reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Skattkort
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 9 Paź 2008, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:


pewnie przy podaniu o skattkort nie podalas daty przylotu i dlatego tak jest.



Hmm,całkiem możliwe Confused Ale w przyszłym miesiącu już będzie ok, przynajmniej w tym temacie,aż się boję pomyśleć z iloma rzeczami jeszcze będę miała kłopot
Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 9 Paź 2008, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
esmerka31 napisał:


pewnie przy podaniu o skattkort nie podalas daty przylotu i dlatego tak jest.



Hmm,całkiem możliwe Confused Ale w przyszłym miesiącu już będzie ok, przynajmniej w tym temacie,aż się boję pomyśleć z iloma rzeczami jeszcze będę miała kłopot
Very Happy Very Happy Very Happy

no ale strata kasy za ponad 2 miesiace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 9 Paź 2008, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:

no ale strata kasy za ponad 2 miesiace


Tak to prawda przydałaby się taka gotówka Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 14 Paź 2008, 1:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam to znĂłw ja Very Happy
Zastanawiam się nad praca dorywczą tzn maksimum bym mogła uzyskać 30-40 godzin za stawkę 1050 brutto tylko nie wiem jak by w tym momencie wyglądała sprawa ze stattkort,tzn nie wiem czy w momencie podjęcia takiej pracy odebraliby mi tą ulgę czyli 34000 koron w zamian za wynagrodzenie. Czy w końcowym efekcie nie wyszło by na to,że pracując czy nie pracując otrzymam mniej więcej te same pieniążki? A moze powinnam dostać te 34000+ wynagrodzenie za godziny,ale to w takim przypadku czy od tej kwoty 1050 bedzie odliczany podatek,nie mam pojęcia jak to obliczyć Crying or Very sad
Poradźcie proszę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Paź 2008, 9:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisał:
Witam to znĂłw ja Very Happy
Zastanawiam się nad praca dorywczą tzn maksimum bym mogła uzyskać 30-40 godzin za stawkę 1050 brutto tylko nie wiem jak by w tym momencie wyglądała sprawa ze stattkort,tzn nie wiem czy w momencie podjęcia takiej pracy odebraliby mi tą ulgę czyli 34000 koron w zamian za wynagrodzenie. Czy w końcowym efekcie nie wyszło by na to,że pracując czy nie pracując otrzymam mniej więcej te same pieniążki? A moze powinnam dostać te 34000+ wynagrodzenie za godziny,ale to w takim przypadku czy od tej kwoty 1050 bedzie odliczany podatek,nie mam pojęcia jak to obliczyć Crying or Very sad
Poradźcie proszę Smile
w drugiej pracy, dorywczej, jezeli jest legalna to placisz 100 % podatku, skattkort mozna wykorzystac tylko w jednej pracy.
Powrót do góry
BOBER22111

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 76
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 14 Paź 2008, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
@ni@ napisał:
Witam to znĂłw ja Very Happy
Zastanawiam się nad praca dorywczą tzn maksimum bym mogła uzyskać 30-40 godzin za stawkę 1050 brutto tylko nie wiem jak by w tym momencie wyglądała sprawa ze stattkort,tzn nie wiem czy w momencie podjęcia takiej pracy odebraliby mi tą ulgę czyli 34000 koron w zamian za wynagrodzenie. Czy w końcowym efekcie nie wyszło by na to,że pracując czy nie pracując otrzymam mniej więcej te same pieniążki? A moze powinnam dostać te 34000+ wynagrodzenie za godziny,ale to w takim przypadku czy od tej kwoty 1050 bedzie odliczany podatek,nie mam pojęcia jak to obliczyć Crying or Very sad
Poradźcie proszę Smile
w drugiej pracy, dorywczej, jezeli jest legalna to placisz 100 % podatku, skattkort mozna wykorzystac tylko w jednej pracy.




ALE TEZ MOZNA ROZLOZYC PROCENTOWO NP.1 PRACA 60% A 2 40% Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 14 Paź 2008, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BOBER22111 napisał:
Sxxxxn napisał:
@ni@ napisał:
Witam to znĂłw ja Very Happy
Zastanawiam się nad praca dorywczą tzn maksimum bym mogła uzyskać 30-40 godzin za stawkę 1050 brutto tylko nie wiem jak by w tym momencie wyglądała sprawa ze stattkort,tzn nie wiem czy w momencie podjęcia takiej pracy odebraliby mi tą ulgę czyli 34000 koron w zamian za wynagrodzenie. Czy w końcowym efekcie nie wyszło by na to,że pracując czy nie pracując otrzymam mniej więcej te same pieniążki? A moze powinnam dostać te 34000+ wynagrodzenie za godziny,ale to w takim przypadku czy od tej kwoty 1050 bedzie odliczany podatek,nie mam pojęcia jak to obliczyć Crying or Very sad
Poradźcie proszę Smile
w drugiej pracy, dorywczej, jezeli jest legalna to placisz 100 % podatku, skattkort mozna wykorzystac tylko w jednej pracy.




bez rĂłznicy kto bedzie otrzymywal upust podatkowy i tak bedzie tylko wynosil 34.034


ALE TEZ MOZNA ROZLOZYC PROCENTOWO NP.1 PRACA 60% A 2 40% Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 14 Paź 2008, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To by była moja jedyna praca na ta chwilę,czyli jeśli dobrze rozumiem,to mąż będzie mógł dalej pobierać mój stattkort?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Paź 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
Ludzie!!!!!


najpierw po przyjezdzie idziemy do biura emirgacyjnego czy jak tam, na ulicy Borgatun i tam skladamy wniosek o kennitale. W chwioi obecnej czeka sie 5-7 dni roboczych (ja 2 lata temu czekalem 1,5m miesiaca bylo to w sezonie letnim) potem,kiedy mamy kennitale (odbieramy ja albo osobiscie albo zostanie faxem dio pracodawcy) idzsiemy na ulice laugavegur do biura RSK podatkowego po skatkort (niedaleko skrzyzowania laugavegur z noatum,czy jak jej tam) skatkort dostajemy od reki

z tym pozwoleniem na prace to ja si ebujam tutaj 2 lata i do dzis do nie mam , i chyba to nie jest takie konieczne bo pracodawcy maja to delikatnie w xxxx*****

***** wyporowadzcie mnie z bledu

ajuto
od momentu wejscia Polski do sengen czy jak to tam sie wabi, na Islandi obowiazuje tylko pozwolenie na pobyt
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Paź 2008, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam najmocniej, do unii a nie sengen, pozwolenia na prace zniesiono 1 maja, 2 albo 3 lata temu.
Powrót do góry
sarno_973

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: goleniow
PostWysłany: 28 Sty 2009, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy ktos wie czy na ten rok zostala zwiekszona kwota na statkorcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 28 Sty 2009, 16:02    Temat postu: skattkort Odpowiedz z cytatem

pisalam juz o tym w dziale podatki, upust w tym roku wynosio 40.205 a podatek 37,2%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dr Rey

Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Maj 2009, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Może ktoś był w podobnej sytuacji i jest w stanie mi pomóc. Otóż moja żona nie pracuje i złożyłem jej skattkort u mnie w pracy. Jako że żona ma problemy ze znalezieniem pracy postanowiliśmy że wróci do kraju a ja jeszcze troszkę się tu pomęczę. No i nie wiem co zrobić z jej skattkortem ,tzn. czy przed wyjazdem musi go zwrócić do skarbówki, czy też dopóki nie rozpocznie pracy w Polsce mogę dalej korzystaj z jej ulgi podatkowej? Proszę o radę poradę ,dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dr Rey

Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Cze 2009, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr Rey napisał:
Witam wszystkich
Może ktoś był w podobnej sytuacji i jest w stanie mi pomóc. Otóż moja żona nie pracuje i złożyłem jej skattkort u mnie w pracy. Jako że żona ma problemy ze znalezieniem pracy postanowiliśmy że wróci do kraju a ja jeszcze troszkę się tu pomęczę. No i nie wiem co zrobić z jej skattkortem ,tzn. czy przed wyjazdem musi go zwrócić do skarbówki, czy też dopóki nie rozpocznie pracy w Polsce mogę dalej korzystaj z jej ulgi podatkowej? Proszę o radę poradę ,dzięki Smile


A może trochę inaczej: skattkort trzeba zwrócić osobiście czy ja jako mąż mogę zwrócić kartę podatkową żony? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamcia

Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 16
PostWysłany: 9 Gru 2009, 18:06    Temat postu: problem z odzyskaniem karty podatkowej:( Odpowiedz z cytatem

Pomozcie:)
Mam taki problem moj chlopak nie moze odzyskac karty podatkowej od bylego pracodawcy.obecnie jest na zasilku poniewaz ma problem ze znalezieniem pracy,karta musi byc w urzedzie a On nie moze jej zawiezc bo jej nie ma.Otoz mam pyatnie czy moze zlozyc o druga w takiej sytuacji,przypomne ze nie pracuje czy mu wydadza w takim przypadku albo jak zalatwic ta sprawe zeby szanowny byly szef oddal mu ta karte(pracodawca nie zbyt sympatyczny niestety)Dziekuje z gory za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 9 Gru 2009, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponowal wyrobic nowa w urzedzie skarbowym. Po co z bucem sie meczyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kamcia

Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 16
PostWysłany: 9 Gru 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jest potrzebne do wyrobienia nowej karty podatkowej?I czy ktos sie orientuje czy w Selfossie jest taki urzad?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esmerka31

Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysłany: 9 Gru 2009, 20:54    Temat postu: skatkortt Odpowiedz z cytatem

https://secure.rsk.is/Thjonustusidur/Vefur/SkattkortUmsokn.aspx
przez neta mozna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
emilcia001

Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Polska
PostWysłany: 26 Cze 2012, 20:50    Temat postu: przyznawanie skattkort Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile dopiero od niedawna jestem w Islandii i nie bardzo się orientuję z całą dokumentacja jaką trzeba tu załatwić, złożyłam dokumenty o kennitala i czekam już 6 tydzień, jak go otrzymam to czy automatycznie dostane tą kartę skattkort?jak nie to ja sama mam o nią sie starac czy to księgowa w firmie to załatwia?dalej jak wyglada sprawa z zapisywaniem sie do zwiazków werk vest, jeśli mam umowę to już jestem w tych związkach czy nie? dziękuję bardzo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szarlotka

Dołączył: 12 Cze 2012
Posty: 14
PostWysłany: 8 Lip 2012, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kartę musisz sam/sama iść do urzędu RSK. Trwa to dosłownie sekundy i wszystko od ręki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron