reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

BARDZO PROSZE O RADE !!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mist

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 5
PostWysłany: 9 Lis 2006, 0:25    Temat postu: BARDZO PROSZE O RADE !!!! Odpowiedz z cytatem

Kochani,

Potrzebuje Waszej rady, bo sama nie wiem, co mam robic... Zaoferowano mi prace w miasteczku VIK. 80% etetu, godziny 8.30-15.00 w tym 45-minutowa przerwa. Prace zalatwialam przez agencje takze moja pensyjka bedzie bardzo marna. Mam dostawac 95 tysiecy na reke po oplaceniu podatku, etc. Mam tam spedzic 6 miesiecy. Godziny pracy bardzo mi odpowiadaja gdzyz reszte czasu chce poswiecic mojej pasji- fotografii, chcialabym w miare mozliwosci jak najwiecej zwiedzic podrozujac w weekendy... Nie traktuje tego wyjazdu jako wyjazd zarobkowy jednak rowniez nie chce do tego dokladac z wlasnej kieszeni. Chcialabym tylko zeby po tych 6 miesiacach zwrocily sie koszty wyjazu (5tys zl- tylko tyle chce zaoszczedzic). Takze moje pytanie, czy 95 tysiecy wystarczy mi na utrzymanie, wyzywienie (obiady beda w kantynie) i weekendowe tanie podrozowanie autobusem po wyspie? Czy warto sie w cos takiego pakowac? Chcialabym rowniez zapytac o Vik i okolice. Mam 2 dni na podjecie ostatecznej decyzji, wlasciwie decyzje juz podjelam ale jeszcze nie jest za pozno zeby sie wycofac. W piatek musze kupic bilet. Bardzo prosze o informacje i rady!!! bimboky@yahoo.co.uk
Pozdrawiam serdecznie,
Mist
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Urodzony_13_w_piatek

Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skąd: nibylandia
PostWysłany: 9 Lis 2006, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak.. co zwiedzisz to twoje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 9 Lis 2006, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sporo zalezy od kosztow mieszkania.
przyjmujac przelicznik ze strony glownej portalu to musisz zaoszczedzic okolo 20000 miesiecznie. jesli beda niewielkie koszty zamieszkania to powinno sie udac.
jeszcze tylko jedna uwaga co do jezdzenia autobusem po islandii to
http://www.bustravel.is/index.php?option=content&task=view&id=10&Itemid=36&sP=30
tutaj masz rozklad jazdy autobusow po poludniowej islandii i jak widac nie ma tego zbyt duzo do vik. po prostu im dalej od reykjaviku tym czestotliwosc sie zmniejsza. wiec nie wiem czy to jest dobra opcja podrozowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mist

Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 5
PostWysłany: 9 Lis 2006, 1:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz:)
oj, troche mnie zmartwiles- myslalam, ze autobusem mozna wszedzie dojechac:(
byl ktos z was w vik? jest w okolicy cos ciekawego?
czy zima jest baaaaaardzo zimno? ah, po prostu w dalszym ciagu nie wiem czy tam jechac, nie chce utknac w szczerym polu i umierac z nudow:(cholerne autobusy!!!Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 9 Lis 2006, 5:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... chcesz naszej pomocy, świetnie. Napisałaś długi post, bo zalezy Ci na pomocy.
A czy Ty przeczytałaś krótki tekścik (na czerwono) na górze strony, jest tam prośba adminów. Prośba krótka i zwięzła i nie wymagająca dużej mitręgi. Chodzi mianowicie o przestrzeganie regulaminu, który sprawia, że Forum nie jest zaśmiecane.

Jest tam mowa o tym jak powinien wyglądać temat nowego tematu, a także pisze o tym, kiedy można utworzyć nowy temat.

Ponieważ już jednak nais dobrzy Forumowicze odpisali Ci, więc temat nie zostanie prawdopodobnie skasowany...


Ze swej strony dodam, że Vik to piekna miejscowość, a w pobliżu znajduje się wiele atrakcji, takich jak lodowiec, wodospady, piękny i "dziurawy" cypel skalny i wiele innych ciekawostek dla fotografa.
Na pewno Ci się tam spodoba.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
barlak

Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 9 Lis 2006, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mist, na Islandii NIE MA tanich autobusow. Wrecz przeciwnie. Co wiecej poza lipcem i sierpniem autobusy kursuja raz (w mocnych porywach 2 razy dziennie) tylko na glownych trasach. Wiec raczej chyba autostop.

Vik to (dla mnie) fajna miejscowosc - ja moglbym tam mieszkac (ale ja mam pustelnicze usposobienie Wink. Nie jest to centrum jakiegos bardzo atrakcyjnego obszaru turystycznego. Poza wulkanicznymi plazami i bazaltowymi klifami wszedzie trzeba dojechac minimum kilkadziesiat kilometrow. Spedzilem w Vik jedna noc na poczatku wrzesnia w tym roku.

--Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Lis 2006, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyjezdzaj. warto. ;]

jednak w takim miejscu jak vik bez auta raczej ciezko, jesli bedziesz chciala zobaczyc cokolwiek poza okolicami miasta. przy odrobinie szczescia jednak byc moze uda ci sie nabyc za bezcen (badz nawet za darmo dostac) jakiegos w miare na chodzie gruchota, ktorym dalabys rade w weekend np do stolicy sie dokulac ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 9 Lis 2006, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli szef bedzie w porzadku to weekendowo pewnie pozyczy Tobie auto, ja nie mialem z tym problemu. Mozna rowniez zaprzyjaznic sie z ludzmi ktorzy chetnie pomoga, lub nawet wezma udzial w turystycznych eskapadach. Moim zdaniem warto przyjechac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 9 Lis 2006, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie. :]

przyjezdzaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 9 Lis 2006, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poludnie jest bardzo ciekawe naprawde warto przyjechac .Moze pora roku taka mniej ciekawa .ale napewno zdjecia beda fajne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skorpionjohny

Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 11 Lis 2006, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześ mieszkam i pracuję na islandji cos wiecej na gg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 11 Lis 2006, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie zdjec niestety cie zmartwie, idzie noc - b. niedobra pora na fotografowanie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron