reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zakupy z allegro

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
wronski

Doczy: 12 Pa 2008
Posty: 36
PostWysany: 28 Lut 2011, 5:58    Temat postu: Zakupy z allegro Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie ćzy ktoś z was kupował przez allegro produkty spożywcze,słodycze i głównie wyroby mięsne,Chodzi mi czy taka paczka przejdzie bo słyszałem że tylko 3 kg i mięso i wędlina odpowiednio pakowana gdzie mogę znależć ewentualną rozpiskę co wolno a co nie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hevelius

Doczy: 10 Gru 2009
Posty: 2
PostWysany: 28 Lut 2011, 7:37    Temat postu: Zakupy z allegro Odpowiedz z cytatem

Nie ma większego problemu z zamówieniami produktów żywnościowych z polski, z allegro lub skądkolwiek. W jednej paczce nie powinno być więcej niż 3kg. żywności aczkolwiek zdarzają się paczki o większej zawartości i też przechodzą przez obsługę celną. Można zamawiać tylko produkty dopuszczone przez prawo islandzkie (produkty mięsne muszą być oznakowane na etykiecie dokładnie jako "parzone" lub "gotowane"), nie mogą to być produkty domowe bez etykiet, jak np. swojska szyneczka Smile
Produkty żywnościowe jak każde inne podlegają opodatkowaniu. Jeśli w paczce będą paragony sprawa staje się prosta dla celników. Jeśli ich nie będzie mogą poprosić o wydruk dowodu zakupu z allegro lub innego sklepu. Na poczcie jest dostępny komputer z drukarką służący właśnie w tym celu. Jeśli paczka zostanie nadana przez osobę prywatną, nie firmę i nie będzie w niej paragonu ani produktów nie spełniający islandzkich norm wtedy celnicy nie mają większych podstaw do zatrzymania paczki i istnieje duża szansa, że paczka zostanie doręczona bezpośrednio do domu adresata bez żadnych opłat celnych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wronski

Doczy: 12 Pa 2008
Posty: 36
PostWysany: 28 Lut 2011, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rozumiem to tak jak i myślałem że żadne domowe przysmaki nie przejdą.A jeszcze jedna kwestia te 3 kilogramy to na osobę czy na rodzinę i w jakim czasie to do wykorzystania na miesiąc czy dłużej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hevelius

Doczy: 10 Gru 2009
Posty: 2
PostWysany: 28 Lut 2011, 8:37    Temat postu: Zakupy z allegro Odpowiedz z cytatem

Powinno być maksimum 3 kg. żywności na paczkę (nie dam sobie ręki uciąć, że jest dokładnie 3kg - tak wcześniej było z tego co wiem). Nie na rodzinę, nie na osobę i nie na miesiąc czy tydzień. Można wysyłać tyle ile się chce aby te paczki nie naruszały islandzkiego prawa celnego ani wagą produktów ani typem tych produktów. Przy dużej ilości paczek celnicy mogą chcieć nałożyć podatek. Jeśli wszystko będzie w granicach rozsądku to mili z natury islandzcy celnicy nie powinni sprawiać problemów Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron