reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 23 Maj 2011, 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,lekarz na podstawie tych papierow co mialam od poloznej mial wypisac mi papierek potrzebny do becikowego.a moj mlody jeszcze jest niezameldowany(dzis wybieramy sie z babcia) a mimo to dokumenty do becikowego zostaly zlozone. pesel i akt urodzenie wyrabialam przez konsulat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 23 Maj 2011, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny a jak długo czeka się na pesel jeśli wyrabia się go w Polsce?? a potem z tym becikowym, jaki czas od złożenia podania je wypłacają? Koniecznie trzeba mieć założone konto w Polskim banku by otrzymać pieniądze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
SnakDak
Gość
PostWysłany: 23 Maj 2011, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy od pań w urzedzie mi powiedziano, że na metryczki jest okres 3 tygodni dostałam po 2 dniach, pózniej na pesel i becikowe tez maja 3 tygodnie.A co do konta to na formularzu do becikowego zaznaczasz czy chcesz na konto czy o ile dobrze pamietam przekazem pocztowym ale nnie jestem pewna
Powrót do góry
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 24 Maj 2011, 20:20    Temat postu: zapach Odpowiedz z cytatem

witam
mamuski pisze do was z prosba o rade i jakias podpowiedzi
mam dziecko w wieku 2lat i od jakiegos czasu zauwazylam u niej nieswierzy oddech raz slabiutki raz mocniejszy czasem z rana nie chce panikowac ale w internecie wyczytalam ze moga to byc jakies bakterie i tego tylu przyczyny
czy ktos moze mi poradzic powiedziec czy mial cos podobnego u swoich pociech
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mexa

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23
PostWysłany: 25 Maj 2011, 22:26    Temat postu: paszport Odpowiedz z cytatem

czesc mamuski
pisze do was z zapytaniem musze wyrobic dla corci ponownie paszport bedzie to 2 bo juz minelo te 12 miesiecy i mam pytanie to ze razem z chlopakie musimy byc przy wypelnieniu wniosku to wiem ale czy dzecko musi byc z nami i co musze wziasc z soba czyli czy sa mi potrzebne jakies papiery do zlozenia wniosku pisze tu bo tam sa bardzo krotkie godziny otwarcia i ciezko wyrwac sie z pracy a corcia chodzi do przedszkola wogule w innym kierunku niz nasze prace i troche problem to wszystko pozbierac
bede bardzo wdzieczna za pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mexa

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23
PostWysłany: 25 Maj 2011, 22:41    Temat postu: / Odpowiedz z cytatem

dodam ze pytam czy musze ponownie dostarczyc tam akt urodzenia dziecka skoro rok temu wyrabialam paszport w konsulacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 26 Maj 2011, 11:38    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

wlasnie w poniedzialek skladalam drugi z kolei wniosek dla mojej corki, wystarczylo jedno zdjecie, poprawnie wypelniony wniosek , ktory niestety mozesz wypelnic tylko na miejscu i stary paszport corki. tak musicie byc oboje osobiscie przy skladaniu wniosku i dziecko tez. mysle ze przydaja ci te wiadomosci pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beatka:)

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Maj 2011, 14:01    Temat postu: basenik Odpowiedz z cytatem

Czesc Dziewczynki,
i jak tam po pierwszym Dniu Mamy byly usciski od Maluszkow Wink?
Ja mialam super dzien- dzien odpoczynku i przyjemnosci! Moj Maz zadbal o cala oprawe- jak dla mnie takie dni moglyby byc czesciej,hihi

Dziewczyny wczoraj bylam na szczepieniu z miom synkiem i dopytalam sie o basenik. Jezeli jestescie zainteresowane zostawiam link: www.sundskoli.is
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
honey

Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 36
PostWysłany: 4 Cze 2011, 14:59    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanko odnośnie podwania tranu niemowlakowi. Moja lalka ma 6 miesiecy i pielegrniarka mowila, żeby zaczac jej podwać Krakka Lysi ale za żadne skarby moja córka nie chce tego wziasc do ust:) Teraz proboje jej strzykawka wpuscic ale wypluwa. Może macie jakieś sprawdzone sztuczki na waszych szkrabach Smile
A i jeszcze cośSmile Jak latacie z Waszymi bobaskami to pozwalaja Wam wziaść na pokład fotelik?i gdzie przewijacie maluchy? niedługo bedzie to 1 lot mojego dziecka i troche sie stresuje:) Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 4 Cze 2011, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!! Jesli Twoja malutka ciaga smoczka to wpusc jej strzykawka troche do ust i daj smoczka wtedy nie wypluje. Moja starsza tez na poczatku nie chciala tranu a teraz sie po nim oblizuje, mowi ze to morzowe witaminki. Nie koniecznie musi byc ten krakka moze byc zwykly lysi.
Co do fotelika to roznie, to chyba zalezy chyba od tego ile pasazerow leci. My przewijalismy corke na kolanach albo maz wstawal podkladalam ceratke, kocyk i przewijalam. Na lotnisku w pl nie bylo przewijakow w lazienkach, znalazlam jedna z duzym blatem i przebralam mala na swojej kurtce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 4 Cze 2011, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w samolocie jest przewijak zawsze a na lotnisku w Keflaviku specjalny pokoj do przewijania,
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Cze 2011, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisał:
w samolocie jest przewijak zawsze a na lotnisku w Keflaviku specjalny pokoj do przewijania,


Zgadzam sie, przewaznie w toalecie z przodu samolotu, a najlepiej zapytac obslugi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
minka11117

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
PostWysłany: 4 Cze 2011, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a można wziąźć herbatkę w butelce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 5 Cze 2011, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

minka11117 ja jak lecialam na poczatku maja o mialam pol litrowa butelke czystej wody(zakupiona poza lotniskiem)kartonik mleka(na czarna godzine),butelke z woda 125ml, butelke z herbatka 125ml---wszystko to mialam w swojej podrecznej torbie.jak ja przeswietlali to tylko zapytali sie co to,i pozyczyli milego lotu. ale to zalezy od obslugi.

my w trakcie urlopu,pogoda swietna--ale mogloby troszke popadac. mlodemu ciagle daje witaminkeD,ale 3kropelki bo w ciagu dnia daje mu mleczko NAN1. powoli przyzwyczajam go do takiego mleczka-w lipcu wracam do pracy,i tatus zostaje z malym--a dwa cos ostatnio nie chce mi ssac piersi,juz cuda wianki robie.no ale moze to tez przez te upaly.

a jaka pogoda na Wyspie??
buziaki i pozdrowienia ze slonecznej Polski

PS.na lotnisku w Keflaviku jest lazienka z przewizjakiem,w samolocie nie widzialam bo nie musialam zmieniac--mlody wytrrzymal.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 5 Cze 2011, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
minka11117 ja jak lecialam na poczatku maja o mialam pol litrowa butelke czystej wody(zakupiona poza lotniskiem)kartonik mleka(na czarna godzine),butelke z woda 125ml, butelke z herbatka 125ml---wszystko to mialam w swojej podrecznej torbie.jak ja przeswietlali to tylko zapytali sie co to,i pozyczyli milego lotu. ale to zalezy od obslugi.

my w trakcie urlopu,pogoda swietna--ale mogloby troszke popadac. mlodemu ciagle daje witaminkeD,ale 3kropelki bo w ciagu dnia daje mu mleczko NAN1. powoli przyzwyczajam go do takiego mleczka-w lipcu wracam do pracy,i tatus zostaje z malym--a dwa cos ostatnio nie chce mi ssac piersi,juz cuda wianki robie.no ale moze to tez przez te upaly.

a jaka pogoda na Wyspie??
buziaki i pozdrowienia ze slonecznej Polski

PS.na lotnisku w Keflaviku jest lazienka z przewizjakiem,w samolocie nie widzialam bo nie musialam zmieniac--mlody wytrrzymal.
ZIMNO ZIMNO I JESZCE RAZ ZIMNO DO 14 CZERWCA MA BYC TAK ZIMNO DLATEGO GRZEJ SIE POKI MOZESZ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 6 Cze 2011, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mamuski!! czy ktoras z Was szczepila na pneumokoki dziecko powyzej 2 latek?? jaka tu maja szczepionke? jak sie nazywa, jakiej jest firmy? Chce starsza corke zaszczepic bo juz dwoje dzieci z mojej rodziny mialo te cholerne bakterie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
honey

Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 36
PostWysłany: 6 Cze 2011, 13:16    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Dzieki śliczne za odpowiedzi. A co do tego podawania tranu, to moja córka jest antybutelkowa i smoczkowa Smile jak naleje na łyzeczke tranu to odrazu pluje bloka buzki jest i koniec heh ale wszystko inne chetnie i to bardzo wcina lyzeczką swoja:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
minka11117

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 6
PostWysłany: 6 Cze 2011, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, a przy składaniu w Polsce wniosku o polski akt urodzenia to trzeba pokazać paszport dziecka? Czy oni wystawiają polski akt na podstawie zagranicznego przetłumaczonego? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 6 Cze 2011, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

minka11117 napisał:
Mam pytanie, a przy składaniu w Polsce wniosku o polski akt urodzenia to trzeba pokazać paszport dziecka? Czy oni wystawiają polski akt na podstawie zagranicznego przetłumaczonego? Pozdrawiam
nie trzeba zadnego paszportu niesiesz przetlumaczony islandzki akt urodzenia i na jego podsytawie dostajesz polski akt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
beatka:)

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 145
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Cze 2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez przewijalam Synka w samolocie w toalecie troche malo miejsca ale ok. ale widzialam ze inni przewijali na kolanach i tez bylo ok:)
Specjanle pokoiki do przewijania sa rowniez na lotniku zarowno w Keflaviku jak i w Warszawie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 27 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron