reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 9 Maj 2012, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomik1 napisał:
hej dziewczyny mam pytanie do mam ktĂłre korzystaja z uslug dagmamy,mianowicie jakie to sa koszta? i czy polecacie jaks dagmame z kopavogor? i ile wczesniej nalezy zapisac dziecko?
dziekuje za odp i pozdrawiam


Ja korzystalam 3lata temu i teraz drugie dziecko tez zamierzam oddac pod opieke dagmamy. Ja z mojej bylam bardzo zadowolona. Koszta jakie ja musialam poniesc to 47tys kr. teraz to jest chyba cos ok 53tys. w to wliczone wyzywienie i pieluchy. Mialam z nia podpisana umowe a ona z urzedem miasta. Dodatkowo miala wykupione dodatkowe ubezpieczenie w razie jakiegos wypadku. Jednak co nie moge sie wypowiedziec na temat wszystkich dagmam bo kazdy czlowiek jest inny trzeba miec oczy szeroko otwarte i jesli cos dzieje sie zlego to nie przeciagalabym tylko odrazu zmienilabym na inna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
chomik1
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWysłany: 9 Maj 2012, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikolaj dzieki wielkie
a czy ktos z kopavogur korzysta badz korzystal z dagmamy? czy mozecie jakas polecic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skilabod11

Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 9
PostWysłany: 10 Maj 2012, 17:39    Temat postu: powrĂłt do pracy Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkie mamy.Mam pytanie czy ktĂłraś z mam skracała urlop Ĺźeby wcześniej wrĂłcić do pracy? Na ile wcześniej trzeba to zgłosić w VinnumĂĄlastofnun - FæðingarorlofssjĂłður ? A moĹźe ktoś miał podobną sytuację ? Proszę o jakieś info zaleĹźy mi na czasie planuję zkrĂłcić urlop o 2 miesiące i wrĂłcić do pracy od 1 czerwca.
Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz1979

Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 34
PostWysłany: 10 Maj 2012, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy czy któraś brała od położnej zaświadczenie do becikowego w Polsce?Proszę o informacje jak to wygląda,dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Maj 2012, 18:55    Temat postu: Re: powrĂłt do pracy Odpowiedz z cytatem

skilabod11 napisał:
Witam Wszystkie mamy.Mam pytanie czy ktĂłraś z mam skracała urlop Ĺźeby wcześniej wrĂłcić do pracy? Na ile wcześniej trzeba to zgłosić w VinnumĂĄlastofnun - FæðingarorlofssjĂłður ? A moĹźe ktoś miał podobną sytuację ? Proszę o jakieś info zaleĹźy mi na czasie planuję zkrĂłcić urlop o 2 miesiące i wrĂłcić do pracy od 1 czerwca.
Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam


Na odebranie maciezynskiego jest cos ok 1,5 roku zawsze mozesz zmienic od kiedy chcesz zaczac i kedy skonczyc i nie musza to byc dni odebrane jednym ciagiem. Nie wiem czy uda ci sie to zrobic juz od 1 czerwca wystarczy zlozyc te same dokumenty co na maciezynskie tylko z innymi datami i poczekac na decyzje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 11 Maj 2012, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grzegorz1979 napisał:
Witam wszystkie mamy czy któraś brała od położnej zaświadczenie do becikowego w Polsce?Proszę o informacje jak to wygląda,dziękuje i pozdrawiam


hej . Ja bralam w zeszlym roku, jedno wypisane na tym druku z internetu, a drugie sama napisala, :kiedy wizyty,kiedy termin porodu ,kiedy maly sie urodzil. caly przebieg ciazy,jakie badania itp. ale powiem Ci ze w Polsce i tak musialam isc do lekarza ,na podstawie tych papierow lekarka z oporem mi wystawila potrzebne zaswiadczenie.
Nie jestem pewna,ale chyba zmienily sie zasady przyznawania becikowego,i nie wiem czy my jeszcze dostaniemy,no ale musisz poczytac.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 11 Maj 2012, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko o dagmamy, czy jesli dziecko z powodu choroby nie uczeszcza do niej,np tydzien to odlicza ona te dni czy placi sie caly rachunek. w sumie to pytanko tyczy sie rowniez przedszkola.....
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Maj 2012, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
mam pytanko o dagmamy, czy jesli dziecko z powodu choroby nie uczeszcza do niej,np tydzien to odlicza ona te dni czy placi sie caly rachunek. w sumie to pytanko tyczy sie rowniez przedszkola.....
pozdrawiam


Placi sie za wszystkie dni pracujace w miesiacu. Dni kiedy dziecko bylo chore nie odlicza sie od rachunku. Tym bardziej ze placi sie za miesiac z gory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ryba1

Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 26
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Maj 2012, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:) Chcialbym aby ktos napisał mi jak wyglada podroz samolotem z malym dzieckiem Zapewne latałyscie juz ze swoimi pociechami Jak to jest z przebraniem, nakarmieniem,czy mozna miec ze soba jakis obiadek czy deserek i nakarmic tym dziecko w samolocie? Karmiac piersia powinnam na swoim miejscu siedzacym? Prosze o rozne wskazowki Z gory dziekuje Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Maj 2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ryba1 napisał:
Witam:) Chcialbym aby ktos napisał mi jak wyglada podroz samolotem z malym dzieckiem Zapewne latałyscie juz ze swoimi pociechami Jak to jest z przebraniem, nakarmieniem,czy mozna miec ze soba jakis obiadek czy deserek i nakarmic tym dziecko w samolocie? Karmiac piersia powinnam na swoim miejscu siedzacym? Prosze o rozne wskazowki Z gory dziekuje Pozdrawiam


Widze mamusia przygotowuje sie do lotu Very Happy
Wszystko zalezy od dziecka.
1. Miejsce do przebrania. Jest w toalecie w zaleznosci od samolotu czasami jest tylko w jednej toalecie czasami w dwoch. Najlepiej zapytac kogos z obslugi w ktorej toalecie jest przewijak, ale przewaznie sami podchodza i informuja gdzie jest.
2. Karmienie. Jesli karmisz piersia - ja karmilam na swoim miejscu. Zawsze prosilam o miejsce przy oknie wtedy moglam sie odwrocic od innych pasazerow i miec troszke dyskrecji podczas karmienia. Jesli juz karmisz pokarmami stalymi mozewz miec ze soba posilek dla dziecka tylko pojemnosc opakowania nie moze przekraczac 100g/ml, mozna miec ze soba wode w termosie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jaroszek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 5
PostWysłany: 13 Maj 2012, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mstefa napisał:
grzegorz1979 napisał:
Witam wszystkie mamy czy któraś brała od położnej zaświadczenie do becikowego w Polsce?Proszę o informacje jak to wygląda,dziękuje i pozdrawiam


hej . Ja bralam w zeszlym roku, jedno wypisane na tym druku z internetu, a drugie sama napisala, :kiedy wizyty,kiedy termin porodu ,kiedy maly sie urodzil. caly przebieg ciazy,jakie badania itp. ale powiem Ci ze w Polsce i tak musialam isc do lekarza ,na podstawie tych papierow lekarka z oporem mi wystawila potrzebne zaswiadczenie.
Nie jestem pewna,ale chyba zmienily sie zasady przyznawania becikowego,i nie wiem czy my jeszcze dostaniemy,no ale musisz poczytac.

pozdrawiam


Witam wszystkie mamy ,teraz na zaświadczeniu musi być pierwsza wizyta od 10 tygodnia po za tym nic więncej nie zmieniło się .
Ja skopiowałam całą kartę ciąży i zaniosłam do polskiego ginekologa ,ale też można do położnej i tam wypełnili mi druk .Choć to zależy też od lekarzy bo nie każdy chce wystawić .Też miałam od położnej wypełniony ten papierek .

http://www.becikowe.com/?sr=wzorypism.html

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaroszek

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 5
PostWysłany: 13 Maj 2012, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroszek napisał:
mstefa napisał:
grzegorz1979 napisał:
Witam wszystkie mamy czy któraś brała od położnej zaświadczenie do becikowego w Polsce?Proszę o informacje jak to wygląda,dziękuje i pozdrawiam


hej . Ja bralam w zeszlym roku, jedno wypisane na tym druku z internetu, a drugie sama napisala, :kiedy wizyty,kiedy termin porodu ,kiedy maly sie urodzil. caly przebieg ciazy,jakie badania itp. ale powiem Ci ze w Polsce i tak musialam isc do lekarza ,na podstawie tych papierow lekarka z oporem mi wystawila potrzebne zaswiadczenie.
Nie jestem pewna,ale chyba zmienily sie zasady przyznawania becikowego,i nie wiem czy my jeszcze dostaniemy,no ale musisz poczytac.

pozdrawiam


Witam wszystkie mamy ,teraz na zaświadczeniu musi być pierwsza wizyta od 10 tygodnia po za tym nic więncej nie zmieniło się .
Ja skopiowałam całą kartę ciąży i zaniosłam do polskiego ginekologa ,ale też można do położnej i tam wypełnili mi druk .Choć to zależy też od lekarzy bo nie każdy chce wystawić .Też miałam od położnej wypełniony ten papierek .

http://www.becikowe.com/
http://www.becikowe.com/?sr=wzorypism.html

pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monikaaa

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 37
PostWysłany: 15 Maj 2012, 13:04    Temat postu: Poszukuje czopkĂłw z ibuprofenem dla chorego dziecka Odpowiedz z cytatem

Mój synek ma zapalenie ucha i lekarz powiedział aby stosowac leki przeciwgoraczkowe i przeciwbolowe z ibuprofenem. Mam taki lek w syropie, lecz maly strasznie po nim wymiotuje. Lek nie jest dostepny na Islandii ani w płynie ani w czopkach, ale moze któras mama ma go z Polski i chciała mi go sprzedać (tylko czopki)

Pozdrawiam.
Monika
_________________
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monikaaa

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 37
PostWysłany: 15 Maj 2012, 13:08    Temat postu: Re: Poszukuje czopkĂłw z ibuprofenem dla chorego dziecka Odpowiedz z cytatem

Monikaaa napisał:
Mój synek ma zapalenie ucha i lekarz powiedział aby stosowac leki przeciwgoraczkowe i przeciwbolowe z ibuprofenem. Mam taki lek w syropie, lecz maly strasznie po nim wymiotuje. Lek nie jest dostepny na Islandii ani w płynie ani w czopkach, ale moze któras mama ma go z Polski i chciała mi go sprzedać (tylko czopki)

Pozdrawiam.
Monika


Prosze o kinformacje na numer:865 6991
_________________
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 15 Maj 2012, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli twoje dziecko ma zapalenie ucha, lekarz powinien zapisac antybiotyk + cos przeciwbĂłlowego. Moze idz do innego lekarza. Ja z moja corka przerabialam zapalenie ucha mnusteo razy i antybiotyk zawsze pomagal nawet na drugi dzien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Maj 2012, 22:18    Temat postu: Re: Poszukuje czopkĂłw z ibuprofenem dla chorego dziecka Odpowiedz z cytatem

Monikaaa napisał:
Mój synek ma zapalenie ucha i lekarz powiedział aby stosowac leki przeciwgoraczkowe i przeciwbolowe z ibuprofenem. Mam taki lek w syropie, lecz maly strasznie po nim wymiotuje. Lek nie jest dostepny na Islandii ani w płynie ani w czopkach, ale moze któras mama ma go z Polski i chciała mi go sprzedać (tylko czopki)

Pozdrawiam.
Monika


Idz do drugiego lekarza na zapalenie ucha same przeciwzapalne i przeciwgoraczkowe leki nie pomoga tu tylko antybiotyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monikaaa

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 37
PostWysłany: 16 Maj 2012, 13:17    Temat postu: zapalenie ucha Odpowiedz z cytatem

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pomoc. Poszliśmy wczoraj do innego lekarza i potwierdził, że synek ma zapalenie ucha. Przepisał antybiotyk i czekamy na poprawę.

Pozdrawiam serdecznie.
Monika
_________________
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grzegorz1979

Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 34
PostWysłany: 16 Maj 2012, 17:07    Temat postu: nutramigen lipil Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoras z mam karmila mlekiem nutramigen lipil?jak dziecko reagowalo co wazne jak je przekonac do smaku ,nam lekarz zmienil z nan 1 na nutr.bo mala sie prezy i jest niespokojna.Prosze o informacje dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 16 Maj 2012, 18:09    Temat postu: Re: Poszukuje czopkĂłw z ibuprofenem dla chorego dziecka Odpowiedz z cytatem

witaj
pisalam do ciebie wczesniej o syropkach
a tu widze ze piszesz o zapaleniu ucha
wiec ja z moja corka przerabialam zapalenie ucha przez 4 miesiace i ciagle antybiotyk wiec jesli to napewno zapalenie powinnas dostac antybiotyk
jedz na smoralin tam lekarze przyjmuja do godziny 24 to jest tak zwane pogotowie ja tam jezdzilam i zawsze dostawalam leki dpowiedznie dla niej
az skierowali mnie do lekarza laryngologa i tam zrobiono badania i moja coreczka musiala miec zabieg wsadzania koreczkow w uszy gdyz na islandi jest niskie cisnienie i 85procent dzieci ma koreczki w uszach spowodowane zlym cisnieniem a od tego robia sie stany zapalne ucha z wiekiem sie z tego wyrasta no moze akurat u ciebie to jednorazowe ale jesli nie nie martw sie te koreczki nic nie bola w niczym ne przeszkadzaja sluch wszystko jest tak samo tyle ze jest spokuj nie ma choroby uszu
jedz na smoralin dzieci maja wizyty tam za darmo
pozdrawiam i zycze zdrowka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pyza27

Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 48
PostWysłany: 16 Maj 2012, 18:10    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 61 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron