reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

13-dniowa wyprawa po Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Hanna Kozak

Doczy: 14 Lis 2006
Posty: 10
Skd: Lublin
PostWysany: 16 Lis 2006, 12:49    Temat postu: 13-dniowa wyprawa po Islandii Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem aktualnie w trakcie planowania 13-dniowego objazdu Islandii, bilety lotnicze już mam, teraz z uwaga czytam wszystko co było na forum i pewnie jeszcze nie raz będę o coś pytać bywalców. Wypożyczymy auto typu economy, ale bardzo szkoda mi Asji i Landmannaguar, bo prawdopodobnie będzie to nasz pierwszy i ostani pobyt na Islandii. Wymysliłam więc, że do Askji weżmiemy na miejscu wycieczkę (117euro/os.!) jednodniową, a po 12-dniowym objeżdzie Ring Road po południu(ok.17.00) oddamy w KEF auto i wypożyczymy na 1 dzień 4x4, pod wieczór chyba dojedziemy na miejsce do Landmannlaguar(po drodze nocując w samochodzie).Wczesnym rankiem zaczniemy zwiedzanie i tu pytanie gdzie warto pójść w czasie tak krótkiego pobytu. Ile czasu np. potrzeba byłoby na dojście i powrót do Storihver? Samochód trzeba byłoby oddać na 17.00 w KEF.Czy to realny plan? I jeszcze ile średnio pali na trasie np. Suzuki Jimmy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barlak

Doczy: 20 Kwi 2006
Posty: 23
Skd: Gdynia
PostWysany: 17 Lis 2006, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce niczego przesadzac w Twoich planach, co wiecej dosc dobrze Cie rozumiem - ja tez czesto usiluje zaplanowac rozne karkolomne kombinacje. Wg mnie to plan dosc karkolomny.

Dla mnie liczy sie "stosunek nakladow do wrazen". Landmannalaugar jest wymieniane we wszystkich przewodnikach, ale jesli tam pojedziesz na zaledwie kilka godzin, to sadze, ze mozesz nie wywiezc wrazen, ktorych oczekujesz. Wypozyczenie Jimmy specjalnie po to, aby po zakonczeniu "objazdowki" jeszcze raz wypuscic sie ponad 150km od Reykjaviku? Nie jestem ekspertem od gorskich drog Islandii, ale widzialem, ze w dobrych warunkach do brodow przed Landmannalaugar jezdza samochody osobowe (choc wypozyczalnie nie gwarantuja ubezpieczenia). Z drugiej strony Jimmy to nie jest "super-jeep" i jesli jestescie niedzielnymi "terenowcami" Smile to podejrzewam, ze przy wysokim stanie wody bedziecie sie nawet nim obawiac o przejazd.

Mnie przede wszystkim Landmannalaugar kojarzy sie z cudownym 5-dniowym trekkingiem do Skogar, ktory zrobilem w ostatnim tygodniu sierpnia. Sam punkt startowy to szybka wysiadka z autobusu w mzawce i mgle, poszukiwanie ostatnich zakupow w obwoznym sklepiku, goracy kubek w schronisku i wymarsz w droge. A "kolorowe gory" w okolicach Landmannalaugar sa piekne (jak swieci slonce).

Ja robile dluzsza objazdowke (3 tygodnie), na caly ten czas mialem samochod, a gwozdziem programu byl 5-dniowy trekking. Samochod zostawilem zaparkowany na stacji benzynowej w Hella i stamtad dojechalem do Landmannalaugar autobusem. Swietnym miejscem na camping jest guesthouse w Leirubakki, gdzie nocowala czesc mojej ekipy i skad wsiadali do autobusu (ktory ma tam ostatni oficjalny przystanek przed Landmann).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hanna Kozak

Doczy: 14 Lis 2006
Posty: 10
Skd: Lublin
PostWysany: 17 Lis 2006, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I nic....????? Moze chociaż podpowiedzcie czy ten 1 dzień (24 h) na zobaczenie cośkolwiek w Landma... razem z dojazdem i powrotem do KEF jest realnie do zrobienia? No i ile czasu zajmuje dojście do Storihver - chyba ktoś tam był? A jeszcze przy okazji-tam, gdzie nie można rozbijać na dziko namiotów np. właśnie w Landmana..., czy gdyby spać w samochodzie na parkingu, to też zabronione?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hanna Kozak

Doczy: 14 Lis 2006
Posty: 10
Skd: Lublin
PostWysany: 17 Lis 2006, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzęki za odpowiedż, minęliśmy się o kilka minut w postach, pisałam, jak jeszcze nie było odpowiedzi. Rozumiem, że sugerujesz zrezygnowanie z wersji wypożyczenia na 1 dzień terenówki, też mam wątpliwości, bo to bardzo kosztowna wersja.Rozwazałam też zostawienie samochodu w Leirubaki i dalej dojazd autobusem (może pamiętasz koszt biletu w np. jedną stronę ?), ale powrotny jest z tego co wiem ok.15.00, to trochę za wcześnie, żeby coś zobaczyć (ok. 2 godzin na miejscu). Wiem, że to głupie pytanie, ale w tej sytuacji, co bardziej warto zobaczyć : Landma.. czy Askję?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 17 Lis 2006, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedy ten wyjazd? bo nie widze ,albo nieuwaznie czytam?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Lis 2006, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Askja jest dużo bardziej ciekawa niż Landmanalaugar.
Sprawdź czy nie ma możliwości wynajęcia jakiegoś lepszego samochodu terenowego bliżej celu, np. w Hella lub Hvolsvolur? W ten sposób może łatwiej by było rozplanować podróż.
Zamiast Jimny'ego lepiej wypożyczcie np. Nissana Terrana (dość popularny model w wypożyczalniach) lub coś trochę większego a w miarę taniego (Musso). Przy pokonywaniu brodów bardzo istotny jest prześwit (a więc rozmiar koła), a Jimny to taki maluch 4x4 Smile

Jeździłem kiedyś po Islandii Jimnym ale przykro mi, nie pamiętam ile palił. Pewnie coś koło 8-10 l/100km, ale nie jestem pewien.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Hanna Kozak

Doczy: 14 Lis 2006
Posty: 10
Skd: Lublin
PostWysany: 18 Lis 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjazd zaplanowany jest 2-16 lipca 2007. Po Waszych podpowiedziach skłaniam się do zrezygnowania z Landma... i zainwestowania w 1-dniowy wypad do Askji -wydaje mi się, że tam poznamy większy przedsmak interioru. Terenówka odpada, zwłasza większa ze względu na koszty, niestety. A może mi jeszcze podpowiecie, czy te drogi sa odpowiednie dla 2x4, choć nie mają literki F:
-917-zwana tu "Maślanką",
-dojazd do parkingu przy Glymurze,
-objazd 82 i 76 półwyspu na PN (tego z Dalvikiem)-wybrałam akurat ten-czy warto?,
-objazd 711 półwyspu (tego z Hvitserkur)-i wrócić, czy jechać dookoła?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 19 Lis 2006, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na askje bez problemu dojedziesz suzuki jimmy, proponuje ci dojazd droga F910, pare fotek masz tu:

http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=26751

moim zdaniem askja jest troche przereklamowana, ale droga jest warta czasu, aha w lipcu jest tam ruch jak na marszalkowskiej, czyli w razie problemow mozna byc spokojnym.
Jezeli chcesz obejrzec fotki z roznych miejsc na islandii daj znac na priva
pozdr.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Lis 2006, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hanna Kozak napisa:
A może mi jeszcze podpowiecie, czy te drogi sa odpowiednie dla 2x4, choć nie mają literki F:
-917-zwana tu "Maślanką",
-dojazd do parkingu przy Glymurze,
-objazd 82 i 76 półwyspu na PN (tego z Dalvikiem)-wybrałam akurat ten-czy warto?,
-objazd 711 półwyspu (tego z Hvitserkur)-i wrócić, czy jechać dookoła?


Wszystkie te drogie są do przejechania zwykłym samochodem. Czasem droga jest kiepskiej jakości i zmusza do powolnej jazdy (np. 40-50 km/h), ale jest przejezdna dla zwykłych samochodów.
Wszystkie miejsca na Islandii mają swój urok, ale myślę że dobrze wybrałaś. Przejazd Maślanką to duża atrakcja o ile nie ma mgły, przejazd przez góry w okolicach Dalviku również jest bardzo atrakcyjny.
Myślę, że spokojnie możesz objechać Vatnsnes (półwysep z Hvitserkurem), bo czasem można tam spotkać foki; jedź tylko drogą 717 przez Borgarvirki, bo to również jest ciekawa atrakcja.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Hanna Kozak

Doczy: 14 Lis 2006
Posty: 10
Skd: Lublin
PostWysany: 20 Lis 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, cieszę się, że nie piszesz, że to tylko dla 4x4. Na 717 pewnie bym sama nie wpadła (nic na ten temat w Pascalu nie pisali), a nie lubię przejeżdżać kilka km od czegoś fajnego i dowiadywć się poniewczsie, że było się tak blisko.., więc na pewno wykorzystam to w swoich planach. "Jadę" wobec tego dalej i zapytam,

1-która droga jest bardziej widowiskowa na odcinku między Breidalsvik a Egilsstadir: jedynka, czy 96+92? Widziałam już na forum to pytanie, ale nikt na nie nie odpowiedział, potrzebny jest ktoś, kto poznał obie wersje...
2-ogólnie, czy warto zaglądać w jakiś wschodni fiord (mam 13 dni), czy lepiej poswięcić czas na Płw.Snaefellsnes, ktory tez chętnie bym uwzględniła?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 30 Gru 2006, 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....(nic na ten temat w Pascalu nie pisali).....proponuje uwarżac na przewodniki. w jednym z nich napisali że na Vestfiordach z Isafiordur do patreksfiordur kursuje autobus (chyba nawet w paskalu) a to nieprawda jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 30 Gru 2006, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdyby plan posiadał luki zaproponował bym vestfiordur Latrabiarg- ptaki i najdalej na zachud wysynięty punkt islandi (gdyby nie portugalskie azory) europy! oraz Dynandi- wodospad bardo ładny dalej góra o 1000m.n.p.do isafiordur. potrebujecie na to 24h i zmiennika kierowce. do przejechania ok 800km w tym ok 300 szytrami i wyjeżdzacie na krajową 1, 50 km.za miejscem gdzie zjeżdacie z 1. całoś dróg przejedziecie osobówką. w isafiordur jrst bonus-tani sklep można uzupełni zywnoś. pozdrawiam i życze powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
marekgc

Doczy: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysany: 30 Gru 2006, 12:39    Temat postu: film Odpowiedz z cytatem

pytanie do moderatora. Idea1 mam 10 min. filmy traktującego o pracy na morzu oraz pare widoków. moge go udostępnic Question Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron