAM POPIERAM I JESZCZE RAZ POPIERAM W ZUPELNOSCI!!!.POZDRAWIAM
_________________
Skorpion
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron