reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kiki
Go
PostWysany: 21 Lut 2011, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle że ja jeszcze w sierpniu 2010 urodziłam drugie dziecko i z tego co mi wtedy mówili bedzie wypłacone teraz łacznie na dwoje dzieci, i że nie musze składac aplikacji bo bedzie to z autoamata. A teraz mi babka powiedziała że jesli jeszcze teraz do konca lutego złoże to byc moze zostanie mi wypłacony zasiłek jeszcze w lutym. Nadmieniam że ja w 2010 nie byłam tu tylko 3 miesiące wiec chyba mają za co naliczyc....?
Powrt do gry
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 21 Lut 2011, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiki napisa:
tyle że ja jeszcze w sierpniu 2010 urodziłam drugie dziecko i z tego co mi wtedy mówili bedzie wypłacone teraz łacznie na dwoje dzieci, i że nie musze składac aplikacji bo bedzie to z autoamata. A teraz mi babka powiedziała że jesli jeszcze teraz do konca lutego złoże to byc moze zostanie mi wypłacony zasiłek jeszcze w lutym. Nadmieniam że ja w 2010 nie byłam tu tylko 3 miesiące wiec chyba mają za co naliczyc....?

bo raz piszesz 6 miesiecy teraz 3,
juz nie wiem, ale skladaj
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
darekewa

Doczy: 07 Sty 2009
Posty: 3
PostWysany: 29 Kwi 2011, 16:10    Temat postu: urodzenie dziecka Odpowiedz z cytatem

witam mam takie pytanie .
Urodził mi się synek w marcu i moje pytanie jest czy powinienem dostać rodzinne teraz czy dopiero za rok. dzięki za odpowiedzi
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Kwi 2011, 23:11    Temat postu: Re: urodzenie dziecka Odpowiedz z cytatem

darekewa napisa:
witam mam takie pytanie .
Urodził mi się synek w marcu i moje pytanie jest czy powinienem dostać rodzinne teraz czy dopiero za rok. dzięki za odpowiedzi



Witaj. Zasiłek rodzinny na dziecko urodzone w Islandii zostanie automatycznie przyznany w przyszłym roku dopiero. Pierwszą wypłatę tegoż zasiłku dostaniesz dopiero w lutym niestety. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
QRCZYBYK
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 03 Mar 2011
Posty: 38
PostWysany: 30 Kwi 2011, 3:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrino może będziesz wiedzieć jak to jest,z tego co zrozumiałem, to zasiłek rodzinny jest wypłacany za zeszły rok, czyli w roku 2011 dostajemy zasiłek za 2010,tak przynajmniej mi się wydaje, bo skoro dziecko urodziło się teraz w marcu, to gdyby zasiłek był za ten rok to jakieś tam pieniążki na dziecko by się należały,i mam pytanie czy jeżeli pojadę do Polski w grudniu to czy dostanę taki zasiłek w lutym następnego roku mówię o wyjeżdzie całej rodziny czy taki zasiłek się należy, ale tylko tak rozumuję ,może błędnie może wiesz coś na ten temat.Ja zamierzam zjechać do Polski w wakacje,czy może należeć mi się zasiłek listopadowy.
_________________
Podobno pijany żyje krócej, ale na pewno widzi dwa razy więcej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
palincia8877

Doczy: 03 Maj 2011
Posty: 1
PostWysany: 4 Maj 2011, 15:24    Temat postu: likwidacja pieniedzy na przedszkole Odpowiedz z cytatem

witam.podobno co miesiac dostawalismy z mezem pieniadze na przedszkole dla dziecko.teraz to zlikwidowali.wiecie cos o tym?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2011, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

QRCZYBYK napisa:
Katrino może będziesz wiedzieć jak to jest,z tego co zrozumiałem, to zasiłek rodzinny jest wypłacany za zeszły rok, czyli w roku 2011 dostajemy zasiłek za 2010,tak przynajmniej mi się wydaje, bo skoro dziecko urodziło się teraz w marcu, to gdyby zasiłek był za ten rok to jakieś tam pieniążki na dziecko by się należały,i mam pytanie czy jeżeli pojadę do Polski w grudniu to czy dostanę taki zasiłek w lutym następnego roku mówię o wyjeżdzie całej rodziny czy taki zasiłek się należy, ale tylko tak rozumuję ,może błędnie może wiesz coś na ten temat.Ja zamierzam zjechać do Polski w wakacje,czy może należeć mi się zasiłek listopadowy.


Kurcze, naprawdę nie mam pojęcia czy Ci się należeć będzie zasiłek w przypadku zjazdu do Pl czy też nie, nie chciałabym wprowadzać w błąd. Najlepiej się dopytać jak to wygląda z tymi zasiłkami ponieważ nie spotkałam się wśród znajomych z taką sytuacją.
Z tymi zasiłkami jest tak : dwie pierwsze wypłaty czyli w lutym i w maju, są to zasiłki rodzinne płacone przedpłatowo. Natomiast, składając zeznanie podatkowe w marcu, wyliczany jest zasiłek na cały rok i następne wypłaty zasiłków - w sierpniu i listopadzie, płacone są na podstawie zeznań podatkowych. Tak to tutaj wygląda.
Pozdrawiam cieplutko Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2011, 10:34    Temat postu: Re: likwidacja pieniedzy na przedszkole Odpowiedz z cytatem

palincia8877 napisa:
witam.podobno co miesiac dostawalismy z mezem pieniadze na przedszkole dla dziecko.teraz to zlikwidowali.wiecie cos o tym?


Te dodatki na przedszkole zostały niestety zabrane nam rodzicom od kwietnia Sad Oszczędności kosztem zwiększenia miejsc w przedszkolach.
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Katrina

Doczy: 26 Maj 2008
Posty: 114
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2011, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
QRCZYBYK napisa:
Katrino może będziesz wiedzieć jak to jest,z tego co zrozumiałem, to zasiłek rodzinny jest wypłacany za zeszły rok, czyli w roku 2011 dostajemy zasiłek za 2010,tak przynajmniej mi się wydaje, bo skoro dziecko urodziło się teraz w marcu, to gdyby zasiłek był za ten rok to jakieś tam pieniążki na dziecko by się należały,i mam pytanie czy jeżeli pojadę do Polski w grudniu to czy dostanę taki zasiłek w lutym następnego roku mówię o wyjeżdzie całej rodziny czy taki zasiłek się należy, ale tylko tak rozumuję ,może błędnie może wiesz coś na ten temat.Ja zamierzam zjechać do Polski w wakacje,czy może należeć mi się zasiłek listopadowy.


Dokładnie jak piszesz, zasiłki wypłacane w roku bieżącym są za rok ubiegły, dziwny system ale tak tutaj jest.
Kurcze, naprawdę nie mam pojęcia czy Ci się należeć będzie zasiłek w przypadku zjazdu do Pl czy też nie, nie chciałabym wprowadzać w błąd. Ale logicznie rzecz biorąc powinieneś dostać ponieważ zasiłki wypłacane są za rok ubiegły. Najlepiej się dopytać jak to wygląda z tymi zasiłkami ponieważ nie spotkałam się wśród znajomych z taką sytuacją.
Z tymi zasiłkami jest tak : dwie pierwsze wypłaty czyli w lutym i w maju, są to zasiłki rodzinne płacone przedpłatowo. Natomiast, składając zeznanie podatkowe w marcu, wyliczany jest zasiłek na cały rok i następne wypłaty zasiłków - w sierpniu i listopadzie, płacone są na podstawie zeznań podatkowych. Tak to tutaj wygląda.
Pozdrawiam cieplutko Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
anika

Doczy: 13 Lip 2009
Posty: 92
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2011, 12:10    Temat postu: Re: likwidacja pieniedzy na przedszkole Odpowiedz z cytatem

Katrina napisa:
palincia8877 napisa:
witam.podobno co miesiac dostawalismy z mezem pieniadze na przedszkole dla dziecko.teraz to zlikwidowali.wiecie cos o tym?


Te dodatki na przedszkole zostały niestety zabrane nam rodzicom od kwietnia Sad Oszczędności kosztem zwiększenia miejsc w przedszkolach.
Pozdrawiam.

Na Kopavogur nadal jest wyplacany ten dodatek Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dzena24

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysany: 12 Maj 2011, 16:30    Temat postu: zasilek na dziecko Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie chcialabym zasiegnac rzetelnych informacji na temat zasilku na dziecko,z tego co sie dowiedzialam zasilek jest wyplacany co tryz miesiace,chcialabym sie dowiedziec kiedy pierwszy zasilek mozemy otrzymac jezeli dziecko urodz sie w marcu pierwszy zasilek przysluguje po nowym roku tak? jaka jest kwota na kazdego rodzica? czy jest moze roznica kiedy jestesmy malzenstwem a kiedy w zalegalizowanym zwiazku,czy taki zwiazek jest tak samo traktowany jak malzenstwo?
co jesli chcielibysmy ksztalcic dziecko w polsce czy wtedy gdy jestesmy malzenstwem czy w zalegalizowanym zwiazku bedziemy otrzymywac zasilek skoro maz pracowal by nadal tutaj? pytam poniewaz ktos na forum napisal ze jesli bylabym samotna matka i wyjechala z dzieckiem do polski to zasilku nie otrzymuje oniewaz dziecka niema na islandii czy to jest prawda? bardzo prosze o odpowiedz na priv z gory serdecznie dziekuje:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
katta

Doczy: 17 Lip 2011
Posty: 9
Skd: Selfoss
PostWysany: 27 Gru 2011, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie odnośnie zasiłku na dziecko: kiedy można się spodziewać pierwszych pieniędzy od państwa jeśli dziecko urodziło się w październiku 2011? Czy trzeba jakieś dodatkowe dokumenty składać o ten dodatek?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 27 Gru 2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nic nie musisz robic..wszystko jest zalatwione automatycznie.pierwsza wyplata jest w lutym 2012.pozdrawiam:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
katta

Doczy: 17 Lip 2011
Posty: 9
Skd: Selfoss
PostWysany: 28 Gru 2011, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź Smile w takim razie czekam do lutego.. ciekawa jestem ile dostaniemy?! Są jakieś progi? można to jakoś wyliczyć?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Trialerror

Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 169
Skd: Reykjavik 111
PostWysany: 28 Gru 2011, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katta napisa:
Dziękuję za odpowiedź Smile w takim razie czekam do lutego.. ciekawa jestem ile dostaniemy?! Są jakieś progi? można to jakoś wyliczyć?
http://www.rikisskattstjori.is/reiknivelar/reiknivel_barnabota_1.asp
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garłoc

Doczy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skd: Innri Njardvik
PostWysany: 1 Lut 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest jakaś parodia,urodziłam dziecko 11stycznia2011r i dziś po ponad roku dostałam pierwsze rodzinne i nie mam żadnego wyrównania!!! a koleżanka która urodziła dziecko 3tygodnie wcześniej dostaje już od roku rodzinne a do tego na dwójkę dzieci dostałam tylko 12tyś,czy ktoś wie o co tu chodzi dlaczego dość że czekam rok na rodzinne to jeszcze nie wyrównali tych pieniędzy.Dostał ktoś może wyrównanie za dziecko urodzone w 2011r.? Smile
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
west

Doczy: 12 Sie 2008
Posty: 107
Skd: Reykjavik
PostWysany: 1 Lut 2012, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

garłoc napisa:
to jest jakaś parodia,urodziłam dziecko 11stycznia2011r i dziś po ponad roku dostałam pierwsze rodzinne i nie mam żadnego wyrównania!!! a koleżanka która urodziła dziecko 3tygodnie wcześniej dostaje już od roku rodzinne a do tego na dwójkę dzieci dostałam tylko 12tyś,czy ktoś wie o co tu chodzi dlaczego dość że czekam rok na rodzinne to jeszcze nie wyrównali tych pieniędzy.Dostał ktoś może wyrównanie za dziecko urodzone w 2011r.? Smile



he ja dostalam 7tys:D he nie wiem co mam zrobic z tak duzo iloscia gotowki:D he ale musze chyba odkladac bo w sierpniu beda chcieli spowrotem z 70tys:D ta islandia to chyba porazka:D
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
honey

Doczy: 04 Cze 2011
Posty: 36
PostWysany: 1 Lut 2012, 10:27    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

garłoc napisa:
to jest jakaś parodia,urodziłam dziecko 11stycznia2011r i dziś po ponad roku dostałam pierwsze rodzinne i nie mam żadnego wyrównania!!! a koleżanka która urodziła dziecko 3tygodnie wcześniej dostaje już od roku rodzinne a do tego na dwójkę dzieci dostałam tylko 12tyś,czy ktoś wie o co tu chodzi dlaczego dość że czekam rok na rodzinne to jeszcze nie wyrównali tych pieniędzy.Dostał ktoś może wyrównanie za dziecko urodzone w 2011r.? Smile



Hej tez podlaczam sie do pytania, wydaje mi sie ze powinno byc wyrownanie za 2011rok bo przeciez nam naleza sie pieniazki wiec czemu ich nie mamy może ktoś wie cos wiecej, kiedy zamierzaja je nam dać???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
evelin1984

Doczy: 14 Gru 2007
Posty: 40
PostWysany: 1 Lut 2012, 11:10    Temat postu: .. Odpowiedz z cytatem

Ja urodzilam synka 2 stycznia 2010 roku i tez w 2011 roku dostalam pierwsze rodzinne i bez wyrownania.Duzo dowiadywalam sie na ten temat i niestety,ale nie wyrownuja Sad
A dzisiaj z mezem dostalismy tylko po 6 tys.rodzinnego.... Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 1 Lut 2012, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki system, nie jest sprawiedliwy, glupota totalna, powinni placic odrazu a nie rok po urodzeniu dziecka.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Nastpny
Strona 22 z 26

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron