reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

samopoczucie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 8 Pa 2004, 15:02    Temat postu: samopoczucie Odpowiedz z cytatem

jestem zainteresowana kwestia samopoczucia na Islandii -chodzi mi glownie o to jak mieszkajacy tu na stale znosza kr贸tsze dni zima ,brak duzych lasow i te kaprysna aure.czy jest roznica miedzy obcokrajowcami przybywajacymi np z terenow nizinych a tymi ktorzy np mieszkali w gorach.....jak wiadomo to kwestia przyzwyczajenia ,ale mimo wszystko podzielcie sie wrazeniami...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 8 Pa 2004, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest ciekawy artyku艂, mniej wi臋cej na ten temat, na iceland.pl. Ale rzeczywi艣cie interesuj膮ce jest jak ludzie na Islandii znosz膮 trudne dla niekt贸rych warunki. No bo co innego naukowe artyku艂y psychologiczne, a co innego w艂asne wypowiedzi os贸b mieszkaj膮cych TAM...
http://www.iceland.pl/ciek/040609ciek1.html
Pozdrawiam 8)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 8 Pa 2004, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha ..i moze ktos ma jakies swoje "sposoby " na zwalczenie malych depresji zwiazanych z ciemnoscia ...albo np specjalne zaklecia na deszcz a raczej " antyrain" lol ,,,,,,,i ktory kierunek wiatru znosicie najgorzej ,,bo ja zdecydowanie p贸lnocny :x
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Christinek
Go舵
PostWys砤ny: 14 Pa 2004, 18:51    Temat postu: Samopoczucie Odpowiedz z cytatem

Z ciekawosci膮 czytam o samopoczuciu w Islandii poniewa偶 teraz sama musz臋 sobie jakos radzi膰 :) Dodam, 偶e mieszkam W Islandii dopiero od wrzesnia a wczesniej bylam w maju te偶 miesi膮c, ale wtedy by艂o prawie ca艂y czas widno i by艂am jako turystka. Teraz mieszkam i pracuje w Reykjaviku i zauwa偶ylam u siebie symptomy wczesniej mi nieznane :)
W Polsce nigdy nie zasn臋labym w ci膮gu dnia, tu moge spa膰 24 godziny na dob臋, jestem ci膮gle zm臋czona nawet jak nic nie robi臋. Wczesniej slyszalam o tym od Polakow mieszkajacych na stale w Islandii, ze tak jest ale nigdy nie sadzilam, ze ja tez tak sie b臋d臋 czu艂a. A teraz musz臋 sobie jakos radzic a zaznaczam, 偶e nie pije kawy poniewa偶 pobudza na krotko
a potem jest jeszcze gorzej. Ale wiem juz dlaczego Islandczycy pij膮 j膮 hektolitrami- bo bez niej by nie prze偶yli dnia tylko zasn臋li na stoj膮co :) i dlatego jest ona tak powszechnie dostepna- w kazdym sklepie, piekarni, urz臋dzie, co mnie na pocz膮tku bardzo dziwilo bo zawsze wiedzialam , ze prawdziwymi smakoszami kawy sa W艂osi. Teraz wiem ze islandczycy nie delektuja sie tylko po prostu to jest koniecznosc. Ja popijam sobie herbatki typu yerba mate z guarana ,ktora dziala podobnie jak kawa ale dlugotrwale i rowniez poprawia nastroj. Aha no i jeszcze zeby nie spac na okraglo i miec chec do 偶ycia zazywam preparaty z zen-szeniem. Swoj膮 drog膮 te偶 jestem ciekawa jak sobie daj膮 rade inni ??
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 14 Pa 2004, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie -kiedy dzien sie skraca to jest symptom "niedzwiedzia i snu zimowego " normalnie czlowiek jest non stop senny .Na mnie kawa nie dziala.Moge wypic wiadro i isc spac....zauwazylam tez ze lubie drzemac ....ogolnie wiadomo ze Islandczycy znosza to lepiej gdyz sa od pokolen przyzwyczajenie i maja juz dobrze dobrane geny zeby to tolerowac.Jest tez cos takiego ze tu ludzie spozywaja wiecej slodyczy..-lek na depresje ???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 15 Pa 2004, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li s艂odycze s膮 lekiem na depresje to ja na 100% mam depresje:) Faktycznie w zimie poch艂aniam olbrzymie ilo艣ci... (w lecie te偶 ale nie o tym mowa wink: )

Ale ja mam za to co艣 dziwnego. W lecie nie jestem w stanie wytrzyma膰 bo zawsze mi jest za gor膮co. Poza tym jest zdecydowanie za jasno jak dla mnie. Niby zima powinna by膰 perfekcyjna w takim wypadku bo jest ciemniej i zimniej. Ale wtedy mam problem podobny do tego Karuty. Ca艂y czas chce mi si臋 spa膰. Ostatnio pog艂臋bia si臋 to do tego stopnia, 偶e potrafi臋 zasn膮膰 w ci膮gu dnia, co normalnie nigdy mi si臋 nie trafia艂o. Wiem o powszechnie znanej depresji zimowej (trudno, 偶ebym nie wiedzia艂). Polecam wszystkim ze spokojnym sumieniem herbatk臋 z dziurawca. Tak膮 zio艂ow膮 z apteki kupowan膮 za grosze. Nie wiem czy wiecie, 偶e dziurawiec ma zbli偶one dzia艂anie do prozacu... Zreszt膮 wi臋kszo艣膰 dost臋pnych 艣rodk贸w bez recepty jest robiona w艂a艣nie na dziurawcu. Podobno dzia艂a bardzo dobrze je艣li regularnie j膮 pi膰. Poprawia znacznie nastr贸j. A poniewa偶 dziurawiec bardziej znany jest jako 艣rodek na 偶o艂膮dek to b臋dziecie mieli te偶 zabezpieczony 偶o艂膮dek Smile. Trzeba tylko pami臋ta膰, 偶e pij膮c regularnie dziurawiec musicie bardzo uwa偶a膰 na s艂o艅ce. Dlatego odradzam za偶ywanie w lecie kiedy jest si臋 nara偶onym na promienie s艂oneczne. A w zimie trzeba uwa偶ac gdy si臋 idzie np. poje藕dzi膰 na nartach. Wiadomo, 偶e wypady na narty to ci膮g艂e przesiadywanie na s艂o艅cu (jak si臋 ma szcz臋艣cie) wi臋c z dziurawcem wtedy ostro偶nie. Ale jak kto艣 pojedzie na narty to po co mu dziurawiec na popraw臋 humoru, nie?

Ja pi艂bym ten nieszcz臋sny dziurawiec codziennie, gdyby nie to, 偶e zapominam. W zimie dopada mnie jeszcze totalne rotargnienie. Kupi艂em sobie zi贸艂ka na pami臋膰 ale nie pami臋tam gdzie je po艂o偶y艂em :wink:

I to ty艂e z moich geriatrycznych wspomnie艅 8)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 15 Pa 2004, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ttaakk...starzejemy sie ...zi贸lka ... te sprawy .....zasypianie wszedzie....czasami mam wrazenie ze jestem jakas uszkodzona wersja czlowieka ,islandczycy wokol mnie caly dzien jak na haju,pelni energii a ja sie boje usiasc bo zasne....oni wieczorami na imprezy ,spaceruja samochodami po nocach a ja potrafie zasnac na pierwszym filmie....musze ten dziurawiec skombinowac ,tu napewno tego nie maja ...a swoja droga czy dziurawiec nie jest na uspokojenie ,boje sie czy sie obudze po takiej cup of tea?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agu
Go舵
PostWys砤ny: 17 Pa 2004, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to przylaczam sie do grona usypiajacych wrecz na stojaco, chyba przez pogode Very Happy
Powr髏 do g髍y
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 17 Pa 2004, 16:54    Temat postu: witamy Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witamy w艣r贸d zapadaj膮cyh na sen zimowy :wink:
Ech, gdyby to tak mo偶na by艂o zapa艣膰 w taki sen... Ale nie. Wtedy nie mo偶na by siedzie膰 na forum Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 22 Pa 2004, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzie艅 sie jeszcze do ko艅ca nie skr贸ci艂 a wy juz uspypiacie !?!?!
Very HappyVery Happy
Ej bo wy zasniecie na dobre przed kompami !! Very Happy !!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
einar

Do潮czy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWys砤ny: 22 Pa 2004, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:
Dzie艅 sie jeszcze do ko艅ca nie skr贸ci艂 a wy juz uspypiacie


No co robi膰 - wyt臋偶ona praca sk艂ania do zasypiania:)
Cho膰 mo偶na by te偶 powiezie膰: "Kto艣 艣pi, 偶eby pracowa膰 m贸g艂 kto艣"
lol lol lol
8)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 23 Pa 2004, 1:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju偶 艣pi臋. Tylko jeszcze jako艣 palce same po klawiaturze stukaj膮 ten post. To chyba uzale偶nienie. lol lol lol
Powr髏 do g髍y
Olcia

Do潮czy: 15 Wrz 2004
Posty: 13
Sk眃: Polska>Gda艅sk
PostWys砤ny: 27 Pa 2004, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wy tez? ;p ostatnio jak usiade to same mi sie oczy zamykaja i szukam wygodnego miejsca zeby glowe oprzec Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 27 Pa 2004, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w szkole na lekcjach zasypiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Kincia

Do潮czy: 20 Lut 2005
Posty: 26
Sk眃: Iceland
PostWys砤ny: 2 Pa 2011, 22:46    Temat postu: yerbamate Odpowiedz z cytatem

witam potrzebuj臋 pilnie wiadomo艣ci na temat yerbamate, poniewa偶 jestem smakoszem tego napoju. Czy kto艣 z Was wie gdzie mo偶na na Islandii dosta膰 yerb臋? nie chodzi mi tutaj o herbatk臋 expresow膮, cho膰 w ostateczno艣ci mo偶e by膰Smile , chcia艂bym znale藕膰 normaln膮 sypan膮 yerb臋, je艣li kto艣 z Was wie cokolwiek na ten temat prosz臋 o pomoc Smile pozdrowienia
_________________
I jestem ju偶 tu gdzie moje miejsce jest!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron