reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Parada kultury międzynarodowej.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
janik

Doczy: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skd: KOPAVOGUR
PostWysany: 12 Maj 2012, 14:54    Temat postu: Parada kultury międzynarodowej. Odpowiedz z cytatem

Tak jak w tytule chciałbym przekazać wam relację z tej parady która właśnie się zakończyła. A więc; uczestniczyło wiele krajów, poczynając od Rosji, Wielkiej Brytanii a kończąc na kilku osobowej reprezentacji Peru czy dwuosobowej Argentyny.
Najładniej prezentowała się reprezentacja Meksyku i Etiopii, była również roztańczona Brazylia.
Oczywiście jak przystało na nas czyli najliczniejszą grupę obcokrajowców najliczniejszą grupę reprezentującą naszą kulturę, ilość polskich flak w pochodzie wyniosła dokładnie 0. Słownie zero, prawdopodobnie tylu też było w tej paradzie Polaków.
O przepraszam, obraziłbym bym szanowną PolonięSmile
W pewnym momencie z z budynku obok którego przechodziła parada wyskoczył człowiek mówiący w dziwnie znajomym języku, jedyny który zapragną reprezentować swój kraj. Jako że większość reprezentacji występowała w strojach przedstawiających kulturę danego kraju, osobnik ten dostosował się panującego zwyczaju i że Polacy często mówią o sobie że są gołxxxx wystąpił w stroju adekwatnym do tego określenia. Dokładnie dołączył na chwilę do parady w samych slipkach i trampkach na nogach.
Jak zawsze ułańska fantazja. Szkoda tylko że działo się to przed kamerami i aparatami fotograficznymi.Smile
A swoją drogą organizatorzy nie skonsultowali się z organizatorami impres masowych w Polsce, wiedzieli by wtedy że pochód liczący 200 osób po zorganizowaniu konkursu picia piwa czy chlania wódki na czas liczyłby na pewno kilka tysięcy.
Ehhhh aż się ciśnie na usta że czas się wstydzić że się jest Polakiem, ale cóż i tak to nic nie zmieni. Wstyd droga Polonio!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 12 Maj 2012, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nic się nie zmieniło Sad
Przez kilka lat miałam przyjemność pracować w kilkuosobowej grupie naszych rodaków przygotowującej stoisko na to święto. Nigdy nie zapomnę stukania się w głowę tych przedstawicieli naszego kraju których czasem prosiłam o pomoc przy zorganizowaniu stoiska. Zawsze padało pytanie "za ile?", a gdy słyszeli odpowiedź, że za darmo to patrzyli na mnie jak na wariatkę. Ich przekonanie o tym, że jest ze mną coś nie tak potęgowała wiedza, że za swoje prywatne pieniądze przygotowywałam poczęstunek dla gości stoiska. Kiedyś na przykład całą noc smażyłam faworki innym razem zrobiłam kilka kilogramów sałatki jarzynowej. Miałam szczęście robić to wszystko z takimi jak ja ludźmi.
Przykre jest to, że tylko nasz naród nie potrafi nic od siebie dać Islandii Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 13 Maj 2012, 0:02    Temat postu: Re: Parada kultury międzynarodowej. Odpowiedz z cytatem

janik napisa:
Oczywiście jak przystało na nas czyli najliczniejszą grupę obcokrajowców najliczniejszą grupę reprezentującą naszą kulturę, ilość polskich flak w pochodzie wyniosła dokładnie 0. Słownie zero, prawdopodobnie tylu też było w tej paradzie Polaków.


Teraz wyobraź sobie, że każdy inny przybysz z Polski narzeka na brak reprezentacji tak jak Ty - mają do tego równe prawo.

Wersja skrócona: nie paradowałeś z flagą, nie marudź.

pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Rademenez
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 15 Lis 2011
Posty: 72
PostWysany: 13 Maj 2012, 8:12    Temat postu: Re: Parada kultury międzynarodowej. Odpowiedz z cytatem

janik napisa:

Ehhhh aż się ciśnie na usta że czas się wstydzić że się jest Polakiem, ale cóż i tak to nic nie zmieni. Wstyd droga Polonio!!!


Trzeba było wziąć szturmówkę i samemu pomaszerować zamiast narzekać teraz na forum !!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 14 Maj 2012, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w gure polskie flaki!
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron