reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Jaki jest stosunek Islandczyk贸w do przybysz贸w...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 14 Kwi 2004, 15:27    Temat postu: Jaki jest stosunek Islandczyk贸w do przybysz贸w... Odpowiedz z cytatem

Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰, najlepiej od os贸b kt贸re do艣wiadczy艂y tego osobi艣cie, jaki jest stosunek Islandczyk贸w oraz w艂adz islandzkich do obcokrajowc贸w chc膮cych si臋 osiedli膰 w ich kraju. Jakie trzeba spe艂nia膰 wymogi aby mo偶liwie bezproblemowo przej艣膰 wszystkie procedury imigracyjne, czy jest to trudne Question
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Kwi 2004, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeby osiedlic sie na isladi trzeba najpierw zaczac tam prace lub byc bardzo blisko spokrewniony z kims kto juz jest na islandii(ma obywatelstwo).Prace -licencje na prace zalatwia pracodawca ,ktory najpierw musi oglosic dane miejsce pracy na wyspie ,a pozniej w unii europ.Jesli nikt sie nie zglosi wydawana jest licencja na prace i pobyt.wiecej info po polsku jest na stronie www.ahus.is.Najpierw dostaje sie tz czerwona karte -uprawnia tylko na prace u praccodawcy ktory wystapil o licencje ,a po 5 latach zielona karta,ale uwaga wymagany jest skonczony kurs 150 godzinny jezyka i egzamin.Obywatelstwo po 7 latach .Stosunek islandczykow jest rozny ,niektorzy sa juz naprawde zmeczeni naplywajacymi obcokrajowcami ,niektorzy zupelnie zero reakcji ,,ale niestety ogolnie wciaz jestesmy postrzegani jak ci ,,,tam ze wschodu.Ale przewaznie ludzie z ktorymi ja sie zetknelam byli fajni ,a juz najbardziej cenie sobie tych ktorzy np prosto w twarz powiedzieli mi ze boja sie "nas " (i innych ) bo moze zabierzemy im prace albo zmniejsza sie im pensje .No i niestety kilka wybrykow naszych rodakow tutaj nie pomoglo w wyrabianiu opini.No coz ludzie sa rozni.......wszedzie. Confused
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 16 Kwi 2004, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak jest z urz臋dnikami ds. imigracji? Czy traktuj膮 takiego cz艂owieka jako kolejnego nieproszonego go艣cia i utrudniaj膮 mu jak mog膮 przej艣cie przez wszystkie etapy uzyskiwania potrzebnych zezwole艅, czy podchodz膮 do niego w spos贸b bardziej przyjazny? Czy uzyskanie pozwolenia na pobyt sta艂y to trudna droga?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 16 Kwi 2004, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wejdz na www.ahus.is tam sa zamieszczone info po polsku,ustawy i mozna uzyskac kontakt z pracownikami -oni odpowiedza profesjonalnie .Wszyscy ludzie ktorym ja znam przyjechali tu do pracy ,wiec uzyskali zezwolenia przed przyjazdem .Wiem tylko ze zeby uzyskac zezwolenie na pobyt (nie prace ) musi byc soba ktora tobie zapewni tu warunki i utrzymanie .Teraz Polska wejdzie do Unii ale Islandia w/g ostatnich wiadomosci jak tez inne kraje chce zastosowac 2 letni okres przejsciowy -czyli nic sie nie zmieni.Nadal system licencji i kart .Wiem tylko ze azylantow to bardzo dokladnie sprawdzaja a jedynie legalni imigranci przyjeci tu "oficjalnie " to mieszane malzenstwa Bosniacko-serbskie.Ale zapytaj na stronce -powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Daniel

Do潮czy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 16 Kwi 2004, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki za informacje Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
viking
User bywa z艂o艣liwy, IGNORUJ takie posty!
Do潮czy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 6 Lut 2006, 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobi艣cie nigdy sie nie spotka艂em z niech臋cia czy z dyskryminacj膮 tylko dlatego 偶e jestem z Polski. Islandczycy to og贸lnie otwarty nar贸d. Lubia rozmawia膰 o zwyczajach panuj膮cych w innych krajach sa ciekawi r贸偶nic.
Og贸lnie jak ty jeste艣 wporz膮dku do nich to oni odwdzi臋czaj膮 si臋 tym samym.
_________________
Bardzo niewielu m臋偶czyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywaj膮 si臋 wytrychem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
leszek16064
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Sk眃: Akranes
PostWys砤ny: 6 Lut 2006, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta, napisa艂a艣 偶e zielona karta po pi臋ciu latch, to jaki艣 nowy przepis?
M贸j brat otrzyma艂 zielon膮 kart臋 po trzech latach pobytu na islandii, a brat mojej 偶ony ze swoj膮 rodzink膮 maj膮 otrzyma膰 w tym roku a r贸wnie偶 s膮 tu 3 lata, wiem 偶e niedawo mieli rozmow臋 w j臋zyku Islandzkim co艣 ala egzamin z j臋zyka.
To jak to jest z t膮 zielon膮 kart膮?
Ja r贸wnie偶 wyczyta艂em na necie 偶e jest to okres 3-4 lat pracy na Islandii.
Pozdrawiam wszystkich na forum flaga Islandii
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 6 Lut 2006, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak jest ,bo ciagle zmieniaja ,proponuje zadzwonic do ahus i sie zapytac ,jest tam pani mowiaca po polsku.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Patrycja

Do潮czy: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Sk眃: Islandia-Akranes
PostWys砤ny: 7 Lut 2006, 1:33    Temat postu: hehehe Odpowiedz z cytatem

Ja dostalam po 3 latach,i po egazminie z jezyka,bo nie mialam czasu chodzic na kurs.
Kv Patrycja
PS Pozdrawiam Leszka,ktory na tej samej ulicy co ja mieszka,nawet sie rymuje......hihi
_________________
gatta
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
fryda3l
Go舵
PostWys砤ny: 30 Pa 2006, 22:37    Temat postu: 2 dzien w rkv Odpowiedz z cytatem

mnie zaczepilo 4 kolesi islandczykow. ze polak jestem i skad... myslalem ze wpier... bedzie od polaka heheh a tu ze na impreze mnie zabiora pokaza jak sie islandia bawi ;/ no to hello myslalem ze bandyci jacys czy geje j臋zyk hehe ja nie z tych to sie balem.....

ps.:zabrali mnie do siebie. wypilim, zapalilim, zjedlim, ciuchy wyjsciowe mi pozyczyli i do olivier'a Very Happy to byla impreza jeeezuuu!!! do dzisiaj mam z nimi kontakt Smile
Powr髏 do g髍y
mazury
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWys砤ny: 31 Pa 2006, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja sie ostatnio zdziwilem i sie zszokowalem....
nawet zmienilem zdanie o islandczykach...



pracuje w holetelarstwie i od prawie roku milaem dobre zdanie na temat islandczykow...
, ale ostatio mileismy w hotelu 250 gosci islandzkich (konferencja "koniarzy"-ludzi zajmujacych sie chodowla koni" no i musze napisac ze zaden nie chcial rozmawiac po angliesku mimo ze umieli...

wkur..rzylem sie strasznie jak podbilem go gosci z rachunkiem
(mimo ze zamowienie bylo po angielsku) a oni mi na to ze chc膮 gadac po islandzku....

chyba im piwo do glowy odbilo...
nie byl to jeden ani dwa przyoadki.. tylko wiecej...
wkurzylem sie strasznie... gotowbym unicestwic.......


pozdro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fryda3l
Go舵
PostWys砤ny: 31 Pa 2006, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hyh ;/ no to lipa . . . .
ja sie spotkalem ze mi mowili (islandczycy) "stary jestes w islandi to gadaj kur... po islandzku" i to nie raz ;/
wiadomo sa dumni na wyrost ze swojego jezyka ale nie do przesady....
a na zjezdzie koniarzy bylem... niesamowity widok jak te wszystkie konce zbiegaja na dol Very Happy moj szef ma stadnine koni kolo rkv.... Smile
ps.: koni nie lubie Smile ale browarki byly hehehe
Powr髏 do g髍y
mazury
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWys砤ny: 31 Pa 2006, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba nie o tym zjezdzie m贸wimy...
ja mowie o zjezdzie 27.10.2006 i 28.10.2006 w pewnym hotelu

pozdro
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
fryda3l
Go舵
PostWys砤ny: 31 Pa 2006, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli nie masz na mysli tego co rocznego "festiwalu" koni i koniarzy Very Happy ?
bo on byl w weekend na poczatku tego miesiaca Smile
Powr髏 do g髍y
mazury
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWys砤ny: 31 Pa 2006, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, to nie ten zlot koniarzy, ten o ktoreym mowie byl 27 i 28 pazdzirnika 2006
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Jak wygl膮da praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron