reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milucha

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWysłany: 4 Maj 2012, 14:30    Temat postu: opieka lekarska emigrantĂłw w Polsce:) Odpowiedz z cytatem

Witam,

drogie Mamy wybieram się ze swoim maleństwem (7 tygodni) do Polski (w dniu wyjazdu będzie miał prawie 3 miesiące), chciałabym się dowiedzieć jak wygląda opieka zdrowotna maleństwa w Polsce (poza prywatnymi), np. szczepienie lub w razie nagłej potrzeby. Czy musimy tu załatwiać kartę (jak przy wyjeździe za granicę), czy w inny sposób to załatwiałyście?

Pozdrawiamy.
_________________
milucha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 4 Maj 2012, 16:41    Temat postu: Re: opieka lekarska emigrantĂłw w Polsce:) Odpowiedz z cytatem

milucha napisał:
Witam,

drogie Mamy wybieram się ze swoim maleństwem (7 tygodni) do Polski (w dniu wyjazdu będzie miał prawie 3 miesiące), chciałabym się dowiedzieć jak wygląda opieka zdrowotna maleństwa w Polsce (poza prywatnymi), np. szczepienie lub w razie nagłej potrzeby. Czy musimy tu załatwiać kartę (jak przy wyjeździe za granicę), czy w inny sposób to załatwiałyście?

Pozdrawiamy.
MUSISZ WYROBIC MALENSTWU KARTE , JA PRZED WYLOTEM DO POLSKI USTALILAM Z POLOZNA TU NA ISLANDII KIEDY I JAK BEDZIEMY SZCZEPIC MALA I WYSZLO TAK ZE PIERWSZA SZCZEPIONKE OTRZYMALA MAJAC 2,5 MIESIACA PRZED SAMYM WYLOTEM DO PL NATOMIAST DWIE NASTEPNE JUZ JAK WROCILISMY , JEZELI CHODZI O SZCZEPIENIA NIEOBOWIAZKOWE , JA SZCZEPILAM W POLSCE PRYWATNIE Z TYM ZE WPISALI W KSIAZECZKE JAKIE TO BYLY SZCZEPIENIA, JA PO PRZYLOCIE ZJEZDZILAM KAZDEGO PEDIATRE W SWOIM MIESCIE I ZADEN NIE CHCIAL NAS PRZYJAC CZY TO PRYWATNIE CZY NA TA KARTE , ZAWSZE BYLO TLUMACZENIE NIE MAM MIEJSC DOPIERO ZA POMOCA ZNAJOMYCH DOSTALISMY PRYWATNEGO PEDIATRE KTORY PRZYJAL NAS NA TA KARTE I DO NIEGO CHODZILISMY NA WAZENIE I MIERZENIA , ON TEZ WYSTAWIAL NAM RECEPTY NA VITAMINE D , NATOMIAST MAM WIELU ZNAJOMYCH KTORYCH LEKARZE RODZINNI PRZYJMOWALI MALENSTWA BEZ PROBLEMU NA PODSTWOWE KONTROLE.TAK WYGLADALO TO W MOIM PRZYPADKU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
milucha

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWysłany: 4 Maj 2012, 19:56    Temat postu: Re: opieka lekarska emigrantĂłw w Polsce:) Odpowiedz z cytatem

MARCINIS1 napisał:
milucha napisał:
Witam,

drogie Mamy wybieram się ze swoim maleństwem (7 tygodni) do Polski (w dniu wyjazdu będzie miał prawie 3 miesiące), chciałabym się dowiedzieć jak wygląda opieka zdrowotna maleństwa w Polsce (poza prywatnymi), np. szczepienie lub w razie nagłej potrzeby. Czy musimy tu załatwiać kartę (jak przy wyjeździe za granicę), czy w inny sposób to załatwiałyście?

Pozdrawiamy.
MUSISZ WYROBIC MALENSTWU KARTE , JA PRZED WYLOTEM DO POLSKI USTALILAM Z POLOZNA TU NA ISLANDII KIEDY I JAK BEDZIEMY SZCZEPIC MALA I WYSZLO TAK ZE PIERWSZA SZCZEPIONKE OTRZYMALA MAJAC 2,5 MIESIACA PRZED SAMYM WYLOTEM DO PL NATOMIAST DWIE NASTEPNE JUZ JAK WROCILISMY , JEZELI CHODZI O SZCZEPIENIA NIEOBOWIAZKOWE , JA SZCZEPILAM W POLSCE PRYWATNIE Z TYM ZE WPISALI W KSIAZECZKE JAKIE TO BYLY SZCZEPIENIA, JA PO PRZYLOCIE ZJEZDZILAM KAZDEGO PEDIATRE W SWOIM MIESCIE I ZADEN NIE CHCIAL NAS PRZYJAC CZY TO PRYWATNIE CZY NA TA KARTE , ZAWSZE BYLO TLUMACZENIE NIE MAM MIEJSC DOPIERO ZA POMOCA ZNAJOMYCH DOSTALISMY PRYWATNEGO PEDIATRE KTORY PRZYJAL NAS NA TA KARTE I DO NIEGO CHODZILISMY NA WAZENIE I MIERZENIA , ON TEZ WYSTAWIAL NAM RECEPTY NA VITAMINE D , NATOMIAST MAM WIELU ZNAJOMYCH KTORYCH LEKARZE RODZINNI PRZYJMOWALI MALENSTWA BEZ PROBLEMU NA PODSTWOWE KONTROLE.TAK WYGLADALO TO W MOIM PRZYPADKU


Proszę napisz, jak ta karta się nazywa i gdzie ją się wyrabia?
_________________
milucha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milucha

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWysłany: 4 Maj 2012, 22:56    Temat postu: laktator elektryczny Odpowiedz z cytatem

Mamusie poszukuję laktator elektryczny. Czy wiecie gdzie można kupić lub może któraś z Was ma do sprzedania?
_________________
milucha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
norbi261107

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 5 Maj 2012, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milucha ja byłam w PL z córką 9msc, mała miała już roczek jak wyjeżdżałyśmy z IS, jedno szczepienie miała robione w późniejszym terminie już po powrocie na wyspę. NFZ nie refunduje szczepień dla dzieci ubezpieczonych w innym kraju, rozmawiałam z lekarką o tym szczepieniu i ona wyjaśniła, że aby zaszczepić moją córkę musiałaby mieć na to pozwolenie on sanepidu i gadała jeszcze jakieś tam pierdoły, niby po znajomości chciała podać małej szczepionkę prywatnie. Pokazałam jej Islandzką kartę szczepień to mi nawymyślała kilka niby zaległych szczepionek, namieszała mi w głowie ale zadzwoniłam do przychodni w Reykjaviku i powiedzieli mi, że malutka może zostać zaszczepiona po powrocie, to było 2 czy 3 msc później. Nie wiem jak to jest ze szczepieniami u maluszków przed ukończeniem roczku. Najlepiej zapytaj w przychodni.
Jeśli chodzi o opiekę np. w razie nagłej choroby (oby Twojemu maleństwu nie była ona potrzebna) jak chodziłam po ośrodkach niepublicznych to nie chcieli uznać ubezpieczenia z zagranicy i wtedy były to wizyty prywatne a w przychodni publicznej przyjmowali bez problemów na tą niebieską kartę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
milucha

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWysłany: 5 Maj 2012, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

norbi261107 napisał:
Milucha ja byłam w PL z córką 9msc, mała miała już roczek jak wyjeżdżałyśmy z IS, jedno szczepienie miała robione w późniejszym terminie już po powrocie na wyspę. NFZ nie refunduje szczepień dla dzieci ubezpieczonych w innym kraju, rozmawiałam z lekarką o tym szczepieniu i ona wyjaśniła, że aby zaszczepić moją córkę musiałaby mieć na to pozwolenie on sanepidu i gadała jeszcze jakieś tam pierdoły, niby po znajomości chciała podać małej szczepionkę prywatnie. Pokazałam jej Islandzką kartę szczepień to mi nawymyślała kilka niby zaległych szczepionek, namieszała mi w głowie ale zadzwoniłam do przychodni w Reykjaviku i powiedzieli mi, że malutka może zostać zaszczepiona po powrocie, to było 2 czy 3 msc później. Nie wiem jak to jest ze szczepieniami u maluszków przed ukończeniem roczku. Najlepiej zapytaj w przychodni.
Jeśli chodzi o opiekę np. w razie nagłej choroby (oby Twojemu maleństwu nie była ona potrzebna) jak chodziłam po ośrodkach niepublicznych to nie chcieli uznać ubezpieczenia z zagranicy i wtedy były to wizyty prywatne a w przychodni publicznej przyjmowali bez problemów na tą niebieską kartę


Dzięki Norbi za obszerną informacjęSmile, 16. mamy wizytę u położnej to się dowiem i umówię na szczepionkę przed wylotem do kraju. Oby więcej takich forumowiczówSmile, życie na Islandii byłoby łatwiejsze:)
_________________
milucha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 6 Maj 2012, 17:11    Temat postu: Re: laktator elektryczny Odpowiedz z cytatem

milucha napisał:
Mamusie poszukuję laktator elektryczny. Czy wiecie gdzie można kupić lub może któraś z Was ma do sprzedania?
W APTECE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ryba1

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 12:27    Temat postu: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

Mam 4miesieczne dziecko Bylo ono juz raz szczepione kiedy mialo 3 miesiace W ksiazeczce mam zapisane ze byly to nastepujace szczepienia:kikhósta,barnaveiki,stifkrampa,Hib og maenusótt i einni sprautu(DTaP,Hib,IPV) Czy ktos moze przetłumaczyc mi te nazwy na nasz ojczysty jezyk? Szczepionka w 5 msc jest o takich samych nazwach Czy to znaczy ze ona sie powtarza? W 6 i 8 msc jest to Meningókokkum C (MCC)?mam jeszcze jedno pytanko niedlugo lece do Polski ze swoim maluszkiem czy tam powinien zostac tez zaszczepiony?Prosze o porady Dziekuje i zycze milego dnia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ania12345

Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 50
PostWysłany: 7 Maj 2012, 15:52    Temat postu: kosmetyk dla niemowlat Odpowiedz z cytatem

mam co was pytanie, czy ktos zna tutaj na islandii jakis krem lub masc na odparzenia dla niemowlat do pupy, do codziennego stosowania, lekki.
tylko NIE taki jak sudokrem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 16:15    Temat postu: Re: kosmetyk dla niemowlat Odpowiedz z cytatem

ania12345 napisał:
mam co was pytanie, czy ktos zna tutaj na islandii jakis krem lub masc na odparzenia dla niemowlat do pupy, do codziennego stosowania, lekki.
tylko NIE taki jak sudokrem


A+D to jest masc podobna do polskiego odpowiednika masci Linomag.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 16:18    Temat postu: Re: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

ryba1 napisał:
Mam 4miesieczne dziecko Bylo ono juz raz szczepione kiedy mialo 3 miesiace W ksiazeczce mam zapisane ze byly to nastepujace szczepienia:kikhósta,barnaveiki,stifkrampa,Hib og maenusótt i einni sprautu(DTaP,Hib,IPV) Czy ktos moze przetłumaczyc mi te nazwy na nasz ojczysty jezyk? Szczepionka w 5 msc jest o takich samych nazwach Czy to znaczy ze ona sie powtarza? W 6 i 8 msc jest to Meningókokkum C (MCC)?mam jeszcze jedno pytanko niedlugo lece do Polski ze swoim maluszkiem czy tam powinien zostac tez zaszczepiony?Prosze o porady Dziekuje i zycze milego dnia:)


Wpisz w google skroty DTaP,Hib,IPV i wyswietli ci sie po polsku co to jest. Jak dobrze pamietam to ona bedzie chyba 3razy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 16:53    Temat postu: Re: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

ryba1 napisał:
Mam 4miesieczne dziecko Bylo ono juz raz szczepione kiedy mialo 3 miesiace W ksiazeczce mam zapisane ze byly to nastepujace szczepienia:kikhósta,barnaveiki,stifkrampa,Hib og maenusótt i einni sprautu(DTaP,Hib,IPV) Czy ktos moze przetłumaczyc mi te nazwy na nasz ojczysty jezyk? Szczepionka w 5 msc jest o takich samych nazwach Czy to znaczy ze ona sie powtarza? W 6 i 8 msc jest to Meningókokkum C (MCC)?mam jeszcze jedno pytanko niedlugo lece do Polski ze swoim maluszkiem czy tam powinien zostac tez zaszczepiony?Prosze o porady Dziekuje i zycze milego dnia:)
JEZELI DZIECKO ZACZELO SZCZEPIENIA NA ISLANDII POWINNO JE TUTAJ KONTYNUOWAC , CHODZI O TE OBOWIAZKOWE NATOMIAST TE NIEOBOWIAZKOWE ZALEZY OD CIEBIE BO I TU NA IS I W PL SA ONE ODPLATNE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MARCINIS1

Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: husavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 16:54    Temat postu: Re: kosmetyk dla niemowlat Odpowiedz z cytatem

mikolaj napisał:
ania12345 napisał:
mam co was pytanie, czy ktos zna tutaj na islandii jakis krem lub masc na odparzenia dla niemowlat do pupy, do codziennego stosowania, lekki.
tylko NIE taki jak sudokrem


A+D to jest masc podobna do polskiego odpowiednika masci Linomag.
PROBOWALAS Z MAKA ZIEMNIACZANA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ryba1

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 17:59    Temat postu: Re: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

MARCINIS1 napisał:
ryba1 napisał:
Mam 4miesieczne dziecko Bylo ono juz raz szczepione kiedy mialo 3 miesiace W ksiazeczce mam zapisane ze byly to nastepujace szczepienia:kikhósta,barnaveiki,stifkrampa,Hib og maenusótt i einni sprautu(DTaP,Hib,IPV) Czy ktos moze przetłumaczyc mi te nazwy na nasz ojczysty jezyk? Szczepionka w 5 msc jest o takich samych nazwach Czy to znaczy ze ona sie powtarza? W 6 i 8 msc jest to Meningókokkum C (MCC)?mam jeszcze jedno pytanko niedlugo lece do Polski ze swoim maluszkiem czy tam powinien zostac tez zaszczepiony?Prosze o porady Dziekuje i zycze milego dnia:)
JEZELI DZIECKO ZACZELO SZCZEPIENIA NA ISLANDII POWINNO JE TUTAJ KONTYNUOWAC , CHODZI O TE OBOWIAZKOWE NATOMIAST TE NIEOBOWIAZKOWE ZALEZY OD CIEBIE BO I TU NA IS I W PL SA ONE ODPLATNE
Czy korzystałyscie z jakis nieobowiazkowych szczepien dla Waszych dzieci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chomik1
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWysłany: 7 Maj 2012, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzialam juz w paru aptekach bepanten,polecam bo jest super na odparzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BubblesNFun

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 13
PostWysłany: 7 Maj 2012, 19:08    Temat postu: Re: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

ryba1 napisał:
Mam 4miesieczne dziecko Bylo ono juz raz szczepione kiedy mialo 3 miesiace W ksiazeczce mam zapisane ze byly to nastepujace szczepienia:kikhósta,barnaveiki,stifkrampa,Hib og maenusótt i einni sprautu(DTaP,Hib,IPV) Czy ktos moze przetłumaczyc mi te nazwy na nasz ojczysty jezyk? Szczepionka w 5 msc jest o takich samych nazwach Czy to znaczy ze ona sie powtarza? W 6 i 8 msc jest to Meningókokkum C (MCC)?mam jeszcze jedno pytanko niedlugo lece do Polski ze swoim maluszkiem czy tam powinien zostac tez zaszczepiony?Prosze o porady Dziekuje i zycze milego dnia:)


Tutaj masz stronke z tabelka wizyt i szczepien w jezyku polskim:)
http://www.ljosmodir.is/?Page=Notepad&ID=162

Mam nadzieje ze bedzie ona pomocna nie tylko Tobie ale i innym mamusiom:)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ryba1

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 19:31    Temat postu: Re: Witam wszystkie mamy i ich pociechy Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz stronke z tabelka wizyt i szczepien w jezyku polskim:)
http://www.ljosmodir.is/?Page=Notepad&ID=162

Mam nadzieje ze bedzie ona pomocna nie tylko Tobie ale i innym mamusiom:)
Pozdrawiam[/quote]
Dziękuję bardzo na pewno sie przyda:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ryba1

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Maj 2012, 19:35    Temat postu: Becikowe Odpowiedz z cytatem

Wiem ze juz wczesniej byla o tym mowa,chcialabym zapytac czy ktoras z Was otrzymala bedac w Pl becikowe? Wydrukowalam sobie wzor zaswiadczenia lekarskiego ktore ma wypelnic polozna Tylko wydaje mi sie ze nie bedzie chciala wypelnic tego zaswiadczenia bo jest po polsku Moze ktos wie czy jest dostepne w jezyku angielskim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chomik1
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWysłany: 8 Maj 2012, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny mam pytanie do mam ktĂłre korzystaja z uslug dagmamy,mianowicie jakie to sa koszta? i czy polecacie jaks dagmame z kopavogor? i ile wczesniej nalezy zapisac dziecko?
dziekuje za odp i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skilabod11

Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 9
PostWysłany: 8 Maj 2012, 22:40    Temat postu: mleko Nutramigen Lipil Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy mam takie pytanie odnośnie mleka Nutramigen. Czy któraś z Was korzystała ze zwrotu części kosztów z tryggingastofnum ? Jeśli tak to jak się to odbywa? Za Wszystkie informacje z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 60 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron