reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przygody emeryta na Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 27 Lis 2006, 17:51    Temat postu: Przygody emeryta na Islandii Odpowiedz z cytatem

Jestem mechanikiem maszyn filetujących typ BAADER - posiadam certyfikat. Poszukuję pracy na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 27 Lis 2006, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... A jak to sie ma do Twojego pierwszego posta na tym forum? O tresci, przypomne:
Cytat:
Chcę jechać na Islandię, mam zagwarantowaną pracę.


Ciekawam tez, dlaczego to emeryt (jak raczyles wpisac w profilu) zdecydowal sie opuscic ojczyzne i jechac w nieznane i niepewne do tego zimnego kraju, gdzie mowia w dziwnym jezyku... Rolling Eyes .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 27 Lis 2006, 18:08    Temat postu: Mam - jako operator sprzętu ciężkiego ale chyba zrezygnuję Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Hmmm.... A jak to sie ma do Twojego pierwszego posta na tym forum? O tresci, przypomne:
Cytat:
Chcę jechać na Islandię, mam zagwarantowaną pracę.


Ciekawam tez, dlaczego to emeryt (jak raczyles wpisac w profilu) zdecydowal sie opuscic ojczyzne i jechac w nieznane i niepewne do tego zim
nego kraju, gdzie mowia w dziwnym jezyku... Rolling Eyes .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 27 Lis 2006, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przerażają mnie "nie takie" klimaty pogodowe ponieważ włóczyłem się po świecie. Byłem w bardzo gorącym klimacie i skrajnie zimnym.
Emerytem jestem ale nie siedzę na bujanym fotelu w ciepłych bamboszach. Nosi mnie - brak pracy, niewiele kasy. Trzebaby coś niecoś pomóc najbliższym. Powiadasz dziwny język? Człowiek z człowiekiem powinien dogadać się. Znam trochę angielskiego, porozumieć mogę się w tym języku. Ze względu na propozycję wyjazdu na Islandię, przykułem kilka islandzkich słów, wiesz takich najpotrzebniejszych. No i zakochany jestem w Islandii. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 27 Lis 2006, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko Ci będzie tylko udowodnić przed Twoim Urzędem Skarbowym "zmianę ośrodka życiowego", skoro, jak podejrzewam, masz dalej zamiar pobierać w Polsce emeryturę....

Warto się zastanowić czy potencjalne podwójne opodatkowanie lub domiar, jaki może ci US dołożyć w przypadku utajnienia tych dochodów, jest grą wartą chociażby świeczki....

O.S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 27 Lis 2006, 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Muszę zasięgnąć języka. Wiem w 100 %, że jeśli w Polsce podejmuję pracę - mogę zarobić 70% wysokości emerytury w innym wypadku mam obowiązek ją zawiesić. W ogóle nie interesowałem się jak to wygląda w sytuacji, kiedy opuszczam granice kraju (absolutnie nie mam zamiaru niczego ukrywać) Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 8 Sty 2007, 15:03    Temat postu: Radość Odpowiedz z cytatem

Witam. Chcę podzielić się swoją nowiną. Dobrą ma się rozumieć. Mam pracę przy urządzeniech przetwórczych. Wyjeżdżam w tym tygodniu. Jezu - jak się cieszę. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 8 Sty 2007, 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ryskro ze się nie zniechęciłeś odstraszającym gadaniem innych użytkowników Smile
Tak trzymać!
Ja też za jakiś czas pójdę w twoje strony , ale wcześniej kilka innych wyjazdów Smile
Bo ISLANDIA to moje Ĺźycie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ryskro

Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 8
Skąd: SulechĂłw
PostWysłany: 8 Sty 2007, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kandydat. Serdeczne dzięki. Czekam na Ciebie w Rejkiawiku! Życzę spełnienia marzeń. Dwa lata temu byłem na Islandii 15 dni. Byłem głodny, niedospany - szkoda było mi czasu na takie przyziemne sprawy. Choć byłem w różnych zakątkach świata (Afryka, Azja, Antarktyda) - nie widziałem tak pięknej krainy. Cieszę się jak młodzieniaszek, który właśnie pierwszy raz zakochał się. To jest cudne!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 9 Sty 2007, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki ryskro.
Tylko że najwcześniej będę w Islandii gdzieś za 2 lata język
Ale jak do tego czasu tam będziesz to ci postawię piwko bo ja sam nie mogę pić alkoholu i czasem wypije sobie Cole tak po Islandzku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron