reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Telefony kom贸rkowe starszego typu w sieci NMT

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Grzegorz
Go舵
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 15:16    Temat postu: Telefony kom贸rkowe starszego typu w sieci NMT Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mo偶e jest kto艣 zorientowany odno艣nie sieci NMT w Islandii ( w Polsce praktycznie nie wyst臋puje) mam star膮 Nokie w tej sieci, chc臋 go dodatkowo zabra膰 do Islandii jak za艂atwi膰 tam numer w NMT ? Question

Natomiast sie膰 GSM jaka karta jest najkorzystniejsza ? Question
Dzi臋ki za informacje lol
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NMT jest w Islandii tak jak i w Polsce sieci膮 powoli umieraj膮c膮. O ile mnie pami臋膰 nie myli to NMT w Polsce ma istnie膰 jescze przez oko艂o 5 lat. Potem ko艅czy si臋 koncesja Centertela na NMT 450. W Islandii dzia艂a sie膰 w tym samym systemie. Sie膰 ma jeszcze przed sob膮 2 lata "agonii" i narazie nikt nie wiem czy zostanie ona przed艂u偶ona czy sieci pozwoli si臋 poprostu umrze膰. Problem jest jednak natury technicznej. W NMT nie ma karty SIM tylko aktywuje si臋 terminal (telefon). Nie wiem czy Siminn (operator sieci) b臋dzie chcia艂 si臋 bawi膰 w aktywacje telefonu z zagranicy i czy wog贸le jest to mo偶liwe technicznie w praktyce. Z tego co wiem, telefon teoretycznie powinien dzia艂a膰. Je艣li jest to Nokia to s膮 wi臋ksze szanse. Odpowied藕 napewno znaj膮 ludzie w Siminn i/lub H谩tækni (g艂贸wny importer Nokia w Islandii)
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 15:59    Temat postu: NMT Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj sobie artyku艂 o sieci NMT na Islandii.
Nie wydaje mi si臋, 偶eby akurat na Islandii szybko zrezygnowano z tej sieci, gdy偶 s艂u偶y ona za pomoc dla rybak贸w i ludzi jad膮cych w interior.
Telefon NMT mo偶na wynaj膮膰 na Islandii, by pos艂ugiwa膰 si臋 nim tam, gdzie nie si臋ga GSM.
Niestety GSM pokrywa tylko obrze偶a Islandii, a NMT prawie 90% powierzchni 艂膮cznie z przyleg艂ymi wodami.
By膰 mo偶e Islandczycy zrezygnuj膮 z sieci NMT na rzecz Iridium czyli telefonii satelitarnej, kt贸ra pokrywa 100% Islandii i wszystkie morza.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Grzegorz
Go舵
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 16:56    Temat postu: telefony Odpowiedz z cytatem

Panowie !
A mo偶e wiecie jak to fizycznie za艂atwi膰 ? zgadza si臋 telefon NMT mo偶na wynaj膮膰, jednak ja mam taki telefon wi臋c potrzebuje tylko numer chyba, 偶e nie mo偶na za艂atwi膰 samego numeru tylko w komplecie z ich telefonem.
Natomiast jak膮 kart臋 mo偶ecie zaproponowa膰 do GSM ( najkorzystniejsz膮)
Pozdrowionka!
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 17:07    Temat postu: Re: NMT Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:
Przeczytaj sobie artyku艂 o sieci NMT na Islandii.
Nie wydaje mi si臋, 偶eby akurat na Islandii szybko zrezygnowano z tej sieci, gdy偶 s艂u偶y ona za pomoc dla rybak贸w i ludzi jad膮cych w interior.
Telefon NMT mo偶na wynaj膮膰 na Islandii, by pos艂ugiwa膰 si臋 nim tam, gdzie nie si臋ga GSM.
Niestety GSM pokrywa tylko obrze偶a Islandii, a NMT prawie 90% powierzchni 艂膮cznie z przyleg艂ymi wodami.
By膰 mo偶e Islandczycy zrezygnuj膮 z sieci NMT na rzecz Iridium czyli telefonii satelitarnej, kt贸ra pokrywa 100% Islandii i wszystkie morza.


A gdzie mog臋 znale艣膰 ten artyku艂?
O ile wiem, Od偶ajer, to NMT zostaje zast臋powane w wielu krajach sieci膮 TeTRa (Terrestrial Trunked Radio). Tu w Islandii TeTRa jest ju偶 u偶ywana przez wi臋kszo艣膰 s艂u偶b komunalnych. Mo偶e nie ma jeszcze tak dobrego zasi臋gu jak NMT ale zapewne to si臋 zmieni. Z wiarygodnych 藕r贸de艂 wiem, 偶e koncesja NMT ko艅czy si臋 w 2007 roku i niewiele si臋 my艣li w Siminn o jej przed艂u偶eniu. Podejrzewam, 偶e jest to spowodowane faktem, 偶e firma przej臋艂a ca艂kowicie sie膰 TeTRa. Co si臋 tyczy telefon贸w satelitarnych to podejrzewam, 偶e Islandczyk贸w sta膰 na posiadanie terminalu w Iridium lub Globalstarze i jak zajdzie potrzeba to si臋gn膮 i po to.

Grzegorz, poszukaj na forum. Ten temat by艂 ju偶 wiele razy poruszany. Na przyk艂ad tu http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=596
Powr髏 do g髍y
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 2 Sie 2005, 22:30    Temat postu: Re: NMT Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
A gdzie mog臋 znale艣膰 ten artyku艂?
O ile wiem, Od偶ajer, to NMT zostaje zast臋powane w wielu krajach sieci膮 TeTRa (Terrestrial Trunked Radio).

Artyku艂 (a w艂a艣ciwie kr贸tka informacja dla turysty) jest dost臋pna http://www.iceland.pl/wyposaz_wypr.html#telefon

Niestety nie znam si臋 a偶 tak dobrze na typach rozwi膮za艅 telekomunikacyjnych, kt贸re wprowadza si臋 na 艣wiecie. Wiem, 偶e kiedy艣 wojn臋 toczyli kr贸tkofalowcy i zwolennicy CB-radio, a tak偶e zwolennicy modulacji AM i FM.
Z tego co poczyta艂em na http://en.wikipedia.org/wiki/Terrestrial_Trunked_Radio to TETRA jest czym艣 po艣rednim mi臋dzy UKF a GSM, a cz臋stotliwo艣ci zbli偶one s膮 w艂a艣nie do NMT450 (czyli ok. 400 MHz).



Cytat:
Z wiarygodnych 藕r贸de艂 wiem, 偶e koncesja NMT ko艅czy si臋 w 2007 roku i niewiele si臋 my艣li w Siminn o jej przed艂u偶eniu. Podejrzewam, 偶e jest to spowodowane faktem, 偶e firma przej臋艂a ca艂kowicie sie膰 TeTRa.

Chyba spora cz臋艣膰 kierowc贸w ci臋偶ar贸wek korzysta z NMT (kiedy艣 taki mi艂y Islandczyk wzywa艂 dla nas pomoc drogow膮 w miejscu, gdzie nie by艂o GSM).

Cytat:
Co si臋 tyczy telefon贸w satelitarnych to podejrzewam, 偶e Islandczyk贸w sta膰 na posiadanie terminalu w Iridium lub Globalstarze i jak zajdzie potrzeba to si臋gn膮 i po to.

艢wi臋ta racja! Smile
Szczeg贸lnie, 偶e Islandczycy uwielbiaj膮 nowinki techniczne Smile
Dzi臋ki Sebastian za informacje! Smile
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 6 Wrz 2005, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytalem kiedys w Sieci, ze docelowo TeTRA ma zastapic NMT. Z racji tego, ze to system cyfrowy, elastyczniejszy i przyszlosciowy. Niestety zla konfiguracja i problemy operatora jakim byla do tej pory firma TETRA Island (bliska upadlosc) spowodowaly, ze kazdy na Tetre w Islandii narzeka. Siec przejal Siminn ale nie zamierza jej zbytnio rozwijac i w nia inwestowac. A zalozenie systemu jest bardzo dobre. Kazdy kozysta ze swojego wirtualnego kanalu(ow) a w sytuacjach wyjatkowych (kleski zywiolowe, stany zagrorzenia, laczone akcje sluzb) mozna takie kanaly szybko ze soba polaczyc i kazdy bedzie mial ze soba bezproblemowa lacznosc. Niestety, praktyka jest daleka od teorii. W Islandii terminale Tetry mozna kupic rowniez do uzytku prywatnego, ale to dosyc droga impreza. Poza tym sprzet pewnej amerykanskiej firmy jest krotko mowiac do kitu. Nie wiem jak sprawuje sie sprzet Fin贸w ale Amerykanski jest ponizej krytyki. Wiem, bo uzywalem przez ponad rok.
Powr髏 do g髍y
mariusx
Go舵
PostWys砤ny: 23 Pa 2006, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odgrzebuje

czy przywieziony z polski stary telefon nmt umozliwi korzystanie tylko z polaczenia sos?
Powr髏 do g髍y
Skaniusz

Do潮czy: 02 Maj 2006
Posty: 13
Sk眃: z Wloch
PostWys砤ny: 25 Pa 2006, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zadzwonisz nawet na alarmowe.

Sprawe cwiczylem troszke ponad miesiac temu w centrali simminu w reykiaviku.
Z Polski przywiozlem nokie nmt (centertel) z mysla korzystania z niej na islandii.
W simminie zaproponowano mi numer na abonament i poproszono o moj nr. ubezpieczenia... Nie posiadalem go, gdyz przyjechalem w celach turystycznych. Po DLUGICH pertraktacjach i KILKUNASTU telefonach wykonanych przez pana z BOKu otrzymalem nr telefonu (do umowy wpisano jakis nieprawdziwy nr ubezpieczenia) - zaplacilem miesieczny abonament, a rozmowy wychodzace zablokowano (zalezalo mi glownie na przychodzacych - telefon mial mi sluzyc do robienia relacji). Nastepnie skierowano mnie na druga strone ulicy do dystrybutora nokii, ktory mial dokonac finalizacji calej operacji - "wypalenia" nowego nr. w moim aparacie komorkowym. Niestety, cena tej uslugi byla dla mnie zaporowa (ok. 200 PLN) w zwiazku z czym musialem cala sprawe odkrecic... 4h w plecy, ale przez chcwile mialem nawet kennitale j臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mariusx
Go舵
PostWys砤ny: 26 Pa 2006, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za pomoc, z ciekawosci ile wynosil tem abonament miesieczny?
Powr髏 do g髍y
Skaniusz

Do潮czy: 02 Maj 2006
Posty: 13
Sk眃: z Wloch
PostWys砤ny: 27 Pa 2006, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie nie pamietam - 50-80PLN
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BYQ

Do潮czy: 12 Lis 2006
Posty: 18
PostWys砤ny: 12 Lis 2006, 19:07    Temat postu: A ILE FONOW MOZNA MIEC PRZY SOBIE Odpowiedz z cytatem

MAM PYTANIE. CZY KTOS MOZE WIE ILE SZTUK TEL. KOM. MOZNA MIEC PRZY SOBIE WRACAJAC SAMOLOTEM Z ISLANDII DO POLSKI (PRZEZ LONDYN) TAK BY NIE ZAP艁ACI膯 C艁A ?? CZY WOG脫LE JEST C艁O??. CHODZI O TO 呕E MAM KILKA TELEFON脫W (5), PRZEZNACZONYCH NA PREZENTY POD CHOINKE ZAKUPIONYCH JAKO U呕YWANE, WRACAM W GRUDNIU I BOJE SI臉 ZE MOZE CO艢 MI WYMY艢L膭 NA LOTNISKU Wink BARDZO PROSZE O POMOC . DZIEKUJE I POZDAWIAM
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron