reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 263, 264, 265 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gar艂oc napisa:
pevaryl jest na grzybice dla doros艂ych,wi臋c ba艂a bym si臋 go stosowa膰 u dziecka,mo偶na go kupi膰 bez recepty.W Polsce te偶 mo偶na go kupi膰 ale jest na recepte,dziwne...przeczyta艂am na internecie.,kosztuje ok.37z艂(ale drogi) to wychodzi prawie tyle samo co w Islandii,bo z czego pami臋tam to p艂aci艂am za niego ok.1700kr to wychodzi ok.39z艂.............Na Polskiej stronie pisze o tym kremie pevaryl tak-nie stosowa膰 u dzieci w wieku do 2 lat.Nie zaleca si臋 stosowania u dzieci w wieku poni偶ej 16 lat, ze wzgl臋du na niewystarczaj膮cze dane dotycz膮ce bezpiecze艅stwa stosowania i skuteczno艣ci.Wi臋c tu b臋dzie tak samo bo sk艂ad leku taki sam.Nie wiem czy dobrze zrozumia艂am ale tu pisze na ulotce 偶e nie stosowa膰 u dzieci poni偶ej 10roku zycia,chyba 偶e lekarz tak zaleci.Mo偶na go stosowac w czasie ci膮偶y,lecz w czasie karmienia piersi膮 trzeba poradzi膰 si臋 lekarza

No to przepraszam ze wprowadzilam zamieszanie Hmm czlowiek uczy sie cale zycie Smile Moj syn ma juz ponad dwa lata a jak stosowalam dla niego pevaryl to jeszcze nie mial dwoch lat. Jak powiedzialam lekarzowi ze stosuje pevaryl to nie powiedzial ze nie wolno tylko zeby nie dlugo. Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamusie i co spotykamy sie w poniedzialek na kawusie??
Mikolajowi z nozek juz zginely te suche plaki,ale pojawily sie kolo lokcia i na glowce,zauwazylam tez kolo uszka.smaruje kremem z Weledy--na nozki pomogl---ale wieczorkiem wyskocze do apteki,spisalam kremiki ktore polecalyscie. Gwiazdeczko,Ewciu ,Norbi jak wasze maluszki i kolki?
@ni@ jak sie czujesz??
no i jak sie czuja mamusie ktore nosza swoje skarby pod serduszkiem?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sasetka29

Do潮czy: 10 Sty 2011
Posty: 34
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fanie drogie mamy, 偶e Wy ju偶 mo偶ecie si臋 spotyka膰 ze swoimi pociechami Wink
Mam nadziej臋,聽偶e i ja do Was do艂膮cze, cho膰 jeszcze troszk臋 czasu zosta艂o!
Pozdrawiam Was!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, ze sie spotykamy! To co, kto bedzie?
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bede Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
evelin1984

Do潮czy: 14 Gru 2007
Posty: 40
PostWys砤ny: 11 Mar 2011, 22:52    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ja tez b臋d臋 Smile z tym偶e po godz.10 poniewa偶 na 10 mamy wizyt臋 w Domus Medica
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 12 Mar 2011, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej hej mamulki:)

Jak fajnie,偶e si臋 spotykacie,ja obiecuj臋 ,偶e do Was do艂膮cz臋,ch臋tnie bym ju偶 przyjecha艂a skoro zapraszacie,ale niestety mam ma艂y problem,bo mieszkam od Reykjaviku 70 km i przyznam si臋 ,偶e jeszcze nidgy nie jecha艂am po Reykjaviku sama b臋d膮c kierowc膮 i przera偶a mnie to,nie mam odwagi. Wczoraj jechali艣my z m臋偶em do Reykjaviku na zakupki dla dzidziusia i maj膮c na uwadze nauk臋 jazdy po Reykjaviku ,chcia艂am wsi膮艣膰 za k贸艂ko i niestety nie przemog艂am si臋Sad Wi臋c poczekam na lepszy dzie艅,du偶e znaczenie te偶 ma pogoda i jak tylko poczuj臋 si臋 pewniej to po膰wicz臋 偶eby m贸c na kt贸re艣 z rz臋du Wasze spotkanie przyjecha膰Very Happy

Mstefa dziekuje za trosk臋. Moje samopoczucie ostatnio jakie艣 dobre(nie zapeszam Very Happy ). Oczywi艣cie sk艂ony,jakie艣 wi臋ksze porz膮dki itp nie wchodz膮 w gr臋,ale ja jaka艣 radosna,pe艂na energii,nie pami臋tam 偶ebym mia艂a tak dobry tydzie艅 od poczatku ci膮偶y. Mo偶e to dlatego,偶e ju偶 psychicznie odpoczywam,bo przesta艂am si臋 ba膰 o 偶ycie mojego ma艂ego,bo sko艅czy艂am 31 tydzie艅,wi臋c ma艂y ma ju偶 90% szans na prze偶ycie:) No i dzi艣 s艂onko 艣wieci,m膮偶 i c贸rka w domciu ze mn膮,jest rado艣nie i fajnie:) A jak Tw贸j maluszek,mam nadziej臋,偶e jest poprawa w tych plamkach,a nied艂ugo ju偶 ca艂kiem pozb臋dziecie si臋 problemu:)

Kochane mam nadziej臋,偶e i Wy z Waszymi pociechami dzi艣 mi艂o spedzacie czas,偶ycz臋 Wam mi艂ego weekendu i odpoczynku od kolek itp innych niedogodno艣ci:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Ewcia

Do潮czy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 12 Mar 2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa - niestety maly nadal ma kolki i w zasadzie nic nie pomaga, raz jest lepiej raz gorzej. W piatek maly bylismy w przychodni i maly wazy juz 4,5 kg (mysle, ze jak na 5 tygodniowego bobasa to sporo, urodzil sie 3180 wiec ladnie przybiera). Ostatnio zauwazylam kilka rzeczy, o ktore musze spytac sie lekarza w poniedzialek. Pozatym chce zaszczepic malego na rotawirusy. Pamietam, ze ktoras z was chcia艂a kupic szczepionke ale nie ma zadnej - z tego co czytalam sa dwie firmy, ktore ja produkuja i zastanawiam sie co wobec tego. Moge zaszczepic malego w polsce jak bede ale obawiam sie czy zdarze z pelna dawka (bo przesuniecie moze wynosic ok 5 dni przy ostatniej dawce). W poniedzialek mam wizyte u lekarza i ciekawa jestem co mi powie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 12 Mar 2011, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ ciesze sie ze dobrze sie czujesz. co do jazdy samochodem to ja ostatnio po RVK balam sie jechac,fakt ze mialam malego w fotelik za soba,za to sama to co innego.Jak bylam w ciazy to tez balam sie jezdzic poza miasto,za to w polsce w wakacje przez miesiac 3tys km zrobilam,w upale bez klimy..hihi. z plamkiami walcze,wczoraj i dzis posmarowalam mu Penatenem te na buzi i glowce i jak narazie jest dobrze,tak jakby zginely..
Very Happy Very Happy

Ewcia ja chcialam zaczszepic na rota,ale lekarz wypisal mi recepte na lek niedostepny juz na wyspie.w aptece nie widzieli w spisie innego wiec sobie darowalam.jak dzwonilam po przychodniach w polsce to szczepia max do 14tyg pierwsza dawke wiec sie nie zalapiemy.Sad .
mam nadzieje ze nie zlapie mi tego cholerstwa.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
adzia74

Do潮czy: 05 Mar 2011
Posty: 15
PostWys砤ny: 12 Mar 2011, 20:21    Temat postu: adzia74 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie obecne mamy i przysz艂e Smile ,ja jestem t膮 przysz艂膮 Very Happy .
Od jakiego艣 czasu czytam wasze posty i po trochu dowiaduj臋 si臋 ciekawych rzeczy ,kt贸re w przysz艂o艣ci na pewno mi pomog膮 .
Czyta艂am 偶e macie problemy u dzieciaczk贸w z such膮 sk贸r膮 ,piel臋gniarka poradzi艂a mi (bo mia艂am strasznie wysuszon膮 sk贸r臋 )偶ebym spr贸bowa艂a spo偶ywcz膮 oliw膮 z oliwek,偶e tu nawet dzieci si臋 smaruje .Nie wypr贸bowa艂am sama tego bo mi przesz艂o samo.
Jak mo偶e spr贸bujecie to dajcie zna膰 jaki rezultat ,bo sama jestem ciekawa czy to prawda Smile .Pozdrawiam Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 12 Mar 2011, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja starszaka smarowalam wlasnie oliwa z oliwek, a teraz mlodego olejkiem kokosowym i jest lepszy, bo nie taki tlusty i ladnie pachnie
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia napisa:
mstefa - niestety maly nadal ma kolki i w zasadzie nic nie pomaga, raz jest lepiej raz gorzej. W piatek maly bylismy w przychodni i maly wazy juz 4,5 kg (mysle, ze jak na 5 tygodniowego bobasa to sporo, urodzil sie 3180 wiec ladnie przybiera).

To 艂adnie przybiera na wadze,moja c贸rka jak si臋 urodzi艂a mia艂a 2980g,a maj膮c 6 tygodni wa偶y艂a 4,1kg i lekarz tez m贸wi艂 偶e dobrze przybiera na wadze Smile Wyczyta艂am na internecie 偶e prawid艂owo dzieci powinny przyty膰 od100-250g tygodniowo,wi臋c niby Twoja dzidzia maj膮c 5tygodni powinna wa偶y膰 3700-4450,nie licz膮c spadku wagi dzidzi po porodzie.Wi臋c wa偶y troszk臋 wi臋cej powy偶ej normy,ale to nic z艂ego. Smile tylko najwy偶ej jak dalej tak b臋dzie przybiera膰 na wadze to bobas b臋dzie pulchniutki

Smile Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do spotkania, to co bedziemy tylko trzy? ja, mstefa i evelin dojedzie pozniej, tak? ale jak sie poznamy? Wink
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm....dobre pytanko jak sie rozpoznamy....jakby to byla randka to po kwiatku hihihihihihihi....ja bede miec mlodego w czarnym foteliku-i przykryty bedzie jasnozielonkawym kocykiem,bede miec czarna torbe na pieluchy i bede w ciemnoczerwonym polarze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny nie martwcie si臋, nawet je艣li jutro trzy tylko si臋 spotkacie to na pewno co spotkanie dziewczyn b臋dzie przybywa膰Wink Dajcie zna膰 jutro jak ju偶 bedziecie "po' co by艣my mog艂y uszczkn膮膰 odrobin臋 z tego,jestem przekonana,przemi艂ego spotkania:)

A ja tak z ca艂kiem innej beczki,bo powoli zaczynam my艣le膰 o pakowaniu torby do szpitala,podpowiedzcie ,prosz臋 co bed臋 potrzebowa膰 mie膰 ze sob膮,a co jest dostepne na miejscu. Ja my艣l臋 o rzeczach oczywi艣cie dla ma艂ego,ale tak偶e dla siebie-czy rzeczy typu: podk艂ady poporodowe,podpaski te du偶e powinnam mie膰? Na pewno te偶 koszula nocna,r臋cznik,kosmetyki typu myd艂o ,szampon,mo偶e balsam do cia艂a,ale to takie normalne,oo a te majtki jednorazowe trzeba mie膰?A dla ma艂ego du偶o ciuszk贸w,no i pieluszki pewnie i kremik mo偶e jaki艣 i chusteczki nawil偶one,ojjojj,pomocy! A jedzenie jakie艣 dla siebie,a dla m臋偶a co? B臋d臋 wdzi臋czna za podpowiedzi bardzo,bardzo:)

A jak Wasze i dzieciaczk贸w samopoczucia dzi艣? Ja strasznie niewyspana,bo nie wiem po jak膮 choler臋 wstawa艂am z m臋偶em o 7.00 rano bo on wstawa艂 do pracy dodatkowej,a ja pogada艂am z nim p贸艂 godzinki i kiedy on wyszed艂 s膮dzi艂am 偶e spa膰 p贸jd臋,ale gdzie tam,rozbudzi艂am si臋 na maxa,a teraz 艣pi膮ca jak nie wiem chodz臋. Za to m贸j ma艂y kopie jak szalony,przynajmniej on wyspany:D
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
chomik1
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny
a gdzie i o ktorej spotkanie? jezeli mozna to moze uda nam sie zalapac;)
jestem mama 10miesiecznej dziewczynki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisa:
Dziewczyny a co byscie powiedzialy na zlot? Otworzyli niedawno w Reykjaviku fajna kawiarnie dla mam z dziecmi. Super warunki dla dzieciaczkow, poduszki do karmienia, przewijaki itp no i kawa dobra. Nawet maja papki dla dzieci Smile Moze bysmy sie umowily w przyszlym tygodniu na jakas kawe . Tu sa linki do kawiarni:
http://www.idunnareplid.is/umokkur.html
http://www.facebook.com/home.php?#!/idunnareplid.is?v=photos


jutro o 10,w kawiarence z linka.

zapraszamy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
open84

Do潮czy: 24 Cze 2010
Posty: 31
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, czy ktos moze uzywal dla swojego bobasa pieluszek z tetry? pytam bo poszukuje majteczek takich bezposrednio zakladanych na pieluszke albo takich na rzepy, nieprzemakalnych. moze komus juz sa niepotrzebne i chcialby sie pozbyc??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywam pieluszek wielorazowych, ale nie mam nic na sprzedaz. Poszukaj na barnaland. Moge Ci tez podeslac linki do kilku sprawdzonych sklepow.
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
open84

Do潮czy: 24 Cze 2010
Posty: 31
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 13 Mar 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak tak, bardzo prosze o linki . ja wiem jedynie ze takie majteczki na rzepy sa w olavia og oliver..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 263, 264, 265 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 264 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron