reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 31 Sie 2011, 7:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewuszki! z chrztem to co parafia to inne wymagania. My chrzcilismy corcie w Polsce i jedyny papier jaki dalismy to akt urodzenia malej.
Becikowe dostalismy bez problemow takze Ewcia u Ciebie cos bezprawnie kombinuja bo przeciez w calej Polsce sa takie same przepisy.
Macie ochotke to zapraszam do siebie na kawke:)
Moja mala siedzi juz ale ma taki odruch od czasu do czasu, ze fika sobie do tylu i bez asekuracji nie moge jej sadzac. Wcina wszystko co jej dam, zaczelam od sloikow ale teraz sama wszystko przygotowuje. Mam maly dylemat z owocami, nie wiem jakie moze jesc poza bananem, jablkiem, gruszka i winogronami. Jakie Wy dajecie??
A ja dziewuszki mam niespodzianke:) Znowu jestem w ciazy, to byl szok i niespodzianka dla nas a moze dla mnie wieksza bo mezus chyba sobie to zaplanowal ze strachu, ze juz nie zgodze sie na kolejne dziecko. Ma dwie cory i chyba sprobowal synka zmajstrowac:) Miedzy bablami bedzie tylko 11 msc roznicy. Mam termin na 7 stycznia wiec jesli babel sie pospieszy to moge miec dwojeczke z jednego roku. Mialam juz usg w 20tyg ale o plec nie pytalam, ja czuje ze trzecia dziewuszka ale okaze sie na porodowce. Ciezko mi troche bo Niniusia malutka i na raczkach ponosic trzeba i czasu na odpoczynek nie ma zbyt duzo ale dam rade:)
Pozdrawiam cieplutko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 31 Sie 2011, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi gratuluje Smile, moze teraz bedzie chlopiec "do 3 razy sztuka" Smile ja tez mam 2 coreczki 3,5 roku i 1,5 roczku.Mialam termin na 27 grudnia tego roku ale niestety w 18 tyg serduszko przestalo bic i musialam urodzic, bylby synus tym razem.Lekarz mowil ze po 3 miesiacach bedziemy mogli sie starac o dzidzie, 9 wrzesnia ide na kontrole i a od listopada starania.Nie bedze pisac o takich smutnych rzeczach bo to nie ten watek.
Jesli chodzi o becikowe to nam nie dali becikowego , ze starsza corka powiedzieli ze jesli ja tu pracowalam to sie nam nie nalezy a z mlodsza lekarz w Polsce podpisal pismo ze bylam przynajmniej raz u lekarza w kazdym trymestrze ale pozniej sie okazalo ze Polski lekarza ma wypisac na osobnym papierze ze papier ktory dala mi tu polozna jest wiarygodny, a ze my bylismy juz na Islandi to nie mielismy jak to zalatwic. Wiem ze nam sie nalezy nam becikowe, wiec nie dajcie sie , czasami pracownicy mopsu wymyslaja aby nas splawic, ja z pierwsza corka nie wiedzialam ze mamy prawo do becikowego, gdybym to wiedziala to bym sie wyklucila o ta kase, bo 1000zl nie chodzi piechota.Pozdrawiam.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kobieta77

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 95
PostWysłany: 31 Sie 2011, 13:05    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

ja mam ubranko do chrztu oraz szatke ale dla chłopca na rozmiar 62, jeśli ktos jest zainteresowany to chetnie odsprzedam całość za 3 tyś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polis78

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 31
PostWysłany: 31 Sie 2011, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy któraś z mam orientuje się czy można iść do pracy na część etatu będąc jeszcze miesiąc na urlopie macieżyńskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pancio80
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 32
PostWysłany: 31 Sie 2011, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Dziewczyny nie dostałam dziś macierzyńskiego i nie wiem co jest grane. Norbi czy możesz mi powiedzieć jak to jest gdy się ma 2 po drugim ? czy jeśli wróce tylko na trochę do pracy po macierzyńskim lub nie wrócę wcale jak naliczą macierzyński? O becikowe dopiero się staram bo czekamy na pesel. Pozdrawiam Was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 31 Sie 2011, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczynki.Milo Was widziec po wakacyjnej Smile przerwie. Ja tu zagladalam systematycznie jak ktos cos napisal,i czasami nawet cos napisalam.

Norbi GRATULACJE!!!!!!!!!

U nas leci po malu. Mialam maly przerywnik w wychowaniu mojego brzdaca--a mianowicie pracowalam sobie cale 2miesiace,ale od 24.08 jestem na zasilku. zdecydowalismy ze najlepiej bedzie jak z malym bede siedziec w domku, nie ma to jak mama. Szefowa nie byla zachwycona,ale trudno. Musialam sama sie zwolnic,a teraz czekam az babka od zatrudnienia wroci z urlopu i pojade po papiery i dokoncze swoja rejestracje.

Mikolaj juz ma prawie 9miesiecy i taki diabel,ze szok. Nerwusek po tatusiu,a krzykaty po mamusi. Jak mu sie cos nie podoba to albo krzyk,albo zrobi papa i pelza przed siebie. teraz ma etap wstawania przy czym sie da,i dreptania przy meblach. Lubi pania J.Lopez , ja juz nie koniecznie...hehe.
Z jedzeniem to mam udreke. Warzywka zaczelam mu dawac jak skonczyl 5miesiecy,w 6wprowadzilam miesko. najpierw byly to sloiczki--bylam zachwycona,jadl slicznie. po chrzcinach odmienilo mu sie,i obiadkami plul,ale zeby bylo smieszniej to gromadzil sobie w buzi a pozniej fontanna wszedzie...ehhh. po przylocie na Islandie zaczelam mu gotowac sama,jadl pieknie.az do polowy sierpnia. znudzilo mu sie moze moje gotowanie. wrocilismy na sloiczki i je...wybredny to chyba we mnie.
nie lubi kaszek,wypija 50ml i to wsio.a o gestej to moge zapomniec.
za to deserki wcina wszystkie.
wczoraj dostal ogorka kiszonego,jak zjadl 1plasterek to pial do kolejnego,no ale nie mozna przesadzac.za to dzis nie wiem jak,ale sciagnal mi pomidora z kanapki i ze smakiem zjadl. ogolnie daje mu wszystko do probowania--odpada smazone.
wogole od 6miesiaca jest na butli,sam sie odzwyczail.ja mam swoja teorie dlaczego,ale moj nie lubi jej...hehe.

pancio80 jak Twoj macierzynski,dostalas?no mojemu dzis wplynal z samego rana.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewcia

Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 31 Sie 2011, 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Norbi gratulacje!!!
Moj maly to lobuziak dzis mialam wolne wiec spokojniutki przy mamusi, ze az maz sie dziwil... hehe
Ostatnio to marudzi mi z obiadkami ale kaszke i deserek to je az "mu sie uszy trzesa"... powoli zaczyna siedziec samodzielnie ale dlugo nie daje rady i sie przewraca jak nie ma oparcia - wazy 10 kg wiec pewnie mu ciezko. Ostatni intensywnie cwicze z nim wiec mysle ze to daje efekty.
A w co sie bawicie z waszymi maluszkami?
Norbi ciekawa propozycja - jak bede wybierac sie do rejku to chetnie bym przybyla a jak inne dziewczyny, mam wolne w poniedzialek i wtorek wiec moze cos na te dni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Wrz 2011, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polis78 napisał:
Czy któraś z mam orientuje się czy można iść do pracy na część etatu będąc jeszcze miesiąc na urlopie macieżyńskim



Nie wiem czy nic sie nie zmienilo ale ja jak bylam na maciezynskim musialam wrocic do pracy na 2 tyg. Szef musial nizle kombinowac ale zaplacil mi jako nadgodziny po powrocie. Wszystko zalezy od tego czy twoja karta podatkowa jest wykorzystana w 100% tzn czy masz urlop maciezynski placony 100% co miesiac czy nie. Jesli 100% to moze byc problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
edzia
Gość
PostWysłany: 3 Wrz 2011, 18:22    Temat postu: SZCZEPIENIA Odpowiedz z cytatem

CZY SA JUZ SZCZEPIENIA NA GRYPE NA ISLANDI
Powrót do góry
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 4 Wrz 2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczynki
Na początku Norbi moje ogromne gratulacje!!!

Mstefa nie dziwię się Twojej decyzji,bo ja sama jak myślę,że mam zostawić małego za niecałe 3 miesiace z obcą osobą to mnie ciarki przechodzą,nie ma to jak mama,nawet jak Twój został z tatusiem to rozumiem,że Tobie się tęskniło do niego

U mnie ostatnio kolorowy zawrót głowy,bo starsza zaczęła szkołę ,a mały jakiś marudny,ja w domu nie potrafię ogarnąć wszystkiego,bo wcześniej mąż był na urlopie tacierzyńskim ,a od czwartku wrócił do pracy,więc wcześniej nie chciało mi się domku ogarniać żeby wykorzystać ten końcowy czas na spedzenie go z mężem,a teraz wszystkiego się nawarstwiło,a ja chora i nie mam siły na przywracanie tego bałaganu do porządku

Kochane mam pytanie,bo mój niedługo skończy 3,5 miesiąca i chciałabym wprowadzić za jakieś dwa tyg kleik ryżowy,czy ja tu kupię coś takiego,bo widziałam tylko kaszkę ryżową,dajcie znać,proszę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczynki mam kolejne bardzo ważne pytanie,mały chyba ode mnie bierze choróbsko,ma katarek ,kaszelek ,psika. Powiedzcie co mu mogę podać,oprócz soli fizjologicznej,maści majerankowej,może coś na kaszelek,czy za wcześnie jeszcze-mały ma 3,5 miesiąca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Dziewczynki mam kolejne bardzo ważne pytanie,mały chyba ode mnie bierze choróbsko,ma katarek ,kaszelek ,psika. Powiedzcie co mu mogę podać,oprócz soli fizjologicznej,maści majerankowej,może coś na kaszelek,czy za wcześnie jeszcze-mały ma 3,5 miesiąca



ibufen D jest od 3 miesiąca i w naszym przypadku skuteczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikitka podałam ibum w syropie,pół wypił a nastepne pół wypluł.

Może macie jakieś skuteczne sposoby na podanie takiego syropu,może można go pomieszać z mlekiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
nikitka podałam ibum w syropie,pół wypił a nastepne pół wypluł.

Może macie jakieś skuteczne sposoby na podanie takiego syropu,może można go pomieszać z mlekiem?



My mamy taką miarkę do podawania leków-przypomina strzykawkę.Ja po nabraniu leku staram się tak głeboko ją wepchnąć żeby mały odruchowo połknął lekarstwo.To jedyny sposób ,brutalny ale skuteczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikita333 napisał:



My mamy taką miarkę do podawania leków-przypomina strzykawkę.Ja po nabraniu leku staram się tak głeboko ją wepchnąć żeby mały odruchowo połknął lekarstwo.To jedyny sposób ,brutalny ale skuteczny.


O cholercia,faktycznie brutalnie trochę,ale co zrobić jak trzeba to trzeba,spróbuję następnym razem,trzymaj kciuki Wink


Aha ,kleik znalazłam,mam kukurydziany i ryżowy,teraz się zastanawiam który lepszy he he. Jak nie było to nie było a teraz mam za dużo,który polecacie jako pierwszy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
nikita333 napisał:



My mamy taką miarkę do podawania leków-przypomina strzykawkę.Ja po nabraniu leku staram się tak głeboko ją wepchnąć żeby mały odruchowo połknął lekarstwo.To jedyny sposób ,brutalny ale skuteczny.


O cholercia,faktycznie brutalnie trochę,ale co zrobić jak trzeba to trzeba,spróbuję następnym razem,trzymaj kciuki Wink


Aha ,kleik znalazłam,mam kukurydziany i ryżowy,teraz się zastanawiam który lepszy he he. Jak nie było to nie było a teraz mam za dużo,który polecacie jako pierwszy?


ryżowy rzadziej uczula ale może powodować zaparcia,za to kukurydziany może na początku spowodować biegunkę-wybór należy do Ciebie
Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikita ha ha ha ,tak to mi przedstawiłaś,że ja poproszę opcję: rezygnacja Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 5 Wrz 2011, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Nikita ha ha ha ,tak to mi przedstawiłaś,że ja poproszę opcję: rezygnacja Very Happy



Niestety nie da rady... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 6 Wrz 2011, 19:59    Temat postu: witam kochane Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie ,wiem ze to nie te forum ale na tatym pisalam i nie uzyskuje odp rosze o pomoc chcialabym zasiegnac od panstwa iformacji,przez 8miesiecy bylam zatrudniona w 1 firmie umowe mialam do konca maja ,szef nie przedluzyl mi dalej bo byly wakacje teraz gdy wrocilam po wakacjach na islandie chce mi dac umowe na 6 miesiecy,dodam ze wlasnie dowiedzialam sie ze zostane mamusia,czy jak przepracuje te pol roku to moge zarejestrowac sie jako bezrobotna i otrzymam wtedy pelny zasilek dla bezrobotnych czy musze miec przepracowane w ciaglosci rok w jednej firmie??

a jak wyglada sprawa z zasilkie na dzidziusia?

bardo prosze o informacje moga byc tez na pw,to dla mnie bardzo wazne:Smile)

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 7 Wrz 2011, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny.juz dawno nic nie pisalam....jestem juz w 33 tyg...boze kiedy to zlecialo :)brzuch coraz nizej,jeszcze troszke i bede miala swoja dzidzie :)codziennie przekladam z kata w kat ciuszki hehehe.zaczelam prac i prasowc:) i czekam Smile wygladam jak slon i ledwo sie ruszam Sad oststnio dzidzia nas troszke postraszyla....zlapaly mnie straszne bole podbrzusza....nagadali mi w szpitalu ze jak nie przejdzie w nocy to do rkv mnie wysla samolotem...ale naszczescie wszystko jest ok..okazala sie infekacja i jestem na antybiotyku.poprzednia ciaza byla taka latwa...ze nawet nie zauwazylam jak minelo mi 9 miesiecy a teraz....mlody daje czadu Smile buziaki dla tych co maja juz swoje pociechy i caluski dla tych mam ktore jeszcze czekaja jak ja:)SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 35 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron