reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

www.uwolnickazulina.pl

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 20 Lut 2007, 23:22    Temat postu: www.uwolnickazulina.pl Odpowiedz z cytatem

Podpiszesz?

Podaj dalej!

www.uwolnickazulina.pl
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Lut 2007, 10:47    Temat postu: Kazulin Odpowiedz z cytatem

Ciekawe po czyjej stronie jest racja?
Bo oto mamy informacje podane przez przeciwników Łukaszenki. A jakie są informacje i argumenty strony przeciwnej?
Czy Kazulin jest/był zagrożeniem dla porządku na Białorusi? Złamał jakieś przepisy prawa?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 21 Lut 2007, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odzajerze, sadze, ze Kazulin jest takim samym zagrozeniem dla porzadku na Bialorusi, jak Chodorkowski dla Rosji... Rolling Eyes

Dzieki za linka, Jean.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 21 Lut 2007, 23:33    Temat postu: Petycja Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Chodorkowski zdobył majątek nie tylko zwykła pracą i pomysłami... Choć nie mam na to dowodów (stąd tylko podejrzenie) to wiele wskazuje na to, że w latach 90-tych spora część majątku państwowego trafiała w ręce prywatne za bezcen.

A ponieważ wielu ludzi prowadzi interesy bacząc głównie na swój zysk, więc trudno się dziwić, że wielu inteligentnych ludzi skorzystało z okazji...

Myślę, że zarówno Kazulin jak i Chodorkowski w jakiś sposób zagrażają bezpieczeństwu swoich krajów. I mimo, że ich osądzenie wydaje się być niesprawiedliwe (z punktu widzenia prawa międzynarodowego) to jednak, można dostrzec jakąś rację stanu w takim posunięciu władz.

Mam wrażenie, że organizacje walczące o prawa człowieka dość często tendencyjnie traktują pewne sprawy. W końcu takie organizacje żyją z tego, że gdzieś dzieje się "źle" i mogą o tym zawiadamiać opinię publiczną. Otrzymują wtedy darowizny i wpłaty, nie działają więc zupełnie non-profit.
Demokracja nie może przesłaniać nam dobra danego narodu. W przypadku zarówno Rosji jak i Białorusi, to naród wybrał swego prezydenta - a skoro jesteście demokratami to uszanujcie ten wybór.

Nie oznacza to, że nie możecie pisać petycji i domagać się zmian. Jednak miejscie na uwadze, że jest to tylko petycja i nie musi być ona rozpatrzona pozytywnie. Powinniście więc uszanować tę decyzję demokratycznie wybranego rządu...
No chyba, że jesteście antydemokratami i wiecie lepiej co jest dobre dla ludzi Very Happy

Mimo wszystko trzymam kciuki by każdy niesprawiedliwie uwięziony dobry człowiek został uwolniony.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Lut 2007, 0:56    Temat postu: Chodorkowski Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze (odnośnie Chodorkowskiego), że jest ciekawy dokument w jego sprawie: http://www.osw.waw.pl/files/PRACE_25.pdf

Szkoda tylko, że autor część danych pobrał ze strony samego oskarżonego - w ten sposób nie są one do końca wiarygodne.

Ale nawet przy antyputinowskim nastawieniu autora tego raportu, wspomina on o wielu niedemokratycznych i nieuczciwych praktykach Chodorkowskiego, który i tak został określony jako najuczciwszy z oligarchów. Jednak mimo wszystkim łamał prawo, a więc zdobywał pieniądze, które należały się społeczeństwu.
Renacjonalizacja, a więc powrót tych wielkich firm w ręce rządu, nie jest tylko przejęciem kontroli nad tymi firmami przez Putina. Głównym benificjentem tego procesu jest społeczeństwo, bo przecież to co państwowe to należy do wszystkich.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 22 Lut 2007, 16:26    Temat postu: Re: Petycja Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
W przypadku zarówno Rosji jak i Białorusi, to naród wybrał swego prezydenta - a skoro jesteście demokratami to uszanujcie ten wybór.

Shocked Demokratycznie to Lukaszenka zostal wybrany tylko za pierwszym razem.
A co do Chodorkowskiego, to jasne, ze sie wzbogacil nieuczciwie, jak wszyscy inni oligarchowie paliwowi. Ale tylko on postawil sie Putinowi i tylko jego dopadla karzaca reka Wladimira. Bo Bieriezowski zwial za granice.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 23 Lut 2007, 17:09    Temat postu: Łukaszenko Odpowiedz z cytatem

Jean, Ty byłeś ostatnio na Białorusi, powiedz nam, czy rzeczywiście jest tak, że naród jednak w większości głosuje na Łukaszenkę?
Bo takie słyszy się tu i ówdzie opinie, że mimo kontrolowania wyborów, to jednak i tak Łukaszenko wygrałby wybory (najwyżej mniejszą ilością głosów)?

No chyba, że Jean spotykał się tylko z opozycją, wtedy nie będzie miał rozeznania co mówi naród.

Z Kazulinem to sprawa może wygladać tak, że gościu chce zostać męczennikiem, a sam wcale nie jest zacnym człowiekiem.
Odbywanie kary więzenia, która będzie stanowić niezłe zaplecze polityczne, a w ostateczności zawsze znajdzie się jakaś posada za granicą, to nie jest takie straszne.
Najbardziej żal mi tych młodych ludzi, którzy nie rozumiejąc sytuacji idą się bić o wygraną ludzi, którzy nie chcą ich dobra. Potem taka młodzież trafia do obozów pracy i o nich pewnie już nikt nie pamięta.
Zamiast "Uwolnić Kazulina" powinniśmy bardziej nalegać na uwolnienie tejże młodzieży, której intencje są z pewnością dużo czystsze (mimo, że może naiwne).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Lut 2007, 17:39    Temat postu: Re: Łukaszenko Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Odbywanie kary więzenia, która będzie stanowić niezłe zaplecze polityczne, a w ostateczności zawsze znajdzie się jakaś posada za granicą, to nie jest takie straszne.

Jasne, posiedzenie sobie w białoruskim więzieniu to fantastyczna i przyjemna trampolina polityczna. Każdy komu przyszło by do głowy robić karierę międzynarodową powinien sobie troszkę posiedzieć na Białorusi.
rozpacz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lut 2007, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każdy, ale z pewnością ludzie z politycznej opozycji na Białorusi zacierają ręce.
A Kazulin nie musi być smutną i bezbronną ofiarą systemu.
Swoje męczeństwo mógł zaplanowac, by zdobyć poparcie.
W końcu w ostatnich wyborach był dopiero trzeci (o ile pamiętam).
A teraz jako męczennik, będzie miał łatwiejsze wejście do gry.

Bo mniemam, że Ty Einar nie masz 100% pewnych informacji co do tego co dzieje się na Białorusi?
A skoro nie masz pewności, to dlaczego naśmiewasz się z mojej hipotezy, która może być całkiem prawdopodobna.
Ja nie twierdzę, że jest tak jak mówię, ale wszystko na to wskazuje.
Nie wiem czy wiesz, ale Kazulin był kiedyś ministrem w rządzie Łukaszenki. Nie jest więc chyba naiwnym graczem politycznym, pełnym idealistycznych pobudek i uniesień.
Ale mogę się mylić.

Wiele wskazuje na to, że politycy prowadzą między sobą gierki, a mali ludzie dają się na to nabierać.
O Kazulinie nie zapomną media na zachodzie i zawsze znajdzie się dla niego ciepła posadka po zmianie systemu. A nawet gdy zmiany nie będzie, to wyjedzie na zachód i obejmie tekę w jakimś prestiżowym ośrodku badań wschodnich w Europie zachodniej.
Jego motywów nie znamy, ale bardziej możemy być pewni motywów młodzieży, która z Kazulinem prowadziła demonstracje. I jak już pisałem, bardziej martwi mnie manipulowanią ową młodzieżą niż to, że Kazulin siedzi. W końcu jakby nie było świadomie złamał prawo (choć głupie to prawo).
Ale polityk nic nie traci, gdy jest bity, poniżany, czy wtrącany do więzienia. Nie jest to przyjemne, ale za to jakie z tego będą profity za parę lat...
Chciałbym się mylić co do Kazulina, ale skoro przez 3 lata był w rządzie Łukaszenki, to chyba nie jest taki święty... Question
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 24 Lut 2007, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie twierdze, że Kazulin nie stanie się bohaterem politycznym w wyniku represji. Ale na pewno nie DZIĘKI represjom. To olbrzymia roznica. Pobyt w wiezieniu jakimkolwiek i gdziekolwiek jest najgorsza rzecza jaka mozna sobie wyobrazic wiec mowienie, ze ktos moze byc zadowolony z trafienia tam jest glupota.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lut 2007, 1:26    Temat postu: Kazulin: dobry czy zły? Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Ale na pewno nie DZIĘKI represjom.
A skąd ta pewność? Jesteś jasnowidzem czy kuzynem Kazulina? Very Happy

Cytat:
Pobyt w wiezieniu jakimkolwiek i gdziekolwiek jest najgorsza rzecza jaka mozna sobie wyobrazic wiec mowienie, ze ktos moze byc zadowolony z trafienia tam jest glupota.
Nie przesadzaj. Gdy chodzi o szarych ludzi to jest to prawda. Ale jesli chodzi o ważnych ludzi, to jest duża pewność, że opinia publiczna będzie patrzeć na ręce Łukaszence.
Jak widać po niniejszym wątku, sprawa te interesuje rządy wielu krajów, więc nie pozwolą, by coś się stało Kazulinowi.
A ponieważ ani ja ani Ty nie znamy Kazulina, to mówienie pewnikami jest niepoważne.
Ludzie robią różne rzeczy dla zdobycia popularności, władzy, pieniędzy, prestiżu, chwały itd.
Więc nie wyśmiewaj moich podejrzeń dopóki nie przedstawisz jakichś faktów z życia Kazulina. Może znasz jego córki? A może dalszą rodzinę? Spotkałeś się z nim wielokrotnie? Uczęszczałeś na jego wykłady?
Jeśli nie masz nic ciekawego do dodania to lepiej nie pisz nic, bo szkoda się tu przekomarzać.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 25 Lut 2007, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mi się podoba!

Wojna Adminów Smile

A swoją drogą, to kolega Jean musiał ten temat akurat na iceland.pl puścić?

Tak on jest akurat potrzebny jak.................

(można sobie dopisywać).

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 25 Lut 2007, 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Starze nie wiem, czy zauwazyles, ze to jest off topic język
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 25 Lut 2007, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wojna adminów tylko dyskusja. Admin też człowiek i nie ma najmniejszych podstaw, by admini mieli identyczne poglądy w każdej sprawie. To by może było nawet nie zdrowe. Póki dyskusja przebiega ciekawie to chyba nie ma w tym nic złego.

Wracając do tematu:

Odzajerze:
Pisząc dużymi literami słowo "DZIĘKI" chodziło mi o zwrócenie uwagi, że nie powinno się pisać "dzięki odsiadce w wieżieniu zdobył poparcie", tylko raczej "w związku/w wyniku odsiadki...". Wiele osób nie rozumie znaczenia słowa "dzięki" więc lepiej używać dokładniejszych sformułowań, by wszystko było jasne.
Ja się zgadzam z tezą, że Kazulin (czy jakikolwiek inny działacz polityczny czy społeczny) może w wyniku trafienia do aresztu przy okazji zdobyć rozgłos, a nawet popularność czy wręcz sławę. Z tym, że wątpię, by w celu jej zdobycia ktokolwiek zdecydował się na trafienie do więzienia, zwłaszcza białoruskiego. Zaręczam, że pobyt w celi nie jest niczym przyjemnym. Od razu dodam, że nie byłem w więzieniu, bo podążając Twoją logiką, zarzucisz mi, że skoro nie byłem w białoruskim więzieniu to skąd mogę wiedzieć. Nigdy nie ugryzł mnie krokodyl ale jestem na 100% pewien, że to nie jest przyjemne. Dlatego uważam, ze Twoja teza, że osoba prowadząca dzialalność publiczną (tu nazwana nawet konkretnie z nazwiska) może robić to dla rozgłosu jest wielce słuszna ale co z tego? W przypadku dowolnej działalności chodzi przecież o to samo?

W przypadku obecnej Białorusi, w przypadku Łukaszenki i jego systemu władzy mam prawo przyjmować, że kiedy białoruska władza nazywa kogoś zdrajcą ojczyzny to osoba taka na miano zdrajcy nie zasługuje. Czym innym jest zdradzenie Biaorusi a czym innym władz Białorusi.

Faktem jest, że nie znam córki Kazulina ani jego sąsiadów ale to chyba nie jest wystarczający argument, by zabraniać komuś wypowiadania się na jego temat. Ty też mniemam, nie znasz jego córki ani jego znajomych? Faktem również jest, że nie rozmawiam z Łukaszenką by zweryfikować moją wiedzę na temat Białorusi...
Dodam również, że podpisałbym się pod podobnym listem gdyby chodziło nawet o zwykłego kryminalistę, jeśli jego podstawowe prawa człowieka byłyby łamane.

Cytat:
Jeśli nie masz nic ciekawego do dodania to lepiej nie pisz nic, bo szkoda się tu przekomarzać.

Wydaję mi się, że to najbardziej niepotrzebne zdanie w całej tej dyskusji. Nie powinno być tak, że jeżeli ktoś ma jakąkolwiek inną wersję interpretacji jakiegoś zdarzenia niż Ty to powinien nie pisać. W ogóle nie wydaję mi się stosowne, by komukolwiek w jakikolwiek sposób zabraniać wypowiadania się na forum. Chyba, że mój post łamie regulamin, to powiedz mi w którym punkcie...
Co to znaczy według Ciebie "przekomarzać się". Ja nie wiedzę tutaj jakichkolwiek oznak początków "pyskówki". Ale może w swoim zacietrzewieniu nie dostrzegam swojego drażnienia się z Tobą...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 25 Lut 2007, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy zwrocenie uwagi matce na ulicy, ze nie powinna bic swojego dziecka, jest wtracaniem sie w wewnetrzne sprawy jej rodziny?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lut 2007, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Pisząc dużymi literami słowo "DZIĘKI" chodziło mi o zwrócenie uwagi, że nie powinno się pisać "dzięki odsiadce w wieżieniu zdobył poparcie", tylko raczej "w związku/w wyniku odsiadki...". Wiele osób nie rozumie znaczenia słowa "dzięki" więc lepiej używać dokładniejszych sformułowań, by wszystko było jasne.
A to się zgodzę. Źle zrozumiałem Cię w tej kwestii Smile
Masz rację, ale czasem niektóre błędne sformułowania tak wchodzą w krew, że trudno jest je wyrugować. Neutral

Cytat:
Z tym, że wątpię, by w celu jej zdobycia ktokolwiek zdecydował się na trafienie do więzienia, zwłaszcza białoruskiego.
Cieszę się, że zastosowałeś tryb przypuszczający.
Ja nie myślę, że on miał 100% plan, że zrobi demonstrację, trafi do więzienia, a potem jako męczennik zostanie nowym prezydentem. Natomiast sądzę, że kalkulował iż to ryzyko jest ostatecznie dla niego opłacalne. Z jednej strony miał alternatywę, że dzięki demonstracjom zyska sławę i poparcie młodzieży i być może ugryzie kawałek tortu zwanego elektoratem, a z drugiej miał perspektywe, że nawet jeśli mu się coś stanie, to mimo wszystko ma swoisty immunitet w postaci międzynarodowej opinii publicznej.


Cytat:
Zaręczam, że pobyt w celi nie jest niczym przyjemnym. Od razu dodam, że nie byłem w więzieniu, bo podążając Twoją logiką, zarzucisz mi, że skoro nie byłem w białoruskim więzieniu to skąd mogę wiedzieć.
Nie trzeba być w więzieniu by wiedzieć jak tam jest. Problem w tym jakie jest źródło twej wiedzy Smile


Cytat:
Faktem jest, że nie znam córki Kazulina ani jego sąsiadów ale to chyba nie jest wystarczający argument, by zabraniać komuś wypowiadania się na jego temat.
Ja nie zabraniam, tylko pytałem się skąd twoje takie 100% pewne wypowiedzi na temat Kazulina.

Cytat:
Dodam również, że podpisałbym się pod podobnym listem gdyby chodziło nawet o zwykłego kryminalistę, jeśli jego podstawowe prawa człowieka byłyby łamane.
I bardzo dobrze. W demokracji masz prawo.

Cytat:
Nie powinno być tak, że jeżeli ktoś ma jakąkolwiek inną wersję interpretacji jakiegoś zdarzenia niż Ty to powinien nie pisać.
Nie zrozumiałeś tego zdania. Przeczytaj je raz jeszcze. Chodziło o to, że jeśli nie masz konkretnych danych (faktów, źródeł itp.) na jakiś temat, to nie powinieneś pisać, że coś jest niemożliwe. W dyskusji możemy używać trybu przypuszczającego oraz rozmawiać o ewentualnym większym lub mniejszym prawdopodobieństwie jakiegos faktu (np. że Łukaszenka jest Marsjaninem).

Dlatego też proszę o uszanowanie moich wątpliwości, których nie przytaczam jako 100% pewne, ale chcę je podać pod rozwagę Czytelników. Nie jesteśmy w stanie bez dodatkowych danych przeważyć szali na korzyść którejś z wersji wydarzeń.
Gdyby Jean lub któryś z dyskutantów znał osobiście rodzinę Kazulinów to mógłby nam powiedzieć coś o tym człowieku. Jak zrobił karierę w ZSRR, czy jest porządnym człowiekiem itd.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Lut 2007, 0:57    Temat postu: Quo vadis? Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Czy zwrocenie uwagi matce na ulicy, ze nie powinna bic swojego dziecka, jest wtracaniem sie w wewnetrzne sprawy jej rodziny?

To trudne pytanie, bo zalezy kto ma zwrócić matce uwagę. Czy tzw. superniania, która jako specjalistka od wychowania dzieci, mogłaby podać lepszą receptę na wychowanie dziecka niż jego bicie.
Czy też może zwykły przechodzień, który nie wie co się tak na prawdę dzieje w tej rodzinie i dlaczego dziecko dostaje klapsy.

Zwykle postawa ludzi zaczyna się od chęci rewolucyjnych zmian wszelkiego "zła" na dobro. Dopiero później ludzie dostrzegają, że pomiędzy dobrem a złem istnieje cała gama odcieni.
Czasem gdy człowiek dojrzeje to okazuje się, że to co uważał za zło okazuje się być dobrem. Tak więc ocena konkretnej sytuacji poprzez pryzmat jednej ideologii, może być fałszywa.

Patrząc na ludzkość z boku, będąc swego rodzaju demiurgiem tej rzeczywistości, można dojść do wniosku, że istnienie Łukaszenek sprawia, że ludzie mogą być bohaterami.
Bez zła nie istnieje dobro, a wprowadzenie wygód, luksusu, równości, demokracji psuje ludzkość...
Nie oznacza to, że trzeba wprowadzać krwawe dyktatury... ale to właśnie one czasem hartują ducha...

Tak więc stojąc na tej ulicy i widząc jak matka bije dziecko, będę się głeboko zastanawiał, jak taka matka wpłynie na to kim będzie ten człowiek. Może to "bicie" sprawi, że będzie cenił wolność i niezależność. A bez tego "bicia" byłby konformistycznym maminsynkiem?
Był taki film "Efekt motyla", gdzie bohater mając możliwość ingerencji w przeszłość zmienia przyszłość. I choć usilnie stara się, by wszystkim jego przyjaciołom było lepiej, to każda zmiana sprawia, że ktoś jest nieszczęśliwy.
Oczywiście nie może być tak, że niewiedza i niepewność mają paraliżować nasze czyny, ale poprostu warto zastanowić się nad wielowymiarowością dobra i zła.
Matka, która ma tendencje do bicia dziecka, nie przestanie go bić po publicznym upomnieniu przez przechodnia... Dziecko dostanie lanie w domu, gdy nikt nie widzi... Więc może drogą do zmiany zachowania matki jest zmiana stylu życia nas wszystkich, a więc praca od podstaw.
Nie mamy czasu na zajęcie się jedną rodziną, wszystko na co nas stać, to upomnienie tej matki i wpisanie się na listę orędowników uwolnienia Kazulina. A czy z karabinem w dłoni jesteśmy w stanie walczyć do końca o te wszystkie sprawy?
Czy będziemy odwiedzać tę matkę z dzieckiem, by jej pomóc poradzić sobie z własnym temperamentem, stresem i nerwami? Jeśli nie stać nas na 100% pomoc, to może nie wykonywać pierwszego kroku, który może odnieść tylko przeciwny skutek?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron