reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

zwolnienie chorobowe a zwolnienie z pracy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Gru 2006, 20:48    Temat postu: zwolnienie chorobowe a zwolnienie z pracy Odpowiedz z cytatem

moja znajoma jest po wypadku 2 miesiace.ma zwolnienie otwarte,jest w 6 m-cu ciazy.w tamtym m-cu dostala wyplate a w tym juz nie.i teraz moja znajoma martwi sie czy ja zwolnili.a ja mam pytanie czy moga tak zrobic??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Gru 2006, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie było by prościej żeby znajoma zapytała się w pracy dlaczego nie dostała wypłaty?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Gru 2006, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie jutro jedzie sie dowiedziec ale obawia sie ze zostala zwolniona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 5 Gru 2006, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli pracowala krotko to nie jest pewne czy pracodawca musi placici mimo zwolnienia ,potem placa zwiazki ,wszystko zalezy jak dlugo pracowala,i jaki miala kontrakt podpisany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Gru 2006, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pol roku pracowala i kontrakt podpisany na czas nieokreslony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 6 Gru 2006, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykladowo w VR/zwiazki zawodowe w rvk/ przez pierwszy rok pracy ma prawo do 2 dni w miesiacu chorobowego czyli ,24 dni w roku /robocze/.Chyba ze ma jakas inna klauzule w umowie.Jesli wypadek mial miejsce w pracy lub jesli choroba na ktora osoba choruje jest spowodowana praca, to dodatkowo ma prawo do 3 mies chorobowego na stawce podstawowej dziennej.Jesli pracowala juz wczesniej na Islandii w innym zakladzie pracy wczesniej np dodoatkowy rok to oczywiscie ten okres sie wydluzy.
Mialam kiedys kolezanke ktora zachorowala 6 mies po rozpoczeciu pracy, praodawca placil jej miesiac a potem zwiazki i ubezpieczalnie,ale byl to juz mniejsze kwoty.Moze lekarz podpowiedziaby jej z zrobic .pracownik socjalny lub ktos ze zwiazkow.
Nie wiem tez jak odnosi sie wypadek na Islandii jesli np pracowala i byla ubezpieczona w Polsce wczesniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 6 Gru 2006, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo na Islandii zabrania zwalniania kobiet w ciazy. Wiec na pewno nie zostala zwolniona.
Prawdopodobnie wykorzystala juz wszystkie swoje dni chorobowe, w tym przypadku musi zglosic sie do zwiazkow , ktorzy zobowiazani sa teraz placic jej sjukradagpeninga. Musi dostarczyc nowy laeknisvottor, czyli zaswiadczenie od lekarza o ciazy i o tym ze nie moze pracowac. Zwiazki beda placily jej przez okres 2 miesiecy. Po uplywie tych 2 miesiecy powinna zglosic sie do ubezpieczalni i starac sie o przedluzenie urlopu maciezynskiego, ktory nalezy sie na dwa miesiace przed planowanym terminem porodu. Znow musi dostarczyc nowy laeknisvottor o niezdolnosci do pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elza74

Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 293
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Gru 2006, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje w imieniu mojej znajomej za odpowiedzi.nie zwolninili jej a tylko zapomnieli przelac wyplate.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron