reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 270, 271, 272 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 25 Mar 2011, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia a pr贸bowa艂a艣 Minifom? A dobrze przystawiasz do piersi? Mo偶e za du偶o 艂yka powietrza, dobrze te偶 ponosi膰 w pionie aby si臋 odbi艂o. Nam chyba pom贸g艂 Minifom, bo narazie nie ma kolek i ju偶 mu nie podaj臋 3 dzie艅 tych kropelek. Cz臋sto mu te偶 brzuszek masuj臋 i n贸偶ki podkurczam do brzuszka, lubi to, bo si臋 zaraz u艣miecha hehe. Ju偶 chyba wyczu艂, 偶e wtedy b膮czek idzie i mu l偶ej.
Ju偶 zbli偶a si臋 koniec mojego po艂ogu, musia艂abym si臋 um贸wi膰 do ginekologa, a gdzie najlepiej? W Domus Medica? A mog艂aby mi jaka艣 dobrza duszyczka napisa膰 jak si臋 m贸wi ginekolog po angielsku? Chodzi mi o wymow臋, 偶eby wiedzieli o co mi chodzi, bo nie wiem czy si臋 skapn膮 jak powiem lekarz od kobiet. I wiecie mo偶e jak d艂ugo si臋 czeka na wizyt臋? Bo ja chcia艂abym dopiero za jakie艣 2 tyg i si臋 zastanawiam czy ju偶 powinnam dzwoni膰 czy jeszcze mam czas, nie wiem jak tam oni z terminami maj膮.
A mojemu te偶 oczko ropiej, ale jak p艂acze w艂a艣nie, przemywa艂am mu wcze艣niej sol膮 fizjologiczn膮 i raz robili艣my masa偶 kanalika 艂zowego, czyta艂am o tym na necie i pomog艂o, teraz ju偶 nie ropieje jak wcze艣niej, ale zawsze jeszcze co艣 wyp艂ywa jak p艂acze, a U Was to te偶 po p艂aczuta ropka si臋 pojawia艂a czy nawet bez?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
norbi261107

Do潮czy: 16 Lut 2009
Posty: 298
Sk眃: reykjavik
PostWys砤ny: 27 Mar 2011, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdeczka jak powiesz lekarz od kobiet to zrozumiej膮 bo w dos艂ownym t艂umaczeniu z is na pl to w艂a艣nie lekarz kobiet:). Wpisz w google ''google tlumacz'', tam sobie przet艂umacz i ods艂uchaj wymowy.
Z tymi kolkami to masakra!!!! Napierw podawa艂am espumisan ale nie dzia艂a艂, potem minifom i dzia艂a艂y kilka dni, ma艂a dzi臋ki nim nauczy艂a si臋 beka膰, potem odstawi艂am wszystko ale by艂o 藕le, Nina si臋 m臋czy艂a wi臋c wr贸ci艂am do espumisanu i pomaga. Ciesz臋 si臋 bo i te krosty od hormon贸w prawie poznika艂y, ma艂a ca艂膮 bu藕k臋 obsypan膮 mia艂a, ju偶 zapalenie sk贸ry si臋 robi艂o ale wszystko 艂adnie poznika艂o teraz tylko blizny s膮 ale z ka偶dym dniem mniej.
Kilka dni temu pisa艂am o wodzie koperkowej. Kole偶anka mi powiedzia艂a 偶e jest na wyspie ale ma偶 je藕dzi艂 po aptekach i nawet o tej wodzie nie s艂yszeli. Mo偶e kt贸ra艣 z Was wie gdzie j膮 kupi膰??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Tlen
grybel1982

Do潮czy: 21 Cze 2008
Posty: 95
Sk眃: Hafnarfjordur 221 Vellir
PostWys砤ny: 27 Mar 2011, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kvensj煤kd贸malæknir-
http://www.laeknastodin.is/starfsfolk/
tutaj um贸wisz si臋 szybciej ni偶 w domus medica gdzie czasem termin jest za miesi膮c(: polecam lekarza Hafsteinn Sæmundsson.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 27 Mar 2011, 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuj臋 Ci Grybel Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 27 Mar 2011, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwiazdeczka ja te偶 polecam tego lekarza co Grybel,bardzo mi艂y i kompetentny moim zdaniem,a ginekolog po angielsku jest bardzo 艂atwy do zapamietania bo tak podobnie brzmi po polsku: gynecologist

Pozdrawiam mamu艣ki,ja ostatnio rzadziej uczestnicz臋,bo troszk臋 problem贸w na g艂ow臋 przysz艂o,ale te偶 jako艣 bardziej zm臋czona jestem,odczuwam 偶e to ju偶 3 trymestr
Zdr贸wka dla Waszych pociech 偶ycz臋,mi艂ej niedzieli:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 10:17    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny czy ktoras z was miala problem z wyciekajacym plynem owodniowym? podejrzewam ze u mnie to wlasnie sie dzieje, czy wiecie jak wyglada taki plyn?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 10:35    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

kobieta77 napisa:
hej dziewczyny czy ktoras z was miala problem z wyciekajacym plynem owodniowym? podejrzewam ze u mnie to wlasnie sie dzieje, czy wiecie jak wyglada taki plyn?


kochana nie wiem jak wyglada,ale musisz udac sie jak najszybciej do lekarza-czytalam ze moze to byc mocz a moze byc plyn---i skonsultowac twoje podejrzenia.Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fanka_franka

Do潮czy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do poloznej zadzwon jak najszybciej, one maja takie patyczki do sprawdzania czy to wody czy wydzielina. I najlepiej jak pojdziesz to wkladka, ktora nosilas przez jakis czas. U mnie sie saczyly troszeczke, ze nawet nie zauwazylam kiedy
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 11:27    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

dzieki dziewczyny problem w tym ze ta moja polozna ma dzisiaj wolne ale jutro rano pojade do niej. te uplawy sa dosc obfite wiec zaczynam sie martwic Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana nie czekaj!!! jedz do przychodni,na pewno bedzie druga polozna.Nie zostawia CIe bez opieki,konsultacji.A jak jestes z RVK to podjedz do szpitala poloniczego i powiedz co sie dzieje.Przyjma Cie,nie maja prawa odeslac Cie do domu z takim przypadkiem. Ja tez raz dzwonilam do swojej poloznej bo niby ruchow mlodego nie czulam,a ona w tym czasie miala wolne.zaraz oddzwonila do mnie druga polozna,przeprowadzila wywiad,zapisala na KTG do szpitala i kazala natychmiast jechac!!
Lepiej dmuchac na zimne!!
PS.daj znac co i jak!ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze!Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 11:41    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

dzieki co prawda termin mam na 18 kwietnia ale to juz moja 3 pociecha wiec roznie moze to byc
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mstefa
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Sk眃: reykjavik-
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wogole Czesc Dziewczynki. Jak wasze samopoczucie?i jak wasze dzidziusie??Jak czuja sie mamusie jeszcze z brzuszkami?
ja po lekkim przeziebieniu, ale mlody zdrow jak rybka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 16:54    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mama pytanie zwiazane z macierzynskim dostalam pismo z feadingarorlof ale zupelnie nie wiem ktora kwota jest ta ktora mi beda wyplacac? jak macie pojecie dajcie znac
dzieki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 17:06    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

kobieta77 napisa:
hej dziewczyny mama pytanie zwiazane z macierzynskim dostalam pismo z feadingarorlof ale zupelnie nie wiem ktora kwota jest ta ktora mi beda wyplacac? jak macie pojecie dajcie znac
dzieki
ostatni slupek to sa pieniadze ktore dostaniesz,
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
sasetka29

Do潮czy: 10 Sty 2011
Posty: 34
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰 dziewczyny.
Czy kt贸ra艣 z Was za艂atwia艂a ju偶 w tym roku becikowe w Polsce?
Ja ze strony www.becikowe.com 艣ci膮gn臋lam formularz do wype艂nienia, 偶e od 10 tyg pozostaje si臋 pod opiek膮 lekarza gin.
Czy Wy w razie czego zbieracie jakie艣 inne dokumenty? Bo s艂ysza艂am, 偶e niekt贸re kobiety kseruj膮 kart臋 ci膮偶y.. Rolling Eyes
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 17:10    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

tyle ze nie ma zadnego s艂upka. wyglada to tak

samkvæmt聽þeim聽upplysingum聽og聽g枚gnum聽sem聽liggja聽fyrir聽uppfyllir聽þu聽skilyrði聽fyrir聽greiðslum聽ur聽fæðingarorlofssjoði聽að聽fjarhæð聽kr.聽208.482聽a聽manuði聽miðað聽við聽100%聽orlof聽og聽að聽þvi聽gefnu聽að聽þu聽verðir聽i聽聽amk聽25%聽starfi聽fram聽að聽fæðingardegi聽barns聽þins.聽greiðsluhlutfall聽er聽reiknað聽sem聽80%聽af聽meðaltali聽heildarlauna聽að聽fjarhæð聽200.000聽kr聽en聽75%聽af聽þeirri聽fjarhæð聽meðaltals聽heildarlauna聽sem聽umfram聽er.聽þar聽sem聽þu聽oskar聽eftir聽að聽greiðslur聽ur聽fæðingarorlofssjoði聽til聽þin聽hefjist聽við聽fæðingardag聽barns聽þins聽er聽ekki聽unnt聽að聽senda聽þer聽greiðsluaætlun聽sem聽ber聽með聽ser聽fyrir聽hvaða聽timabil聽þu聽færð聽greitt聽fyrr聽en聽fæðingardagur聽barns聽þins聽hefur聽verið聽skraður聽i聽þjoðskra聽eða聽fæðingarorlofssjoði聽borist聽fæðingarvottorð聽pess

jak ktos moze mi pomoc to bede wdzieczna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniag
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 31 Sty 2009
Posty: 18
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 22:11    Temat postu: Re: re Odpowiedz z cytatem

nie dosta艂a艣 jeszcze szczeg贸艂owego wykazu kwoty miesi臋cznej, wy艣l膮 Ci go jak zarejestrujesz dziecko w þjoðskra lub przyniesiesz akt urodzenia dziecka do ich biura

kobieta77 napisa:
tyle ze nie ma zadnego s艂upka. wyglada to tak

samkvæmt聽þeim聽upplysingum聽og聽g枚gnum聽sem聽liggja聽fyrir聽uppfyllir聽þu聽skilyrði聽fyrir聽greiðslum聽ur聽fæðingarorlofssjoði聽að聽fjarhæð聽kr.聽208.482聽a聽manuði聽miðað聽við聽100%聽orlof聽og聽að聽þvi聽gefnu聽að聽þu聽verðir聽i聽聽amk聽25%聽starfi聽fram聽að聽fæðingardegi聽barns聽þins.聽greiðsluhlutfall聽er聽reiknað聽sem聽80%聽af聽meðaltali聽heildarlauna聽að聽fjarhæð聽200.000聽kr聽en聽75%聽af聽þeirri聽fjarhæð聽meðaltals聽heildarlauna聽sem聽umfram聽er.聽þar聽sem聽þu聽oskar聽eftir聽að聽greiðslur聽ur聽fæðingarorlofssjoði聽til聽þin聽hefjist聽við聽fæðingardag聽barns聽þins聽er聽ekki聽unnt聽að聽senda聽þer聽greiðsluaætlun聽sem聽ber聽með聽ser聽fyrir聽hvaða聽timabil聽þu聽færð聽greitt聽fyrr聽en聽fæðingardagur聽barns聽þins聽hefur聽verið聽skraður聽i聽þjoðskra聽eða聽fæðingarorlofssjoði聽borist聽fæðingarvottorð聽pess

jak ktos moze mi pomoc to bede wdzieczna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kobieta77

Do潮czy: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWys砤ny: 28 Mar 2011, 22:53    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

dzieki ale zupelnie nie rozumiem poniewaz prosilam ich o wyliczenie na 6 i 9 miesiecy bo chyba musze sie zdecydowac. poprzednim razem zlozylam wniosek wyliczyli i przyslali.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Ewcia

Do潮czy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 29 Mar 2011, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobieta77 - dostalam w styczniu podobne pismo, a dopiero pozniej decyzje o dokladnych kwotach, patrzac na to co taobie napisali w porownaniu z moim pismem i decyzja to kwota ktora dostaniesz to brutto -208482. Zadzwon do nich albo wyslij mail - to dowiesz sie dlaczego nie masz wyliczenia obu przypadkow.

Moj maly dzis po kopieli daje czadu... placze kiedy chce go odlozyc z ramion, czeka mnie ciezka noc...

Gwiazdeczka i co z tym ginekologiem? Ja tez chce sie wybrac...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BubblesNFun

Do潮czy: 05 Sty 2011
Posty: 13
PostWys砤ny: 29 Mar 2011, 9:29    Temat postu: Konkurs Odpowiedz z cytatem

Drogie Mamusie, 艣licznie prosimy o g艂osy:)
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 270, 271, 272 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 271 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron