reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zapytanie do wszystkich, potrzebuje pomocy.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angel_23
Gość
PostWysłany: 11 Paź 2004, 1:24    Temat postu: Zapytanie do wszystkich, potrzebuje pomocy. Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim!
Mam pytanie, a raczej kilka. Chcialbym dowiedziec sie ile kosztuje najtansza nocka w najgorszym hotelu lub nawet internacie(o ile takowe tam istnieja) Z gory dziekuje za odpowiedz.
Chcialbym sie tez dowiedziec gdzie mozna znalesc prace przy rybach? W kazdym miescie sa przetwornie ryb?
Aha jeszcze jedno , ostatnie? Nie wie ktos moze czy jest zapotrzebowanie w Islandii na informatykĂłw?
Jeszcze raz z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych !!!!!! Trzymajcie sie!
Angel
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 11 Paź 2004, 9:53    Temat postu: odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj na stronę Islandzkich Schronisk Młodziezowych. Są w miare tanie (choć nie spodziewaj się, że będa bardzo tanie jak na polskie standarty) i są w wielu miejscach Islandii. Na stronie znajdziesz wykaz wszystkich, oraz ich aktualne ceny.
http://www.hostel.is/
Co do pracy to ja zbytnio Ci nie pomogę, choć są na forum osoby mieszkające na Islandii, więc może będą coś dokładniej wiedzieć. Przejrzyj strony naszego ministerstwa pracy - czasem można tam znaleźć oferty z wyspy, choć rzeczywiście bardzo rzadko.
Przejrzyj też dokładnie strony icelandu. Znajdziesz sporo informacji na temat pracy i zasad jej otrzymywania. Są tez namiary na islandzkie biura pośrednictwa pracy.
http://www.iceland.pl/praca.html
Co do informatyków - nie ma pojęcia ale Islandia to kraj technologicznych nowinek więc kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angel_23
Gość
PostWysłany: 11 Paź 2004, 15:08    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

dzieki Einar za odpowiedz. Przejrze sobie te strnki ktore mi podales. Bede raczej zaopatrywal sie w schroniskach gdyz zbytnio nie bedzie mnie stac na Hotel. A nie wiesz w jakich granicach moze miescic sie jedna nocka w schronisku? Czy moze ktos z mieszkajacych w Islandii wie?
Dzieki za kazda odpowiedz, narazka
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Paź 2004, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na www.hostel.is jest cena 1.500-1.900 kr za noc czyli 20$ w gore;w rvk jest hotel Armi zbawienia i kilka lat temu kosztowala noc 2000 kr.....a co do zwyklego hotelu to...lepiej zapomniec .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 11 Paź 2004, 18:55    Temat postu: odpowiedzi 2 Odpowiedz z cytatem

Wszystko też zalezy kiedy chcesz jechać i na jak długo. Bo jeśli tylko sezonowo to mozesz sobie "wychodzić" miejsce do spania u pracodawcy, jeślu byś szukał na farmie. W lecie jest całkiem fajnie i można na polach namiotowych. Jeśli masz jakieś namiary na ludzi z Islandii to poproś - może jest mozliwość wynajęcia z innymi w Twojej sytuacji czegoś - w kilka osób dałoby się może znieść. Szczegółów nie znam, choć ,jak większość rzeczy na Islandii, niskich cen się nie spodziewaj:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angel_23
Gość
PostWysłany: 11 Paź 2004, 23:25    Temat postu: pyt Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedzi.
Jesli chodzi o moj wyjazd to planuje w lutym, marcu 2005 poniewaz ok. lutego mam bronic inzyniera, mam nadzieje ze pojdzie mi to szybko gdyz nie moge sie juz tego wyjazdu doczekac(kolejna przygoda)
A jesli chodzi o schroniska to kazdy moze z nich skorzystac? Jaka nazwe w jezyku islandzkim biora wogole schroniska mlodziezowe.

Wracajac do wyjazdu, to narazie nie znam nikogo kto przebywa juz a islandii i bardzo chcialbym poznac kogos kto wie juz wszystko. Co do mnie to narazie poszukuje kompana na ta wyprawe gdyz narazie jestem sam, ale mam nadzieje ze trafi sie do mojego wyjazdu drugi(lub nawet kilku) taki wariat i pojedziemy razem.
W jakie kwoty pieniezne nalezy sie zaopatrzyc wyjezdzajac na Islandie i jak najtaniej i mozliwie najszybciej tam dotrzec tego nie wiem, dlatego prosilbym Was o pomoc rowniez i w tej sprawie.
Z gory dzieki za odpowiedzi. Narazka
Powrót do góry
Jean Valjean

Dołączył: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11 Paź 2004, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radze poczytac starsze watki, mozna sie dowiedziec wielu rzeczy, ktore beda cie z pewnoscia interesowac...

z powazaniem ;P
jeanV
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Paź 2004, 7:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najszybciej i najtaniej to jednak samolotem. Nie wiem czy Icelandair ma jakieś promocje... Mozna szukać połączeń z Niemiec. Choć to raczej w sezonie turystycznym trafiają się niezłe okazje. No jest jeszcze iceland express - wejdż na ich stronę - może tam, w końcu to tak zwane tanie linie lotnicze. Można trafić z Londynu całkiem fajne okazje i może wyjść taniej, zwłaszcza gdybyś już teraz wiedział kiedy dokładnie chcesz lecieć i już teraz postarał się zarezerwować. Wiadomo im wcześniej zamówisz tym taniej. Czasami nawet szokująco taniej:) Ale pamiętaj - czytaj dokładnie, bo zawsze potem się okazuje, że coś doliczają, podatek taki i owaki, no już o opłatach lotniskowych nie mówiąc.
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wed
Gość
PostWysłany: 12 Paź 2004, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W marcu 2005? jesli wszystko dobrze pojdzie to tez myslalem o tym terminie. W styczniu odbieram mieszkanie i jezeli zostana jakies pieniadze ( no, w ostatecznosci moge pomieszkac rok bez mebli;) ) to pewnie i z urlopem nie bedzie problemu.

a poki co czytam moj archaiczny przewodnik:)
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Paź 2004, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pewnie... Po co Ci meble? :wink:
Przegladałem stronę icelandexpress - są już bilety na marzec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wed
Gość
PostWysłany: 12 Paź 2004, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak dla zorientowanych - ile potrzeba pieniedzy na wyjazd powiedzmy dziesieciodniowy? wliczam w to samolot (ic.expr. ) z dojazdami i utrzymanie na miejscu, moze byc nawet z malymi ekstremizmami typu noc na dworcu i zupa chinska made in poland. zmieszcze sie w 3-4 tys pln? ( poki co bez interioru jak sadze ).
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Paź 2004, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co - przegladałem strony tanich linii lotniczych (Airpolonia i Icelandexpress) i lot w jedną stronę dla jednej osoby nie powinien być droższy niż jakieś 900 złotych dla jednej osoby. Wszystko zależy kiedy zarezerwujesz. Zresztą bilety w dwie strony są zawsze tańsze. Normalnie bilet Icelandair z Warszawy do Keflavíku (połączenie LOTem do Londynu i Icelandair dalej) kosztuje ponad 2000 złotych. Teraz, gdy liczyłem ceny tych tańszych przewoźników - wyszło mi niecałe 3000 za dwie osoby w obydwie strony, więc różnica jednak jest znacząca. A na miejscu ile wydasz - no możesz próbować z tym budżetem. Zresztą... biorąc pod uwagę, że schronisko kosztuje jakieś 20$ a przykładowe ceny jedzenia i innych takich masz podane na iceland.pl to możesz próbowac wyliczyć czy dasz radę.
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angel_23
Gość
PostWysłany: 12 Paź 2004, 14:38    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ja zamierzam wziac max.3 tys. , narazie tyle nie mam ale zbieram powoli:) Mam nadzieje ze uda mi sie jaknajtaniej tam dotrzec. Słyszałem ze jest bardzo tani przelot z Polski do Sztokcholmu liniami weezair. Ale nie wiem ile kosztuje wylot ze sztokcholmu do np Reikjawika. Moze ktos orientuje sie w tych cenach?
A jesli chodzi o jedzenie to zaopatrze sie chyba w wyprubowane zupki chinskie oraz paszteciki po promocji, jeden pasztet dziennie i jazda:)
Martia mnie tylko noclegi:) miejmy nadzieje ze uda mi sie znalesc szybko prace i pracodawa zaoferuje mi jakis nocleg. Trzeba byc dobrej mysli Smile
Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 12 Paź 2004, 16:48    Temat postu: i tak trzymaj Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się Twoje pozytywne nastawienie:) Ale najpierw dokładnie wszystko sprawdź i raczej odradzam jechanie w ciemno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wed
Gość
PostWysłany: 12 Paź 2004, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli 4 tys. powinny starczyc na 10 dni wstepnego zwiedzania. zatem zegnajcie meble,pralko,zmywarko i inne :wink:

nie wiem czy to dobry pokoj na te informacje, ale ostanie ceny icelandair z kopenhagi to niecale 1950 zl tam i z powrotem.ktos pisal na forum o icelandexpress po 500 w jedna strone, wiec moze trzeba sie lepiej rozejrzec. a najchetniej to by mi pasowal prom 8)

zakoncze przysłowiem zaczerpnietym z islandzkiego przewodnika, a pochodzacym wg Eddy od samego Odyna ( w przekładzie J.Lelewela ):
"Nie ma nic gorszego dla synów wieku,jak pić piwo; im więcej go człowiek pije, tym wiecej traci rozsądek. Ptak zapomnienia nad pijanym śpiewa i zabiera mu duszę."
czyli przerzucamy sie na mocniejsze trunki 8)
Powrót do góry
ice
Gość
PostWysłany: 13 Paź 2004, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jako informatyk bez znajomosci jezyka islandzkiego nie masz raczej wiekszych szans na prace w tym kierunku
co do pracy innej to owszem jest na farmach i przy rybach ale na to potrzebujesz zezwolenia
Powrót do góry
angel_23
Gość
PostWysłany: 13 Paź 2004, 20:57    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim.
Wie ktos moze ile dokladnie zarabia sie przy rybach?
Z gory Dzieki za szczera odpowiedz
Powrót do góry
ice
Gość
PostWysłany: 14 Paź 2004, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zaleznosci gdzie znajdziesz prace ale srednio okolo 100 000- 130 000 isk
z czasem bedzie wiecej Smile
Powrót do góry
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 15 Paź 2004, 20:08    Temat postu: 5500 Odpowiedz z cytatem

Czyli na starcie można dostać jakieś 115 tysięcy koron? Wiem, że najgorsza rzecz jaką można robić to przeliczać na złotówki ale to ponad 5500 PLN. Rzecz jasna tam wszystko jest o wiele droższe ale mając w perspektywie większe zarobki niż te pięć i pół tysiąca to już nie jest tak źle to wygląda, nie? Trzeba to przemyśleć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angel_23
Gość
PostWysłany: 19 Paź 2004, 11:44    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

czyli to 115 tys. koron to jest najnizsza krajowa tam? A ile wynosi srednia wie ktos moze?Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron