reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 80, 81, 82  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
MARCINIS1

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skd: husavik
PostWysany: 31 Lip 2012, 20:39    Temat postu: T Odpowiedz z cytatem

kasiajablonska napisa:
dzieki..dostosuje sie do twoich rad a jutro lece i tak do lekarza:) pozdrawiam
mozesz tez posypac maka ziemniaczana , na moja mala poskutkowalo i naszczescie juz nie wrocily
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 1 Sie 2012, 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu jak masz masc alantan plus to tez mozesz smarowac,dziala super.
My w polsce przez to przechodzilismy,upal i zmiana pieluszek zrobily swoje. Lekarz przepisal swietna masc,po 2smarowaniach przeszlo. Szkoda ze tak daleko jestes to bym poratowala.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sunna80

Doczy: 12 Lip 2008
Posty: 6
PostWysany: 1 Sie 2012, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy!
Mam do Was parę pytań i liczę na waszą pomoc.Od sześciu lat staraliśmy się z mężem o potomka ,będąc jeszcze w Polsce korzystaliśmy z usług kliniki niepłodności ,po zamieszkaniu tutaj nadal się w niej leczyliśmy i w momencie kiedy stwierdziliśmy że nic z tego nie będzie i może najwyższy juz czas pomyśleć o adopcji okazało się że jestem w ciąży .To już 28 tydzień.Nigdy dotąd nie interesowałam się sprawami urlopu macierzyńskiego ani porodu,czy wyboru szpitala bo nie było po co.Czy możecie napisać mi ile czasu maksymalnie trwa tu macierzyński i czy któraś z was rodziła może w Akranes-jaka jest atmosfera itp.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kasiajablonska

Doczy: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skd: Akureyri
PostWysany: 2 Sie 2012, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dzieki za kazda pomoc...do lekarza wkoncu nie doszlam bo pomogla nam maka ziemniaczana!!!! pupka juz wyglada super i kazdego dnia lepiej:) i tak za niedlugo bede u lekarza wiec zagadne ten temat:)dzieki jeszcze raz
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 3 Sie 2012, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sunna80 napisa:
Witam wszystkie mamy!
Mam do Was parę pytań i liczę na waszą pomoc.Od sześciu lat staraliśmy się z mężem o potomka ,będąc jeszcze w Polsce korzystaliśmy z usług kliniki niepłodności ,po zamieszkaniu tutaj nadal się w niej leczyliśmy i w momencie kiedy stwierdziliśmy że nic z tego nie będzie i może najwyższy juz czas pomyśleć o adopcji okazało się że jestem w ciąży .To już 28 tydzień.Nigdy dotąd nie interesowałam się sprawami urlopu macierzyńskiego ani porodu,czy wyboru szpitala bo nie było po co.Czy możecie napisać mi ile czasu maksymalnie trwa tu macierzyński i czy któraś z was rodziła może w Akranes-jaka jest atmosfera itp.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.



Cześć
Urlop macierzyński to max 12 miesięcy dla mamy i 3 miesiące dla taty.Gratulacje .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 3 Sie 2012, 1:52    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Witam, z macierzynskim jest tak ze jest 3 razy po 3 miesiace, 3 miesiace dla matki, 3 dla ojca a 3 sa do wyboru , mozesz ze zabrac matka lub ojciec, zazwyczaj bierze je matka, bo karmi piersia itd, te 6 miesiecy mozesz podzielic sobie na dłuższy okres czasu, do 12 miesiecy, kwota ktora dostalabys prze te 6 miesiecy jest dzielona na ilosc miesiecy, jelsi macierzynsi rozlozysz sobie na 10 m to ta suma jest tez rozkladana na 10 m. Papiery musisz zlorzyc najpozniej 6 tyg przed planowanym porodem,Wrazie pytan pisz smialo Smile
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 3 Sie 2012, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, z macierzyńskim jest tak ze jest 3 razy po 3 miesiące, 3 miesiące dla matki, 3 dla ojca a 3 są do wyboru, może je zabrać matka lub ojciec dziecka, zazwyczaj bierze je matka, bo karmi piersią itd, te 6 miesięcy możesz rozłożyć sobie na dłuższy okres czasu, do 12 miesięcy, kwota która dostałabyś przez te 6 miesięcy jest dzielona na ilość miesięcy, jeśli macierzyński rozłożysz sobie na 10 m. to ta suma jest też rozkładana na 10 m. Papiery musisz złożyć najpóźniej 6 tyg przed planowanym porodem. Wrazie pytań pisz śmiało Smile
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Armand

Doczy: 02 Wrz 2011
Posty: 8
PostWysany: 3 Sie 2012, 9:05    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

potrzebuję wszelkich wiadomości na temat dagmam z Keflaviku, gdzie po takową się zgołosić, ile trzeba płacić, od której do której i jak ją wogóle wybrać? Czy jest gdzieś jakaś lista?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kasia89

Doczy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysany: 3 Sie 2012, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sunna80 napisa:
Witam wszystkie mamy!
Mam do Was parę pytań i liczę na waszą pomoc.Od sześciu lat staraliśmy się z mężem o potomka ,będąc jeszcze w Polsce korzystaliśmy z usług kliniki niepłodności ,po zamieszkaniu tutaj nadal się w niej leczyliśmy i w momencie kiedy stwierdziliśmy że nic z tego nie będzie i może najwyższy juz czas pomyśleć o adopcji okazało się że jestem w ciąży .To już 28 tydzień.Nigdy dotąd nie interesowałam się sprawami urlopu macierzyńskiego ani porodu,czy wyboru szpitala bo nie było po co.Czy możecie napisać mi ile czasu maksymalnie trwa tu macierzyński i czy któraś z was rodziła może w Akranes-jaka jest atmosfera itp.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.


w sprawie wyboru szpitala to goraco polecam Reykjavik w Landspitali, " Hreidrid "23B. Rodzilam 10 dni temu i jestem megazadowolona Na codzien mieszkam na Vestmannaeyjar i polozne doradzaly mi miejscowy szpital, bo taka "rodzinna, intymna atmosfera, a Reykjavik to fabryka to rodzenia dzieci", ale w obawie przed ciezkim porodem pojechalam jednak do reykjaviku , i co sie okazalo ? intymna, rodzinna atmosfera, wszystko spokojnie, polska polozna (akurat tak sie zlozylo , ze byla na zmianie ) , nie widzialoam zadnych innych rodzacych mimo, ze to bialy dzien byl, no i masz ten komfort, ze mozesz rodzic w wannie, ze znieczleniem czy co tam cycesz, a na wioskach to nie wiadomo czy bloki operacyjne pootwierane.. jeszcze mi z papierami pomogli, bo mialam duzy problem z ubezpieczeniem..Takze polecam Reykjavik z calego serca. Gratuluje Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
perbaqummobile

Doczy: 24 Mar 2011
Posty: 7
PostWysany: 5 Sie 2012, 21:36    Temat postu: porod w kef Odpowiedz z cytatem

Kasia89 napisa:
sunna80 napisa:
Witam wszystkie mamy!
Mam do Was parę pytań i liczę na waszą pomoc.Od sześciu lat staraliśmy się z mężem o potomka ,będąc jeszcze w Polsce korzystaliśmy z usług kliniki niepłodności ,po zamieszkaniu tutaj nadal się w niej leczyliśmy i w momencie kiedy stwierdziliśmy że nic z tego nie będzie i może najwyższy juz czas pomyśleć o adopcji okazało się że jestem w ciąży .To już 28 tydzień.Nigdy dotąd nie interesowałam się sprawami urlopu macierzyńskiego ani porodu,czy wyboru szpitala bo nie było po co.Czy możecie napisać mi ile czasu maksymalnie trwa tu macierzyński i czy któraś z was rodziła może w Akranes-jaka jest atmosfera itp.
Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.


w sprawie wyboru szpitala to goraco polecam Reykjavik w Landspitali, " Hreidrid "23B. Rodzilam 10 dni temu i jestem megazadowolona Na codzien mieszkam na Vestmannaeyjar i polozne doradzaly mi miejscowy szpital, bo taka "rodzinna, intymna atmosfera, a Reykjavik to fabryka to rodzenia dzieci", ale w obawie przed ciezkim porodem pojechalam jednak do reykjaviku , i co sie okazalo ? intymna, rodzinna atmosfera, wszystko spokojnie, polska polozna (akurat tak sie zlozylo , ze byla na zmianie ) , nie widzialoam zadnych innych rodzacych mimo, ze to bialy dzien byl, no i masz ten komfort, ze mozesz rodzic w wannie, ze znieczleniem czy co tam cycesz, a na wioskach to nie wiadomo czy bloki operacyjne pootwierane.. jeszcze mi z papierami pomogli, bo mialam duzy problem z ubezpieczeniem..Takze polecam Reykjavik z calego serca. Gratuluje Smile



hej, ja rodzilam dokadnie 2 tyg temu w Keflaviku, gorąco polecam,opieka doskonala,od poczatku az do konca, porod w wodzie, bez znieczulenia bo tutaj go nie ma, jednak drugi raz wybralabym tez szpital w keflaviku Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 5 Sie 2012, 23:09    Temat postu: Re: porod w kef Odpowiedz z cytatem

Ja rodzilam 2 razy w |Reykjaviku, pierwszy raz trafolam na polozna polke ktora zacezla zmiane rano i odbierala porod, inne polozne bardzo mile i naprawde pomocne podczas karmienia dziecka, 2 porod odbierala islandka, rodzilam w wodzie, teraqz tez mam zamiar rodzic w wodzie. Nie mialam znieczulenia ale wiem ze mozna go dostac jesli czestosc skurczy i rozwarcie na to pozwala, jelsi rozwarcie jest zbyt duze znieczulenia nie daja bo moze zatrzymac akcje porodowa, najlepiej gdy sie juz zaczna skurcez zadzwonic do szpitala poinformowac ze sie przyjedzie i powiedziec ze chcialaoby sie skorzystac ze znieczulenia, ale mozesz tez sie dowiedziec u poloznej do ktorej sie chodzi.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
sunna80

Doczy: 12 Lip 2008
Posty: 6
PostWysany: 7 Sie 2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi,choć przyznam że sprawy wyboru szpitala wcale mi nie ułatwiłyście Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 7 Sie 2012, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie mieszkasz, jesli mozna wiedziec? Ja mieszkam w Reykjaviku i nie wyobrazam sobie aby jechac do szpitala np do Keflaviku, jesli mieszka sie gdzies po za miastem i nie ma wiekszej roznicy w kilometrach czy to do Keflaviku czy tez do Reykjaviku to wtedy mozan sie zastanawiac ktory szpital wybrac. Gdy juz zaczna sie skurcze to uwierz ze nie bedziesz miala ochoty jechac do np. Reykjaviku jesli mieszkasz w Keflaviku, tu opieka jest, jak dla mnie bardzo dobra, sa osoby ktore maja odmienen zdanie ale ich jest napewno mniej jak tych dobrych opini.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Doczy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysany: 7 Sie 2012, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz doczytalam ze mieszkasz w Akranes.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
nikita333

Doczy: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skd: NJARDVIK
PostWysany: 7 Sie 2012, 19:40    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

czita napisa:
A gdzie mieszkasz, jesli mozna wiedziec? Ja mieszkam w Reykjaviku i nie wyobrazam sobie aby jechac do szpitala np do Keflaviku, jesli mieszka sie gdzies po za miastem i nie ma wiekszej roznicy w kilometrach czy to do Keflaviku czy tez do Reykjaviku to wtedy mozan sie zastanawiac ktory szpital wybrac. Gdy juz zaczna sie skurcze to uwierz ze nie bedziesz miala ochoty jechac do np. Reykjaviku jesli mieszkasz w Keflaviku, tu opieka jest, jak dla mnie bardzo dobra, sa osoby ktore maja odmienen zdanie ale ich jest napewno mniej jak tych dobrych opini.



Kiedy wybiera się Keflavik trzeba liczyć się z tym,że w razie komplikacji szczególnie nocą-NIE MA LEKARZA.Także ja osobiście polecam stolicę.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
e_miilka

Doczy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Skd: B.
PostWysany: 8 Sie 2012, 22:26    Temat postu: Zarobki na Urlopie maacierzyńskim Odpowiedz z cytatem

Witam, Szukalam sporo tutaj na forum takiego tematu ale nie moglam nigdzie znalesc odpowiedzi na moje pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Za niedługo bede skladać papiery o urlop. Ale zastanawia mnie jedno jak to potem jest, jedynym moim dochodem sa pieniazki z urlopu maciezynskiego (czyli okolo70%) czy równiez może otrzymuje sie jakiś dochód z pracy? (jestem zatrudniona na 100% kontrakt)
_________________
"Zawsze się wydaje, że w innym miejscu będzie lepiej."
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen WP Kontakt
grzegorz1979

Doczy: 04 Lip 2009
Posty: 34
PostWysany: 8 Sie 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak urodzisz dzieck to jedyny twoj dochod to macieżynski czyli 80 procet z wyplaty ,wysokosc zalezy na jaki czas sie bieze im dluzszy tym mniej platny zycze powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ania88_2010

Doczy: 17 Kwi 2010
Posty: 57
PostWysany: 9 Sie 2012, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka mam pytanie pracowałam na 80 procent niedługo pójde na macierzyński czy moge sie starac o zasiłek 20 procent?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skd: reykjavik-
PostWysany: 10 Sie 2012, 8:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie,macierzynski to tylko i wylacznie 80%pensji. jezeli wylicza ci macierzyski ponizej 100tys to mozesz udac sie do socjala i oni doplaca ci do sumy ktora wg nich potrzebna jest do zycia. ale tylko wtedy kiedy jestes samotna matka badz suma wynagrodzenia twoja i meza jest niska.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ingibjorg

Doczy: 16 Lis 2011
Posty: 5
PostWysany: 10 Sie 2012, 16:14    Temat postu: Hej kobietki Odpowiedz z cytatem

Hej kobietki, może jest tu ktoś chętny na jakieś spotkanie?:)Mam córkę w wieku 3 lat jesteśmy same więc przydałoby się miłe towarzystwo:)
Pozdrawiam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 64, 65, 66 ... 80, 81, 82  Nastpny
Strona 65 z 82

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron