reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 80, 81, 82  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 1 Gru 2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny czy ktoras z was po maciezynskim przeszla na bezrobotne???bo nie miala co zrobic z dzickiem?
grudniowe wyplacone!!Smile
czy na maciezynskim tez naliczane jest na nastepny rok?grudniowe i letnie?i czy urlop mi sie odklada na maciezynskim?
boze czlowiek ma tyle pytan...
z gory dzieki za odpowiedzi:)SmileSmile
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 2 Gru 2011, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej:) Byłam w związkach zapytać o ten dodatek grudniowy dla osób przebywających na macierzyńskim,otrzymałam informację,że tenże dodatek się należy Wink Także czekam do 15.12,bo to ostateczny termin wypłat tegoż dodatku
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Ewcia

Doczy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Gru 2011, 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ = czy nalezy sie pelna kwota czy proporcjonalna do okresu przepracowanego?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 3 Gru 2011, 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewcia to jest tak,może podam na moim przykładzie,będzie łatwiej do przekazania.Więc ja pracowałam do nie pamiętam dokładnie powiedzmy 15 lutego,czyli od 20 listopada do 15 lutego należy mi się decemberubot,potem przeszłam pod związki bo dostałam zwolnienie z pracy 100% i nie brałam wcześniejszego macierzyńskiego i pod związkami byłam do 22 maja bo 23 maja urodziłam i od tego dnia byłam na macierzyńskim. Więc okres od 15 lutego do 22 maja mam jako 'nieskładkowe na związki' -chorobowe,więc za ten czas dodatek grudniowy mi się nie należy. Od 23 maja do 22 listopada byłam na macierzyńskim i za to znów mi się nalicza desemberubot.Więc trzeba to proporcjonalnie obliczyć i wyjdzie ile mi się należy dodatku. Każde chorobowe odliczasz. Ale zaznaczam,że to są słowa ze związków,sprawdzimy przy wypłacie dodatku,bo np teraz pamiętam,że Pan,który mi to wyjaśniał zdziwił się,że te 50 tyś w czerwcu mi się nie należało,dopiero jak mu wyjaśniłam jak mi to wcześniej w związkach tłumaczono dlaczego mi się nie nalezy to stwierdził,że się z tym zgadza. Na razie czekamy do 15 grudnia,bo to ostateczny dzień na wypłatę tegoż dodatku. Jeśli dostanę tyle co sobie obliczyłam według tych informacji to bede mogła powiedzieć,że wszystko rozumiem i doradzać w tej kwestii,he he Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 3 Gru 2011, 4:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znowu tu zaglądam pomimo późnej pory,bo mój synuś chory i ja spać nie mogę. Biedak charczy,męczy się przez kaszel i katar,to jego pierwsza poważniejsza choroba ,więc ja czuwam,zasnąc nie mogę. Kochane pomóżcie ,bo mój zapas syropków ibumów znika w zastraszającym tempie i jestem przerażona. Może starczy na tę kurację,ale co dalej? Może bedzie któraś z Was w Polsce ,bądz ktoś z Waszych znajomych i byłby w stanie przewieźć mi 1 badź 2 syropki Ibum? Ja się odwdzięczę tak jak sobie zażyczycie,albo może podpowiedzcie jak sobie radzicie z islandzkimi lekarstwami. Bo ja dziś byłam u lekarza z małym i pytałam o syropki,ale się dowiedziałam,że dostępne są tylko tabletki paracetamolu,ale nie wyobrażam sobie tabletek stosować dla 6-miesięcznego dziecka. Nie mówiąc o tym,że wskazania do stosowania ich są tylko w przypadku gorączki,a małego gardełko boli z tego co wiem bo ma czerwone i jak mu ulżyć w bólu. Ibum działa wysmienicie,mały po nim jak nowo narodzony. Ale co zrobić jak syropku braknie? Podpowiedzcie,proszę
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 3 Gru 2011, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@NI@ a w styczniu moze byc? znajomi leca na swieta,to bym ich poprosila? co do paracetamolu,to lekarzowi moze sie pomylilo z czopkami?ja podawalam malem jak byl podziebiony a goraczki nie bylo. jak masz jakas masc rozgrzewajaca to mozesz go smarowac. wiesz ,moze napisz do kasijablonskiej,jej synek teraz jest chory ,moze ona zna jakiesc tutejsze lekarstwa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
tołstoj

Doczy: 03 Gru 2011
Posty: 6
PostWysany: 3 Gru 2011, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Ja znowu tu zaglądam pomimo późnej pory,bo mój synuś chory i ja spać nie mogę. Biedak charczy,męczy się przez kaszel i katar,to jego pierwsza poważniejsza choroba ,więc ja czuwam,zasnąc nie mogę. Kochane pomóżcie ,bo mój zapas syropków ibumów znika w zastraszającym tempie i jestem przerażona. Może starczy na tę kurację,ale co dalej? Może bedzie któraś z Was w Polsce ,bądz ktoś z Waszych znajomych i byłby w stanie przewieźć mi 1 badź 2 syropki Ibum? Ja się odwdzięczę tak jak sobie zażyczycie,albo może podpowiedzcie jak sobie radzicie z islandzkimi lekarstwami. Bo ja dziś byłam u lekarza z małym i pytałam o syropki,ale się dowiedziałam,że dostępne są tylko tabletki paracetamolu,ale nie wyobrażam sobie tabletek stosować dla 6-miesięcznego dziecka. Nie mówiąc o tym,że wskazania do stosowania ich są tylko w przypadku gorączki,a małego gardełko boli z tego co wiem bo ma czerwone i jak mu ulżyć w bólu. Ibum działa wysmienicie,mały po nim jak nowo narodzony. Ale co zrobić jak syropku braknie? Podpowiedzcie,proszę


ja kupowałam tutaj lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w syropie dla dzieci panodil dziala jak ibum moim dzieciom pomaga. Możesz również kupić czopki przeciwbólowe dla dzieci , różne stężenie leku, w aptece zapytają ile kg ma dziecko i dobiorą odpowiedni
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mikolaj

Doczy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Gru 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tołstoj napisa:
@ni@ napisa:
Ja znowu tu zaglądam pomimo późnej pory,bo mój synuś chory i ja spać nie mogę. Biedak charczy,męczy się przez kaszel i katar,to jego pierwsza poważniejsza choroba ,więc ja czuwam,zasnąc nie mogę. Kochane pomóżcie ,bo mój zapas syropków ibumów znika w zastraszającym tempie i jestem przerażona. Może starczy na tę kurację,ale co dalej? Może bedzie któraś z Was w Polsce ,bądz ktoś z Waszych znajomych i byłby w stanie przewieźć mi 1 badź 2 syropki Ibum? Ja się odwdzięczę tak jak sobie zażyczycie,albo może podpowiedzcie jak sobie radzicie z islandzkimi lekarstwami. Bo ja dziś byłam u lekarza z małym i pytałam o syropki,ale się dowiedziałam,że dostępne są tylko tabletki paracetamolu,ale nie wyobrażam sobie tabletek stosować dla 6-miesięcznego dziecka. Nie mówiąc o tym,że wskazania do stosowania ich są tylko w przypadku gorączki,a małego gardełko boli z tego co wiem bo ma czerwone i jak mu ulżyć w bólu. Ibum działa wysmienicie,mały po nim jak nowo narodzony. Ale co zrobić jak syropku braknie? Podpowiedzcie,proszę


ja kupowałam tutaj lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy w syropie dla dzieci panodil dziala jak ibum moim dzieciom pomaga. Możesz również kupić czopki przeciwbólowe dla dzieci , różne stężenie leku, w aptece zapytają ile kg ma dziecko i dobiorą odpowiedni



Tutaj nie ma nic podobnego do naszego imbum czy nurofen w syropie dla dzieci. W tych syropach jest zawarty ibuprofen czyli ma dzialanie przeciw zapalne i przeciw goraczkowe. A panodil to nic innego jak paracetamol czyli na goraczke dziala ale juz na zapalenie gardla czy ucha nie bardzo.
Z czopkami sie zgadzam sa lepsze u tak malego dziecka bo nie ma problemu z podaniem nie musisz budzic dziecka tylko aplikujesz. Ja tak robilam ze swoim jak mial goraczke a spal.
Sprobuj zapuszczac mu kropelki do noska i po kilku minutach sciagaj frida albo czym podobnym rob tez inchalacje i powinien lezec jak naczesciej na brzuchu wtedy wydzielina nie splywa do gardla tylko do noska i latwiej oczyscic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
pati84

Doczy: 10 Sty 2009
Posty: 21
Skd: Iceland
PostWysany: 3 Gru 2011, 11:14    Temat postu: dodatek Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ja jestem na macierzynskiem od 1 czerwca to tez mi sie nalezy grudniowe od czerwca dolistopada czy nie Question Kto to wyplaca Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 3 Gru 2011, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pati swiateczne wyplaca pracodawca badz urzad pracy jesli jestes na zasilku.czas do 15grudnia.ja jak bylam w zeszlym roku na macierzynskim( od pazdziernika nie pracowalam juz) to zaklad pracy wyplacil mi 15 grudnia.

@ni@ jak masz sol fizlologiczna to tez mozesz zakraplac do noska. nawilzaj powietrze,i mozesz kolo lozeczka stawiac garnek z goracym rumiankiem,tak wyczytalam ostatnio jak maly mial katar. i jakies olejki zapachowe.kropelka na kolderke badz bluzeczke w czasie dnia. ja mam olbas,niby pisza ze nie dla malych dzieci,ale w malutkiej dawce nie zaszkodzi.

a moze znacie jakies kropelki do nosa dla dzieci dostepne w aptekach. moj diabelek jak byl ostatnio przeziebiony to stosowalam mu kropelki z polki,niestety bez recepty nie chcieli mamie sprzedac.a naprawde dobre. czasami woda nie wystarcza,a u lekrza slyszly sie :nic powaznego,przejdzie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mikolaj

Doczy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Gru 2011, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisa:
pati swiateczne wyplaca pracodawca badz urzad pracy jesli jestes na zasilku.czas do 15grudnia.ja jak bylam w zeszlym roku na macierzynskim( od pazdziernika nie pracowalam juz) to zaklad pracy wyplacil mi 15 grudnia.

@ni@ jak masz sol fizlologiczna to tez mozesz zakraplac do noska. nawilzaj powietrze,i mozesz kolo lozeczka stawiac garnek z goracym rumiankiem,tak wyczytalam ostatnio jak maly mial katar. i jakies olejki zapachowe.kropelka na kolderke badz bluzeczke w czasie dnia. ja mam olbas,niby pisza ze nie dla malych dzieci,ale w malutkiej dawce nie zaszkodzi.

a moze znacie jakies kropelki do nosa dla dzieci dostepne w aptekach. moj diabelek jak byl ostatnio przeziebiony to stosowalam mu kropelki z polki,niestety bez recepty nie chcieli mamie sprzedac.a naprawde dobre. czasami woda nie wystarcza,a u lekrza slyszly sie :nic powaznego,przejdzie.


Ja swojemu uzywam Nezeril rozowy on jest od 2rż ale wiem ze jest nezeril w takich ampulkach do zakraplania on sie chyba nadaje dla mniejszych dzieci. Albo tez jest Mivana nesedraper to jest 0,9%stezenie NaCl takim roztworem mialam robic inchalacje swojemu 2miesiecznemu synkowi jak bylismy w szpitalu w pl na zapalenie pluc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 3 Gru 2011, 12:43    Temat postu: >>> Odpowiedz z cytatem

Kochane mamusie
Jakbyście kiedyś miały troszkę więcej pieniędzy to zakupcie sobie coś takiego tzn taki inhalator niekoniecznie tej firmy
http://allegro.pl/microlife-inhalator-nebulizator-dla-dzieci-neb100-i1948039818.html
super sprawa na katar dla dzieci a także dorosłych,mam to od narodzin synka i wiele razy mu pomógł zresztą nam też .
A tu więcej informacji o działaniu takich inhalatorów
http://www.doz.pl/czytelnia/a332-Inhalatory_na_choroby_drog_oddechowych
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mikolaj

Doczy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Gru 2011, 13:02    Temat postu: Re: >>> Odpowiedz z cytatem

nikita333 napisa:
Kochane mamusie
Jakbyście kiedyś miały troszkę więcej pieniędzy to zakupcie sobie coś takiego tzn taki inhalator niekoniecznie tej firmy
http://allegro.pl/microlife-inhalator-nebulizator-dla-dzieci-neb100-i1948039818.html
super sprawa na katar dla dzieci a także dorosłych,mam to od narodzin synka i wiele razy mu pomógł zresztą nam też .
A tu więcej informacji o działaniu takich inhalatorów
http://www.doz.pl/czytelnia/a332-Inhalatory_na_choroby_drog_oddechowych


A powiedz mi gdzie na Islandii moge taki inchalator kupic? Jak pytalam w aptekach to galy wywalaly nie wiedzialy czego chce. A z pl to troche wazy.
Ale rowniez polecach czyms podobnym inchalowalam dziecko w szpitalu teraz czasami pozyczam od siostry.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 3 Gru 2011, 13:09    Temat postu: Re: >>> Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisa:
nikita333 napisa:
Kochane mamusie
Jakbyście kiedyś miały troszkę więcej pieniędzy to zakupcie sobie coś takiego tzn taki inhalator niekoniecznie tej firmy
http://allegro.pl/microlife-inhalator-nebulizator-dla-dzieci-neb100-i1948039818.html
super sprawa na katar dla dzieci a także dorosłych,mam to od narodzin synka i wiele razy mu pomógł zresztą nam też .
A tu więcej informacji o działaniu takich inhalatorów
http://www.doz.pl/czytelnia/a332-Inhalatory_na_choroby_drog_oddechowych


A powiedz mi gdzie na Islandii moge taki inchalator kupic? Jak pytalam w aptekach to galy wywalaly nie wiedzialy czego chce. A z pl to troche wazy.
Ale rowniez polecach czyms podobnym inchalowalam dziecko w szpitalu teraz czasami pozyczam od siostry.




No ja przywoziłam z Polski tu raczej tego nie ma.
Ten inhalator jest dla dzieci tzn kształt pingwina jako zabawki i waży 1,70 kg więc nie aż tak dużo
http://www.twoja-apteczka.pl/inhalator-pingwin-cn02-wf-polecany-przez-twoja-apteczka-p-928.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 3 Gru 2011, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane mamusie strasznie Wam jestem wdzięczna za zainteresowanie i wszystkie odpowiedzi. Dałyście mi wiele cennych rad,które będę mogła wykorzystać dla małego. Dzięki wielkie,dzięki za to,że można na Was liczyćWink

A mój Natanielek zasnał dopiero porządnie nad samym ranem. Taki był zmęczony,że aż chrapał,a ja padłam w łóżko i też nie pamiętam potem nic. Dobrze,że od rana mój mąż już przejął pilnowanie młodego,bo ja już o bożym świecie nie miałam pojęcia. Ale teraz w dzień młody nawet fajny,mało marudny,więc widzę światełko w tunelu,że idzie ku dobremu,ehh,te nasze kochane małe istotki

Miłego,zdrowego weekendu dziewczynki Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
katta

Doczy: 17 Lip 2011
Posty: 9
Skd: Selfoss
PostWysany: 4 Gru 2011, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi pracodawca wypłacił 1 grudnia.
Od października jestem na macierzyńskim i dostałam 100% desemberuppbót i dodatek, który mieli wypłacać.. Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 4 Gru 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczynki.wyladowalam z malym w szpitalu.bylismy 2 dnia.ma zapalenie oskrzeli i jakis wirus SR .robili mu specjalne inchalacje...jest duzo lepiej.ma dalej kaszel ale z dnia na dzien ma juz byc mniejszy.mam nadzieje ze szybko wroci do zdrowia.pozdrowionka język
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ulaaa3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 25 Lis 2009
Posty: 29
PostWysany: 7 Gru 2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej mam pytnie bylam na macierzynskim do listopada i dzwonilam do biura pytajac czy oni wyplacaja grudniowe to powiedzila mi jakas babka ze oni tego nie placa to wkoncu jak to jest dzieki za odpowiedz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
@ni@

Doczy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysany: 7 Gru 2011, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ulaaa3 napisa:
hej mam pytnie bylam na macierzynskim do listopada i dzwonilam do biura pytajac czy oni wyplacaja grudniowe to powiedzila mi jakas babka ze oni tego nie placa to wkoncu jak to jest dzieki za odpowiedz


Ja też byłam do listopada na macierzyńskim i dodatek grudniowy ma mi wypłacić moja firma. jeszcze nie dostałam,bo u mnie płaca 15- grudnia

Kasiajabłońska co tam u Was słychać? Jesteście w szpitalu? Jak się mały czuje?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 7 Gru 2011, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wyjasnienia, Fæðingarorlofssjóðs nie wyplaca dodatku grudniowego, takze jesli ktos przebywa na macierzynskim dostanie odpowiednio pomniejszony dodatek grudniowy o te miesiace macierzynskiego.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 45, 46, 47 ... 80, 81, 82  Nastpny
Strona 46 z 82

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron