reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Sztokholm czy Oslo?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 6 Lut 2007, 18:41    Temat postu: Sztokholm czy Oslo? Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie, pytam ktore z tych miast piekniejsze i bardziej godne uwagi do zwiedzenia w ciagu 8 godzin Very Happy : Moze "zwiedzanie" to za duzo powiedziane ale chcialbym cos nieco zobaczyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 7 Lut 2007, 1:21    Temat postu: Oslo: park Vigelanda Odpowiedz z cytatem

Ja stawiam na Oslo, a tam jedną z atrakcji wartych obejrzenia i spaceru jest park Vigelanda Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 23 Lut 2007, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w Oslo można zobaczyć przecudny 'Krzyk'. Jednak stawiałbym na "Wenecję Północy"...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 24 Lut 2007, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:
I w Oslo można zobaczyć przecudny 'Krzyk'.

Masz zle informacje. Obraz Muncha zostal skradziony pare lat temu.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 24 Lut 2007, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth już się znalazł ;P W sieprniu tamtego roku się odnalazł (jedna z kopii).
Ale to ciekawe, że obraz w muzeum wisiał sobie "na gwoździu".
Czerwoną kopię kiedyś ukradli i znalezli po 10 latach w 2004. A tą pomarańczową odnalezli właśnie w sierpniu ale jest zniszczona.
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 24 Lut 2007, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To odszczekuje, hau hau Wink. Ciesze sie, ze znow ten obraz mozna ogladac.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 24 Lut 2007, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn. ja nei wiem czy mozna ogladać. Wiem, że się znalazł i jest bardzo zniszczony.
Miał miał Smile
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 26 Lut 2007, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rady jednak wybor juz dokonany Very Happy OSLO Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narsiltm

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skąd: Skądinąd.
PostWysłany: 26 Lut 2007, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A orientuje sie ktos z Was czy w Kopenhadze naprawde znajduje sie szpital Krolestwo(po dunskiemu Riget)? Jesli to nie jest jedynie wymysl Larsa i szpital jest prawdziwy to latwo do niego dotrzec z lotniska? Smile
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorĂłw,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sushi_Tiger

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skąd: Dublin
PostWysłany: 26 Lut 2007, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie Sztokholm.
Warto pospacerować sobie po centrum, zobaczyć Gamla Stan, a jeśli starczy czasu przepłynąć się na Birkę. Koło biurowca Bukowskiego znajduje się świetne muzeum muzyki, w którym spędzałem kupę czasu. Można sobie pograć na harfie, lirze korbowej, posłuchać Garmarny, czy Hedningarny - z kolei przy stacji metra T-Centralen znajduje się Kulturhuset, w którym po uprzednio wybranej muzyce i prasie z całego świata, można rozsiąść się w fotelu i ze słuchawkami na uszach poczytać gdzie co ciekawego się dzieje.
Oslo z kolei jest paskudnie nudne i horredalnie drogie. Mieszkałem w tym mieście kilka miesięcy i nigdy nie mogłem się nadziwić, dlaczego w sobotni wieczór ruch tam jest taki, jak na stacji kolejowej we Włoszczowie (nie ujmując nic włoszczowianinom). Podczas finałów MŚ w piłce nożnej miejsce można było znaleźć w każdej knajpie, a jedyny ogródek piwny otwarty jest do 22. Nie ma żadnych koncertów, happeningów, imprez masowych - do zwiedzania jedynie miejski fjord, muzeum Ibsena, ewentualnie centrum sportowe na Ulleval. Najtańsze piwo kosztuje 35 koron, ale jego smak jest jeszcze bardziej przerażający niż cena.
Oslo jest najbrzydszym miastem Norwegii i potwierdzą to nawet miejscowi. Wystarczy raz przejechać się do przecudownego Bergen, żeby nigdy już nie wrócić do stolicy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 26 Lut 2007, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałem "podróże z przewodnikiem" taki fajny program na travel chanel. I było o Norwegii i pojechał koleś do Bergen i jak zobacyzł co tam sie dzieje w nocy to jak zgraja much na szynce. Piwo drogie i nikt niechce stawiac. A pozatym mozna sobie rozbic obóz i po tych imprezach wszyscy spia w kampingach. Poprostu masakra. Ale za to dojazd na północ jest bardzo utrudniony. Mówił ze dostac sie na przyladek pólnocny jest bardzo ciezko bo drogi koncza sie w okolicy Mo i Rana. Lubie bardzo ten program szkoda ze nie widziałem Szwecji. Bo Islandię widziałem język Ale program bardzo okrojony był. Geysir, Rvk i chyba Gulfoss...i to wsumie tyle. I jeszcze jakieś muzeum w którym jakas pani pokazywała sweterki i jeszcze jadł mięso obsikanego rekina język A wracajac do tematu i nie off-topicujac to bardzo ładne jest zdjecie starego miasta. Taka wystająca wysepka. A pozatym z racji poznania raz jednego szweda twierdze ze są oni jacys tacy "fajniejsi'. Wsumie to norwega nie miałem okazji poznac, ale znajomy z bloku obok mieszka na stałe w Norwegii i mówi, że jest taka dziwna mętalność. Są jacyś tacy skąpi i czasem ciężko zdobyć ich zaufanie. A pozatym spotkał sie z sytacją gdzie rodzice proszą młodych ludzi aby robili 'to" w domu i nie kryli sie tym. Przywolenie przyzwoleniem, ale dla mnie to przesada. A co wiecie u Upssali? podobno też ładna...
Tylko, nie wiem czy mĂłj post jest na temat ;|
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 26 Lut 2007, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisał:
A orientuje sie ktos z Was czy w Kopenhadze naprawde znajduje sie szpital Krolestwo(po dunskiemu Riget)? Jesli to nie jest jedynie wymysl Larsa i szpital jest prawdziwy to latwo do niego dotrzec z lotniska? Smile

Naprawde istnieje Smile. Po dunsku Rigshospitalet. Ksiezna Mary rodzila tam nastepce tronu. Z lotniska trzeba wsiasc w pociag do stacji Norreport, a potem przesiac na autobus linii 42, 43 lub 185, ktore to autobusy sie zatrzymuja pod samym szpitalem.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
narsiltm

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skąd: Skądinąd.
PostWysłany: 26 Lut 2007, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth wiedzialem,ze to Ty mi odpowiesz Wink

W takim razie na poczatku maja musze go odwiedzic, taka mala pielgrzymka Smile
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorĂłw,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sushi_Tiger

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 18
Skąd: Dublin
PostWysłany: 27 Lut 2007, 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:
A co wiecie u Upssali? podobno też ładna...
|



Uppsala to aktualnie studenckie miasteczko jakieś 60 km na północ od Sztokholmu. Wielkie wrażenie robi katedra, można też pozwiedzać zamek w którym kuzyn Jana Wazy "katował" Jagiellonkę i została tam zresztą pochowana. W bibliotece uniwersytetu można za darmo skorzystać z internetu i obejrzeć imponujący księgozbiór - w życiu nie widziałem większej kolekcji. W mieście znajdują się dwa systembolagety, tak więc nie ma problemu z kupnem alkoholu, jest też sporo knajpek i studenckich klubów. W lipcu odbywa się spory festiwal reggae i będąc w Szwecji warto go odwiedzić.
Nie wiem jak z noclegami - myśmy rozbili namiotem w samym centrum u miłych ludzi, którzy w zamian za pomoc z pracami ogrodowymi pozwoli nam mieszkać u siebie na posesji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron