reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Lut 2012, 11:46    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

zasilek rodzinny na dziecko w lutym i maju jest wyplacany zaliczkowo (zalezy od zarobkow)a w sierpniu po rozliczeniu albo zmniejszaja albo zwiekszaja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 1 Lut 2012, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

garłoc napisał:
to jest jakaś parodia,urodziłam dziecko 11stycznia2011r i dziś po ponad roku dostałam pierwsze rodzinne i nie mam żadnego wyrównania!!! a koleżanka która urodziła dziecko 3tygodnie wcześniej dostaje już od roku rodzinne a do tego na dwójkę dzieci dostałam tylko 12tyś,czy ktoś wie o co tu chodzi dlaczego dość że czekam rok na rodzinne to jeszcze nie wyrównali tych pieniędzy.Dostał ktoś może wyrównanie za dziecko urodzone w 2011r.? Smile

ale jakie wyrownianie?
teraz dostajesz rodzinne za wlasnie 2011 rok wiec zadne wyrownianie Ci sie nie nalezy,a kolezanka urodzila w 2010 i dlatego dostaje juz od roku
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
garłoc

Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skąd: Innri Njardvik
PostWysłany: 1 Lut 2012, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale koleżanka urodziła dziecko tylko 3tygodnie wcześniej niż ja,wiec dlaczego dość że ja czekam rok na pierwsze rodzinne a ona dostała po 2miesiącach to do tego mi nie wyrównali kasy za ten rok co mi nie płacili,chyba coś mi się należało za tamten rok skoro nie dostawałam rodzinnego w ogóle na młodszą córkę a dziś dostałam tylko12tyś na 2dzieci i nic wiecej.Więc gdzie są te pieniądze co przez ponad rok nie dostawałam a koleżanka dostawała przez cały rok choć urodziła dziecko 3tyg.wczesniej.
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 1 Lut 2012, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale zrozum ze ona rocznikiem urodzila 2010 i dlatego dostala a Ty nie
i powtarzam ze nie ma czagos takiego jak wyrownanie-w roku 2012 dostajesz za rok 2011 a ona w 2011 dostawala za 2010 i nie wazne jest to ze to tylko 3 tygodnie-rok sie liczy wiec jakie chcesz wyrowninie skoro teraz dostajesz?
A ze tak malo dostalas to widocznie masz "wysokie zarobki"
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 1 Lut 2012, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
ale zrozum ze ona rocznikiem urodzila 2010 i dlatego dostala a Ty nie
i powtarzam ze nie ma czagos takiego jak wyrownanie-w roku 2012 dostajesz za rok 2011 a ona w 2011 dostawala za 2010 i nie wazne jest to ze to tylko 3 tygodnie-rok sie liczy wiec jakie chcesz wyrowninie skoro teraz dostajesz?
A ze tak malo dostalas to widocznie masz "wysokie zarobki"
Dokladnie, rok sie liczy.Jesli chodzi o dzisiejsze rodzinne to to wyglada tak, ze teraz zaplacili tylko prognoze dlatego, ze jeszcze nie maja rozliczenia za 2011 r. rodzinne w sierpniu powinno byc juz wieksze a za luty i maj kwota prawdopodnobnie bedzie wyplacona. Najlepiej udac sie do biura albo zadzwonic tam i sie dowiedziec dlaczego jets tak a nie inaczej. Chcialam jeszcze dodac, ze np. jesli ktos wyjedzie na stale do kraju, powiedzmy w pazdzierniku 2014 r. to rodzinne bedziemy dostawac jeszcze przez 4 miesiace w 2015 r. dlatego, ze wlasnie rodzinne naliczaja za rok ubiegly.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 1 Lut 2012, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej.mnie tez troszke dzisiejsza wyplata rozczarowala,jutro mam zamiar sie przejsc do biura i dowiedziec o co chodzi:)
a mianowicie...wczesniej bylam samotna matka z jednym dzieckiem(dziecko nie ma ojca,wszystkie dokumenty oni maja w tej sprawie chodz bylo ciezko im udowodnic ze dziecko nie ma ojca...)dostawalam na corke 78 tys co 3 miesiec,nie bylo co narzekac Smile
w pazdz urodzilam synka,wiec wedlug prawa dostalam wlasnie dzis pierwsze rodzinne,ale....i tu jest to ale...dostalam 45tys.nie rozumiem tego troszke.moj nazyczony nie dostal nic.wychodzi na to ze teraz bedzemy dostawc tylko tyle na 2 dzieci?corka nie jest jego,nie ma jego nazwiska.czy maja prawo jej odebrac pieniazki?? pisze moze ktoras miala taka sytuacje i sie wypowie.ale i tak jutro tam podejde sie dowiedziec jak to teraz bedzie wygladalo.dam znac po powrocie co sie dowiedzialam.pozdrawiam:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem tylko tyle , ze napewno nie moga jej odebrac, a wlasciwie tobie nie moga odebrac pieniedzy na corkie, mieszkasz tytaj, odprowadzasz podatki wiec pieniadze sie naleza.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:08    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

zawsze mozna sie odwolac od decyzji,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hej.mnie tez troszke dzisiejsza wyplata rozczarowala,jutro mam zamiar sie przejsc do biura i dowiedziec o co chodzi:)
a mianowicie...wczesniej bylam samotna matka z jednym dzieckiem(dziecko nie ma ojca,wszystkie dokumenty oni maja w tej sprawie chodz bylo ciezko im udowodnic ze dziecko nie ma ojca...)dostawalam na corke 78 tys co 3 miesiec,nie bylo co narzekac
w pazdz urodzilam synka,wiec wedlug prawa dostalam wlasnie dzis pierwsze rodzinne,ale....i tu jest to ale...dostalam 45tys.nie rozumiem tego troszke.moj nazyczony nie dostal nic.wychodzi na to ze teraz bedzemy dostawc tylko tyle na 2 dzieci?corka nie jest jego,nie ma jego nazwiska.czy maja prawo jej odebrac pieniazki?? pisze moze ktoras miala taka sytuacje i sie wypowie.ale i tak jutro tam podejde sie dowiedziec jak to teraz bedzie wygladalo.dam znac po powrocie co sie dowiedzialam.pozdrawiam:)
_________________


W tej sytuacji ich system calkowicie sie nie sprawdza, bylam pytac w RSK.
Zalozmy przez 10 miesiecy(od stycznia) jestes matka samotnie wychowujaca dziecko,od listopada wychowujesz z partnerem(mezem), do tej pory dostawalas barnabaetur jako samotna matka, ale w lutym dostaniesz juz mniej a przy rozliczeniu podatkowym oddasz te pieniadze ktore dostalas na dziecko wychowujac je sama przez te 10 miesiecy.Za to twojemu partnerowi nalicza barnabaetur za te miesiace od stycznia.
Reasumujac liczy sie rok kalendarzowy i faktycznie musisz byc caly rok matka samotnie wychowujaca dziecko by dostac caly zasilek na dziecko ktory ci przysluguje, w innym przypadku te pieniadze trzeba zwrocic po rozliczeniu podatkowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze poprostu mnie oszukali i naliczyli tak jak im sie podobalo, moze trzeba bylo sie odwolac od tej decyzji.
Dalam taki przyklad w urzedzie skarbowym to sami powiedzieli ze to glupi system jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie calkiem rozumiem,dlatego jutro udam sie sama dowiedziec.
mam 6 letnia corke,przyjechalam na islandie jak ona miala 8 miesiecy,po roku otrzymalysmy rodzinne.od pazdz 2010 znalazlam swoja polowke,w sierpniu 2011 zrobilismy SAMBUD czyli jestesmy rodzinka...pieniazki w listopadzie dostalam normalne na corke jak zawsze,wiec rozumuje ze nie ma to znaczenia ze zalozylam rodzine poniewaz on nie jest jej ojcem nie ma jego nazwiska,pod tym wzgledem jestem nadal tylko ja dla niej.w pazdz2011 urodzilam synka...aj dobra jutro dowiem sie moze cos konkretnego mi powiedza to napewno sie z wami podziele:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale jakie wyrownianie?
teraz dostajesz rodzinne za wlasnie 2011 rok wiec zadne wyrownianie Ci sie nie nalezy,a kolezanka urodzila w 2010 i dlatego dostaje juz od roku

Widac najlepiej jest urodzic dziecko w grudniu a najgorzej w styczniu.
W pierwszym przypadku na pieniadze czeka sie 2 miesiace w drugim 12 miesiacy?
Czy oby to jest sprawiedliwe?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 1 Lut 2012, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niby juz w list 2011 nie bylam samotna,a pieniazki przyszly jak wczesniej.....naprawde troszke to pokrecone
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aneetka21

Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 13
PostWysłany: 2 Lut 2012, 11:39    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Witam Smile Jak to jest z tym rodzinnym ?? Ja urodziłam dziecko w listopadzie 2011 i żadnych pieniążków wczoraj nie dostałam ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 2 Lut 2012, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej.jestem po wizycie w barnabaetur:)
wyglada to w moim przypadku tak.....od momentu zarejestrowania Sambud jestesmy rodzina i nie wazne ze moj nazyczony nie jest ojcem mojej corki....teraz wszystko dzielimy razem.
on rowniez dostal 45 tys z tym ze nie mieli jego nr rachunku dlatego nie zostalo wyslane(wyslali czek) wiec suma sumarum nie jest zle bo dostalismy oboje po 45 tys...90 tys to dobra kwota jaka mi odpowiada:)
pani powiedziala ze wszystko jest wyliczane z zarobkow.ja mieszkam w Akureyri tutaj mamy duzo mniejsze zarobki od Rkv....a zycie wcale nie tansze.wiem ze niektore dziewczyny moga sie wkurzac ze my dostalismy tyle...najlepiej samemu sie tam dostac i dokladnie sie dowiedziec.wychodze z zalozenia kto pyta nie bladzi:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 2 Lut 2012, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli oszukali mnie poprostu w moim przypadku, szkoda bo juz nie mozna sie od tego odwolac.Cenna rada na przyszlosc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 2 Lut 2012, 15:57    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Czyli oszukali mnie poprostu w moim przypadku, szkoda bo juz nie mozna sie od tego odwolac.Cenna rada na przyszlosc.
do 3 lat wstecz mozna sie odwolac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 2 Lut 2012, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiajablonska napisał:
hej.jestem po wizycie w barnabaetur:)
wyglada to w moim przypadku tak.....od momentu zarejestrowania Sambud jestesmy rodzina i nie wazne ze moj nazyczony nie jest ojcem mojej corki....teraz wszystko dzielimy razem.
on rowniez dostal 45 tys z tym ze nie mieli jego nr rachunku dlatego nie zostalo wyslane(wyslali czek) wiec suma sumarum nie jest zle bo dostalismy oboje po 45 tys...90 tys to dobra kwota jaka mi odpowiada:)
pani powiedziala ze wszystko jest wyliczane z zarobkow.ja mieszkam w Akureyri tutaj mamy duzo mniejsze zarobki od Rkv....a zycie wcale nie tansze.wiem ze niektore dziewczyny moga sie wkurzac ze my dostalismy tyle...najlepiej samemu sie tam dostac i dokladnie sie dowiedziec.wychodze z zalozenia kto pyta nie bladzi:)

na Twoim miejscu nie cieszylbym sie tak bo teraz dostajesz zaliczkowo ale w sierpniu mozesz dostac duzo mniej bo wylicza Ci z rozliczenia podatkowego
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
garłoc

Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Skąd: Innri Njardvik
PostWysłany: 2 Lut 2012, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal26 napisał:
ale zrozum ze ona rocznikiem urodzila 2010 i dlatego dostala a Ty nie
i powtarzam ze nie ma czagos takiego jak wyrownanie-w roku 2012 dostajesz za rok 2011 a ona w 2011 dostawala za 2010 i nie wazne jest to ze to tylko 3 tygodnie-rok sie liczy wiec jakie chcesz wyrowninie skoro teraz dostajesz?
A ze tak malo dostalas to widocznie masz "wysokie zarobki"

ok. Smile to już teraz wiem o co tu chodzi z tym rodzinnym ale i tak czuje się oszukana bo cały rok mi nie płacili rodzinnego na dziecko a jakbym urodziła 12dni wcześniej to od lutego2011 płaciliby mi rodzinne za 2010r.i cały rok2011.dostawałabym rodzinne na 2dzieci,ale zresztą jakbym dostała za dużo to puzniej w rozliczeniu i tak wszystko by wyszło i musiałabym to oddać!!! Smile Mamy z mężem wysoki dochód więc rozumie,że tylko dostałam te 12tyś na 2dzieci,choć spodziewałam się,że dostanę więcej bo skoro na starszą córkę dostawałam po 5300kr.to myślałam,że na młodszą córkę choć mamy wysoki dochód to i tak dostanę przynajmniej z 15tyś bo na mniejsze dziecko jest wiecej,no cóż.Mało rodzinnego to się spodziewałam choć nie aż tak mało na 2dzieci,ale mi wcześniej tylko chodziło o te pieniądze co mi nie płacili przez rok a koleżance tak choć urodziła 3tyg.wcześniej,ale teraz już rozumie,że to właśnie teraz mi płacą od lutego za 2011r.ale zresztą i tak w rozliczeniu wszystko wyjdzie!!.Dodam,że jak przyleciałam do Islandii w 2008r.to jakoś po roku czasu zaczęłam dostawać rodzinnego na córkę po 24tyś i mąż tyle samo a do tego wyrównali rodzinne w rozliczeniu za ten rok co nie płacili od czasu jak dziecko przyleciało do Islandii,wiec myślałam,że i teraz wyrównają w lutym za ten rok co nie płacili ale już wszystko rozumie że teraz mi płacą za 2011r. Very Happy
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 3 Lut 2012, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie sie ciesze:) do sierpnia jeszcze daleko....tylko zebym nie musiala nic oddawac.zarobki raczej nam sie nie zwieksza...wiec moze i zostanie taka kwota.czas pokaze sam.dobrej nocki dla wszystkich:)
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny
Strona 23 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron