reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beatka:)

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 22 Mar 2011, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pamietam dokladnie ale mozna przewozic dzieciaczki na przednim siedzieniu tylko do ktoregos miesiaca- ale tak jak kolezanka wyzej napisala musi byc ustawione tylem do kierunku jazdy i poduszki powietrzne musza byc wylaczone.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 23 Mar 2011, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
maż był i pytał na lotnisku i powiedzieli mu że wózek, fotelik 0-18 i bagaż 20kg należy się dziecku jeżeli leci z rodzicami za darmo.w iceland express.wózek mogę oddać przy wejściu do samolotu, bagaż 20 i fotelik do auta 0-18 oddaje pod pokład zafoliowany.jedzonko to wiadomo.....moze się udać albo nie,ja wezmę ze sobą ale jak coś mi powiedzą żeby wywalić to wywalę i kupię sobie na bezcłówce;)


Podsumowujac dla dzieci ponizej 2 lat bez wykupionego miejsca w samolocie
IC- bagaz sie nie nalezy, tylko wozek i fotelik.
Icelandair-10kg+wozek i fotelik.
Airberlin-20kg+wozek i fotelik, a nawet zlozone lozeczko-kojec dla dziecka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 23 Mar 2011, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
maż był i pytał na lotnisku i powiedzieli mu że wózek, fotelik 0-18 i bagaż 20kg należy się dziecku jeżeli leci z rodzicami za darmo.w iceland express.wózek mogę oddać przy wejściu do samolotu, bagaż 20 i fotelik do auta 0-18 oddaje pod pokład zafoliowany.jedzonko to wiadomo.....moze się udać albo nie,ja wezmę ze sobą ale jak coś mi powiedzą żeby wywalić to wywalę i kupię sobie na bezcłówce;)


Podsumowujac dla dzieci ponizej 2 lat bez wykupionego miejsca w samolocie
IC- bagaz sie nie nalezy, tylko wozek i fotelik.
Icelandair-10kg+wozek i fotelik.
Airberlin-20kg+wozek i fotelik, a nawet zlozone lozeczko-kojec dla dziecka.


no tu akurat pytał o dziecko powyżej 2rż.
poniżej to wiadomo ze możesz to wszystko wziąć.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazdeczka

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWysłany: 24 Mar 2011, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczynki, mam pytanko, co dawałyście, a raczej co mogłabym kupić w aptece aby mój synuś zrobił w końcu kupkę? Bo to już dziś 7 dzień jak nie zrobił i się denerwuję, chociaż niektórzy twierdzą, że nawet do 10 dni jest norma, ale ja się denerwuję. Chociaż brzuszek jak mu rano masowałam to miał mięciutki, a marudny jest zawsze, więc ciężko odróżnić, oj sama nie wiem. Może mogłybyście mi podać nazwę jakiś czopków czy coś innego. A karmię piersią. Masuję mu brzuszek codziennie, od 3 czy 4 dni próbowałam mu dać herbatkę rumiankową i koperkową, ale nie chce, woli cycusia i mleczko. Dziś ponowiłam próbę z rumiankiem, oczywiście osłodziłam glukozą, ale nie chciał, więc w efekcie rozpaczy dawałam mu z łyżeczki, nie obyło się bez okropnego płaczu, ale wolałam herbatkę niż jakiś termometr czy czopki, ale jak mi jutro nie zrobi to bym mu chyba dała, bo już się boję. Zjadłam nawet parę suszonych śliwek.... oj poratujcie, bo nie wiem czy dzwonić do przychodni czy poprostu do apteki jechać, wolałabym go nigdzie nie ciągać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazdeczka

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWysłany: 24 Mar 2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz nieaktalne. Przed chwila zrobil kupe Smile moze rumianek go ruszyl.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 24 Mar 2011, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdeczka napisał:
To juz nieaktalne. Przed chwila zrobil kupe Smile moze rumianek go ruszyl.

haha gratulacje;))))pewnie wypływa z pampika:))pozdrawiamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewcia

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 24 Mar 2011, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk a skad masz takie informacje o icelnderze? Pisalam do nich niedawno i odpisali. ze dla dziecka ponizej 2 lat moge wziasc albo wozek albo fotelik.
cyt. odpowiedzi:
"Thank you for your e-mail.
You can bring one of the objects mentioned, cars seat OR bby
carriage, not both,
that is inclusive for the baby."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwiazdeczka

Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWysłany: 24 Mar 2011, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcale tak dużo kupy nie było, więc chyba poprostu będzie tak robił te kupki, bo brzuszek miał miękki, więc wydaje mi się, że mu nic nie zalegało. Chyba się Igorek wystraszył, że mama chce go nafaszerować jakimś czopkiem hehe i zaraz po tym jak wysłałam tę wiadomość na forum to zrobił kupkę, uuuffff. Następnym razem już nie będę tak się stresować, ja już nawet do położnej pisałam i ona mi odpisała, że dzieci karmione piersią to robią kupkę nawet co 10-14 dni, nieeeeee no te 14 dni to już przesada, 10 dni to już wydaje mi się za długo. Ale jak czytałam na necie widocznie on dobrze przyswaja pokarm i mało odchodzi na kupę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 24 Mar 2011, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
maż był i pytał na lotnisku i powiedzieli mu że wózek, fotelik 0-18 i bagaż 20kg należy się dziecku jeżeli leci z rodzicami za darmo.w iceland express.wózek mogę oddać przy wejściu do samolotu, bagaż 20 i fotelik do auta 0-18 oddaje pod pokład zafoliowany.jedzonko to wiadomo.....moze się udać albo nie,ja wezmę ze sobą ale jak coś mi powiedzą żeby wywalić to wywalę i kupię sobie na bezcłówce;)


Podsumowujac dla dzieci ponizej 2 lat bez wykupionego miejsca w samolocie
IC- bagaz sie nie nalezy, tylko wozek i fotelik.
Icelandair-10kg+wozek lub fotelik.
Airberlin-20kg+wozek i fotelik, a nawet zlozone lozeczko-kojec dla dziecka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 24 Mar 2011, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia, masz racje, dobrze ze to sporostowalas.
Jest informacja na ich stronie
Cytat:
Infants not entitled to a seat shall be allowed 10 kg (22 lb) and in addition one checked or carry on fully collapsible stroller/pushchair or infants carrying basket.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 25 Mar 2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro w godzinach 12-16 w sklepie MĂłðurĂĄst przy ulicy Hamraborg 9 w KĂłpavogur bedzie prezentacja pieluch wielorazowych, jakby ktos byl zainteresowany Smile

a co temat spotkania umarl?
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beatka:)

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Mar 2011, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a czy moze ktoras z was chodzi juz ze swoimi maluchami na basen? Nasz Synek uwielbia pluskac sie w wodzie i sadze, ze to juz najwyzsza pora na basen:) Moze znacie jakis namiar na fajny basenik?
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 26 Mar 2011, 13:23    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

do mam ktorych pociechy maja problem z wyproznianiem sie: moja cora tez miala problem i lekarz polecil mi sorbitol jestt to plyn ktory dodaje sie do mleka, jedzenia ile razy dziennie to juz musicie poczytac na opakowaniu ale o ile pamietam to na poczatku dodawalam 2x na dzien do mleka i jak kupka sie zaczela normowac stosowalam 1x dziennie i po okolo 2 miesiacach przestalam podawac wogole. u nas sorbitol sie sprawdził wiec polecam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 26 Mar 2011, 13:26    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

dodam ze mozna kupic sorbitol bez recepty!

a co do basenu my zaczelismy chodzic z mala na basen jak skonczyla 1 miesiac! uwazam ze swietnie wplywa na rozwoj mięśniowo - ruchowy malucha
pozdrawiam
p.s.
mam duze doswiadczenie z lekarzami bo mala nasza dosc chorowala wiec jesli moge pomoc to piszcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 26 Mar 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja troche z innej beczki piszecie o problemach z zalatwianiem u dzieci, a macie cos sprawdzonego na doroslych, rzucam palenie i od trzech dni nie moge sie zalatwic sliwki jablka i inne takie nie pomagaja , prosze pomozcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lampeczka

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWysłany: 26 Mar 2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MARCINIS1 napisał:
a ja troche z innej beczki piszecie o problemach z zalatwianiem u dzieci, a macie cos sprawdzonego na doroslych, rzucam palenie i od trzech dni nie moge sie zalatwic sliwki jablka i inne takie nie pomagaja , prosze pomozcie

MALTExtrakt.......chodzi o ten słoiczek z apteki.dzieciom też można dawać do mleka dorosłym też pomaga.nie chodzi o te w puszkach "piwo".nazywa się tak samo.znajdziesz w tym dziale gdzie są rzeczy dla dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 26 Mar 2011, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MARCINIS1 napisał:
a ja troche z innej beczki piszecie o problemach z zalatwianiem u dzieci, a macie cos sprawdzonego na doroslych, rzucam palenie i od trzech dni nie moge sie zalatwic sliwki jablka i inne takie nie pomagaja , prosze pomozcie


Marcinis wiem co oznaczają problemy kibelkowe przy rzucaniu palenia. Powiem tak: żadna z metod Ci nie pomoże od razu tzn np. po 3 dniach. Ja tego nie wiedziałam i za co się nie brałam to rzucałam po kilku dniach jako bezskuteczne. Teraz już wiem,że na efekty należy czekać ok 2 tygodni,tylko cierpliwość i systematyczność pomogą. Ja obrałam taką drogę:śliwki zalane wrzątkiem odstawione na noc,rano wypijałam wodę i zjadałam śliwki(4-5 sztuk) ,wieczorem siemie lniane w jogurcie badź zalane wodą. Jakąkolwiek metodę błonnikową obierzesz nie zapominaj o wypijaniu co najmniej 2 litrów płynu najlepiej wody niegazowanej. Najgorsze to pierwsze tygodnie,ale jeśli wytrwasz to zobaczysz że będzie lepiej i lepiej.Powodzenia;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2011, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym sorbitolem to ostrożnie!!! to środek na przeczyszczenie. Siostrze polecił go jeden z ''mądrych" lekarzy z Domusa. Mały faktycznie robił kupkę po nim ale przez msc czasu prawie nic nie utył. Siostra jak pojechała na bilans do przychodni to tamtejszy pediatra ją zapytał co za głupek kazał podawać sorbitol. Maltextrat jest bezpieczny, to cukier i przenica, można dodać go do mleka albo wody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 27 Mar 2011, 14:15    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

co do sorbitol mojej corco pomogl na wadze przybierala normalnie a jak sie kupka zaczela normowac to zmniejszalismy dawke do min az do calkowitego odstawienia, a moze kolezanka przesadzala z dawka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DOTI24

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 67
PostWysłany: 27 Mar 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny pomozcie macie moze jakis sprawdzony sposob na grype zoladkowa ? Sad
moje dzieciaczki juz 4 dzien choruja a mnie wzielo wczoraj wieczorem pomozcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 21 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron