reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

najgorsze samochody na Islandię...
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 2 Maj 2009, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ma terrano 2 i nie narzekam, owszem sa awarie ,ale sporo czesci na vace za smieszne pieniadze,a serwisuje sam. powazniejszych problemow raczej nie stwarza, przebieg ponad 260 rok 97, dodam, ze ostro uzytkowany, ale jak ktos dodal "jak dba tak ma".
pozdro
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 2 Maj 2009, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z roger'em im częściej leżysz pod wozem tym mniej problemów ... A że nie ma samochodów doskonałych trzeba pilnować stanu technicznego i wymieniać , naprawiać i poprawiać fabrykę ...
Chyba że ktoś jest szczęśliwym posiadaczem nowej Toyoty ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
malbork

Doczy: 15 Pa 2009
Posty: 66
PostWysany: 9 Cze 2010, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,przypadkiem zawitalam do tego watku i zupelnie nie zgadzam sie z opinia,ze Terrano|| jest wadliwym samochodem,poniewaz wlasnie takim(rocznik 2003)przejechalismy pare tysiaczkow km.po Islandii.Jesli kiedykolwiek pozniej bede planowac kupno samochodu z pewnoscia bedzie to nissan,moze patrol tym razem lol Wedlug opinii mojego islandz.tescia jest to najlepszy samochod na Islandie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skd: z tamtąd
PostWysany: 10 Cze 2010, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie porównuj patrola do terrano..nie ta liga Rolling Eyes a co do samochodu to kazdy jesli jest zadbany i w dobrym stanie długo bedzie służył Very Happy
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
chris camper

Doczy: 24 Mar 2012
Posty: 2
Skd: Otwock
PostWysany: 24 Mar 2012, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam na imię Krzysztof i lubię turystykę kamperem. Nie za bardzo wiem gdzie umieścić tego posta i ten temat wydał mi się najbardziej odpowiedni. Mam do Was pytanie. Czy ktokolwiek podróżował po Islandii kamperem ? Ale takim zwykłym. Nie 4x4. Chciałbym się wybrać na wakacje czymś takim. Oczywiście tylko drogą numer 1. Wiem że są wypożyczalnie takich pojazdów czyli gdzieś da się jeździć. Ale nie chciałbym mieć przykrych niespodzianek. Martwią mnie na przykład silne wiatry. Czytałem o przewróconych ciężarówkach na Waszym forum. Będę wdzięczny za wszelkie opinie. A jakby ktoś się zastanawiał jak coś takiego porównać do normalnego auta to takie Ducato Maxi. Czyli 6,40 m długości, 3 m wysokości.

Z góry dzięki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rademenez
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 15 Lis 2011
Posty: 72
PostWysany: 24 Mar 2012, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chris camper napisa:
Czytałem o przewróconych ciężarówkach na Waszym forum.


Kurna jakbym wiedział ,że na forum przewraca ciężarówki to za nic bym tutaj nie wszedł Exclamation
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 27 Mar 2012, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chris camper napisa:
Witajcie. Mam na imię Krzysztof i lubię turystykę kamperem. ........... A jakby ktoś się zastanawiał jak coś takiego porównać do normalnego auta to takie Ducato Maxi. Czyli 6,40 m długości, 3 m wysokości.

Z góry dzięki.


Sporo camperow jezdzi latem po Islandii, zarówno te z wypozyczalni oraz z Europy którymi przyjechali turyści. Nieststy jeśli chcesz wypożyczyc campera to jest to dość droga impreza, jest tez opcja pickup 4x4 + buda do spania na pace, parę linków:

http://www.campericeland.is/
http://happycampers.is/ = budżetowe Smile
http://www.js.is/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 29 Mar 2012, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie zabiorę głos trochę nie na temat, ale jednak...
Kampera wprawdzie nie mam i tylko jako przelotny pasażer-autostopowicz miałem okazję...
Krzysiu, zmień priorytety. Serio. Na Twoim miejscu zrezygnowałbym z kampera na rzecz opcji terenówka + wygodny, rodzinny namiot.
Dlaczego? Chodzi o rozsadne wykorzystanie wyjazdu. Bo piszesz, że ten kamper "nie musi być 4x4". Tym samym strzelasz sobie w stopę, jesli chodzi o zwiedzanie Islandii. A komfort bedzie mieć prawie ten sam, byle auto było wygodne i z dobrym ogrzewaniem/nadmuchem (klimatyzacja)
Owszem, 60-70% ciekawych miejsc jest osiągalne zwykłym autem i jesli ktoś MUSI (czas, finanse) to jest to sposób na zwiedzanie Islandii. Tyle tylko, że pozostałe miejsca, do których dotrze się tylko 4x4 to są często prawdziwe perełki, bijące na głowę tamte łatwo dostępne atrakcje. Właśnie chcesz z tych najlepszych definitywnie zrezygnować, wyrzucając na minimalnie większy komfort środki finansowe pozwalajace Ci dotrzeć do nich bez problemu. W dodatku ograniczasz sobie poważnie mobilność na drogach gorszej jakości, dostępnych dla aut bez napędu 4x4. A to oznacza kolejne straty na programie zwiedzania -gdzieś nie zdążysz po prostu dojechać taką budą.Wyobrażam sobie np. jazde czymś takim do Latrabjarg w Fiordach Zachodnich (da się, tylko po co się tak mordować?), czy jazdę wzdłuż kanionu Jokulsy od Asbyrgi do Detifoss-a. Albo lepiej ułanską szarżę z pieca na zbity łeb/krzywy ryj drogą 939 (skrót "jedynki" na południowym wschodzie). Nawet droga nr1 ma odcinki szutrowe na wschodzie...
Biorąc pod uwagę znakomitą sieć kempingów na Islandii oraz możliwość opcjonalnego postoju na jakiejś farmie-guesthousie czy hostelu wariant z kamperem o niskim zawieszeniu nie ma dla mnie sensu. Choć oczywiście ludzie podróżują takimi i jest ich sporo, jak ktoś już tu pisał.
Nie wiem, ile kosztują w wypożyczalniach pick-upy z naczepą kempingową, to mógby być też wariant dla Ciebie, umożliwiajacy wjazd w interior na drogi klasy F. Inny pomysł, to terenówka + składana przyczepa kempingowa. Takie zestawy widziałem na szlakach w interiorze. Nie umiem już powiedzieć, czy widziałem jak docierały pod Askję drogą F88 za to na pewno pamietam je z drogi F225 do Landmannalaugar, choć w dość specyficznym okresie -gdy był to objazd po zawaleniu mostu w Vik. Tym niemniej z definicji użytkownicy musieli je holować przez brody rzeczne na tej trasie (F208-F225).
Dla równowagi dodam,że pod Askję zajeżdzały też uterenowione kampery 4x4, w tym wspomniane pick-upy z naczepą.
Wg. mnie, skoro masz srodki pozwalające na w miarę komfortowy pobyt na Islandii (w tym spory wybór środka transportu), zachowaj równowagę między wygodą a mobilnością. Szkoda byłoby tracić Landmannalaugar, Askję i w ogóle interior... Naprawdę!
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
chris camper

Doczy: 24 Mar 2012
Posty: 2
Skd: Otwock
PostWysany: 29 Mar 2012, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siewa26 - dzięki za informację. Twój post rozwiał moje wątpliwości. Jak inni jeżdżą to znaczy da się. Dziękuję też za linki do wypożyczalni. Ale chcę przyjechać własnym kamperem.

Jar - masz rację. Tylko że mnie nie stać na taką opcję. Jak przyjadę swoim kamperem to na miejscu zapłacę tylko za jedzonko w Bonusie i muszę kupić ze 3-4 baki paliwa. I koniec kosztów. Także największym wydatkiem będzie prom. Ale przy pobycie na wyspie w granicach miesiąca to już tak strasznie drogo nie wyjdzie. A wynajęcie kampera na taki okres jest dla mnie po prostu za drogie. Delikatne skoki w bok z jedynki planuję. Np. do Detifoss. Jak będzie twardy grunt to powolutku ale dojadę. Nie spieszy mi się.

A tak na marginesie. Dla mnie największą przyjemnością podróżowania kamperem jest jazda maksymalnie powoli. Wtedy można poczuć klimat miejsca w którym się jest. A że wszystkiego nie da się zobaczyć. No cóż.

Fajnie że odpisaliście. Pozdrawiam.

Chris.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karoro

Doczy: 11 Kwi 2010
Posty: 1
PostWysany: 29 Mar 2012, 19:48    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że wasze konwersacje troszkę odbiegają od tematu wątku
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron