reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Niepełnosprawni na Islandii - życie, nauka, praca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
Główny Administrator
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 155
PostWysłany: 24 Paź 2010, 20:28    Temat postu: Niepełnosprawni na Islandii - Ĺźycie, nauka, praca Odpowiedz z cytatem

Na życzenie jednego z naszych Forumowiczów zakładam nowy wątek poświęcony problemom osób niepełnosprawnych.
Zapraszam do zadawania pytań i do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diana

Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 5
PostWysłany: 24 Paź 2010, 23:03    Temat postu: Polska studentka na HI Odpowiedz z cytatem

Witajcie jadę na Erasmusa na HI i poruszam się na wózku - czy wiecie jakie przysługują osobom niepełnosprawnym ulgi? np. na komunikacje miejską i jak trzeba potwierdzić taką zniżkę?
Szukam też rehabilitacji w Rejkiaviku i sklepu ortopedycznego - muszę się w miarę szybko zorientować w cenach - czy ktoś może mi pomóc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
diana

Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 5
PostWysłany: 24 Paź 2010, 23:05    Temat postu: Re: Polska studentka na HI Odpowiedz z cytatem

diana napisał:
Witajcie wyjeżdżam na Erasmusa na HI i poruszam się na wózku - czy wiecie jakie przysługują osobą niepełnosprawnym ulgi? np. na komunikację miejską i jak trzeba potwierdzić taką zniżkę?
Szukam też rehabilitacji w Reykjaviku i sklepu ortopedycznego - muszę się w miarę szybko zorientować w cenach - czy ktoś może mi pomóc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
slawekl

Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 90
Skąd: Rock'Ya'VĂ­k
PostWysłany: 24 Paź 2010, 23:29    Temat postu: Re: Polska studentka na HI Odpowiedz z cytatem

diana napisał:
Witajcie jadę na Erasmusa na HI i poruszam się na wózku - czy wiecie jakie przysługują osobom niepełnosprawnym ulgi? np. na komunikacje miejską i jak trzeba potwierdzić taką zniżkę?
Szukam też rehabilitacji w Rejkiaviku i sklepu ortopedycznego - muszę się w miarę szybko zorientować w cenach - czy ktoś może mi pomóc?


Cześć

z tego co wiem to studentom w ogóle przysługują zniżki.
Jeśli chodzi o sklep to wyślę Ci adres www jutro, bo teraz nie mogę sobie nazwy przypomnieć. Podjadę tam


Pozdrawiam
SL
_________________
Nie wystarczy mieć na kogo, trzeba także umieć liczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 25 Paź 2010, 2:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja znam
http://www.eirberg.is/

są ceny na tej stronie, ale bez znajomosci języka trochę możesz pobłądzić
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Remi77

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 13
PostWysłany: 25 Paź 2010, 12:26    Temat postu: grupa inwalidzka Odpowiedz z cytatem

Czy moze sie ktoś orjetuje jak dziala w islandii system przyznawania stopnia niepelnosprawnosci? Mam polską legitymacje osoby niepelnosprawnej w stopniu umiarkowanym przyznaną na stałe,lecz mój stan zdrowia ostatnio znaczaco sie pogorszyl w związku z wczesniej wykonywana praca,mianowicie dyskopatia,jestem w tracie leczenia.Do jakich ulg i przywilejow uprawnia uznanie niepelnosprawnosci na islandii. Za wszelkie informacje bede niezmiernie wdzieczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diana

Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 5
PostWysłany: 26 Paź 2010, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja również byłabym wdzięczna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ubek21

Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 1
PostWysłany: 14 Gru 2010, 22:59    Temat postu: czy nalezy mi sie zasilek ? Odpowiedz z cytatem

witam.... zamierzam jechac na islandie.a mam orzeczenie o niepelnosprawnosci w stopniu umiarkowanym.w polsce pobieram zasilek puelegnacyjny z tego tytulu.czy na islandii moge sie ubiegac o taki zasilek?ile on wynosi/prosze o pomoc.dziekuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
eLL_Koza

Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 22 Sie 2011, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się do zapytania.

Jestem osobą niepełnosprawną. Nie chodzi mi konkretnie o zasiłek, bo pracować chcę. Problem w tym, że nie wiem, jak wygląda respektowanie takich papierów na Islandii.

W bonusie mam pytanie odnośnie lekarzy, przeczytałam sporo postów odnośnie lekarzy, ale nie ma tam żadnego konkretnych info. Nie wiem, czy ktoś może orientuje się, czy w Rejku jest jakiś lekarz immunolog? Jak wygląda wysyłanie lekarstw zza granicy? Co z receptami?

W Polsce potrzebuje około 30 recept miesięcznie na swoje leki, których zażywam mnóstwo, bez nich jednak średnio mogę żyć poza szpitalem.

Rozumiem, że istnieje rejonizacja, ale czy wtedy i tak za każdą wydaną receptę muszę płacić?

Będę wdzięczna za jakiekolwiek info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
angel13w
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 14
PostWysłany: 19 Lip 2012, 20:03    Temat postu: NIEPELNOSPRAWNI Odpowiedz z cytatem

JAK WYGLADA SYTUACJA NIEPELNOSPRAWNYCH PRZYJEZDZAJACYCH NA ISLANDIE CZY MAJA MOZLIWOSC PODJECIA JAKIES SPECJALNEJ PRACY LUB DOSTANIA JAKIS DOTACJI?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lip 2012, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam innych niepelnosprawnych poruszajacych sie na wozkach inwalidzkich.

Moj chlopak jest niepelnosprawny i chetnie pomozemy takiej osobie znalesc sie w spoleczenstwie! Wszyscy sa wazni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Remi77

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 13
PostWysłany: 23 Lis 2012, 12:01    Temat postu: Re: grupa inwalidzka Odpowiedz z cytatem

\\\\\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron