reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Rozw贸d
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 18 Lis 2008, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisa:
Dziekuje za wyczerpujace informacje, a co w sytuacji jak jedna ze stron powie ze nie podpisze tych papierow??

Jezeli chodzi o dzieci to mamy jedno w wieku 2 latek i co teraz ? Czy jest na Islandi jakie


Z tego co sie orientuje to jelsi nie mieszkacie razem a nawet byliscie malzenstwem przez ten czas to w swietle Islandzkiego prawa jest t o juz uznawane za separacje - tylko ze musisz zglosic to u Syslumadura. I niezaleznie czy malzonek podpisze czy nie podpisze to separacja sie juz liczy.
Ale na ten temat tez proponuje porozmawiac z prawnikiem w FEF, lub ewentualnie osobiscie u Syslumadura bo na 100% pewna nei jestem.

Ponadto FEF moze pomoc Ci zalatwic mieszkanie socjalne, lub udostepnic jeden z pokoi w domu dla samotnych rodzicow, w ktorego sa posiadaniu. I ogolnie pokieruje Cie gdzie i o jaka forme pomocy mozesz sie starac.

Zadzwon tam i umow sie na wizyte z Oktawia.
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mkkmiec

Do潮czy: 30 Lis 2007
Posty: 86
Sk眃: polska - w艂oc艂awek
PostWys砤ny: 20 Lis 2008, 13:31    Temat postu: Re: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

REWI napisa:
czy mo偶e mi kto艣 podpowiedzie膰 jak przeprowadzi膰 rozw贸d b臋d膮c w islandii z 偶on膮 kt贸ra r贸wnie偶 tu przebywa i po 20 wsp贸lnych latach za偶膮dala rozwodu zalatwiaj膮c sprawe telefonicznie Crying or Very sad i z tego co wiem pilnie tego 偶膮da czy mo偶na przeprowadzic rozw贸d b臋d膮c w islandii a nie wyje偶dzaj膮c do Polski


Ja jestem w艂asnie w czasie rozwodu i dowiadywa艂am sie u naszego Konsula czy jest mo偶liwo艣膰 przeprwadzenia rozwodu...Nie ma takiej mozliwo艣ci. rozw贸d musi by膰 przeprowadzony w Polsce a na 偶yczenie s膮du konsul w Islandii mo偶e cie tylko przes艂ucha膰. W twoim przypadku najleiej jak 偶ona z艂o偶y pozew o rozw贸d i napisze 偶e prosi bez orzekania o winie...i ty musisz wys艂a膰 tylko pismo te偶 z tre艣ci膮 ...bez orzekania o winie... Ja osobi艣cie informuje tylko s膮 o tym i偶 zosta艂am powiadomiona o rozprawie ..i czekam na wyrok...i wcale nie musze lecie膰 do polski. My艣l臋 i偶 ten spos贸b jest dobry u mal偶e艅st gdzie nie posiadaj膮 nic wsp贸lnego (maj膮tek, dzieci)..gorzej..j臋zli dorabiali艣cie si臋 przez 20 lat....i nagle....
_________________
Gabriel Garc铆a M谩rquez

Nigdy nie przestawaj si臋 u艣miecha膰, nawet je艣li jeste艣 smutny, poniewa偶 nigdy nie wiesz, kto mo偶e si臋 zakocha膰 w twoim u艣miechu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 20 Lis 2008, 13:49    Temat postu: Re: Rozw贸d Odpowiedz z cytatem

mkkmiec napisa:

Ja jestem w艂asnie w czasie rozwodu i dowiadywa艂am sie u naszego Konsula czy jest mo偶liwo艣膰 przeprwadzenia rozwodu...Nie ma takiej mozliwo艣ci. rozw贸d musi by膰 przeprowadzony w Polsce a na 偶yczenie s膮du konsul w Islandii mo偶e cie tylko przes艂ucha膰.


No tak, ale jesli oboje malzonkowie przebywaja na terenie Islandii mozna rozwod zalatwic przez Syslumadurinn, a potem przetlumaczone dokumenty orzekajace o rozwodzie przeslac do Polski.
Polskie urzedy musza takie pismo uznac.
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
robaczek

Do潮czy: 16 Lis 2008
Posty: 5
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 4:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co jak jedno mieszka w polsce (zona) a maz jest na islandii????

czy mozna tez jakos rozwod zalatwic na islandii? bo tam chyba szybciej sie to dzieje . w polsce trzeba czekac, przewleka sie to strasznie...

wtedy zona by przyjechala na islandie na rozprawe (taka wycieczka rozwodnicza) i juz Very Happy

ale pewnie nie ma tak latwo????
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy tez mozna przez Islandie - oni dokumenty do podpisu wysylaja do Polski.
Tylko caly zas nalezy pamietac o tym, ze od czasu podpisania papierow po raz pierwszy malzonkowie przez pol roku sa w separacji, a pozniej po tym po roku mozliwe jest zatwierdzenie rozwodu.
W przypadku wiec gdy mowimy o rozwodzie za porozumieneim stron szybciej bedzie w Polsce - maksymalnie 2 - 3 miesiace.
_________________
W ma艂ych r膮czkach mie艣ci si臋 ca艂a mi艂o艣膰
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mkkmiec

Do潮czy: 30 Lis 2007
Posty: 86
Sk眃: polska - w艂oc艂awek
PostWys砤ny: 23 Lis 2008, 13:12    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

robaczek napisa:
a co jak jedno mieszka w polsce (zona) a maz jest na islandii????

czy mozna tez jakos rozwod zalatwic na islandii? bo tam chyba szybciej sie to dzieje . w polsce trzeba czekac, przewleka sie to strasznie...

wtedy zona by przyjechala na islandie na rozprawe (taka wycieczka rozwodnicza) i juz Very Happy

ale pewnie nie ma tak latwo????



Ja osobi艣cie informuje tylko s膮d o tym i偶 zosta艂am powiadomiona o rozprawie ..i czekam na wyrok...i wcale nie musze lecie膰 do polski.
_________________
Gabriel Garc铆a M谩rquez

Nigdy nie przestawaj si臋 u艣miecha膰, nawet je艣li jeste艣 smutny, poniewa偶 nigdy nie wiesz, kto mo偶e si臋 zakocha膰 w twoim u艣miechu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
ikona

Do潮czy: 05 Lis 2008
Posty: 14
PostWys砤ny: 30 Sty 2009, 3:03    Temat postu: Re: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam takie pytanie jak to wyglonda w sprawie Separacji ma艂偶onk贸w i czy taka separacja mo偶e tylko trwa膰 6 miesi臋cy czy i wi臋cej bo chce da膰 swemu m臋偶owi szanse moze si臋 zmieni pod pewn膮 kwesti膮 . Czy jest jaka艣 r贸偶nica mi臋dzy rozwodem a separacj膮 w kwestji wszelkich dofinansowa艅 i po jakim czasie separacji mog臋 si臋 stara膰 o dofinansowanie .Czy m贸j m膮偶 mo偶e mi p艂aci膰 alimenty przelewem lub np. dawa膰 na r臋ke pieni膮dze bo on wraca do Polski prosz臋 o wszelk膮 pomoc bo m贸j m膮偶 jest do 15 lutego i czy dam rade to wszystko za艂atwi膰 Question
_________________
ikona
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
cezaryfish

Do潮czy: 20 Wrz 2008
Posty: 10
PostWys砤ny: 17 Pa 2012, 8:02    Temat postu: podzia艂 maj膮tku Odpowiedz z cytatem

czy ktos wie jak wyglada podzia艂 maj膮tku w Islandii i w Polsce wed艂ug islandzkiego prawa?Jak to wyglada??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
owieczka.23

Do潮czy: 02 Cze 2007
Posty: 94
Sk眃: Krak贸w --> Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Pa 2012, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandzki S膮d nie ma 偶adnej w艂adzy ustawodawczej, a tym bardziej wykonawczej w Polsce. Wiec nie mo偶e zas膮dza膰 w sprawie Polskiego maj膮tku. Co do islandzkiego maj膮tku, to ma艂偶onkowie spotykaj膮 si臋 podczas podpisywania papier贸w rozwodowych i dziel膮 maj膮tek. W razie braku porozumienia zajmuje si臋 tym sad. Mimo, i偶 ma艂偶onkowie mog膮 podzieli膰 maj膮tek w Polsce, to w razie problem贸w z jego przekazaniem b臋dzie ci臋偶ko go wyegzekwowa膰 bez ponownego anga偶owania Polskiego S膮du.
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej sk贸rze Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Pozosta艂e tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron